Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!Μετα απο καποιες "περιπετειες" εχω το κινητο στα χερια μου! Ακομη στη συσκευασια ειναι κλειστο το εργαλειο :p

 

Πριν το ανοιξω,καθοτι ασχετος, εχω καποιες αποριουλες.

 

1)Επειδη διαβαζω εχει ερθει η τελευταια εκδοση και καποιοι λετε για επαναφορες συστηματος κτλ!Εμενα που ειναι καινουριο απλα θα περασω τη νεα εκδοση πριν κανω το οτιδηποτε στο κινητο?

2)Εχω αγορασει και μια καρτα μνημης!Να περασει τη νεα εκδοση πρωτα και μετα να τη βαλω πανω στο κινητο ή δεν εχει καποια σημασια?

3)Τωρα εχω 2 κανονικες sim!To κινητο παιρνει τις micro,ωστοσο θελω να εχω και κανονικες σε περιπτωση που μεινω απο μπαταρια ή γινει κατι τελος παντων :D Στη cosmote θα κανω το twinning(δωρεαν) που σου δινουν μια κανονικη και μια microSim . Για τη wind λογικα θα τη κοψω τη καρτα.Απλα θελω να ρωτησω!Υπαρχει κατι σαν ανταπτορας ωστε να μπορω να ειναι και αυτη κανονικη και να τη περναω σε κινητο που δεν εχει micoSim?

4)Για την πρωτη φορτιση και γενικα στις πρωτες φορτισεις τι να κανω?Αφηνω να εξαντλειται πληρως και το φορτιζω πληρως?

 

Αυτα προς το παρον :P Λογικα θα δημιουργηθουν κι αλλες συντομα! :D

 

1) ότι θες κάνεις. μπορεις να παίξεις με την παλια για να δεις αν σε ικανοποιεί, ή να περάσεις απευθείας την καινούρια.

2) δεν έχει σημασία

3)Ναι υπάρχουν αντάπτορες. δες εδώ: http://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhths.html?from=catspan&keyphrase=micro+sim+adapter

Στον Γερμανό που είχα πάρει εγώ κάποτε είχε 3-5 ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς, και είχε ανταπτορες από micro και nano σε κανονική και από nano σε micro, καθώς και μια "καρφιτσούλα" (δεν σου χρειάζεται για το moto g)

4) οι απόψεις διίστανται γενικά, η επικρατούσα άποψη πλέον είναι να φορτίζεις το κινητό όταν η μπαταρία είναι περίπου στο 20% μέχρι να γεμισει και ότι καλό είναι να μην το αφήνεις πάνω στην πρίζα μετά τη φόρτιση. προσωπικά το αφηνω καμια φορά όλο το βραδυ, δεν εχω δει καποια αρνητικη συνέπεια στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!Μετα απο καποιες "περιπετειες" εχω το κινητο στα χερια μου! Ακομη στη συσκευασια ειναι κλειστο το εργαλειο :p

 

Πριν το ανοιξω,καθοτι ασχετος, εχω καποιες αποριουλες.

 

1)Επειδη διαβαζω εχει ερθει η τελευταια εκδοση και καποιοι λετε για επαναφορες συστηματος κτλ!Εμενα που ειναι καινουριο απλα θα περασω τη νεα εκδοση πριν κανω το οτιδηποτε στο κινητο?

2)Εχω αγορασει και μια καρτα μνημης!Να περασει τη νεα εκδοση πρωτα και μετα να τη βαλω πανω στο κινητο ή δεν εχει καποια σημασια?

3)Τωρα εχω 2 κανονικες sim!To κινητο παιρνει τις micro,ωστοσο θελω να εχω και κανονικες σε περιπτωση που μεινω απο μπαταρια ή γινει κατι τελος παντων :D Στη cosmote θα κανω το twinning(δωρεαν) που σου δινουν μια κανονικη και μια microSim . Για τη wind λογικα θα τη κοψω τη καρτα.Απλα θελω να ρωτησω!Υπαρχει κατι σαν ανταπτορας ωστε να μπορω να ειναι και αυτη κανονικη και να τη περναω σε κινητο που δεν εχει micoSim?

4)Για την πρωτη φορτιση και γενικα στις πρωτες φορτισεις τι να κανω?Αφηνω να εξαντλειται πληρως και το φορτιζω πληρως?

 

Αυτα προς το παρον :P Λογικα θα δημιουργηθουν κι αλλες συντομα! :D

Αν την κόψεις κράτα το κομμένο κομμάτι και χρησιμοποιείς αυτό σαν αντάπτορα. Οι αντάπτορες του εμπορίου "παχαίνουν" λίγο την sim και μπορεί να γρατσουνιστεί όταν την βάζεις σε κινητό που παίρνει κανονική sim (mini sim).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν έχεις κάνει ακόμη. Μετά από μεγάλο update είναι κανόνας απαράβατος.

 

Φυσικά κσι του είχα κάνει μετά την αναβάθμιση factory κτλ όπως το λένε εδώ μέσα μερικά ατομα.

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!

 

Εχετε να προτεινετε καποιες εφαρμογες για καλυτερη χρηση του κινητου?

πχ για μπαταρια,για file explorer,για τις 2 sim, και γενικα καποια που χρησιμευει ωστε να βοηθαει καπως στη λειτουργια!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφερω τα προβλήματα της νεας εκδόσεις (τουλαχιστον σε μένα)

1.η μπαταρία κρατάει λιγότερο

2. Μου εξαφανησε απο το κλείδωμα οθόνης το "κανένα"

3. Τρώει πολλά κολλήματα, νεκρό το τηλέφωνο για πολλά δεύτερα σε κάτι απλό, όπως σύνταξη μηνύματος...

4. Μου ανοίγει μονο του την χρηση δεδομένων στην sim2 τουλάχιστον μια φορα την μέρα

ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΕΝΤΕΛΩΣ

5. πήγα να πάρω τηλέφωνο, δεν είχε σήμα καμια από τις 2 καρτες, παταω κλήση και μου λέει το κινητο: απενεργοποίησε την λειτουργεία πτήσης για να πάρεις τηλέφωνο!!!!! Για να το φτιαξω μπήκα πράγματι μετα στην λειτουργεία πτήσεις (μου έδειξε το αεροπλάνο, ενω πριν φυσικά έδειχνε και τις 2 μπάρες που δεν είχαν σήμα) και την απενεργοποίησα και έτσι έπιασαν σήμα...

 

Δεν εδώ εγκαταστήσει καμια περίεργη εφαρμογη που να επιρεαζει το τηλέφωνο, δουλεύω με τις ίδιες ακριβως που είχα και στην παλιά εκδοση και στο προηγουμενο κινητό μου.

Δεν θα πω φυσικά για την δυσλειτουργία της έκδοσης με την εξυκονομιση ενεργειας, με τα τραγούδια των ήχων κλήσεις που πρεπει να τα μεταφέρεις σε συγκεκριμένο φακελο του τηλεφώνου, για το πλαγιο κουμπί και τοσα αλλά, που αυτά τα θέματα δεν τα έχει ουτε το android 2...

 

Tα 1 και 3 τα είχα κι εγώ. Μετά το 3ο reset έστρωσε και δεν τα παρατηρώ πλέον. Το 2 είναι άγνωστο και περίεργο, αλλά λογικά μετά από μια επαναφορά θα στρώσει. Αλήθεια δοκίμασες να βγάλεις την θήκη να δεις μπας και παίζει ρόλο;

Τα 4,5 το έβλεπα από την Kit Kat στο δικό μου. Ειδικότερα, πολλές φορές μετά από επανεκκίνηση έβρισκα ανοιχτά τα δεδομένα και γυρισμένο στο 3G έστω και αν το είχα ρυθμίσει σε 2G πριν το κλείσω. Πλέον νομίζω μόνο το γυρίζει σε 3G.

To 5 το συναντώ αρκετά έντονα πριν την αναβάθμιση σε μία κάρτα Cosmote. Πάρα πολλές φορές χάνει το σήμα και δεν στρώνει ούτε με restart, παρά μόνο αν βγάλω την κάρτα και την επανατοποθετήσω. Το κάνει και στο lollipop αλλά ευτυχώς όχι τόσο συχνά. Επίσης μια φίλη μου με Moto G είχε το ίδιο θέμα με Cosmote κάρτα. Μάλιστα δεν το είχε πάρει χαμπάρι για 2 βδομάδες (και δεν είχε κλείσει καν τη συσκευή...). Έτσι όπως το γράφεις ωστόσο, ίσως να υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να κατέβασες τα quick settings και να πάτησες το πλήκτρο για το flight mode χωρίς να το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

... Επίσεις οταν παω να εγκαταστήσω το facebook lite γιατι μου λεει πως η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με το κινητο μου; Καμια βοηθεια να διώξω το messanger που τραβαει πορους;

 

Από που πηγαίνεις να το εγκαταστήσεις? Γιατί το Facebook Lite δεν είναι διαθέσιμο για Ευρώπη μέσα από το Google Play.

 

Οπότε, για να το εγκαταστήσεις, χρειάζεσαι το .apk (Ενεργοποιημένο το Ασφάλεια -> Άγνωστες πηγές)

 

Facebook Lite

Link to comment
Share on other sites

Tα 1 και 3 τα είχα κι εγώ. Μετά το 3ο reset έστρωσε και δεν τα παρατηρώ πλέον. Το 2 είναι άγνωστο και περίεργο, αλλά λογικά μετά από μια επαναφορά θα στρώσει. Αλήθεια δοκίμασες να βγάλεις την θήκη να δεις μπας και παίζει ρόλο;

Τα 4,5 το έβλεπα από την Kit Kat στο δικό μου. Ειδικότερα, πολλές φορές μετά από επανεκκίνηση έβρισκα ανοιχτά τα δεδομένα και γυρισμένο στο 3G έστω και αν το είχα ρυθμίσει σε 2G πριν το κλείσω. Πλέον νομίζω μόνο το γυρίζει σε 3G.

To 5 το συναντώ αρκετά έντονα πριν την αναβάθμιση σε μία κάρτα Cosmote. Πάρα πολλές φορές χάνει το σήμα και δεν στρώνει ούτε με restart, παρά μόνο αν βγάλω την κάρτα και την επανατοποθετήσω. Το κάνει και στο lollipop αλλά ευτυχώς όχι τόσο συχνά. Επίσης μια φίλη μου με Moto G είχε το ίδιο θέμα με Cosmote κάρτα. Μάλιστα δεν το είχε πάρει χαμπάρι για 2 βδομάδες (και δεν είχε κλείσει καν τη συσκευή...). Έτσι όπως το γράφεις ωστόσο, ίσως να υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να κατέβασες τα quick settings και να πάτησες το πλήκτρο για το flight mode χωρίς να το καταλάβεις.

 

οχι δεν εχω κατεβασει ποτε το quick settings. αυτο που λες με την κοσμοτε το εχω και εχω απο την kitkat, την εχω στην sim2 και πολλες φορες χανει το σημα της και μονο με επανεκηνηση στρωνει, ενω στην vodafone sim1 δεν εχω θεμα σε αυτο τον τομεα. στο 3o reset εστρωσε;; ελπιζω να μην χρειαστει να κανω και τριτο, μετα το δευτερο που θα κανω αργοτερα... και ευχομαι να στρωσει στα τοσα προβληματα.

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

για όσους ψάχνουν την επιλογή "κανένας" στις ρυθμίσεις - ασφάλεια και τους λόγους γιατί εξαφανίστηκε αυτή η επιλογή βρήκα τουλάχιστον στην δική μου συσκευή ευθύνεται η Motorola με τις εφαρμογές της συγκεκριμένα το Motorola Care αυτό που μπαίνεις στην ιστοσελίδα της Motorola και σου δίνει την δυνατότητα να δεις που είναι το κινητό , να χτυπήσει , να διαγράψεις δεδομένα αυτή η εφαρμογή απαιτεί κωδικό κλειδώματος οθόνης έτσι εξαφανίζει την επιλογή "κανένας" όταν ενεργοποιήσεις τις εφαρμογές Motorola.

 

διαφορετικά για να μην υπάρχει η επιλογή "κανένας" έχετε ενεργοποιήσει την κρυπτογράφηση που απαιτεί κωδικό κλειδώματος

 

τώρα για τα άλλα θέματα που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω δεν τα έχω συναντήσει

 

χρησιμοποιώ δύο κάρτες στην θέση 1 έχω την Cosmote Whatsup με ενεργοποιημένα τα Data

και στην θέση 2 έχω την Wind F2G χωρίς ενεργοποιημένα τα Data.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οσοι εχετε προβληματα με την Lollipop καντε ενα format στο κινητό.

αν δεν στρώσει μετά το format πηγαίντε το στο σερβις, θα σας ξαναπερασουν λογικα την KitKat χωρίς να έχετε θέμα με εγγύηση κλπ, αν δεν βρουν καποιο hardware related πρόβλημα.

 

εγώ στην αρχή είχα περάσει lollipop χωρίς clean install. όλα ήταν κομπλέ, με μικρά κολλήματα. βρήκα χρόνο για να κανω επαναφορά ρυθμίσεων και να στησω το τηλέφωνο πάλι και από τότε δεν έχω ούτε κολλήματα.

 

για την επιλογή "κανένας" λογικα φταίει η κρυπτογράφηση. εγώ έχω τα moto services ενεργοποιημένα, δεν εχω την κρυπτογράφηση και μου εμφανίζει την επιλογή κανένα.

τώρα που το σκέφτομαι ενδεχομένως να φταίει και η κρυπτογράφηση και για άλλα θέματα επιδόσεων. δοκιμάστε να την αφαιρέσετε.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν στρώσει μετά το format πηγαίντε το στο σερβις, θα σας ξαναπερασουν λογικα την KitKat χωρίς να έχετε θέμα με εγγύηση κλπ, αν δεν βρουν καποιο hardware related πρόβλημα.

 

Αυτό δεν παίζει. Αν ξεκλειδώσει για να περάσει η παλιότερη έκδοση, ακόμα και να το κλειδώσεις δεν επανέρχεται στην αρχική κατάσταση. Είτε το κάνεις μόνος σου, είτε κάποιος τεχνικός στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει. Αν ξεκλειδώσει για να περάσει η παλιότερη έκδοση, ακόμα και να το κλειδώσεις δεν επανέρχεται στην αρχική κατάσταση. Είτε το κάνεις μόνος σου, είτε κάποιος τεχνικός στο σέρβις.

 

αν στο κανουν στο επισημο σερβις της εταιρείας, δεν βλεπω λόγο να υπάρχει πρόβλημα με εγγύηση.

πριν από 1,5-2 χρόνια είχα πάει ένα sony για service, με περασμένη την 4.0, στο σέρβις μου πέρασαν την 2.3.7.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι συσκευές ίδιες. Στο Motorola απλά δεν γίνεται. Τουλάχιστον χωρίς να σου υπογράψουν μια υπεύθυνη δήλωση ότι το ξεκλειδώσανε οι ίδιοι και θα σε καλύψουν στο μέλλον αν συμβεί κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανοιξα το κινητο,ολα καλα με τις sim!

Εχω μια ερωτηση.Πατησα να κανει συγχρονισμο με την παλια μου συσκευη και μου περασε τις εφαρμογες που ειχα στο παλιο και λογικα καποια ακομη πραγματα!

Ομως αυτο εγινε πριν κανω την αναβαθμιση!

Την αναβαθμιση θελω να την κανω.Να απεγκαταστησω απλα τις εφαρμογες και να την περασω η να κανω καποια βηματα οπως διαβαζα σε πρηγουμενα ποστ για να την περασω?Ουτε μια ωριτσα δεν ασχοληθηκα με το κινητο οποτε δε περασα και τιποτα!Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το "κανένα" κάτι έχεις κάνει λάθος φίλε μου στις υπηρεσίες της MOTOROLA γιατί αν τις ενεργοποιήσεις (κανονικά και σωστά) ώστε να βλέπεις το κινητό σου από την ιστοσελίδα τους τότε η επιλογή "κανένα" εξαφανίζεται

 

ή αν έχεις ενεργοποιήσει την κρυπτογράφηση

 

στο δικό μου κινητό δεν είναι ενεργοποιημένη η κρυπτογράφηση αλλά έχω ενεργοποιήσει τις υπηρεσίες της MOTOROLA

έχει περαστεί η 5.0.2 και μετά έκανα wipe data/cache + factory reset και επιλογή "κανένα" στις ρυθμίσεις/ασφάλεια υπάρχει (αλλά δεν είναι επιλέξιμη)

 

παιδια, οσοι εχετε προβληματα με την Lollipop καντε ενα format στο κινητό.

αν δεν στρώσει μετά το format πηγαίντε το στο σερβις, θα σας ξαναπερασουν λογικα την KitKat χωρίς να έχετε θέμα με εγγύηση κλπ, αν δεν βρουν καποιο hardware related πρόβλημα.

 

εγώ στην αρχή είχα περάσει lollipop χωρίς clean install. όλα ήταν κομπλέ, με μικρά κολλήματα. βρήκα χρόνο για να κανω επαναφορά ρυθμίσεων και να στησω το τηλέφωνο πάλι και από τότε δεν έχω ούτε κολλήματα.

 

για την επιλογή "κανένας" λογικα φταίει η κρυπτογράφηση. εγώ έχω τα moto services ενεργοποιημένα, δεν εχω την κρυπτογράφηση και μου εμφανίζει την επιλογή κανένα.

τώρα που το σκέφτομαι ενδεχομένως να φταίει και η κρυπτογράφηση και για άλλα θέματα επιδόσεων. δοκιμάστε να την αφαιρέσετε.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset το εστεισα απο την αρχή και όλα διορθώθηκαν μέχρι στιγμής, ελπίζω στην πορεία να μην κάνει τα ίδια
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανοιξα το κινητο,ολα καλα με τις sim!

Εχω μια ερωτηση.Πατησα να κανει συγχρονισμο με την παλια μου συσκευη και μου περασε τις εφαρμογες που ειχα στο παλιο και λογικα καποια ακομη πραγματα!

Ομως αυτο εγινε πριν κανω την αναβαθμιση!

Την αναβαθμιση θελω να την κανω.Να απεγκαταστησω απλα τις εφαρμογες και να την περασω η να κανω καποια βηματα οπως διαβαζα σε πρηγουμενα ποστ για να την περασω?Ουτε μια ωριτσα δεν ασχοληθηκα με το κινητο οποτε δε περασα και τιποτα!Τι προτεινετε?

 

Οταν λεω καποια βηματα που διαβασα εννοω κατι για factory reset,wipe data,wipe cache partition!

Χρειαζεται να κανω κατι απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες, μπορεί να μην είναι και τόσο απαραίτητο, όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό. Θα μπορείς να αποκλείσεις τουλάχιστον ότι έχει κάποιο πρόβλημα που οφείλεται σε αυτό (μη πραγματοποίηση "reset").
Link to comment
Share on other sites

Οκ!Επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος για να μη κανω κατι λαθος περναω την αναβαθμιση κατευθειαν καθως δεν εχω πολλα πανω στο κινητο και βλεπω ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. κάθε λίγο μου πετάει ότι μια νέα ενημέρωση είναι διαθέσιμη και να μεταβώ στην 5.0.2.

πως το απενεργοποιώ αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. κάθε λίγο μου πετάει ότι μια νέα ενημέρωση είναι διαθέσιμη και να μεταβώ στην 5.0.2.

πως το απενεργοποιώ αυτό?

 

Να μη βαριέστε να διαβάζετε λίγες σελίδες πίσω. Kill MotorollaOTA service

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε νομίζω ότι χρειάζεται να απερνεργοποιήσεις το motorola ota.Απλά πάτα πάνω του και ξετίκαρε την εμφάνιση ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...