Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ειδα ότι το έχει προσφορά και το e-shop σε λευκό. Εχει πάρει κανένας από τα e-shop, είναι οκ? η είναι από τίποτα προβληματικες παρτίδες με την οθόνη η branded, η πάρα εισαγωγή?
Link to comment
Share on other sites

.....και 1GB ελέυθερη μνήμη όταν το Moto G έχει μόνο ~350ΜΒ στην καλύτερη περίπτωση !

 

....και; σέρνεται ε; :rolleyes:

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφική μηχανή δεν είναι λίγο απλή? Πχ δεν εχει επιλογή για είδος φωτογραφίας (τοπίο, βραδυ κτλ?)

Και η ποιότητα φωτογραφίας είναι 10 φορές καλύτερη από το l9ii που είχα, που το λογισμικό του είχε τα πάντα.....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι super για τα χρήματα του. Προτιμώ την απλή και λιτή του συσκευασία προκειμένου να διατηρήσει όσο πιο χαμηλά γίνεται την τιμή του. Το μόνο παράπονο μου μέχρι τώρα είναι ο αισθητήρας για την φωτεινότητα της οθόνης, που τείνει να την υποφωτιζει αρκετά σε κλειστούς χώρους. Αλλά με χειροκίνητη ρύθμιση ακριβώς στη μέση στις περισσότερες συνθήκες είσαι οκ. Για καλύτερο αποτέλεσμα έχω επιλέξει κάποιο σκοτεινό background και έχω σεταρει τους χρωματισμούς των εφαρμογών έτσι ώστε να υπάρχει έντονο contrast για περισσότερη λειτουργικοτητα
Link to comment
Share on other sites

....και; σέρνεται ε; :rolleyes:

 

Όχι καλέ!

Έχω ένα συνεργείο αυτοκινήτων κοντά μου και του έβαλα λίγη βαλβολίνη ανακατεμένη με γράσσο σε αναλογία όγκων 16:9 και το σέρνω μόνος μου! :lol:

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Oι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια. Και τα Νexus-οειδή είναι εδώ για να στο δείχνουν. Τέσπα έχει κουράσει λίγο όλο αυτό. Ασε τους κατόχους εδώ μέσα να σέρνονται και κοίτα εσύ το smartphone σου που «πετάει».:dash:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Υστερα απο χρονια ειπα να παρω το 2ο μου smartphone.(Αθανατο zte blade!λεπιδι απο τα λιγα ακομη αντεχει το εργαλειο!) :):D

Εκανα μια μινι ερευνα απο τιμη/χαρακτηριστικα και μου εκατσε το moto g.μπηκα στο φορουμ και επεσε πολυ μελετη!115 σελιδες με posts!καλα ειναι :D

Ως ασχετουλης,ομως, εχω καποιες αποριες που ευελπιστω να μου λυθουν!

1)Σκεφτομαι την αγορα απο καποιο μαγαζι απο το σκρουτζ.

Σε καποια λενε ευρωπαικης αντιπροσωπειας σε αλλα οχι. Ποια η διαφορα των 2 και τι γινεται με την εγγυηση σε περιπτωση που χρειαστει?

2)Ποιες καρτες sd ειναι συμβατες?Μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

3)Ειναι προτιμοτερο μια θηκη flip ή μια σιλικονης και να τοποθετησω screen protector?

Ειμαι ετοιμος κατα 99% να το τσιμπησω το κινητο και πιστευω εινα καλη αγορα!

Υ.Γ:Διαβασα για τοσα νερα στις οθονες! μου φαινεται δεν υπαρχει λειψυδρια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο ελληνικο μαγαζι που να πουλαει την γνησια θηκη του κινητου που κοστιζει 20€;
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο ελληνικο μαγαζι που να πουλαει την γνησια θηκη του κινητου που κοστιζει 20€;

 

Public, έχει και το flip cover και το απλό case σε διάφορα χρώματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Υστερα απο χρονια ειπα να παρω το 2ο μου smartphone.(Αθανατο zte blade!λεπιδι απο τα λιγα ακομη αντεχει το εργαλειο!) :):D

Εκανα μια μινι ερευνα απο τιμη/χαρακτηριστικα και μου εκατσε το moto g.μπηκα στο φορουμ και επεσε πολυ μελετη!115 σελιδες με posts!καλα ειναι :D

Ως ασχετουλης,ομως, εχω καποιες αποριες που ευελπιστω να μου λυθουν!

1)Σκεφτομαι την αγορα απο καποιο μαγαζι απο το σκρουτζ.

Σε καποια λενε ευρωπαικης αντιπροσωπειας σε αλλα οχι. Ποια η διαφορα των 2 και τι γινεται με την εγγυηση σε περιπτωση που χρειαστει?

2)Ποιες καρτες sd ειναι συμβατες?Μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

3)Ειναι προτιμοτερο μια θηκη flip ή μια σιλικονης και να τοποθετησω screen protector?

Ειμαι ετοιμος κατα 99% να το τσιμπησω το κινητο και πιστευω εινα καλη αγορα!

Υ.Γ:Διαβασα για τοσα νερα στις οθονες! μου φαινεται δεν υπαρχει λειψυδρια! :lol:

 

Γεια σου φιλε.

1)Δεν νομιζω να έχεις κάποιο θέμα αν είναι ευρωπαϊκής χώρας το κινητό.

2)Από όσο ξέρω μέχρι 10αρα και ως 32 gb. Νομίζω όχι αλλά είναι θέμα αντροίντ γενικά. Έχει 5,51 gb διαθέσιμα σαν εσωτερική μνήμη πάντως.

3)Μάλλον θέμα γούστου είναι αυτό. Εγώ είμαι με την δεύτερη επιλογή σε όσα κινητά έχω πάρει.

Είναι πολύ τίμια αγορά το κινητό και ειδικά για δίκαρτο αγορασμένο από εδώ. Είχα και το προηγόυμενης γενίας moto G και ειμαι απολύτως ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση :D

Συνεχιζω τις ερωτησεις μου!:p

Κοιταξα λιγο στο eshop για φορτιστή

 

και για κάρτα μνήμης

 

Με το φορτιστη θα εχω καποιο θεμα?

Εχει να προτεινει κανεις καποιον αλλον φορτιστη ή καποια αλλη καρτα που να ειναι πιο καλη/οικονομικη ή δοκιμασμενη?

 

Επισης ειδα και μια θήκη απο ebay!Την εχει τυχον καποιος?

Edited by tsakos
Link to comment
Share on other sites

Με το tethering (wifi spot) με την δεύτερη κάρτα δεν το βλέπω να δουλεύει.. Με την κάρτα 1 (vodafone) ολα οκ αλλα με την 2 (wind) ενω συνδέω το laptop και φαίνεται να εχει ίντερνετ δεν μπαινει κανονικα αλλα βγαζει limited access... εχει κανείς καμιά ιδεα η απλα ετσι δουλεύει το τηλ??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα δοκιμάσει γιατί κάποιος είχε αναφέρει το ίδιο θέμα, μου δούλεψε κανονικά και από τις 2 sim. Βέβαια εγώ έχω κάρτες cosmote και Vodafone. Δεν ξέρω μπας και έχει κανένα θέμα η wind.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα αλλα δέν μπορώ καθόλου να έχω ιντερνετ στην 2η κάρτα Q, γνωρίζει κανείς αν εχει κανένα πρόβλημα με την q το κινητο; Τις ρυθμίσεις τις πέρασα όλες απο το site της Q
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο ελληνικο μαγαζι που να πουλαει την γνησια θηκη του κινητου που κοστιζει 20€;

Από skroutz βρίσκεις 2 3 μαγαζιά που την έχουν ετοιμοπαραδοτη. Εγώ τη πήρα από ενα στη Πεύκη που είχε και ποικιλία στα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

διανύουμε κοντά τα μέσα Ιανουαρίου και τίποτα από lolipop έλεος η lg μου φαίνεται είναι χρόνια μπροστά από την motorola και συν αυτού το διαφήμιζε ότι θα το πάρει πρώτο εκτός αν εννοεί την Αμερική
Link to comment
Share on other sites

διανύουμε κοντά τα μέσα Ιανουαρίου και τίποτα από lolipop έλεος η lg μου φαίνεται είναι χρόνια μπροστά από την motorola και συν αυτού το διαφήμιζε ότι θα το πάρει πρώτο εκτός αν εννοεί την Αμερική

Σωστός! Και μένα με εκνευρίζει που δεν βγαίνουν να πουν τίποτα. Εστω οτι θα είναι έτοιμο σε ενα ,δυο, τρεις μηνες... Κράξιμο...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Με το tethering (wifi spot) με την δεύτερη κάρτα δεν το βλέπω να δουλεύει.. Με την κάρτα 1 (vodafone) ολα οκ αλλα με την 2 (wind) ενω συνδέω το laptop και φαίνεται να εχει ίντερνετ δεν μπαινει κανονικα αλλα βγαζει limited access... εχει κανείς καμιά ιδεα η απλα ετσι δουλεύει το τηλ??

 

Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Στη κάρτα 1 Vodafone και στη κάρτα 2 Cosmote. Για να δουλέψει το wifi hotspot στην κάρτα 2 απενεργοποιώ "δυστυχώς" την κάρτα 1 (Settings-> Dual SIM settings -> Vodafone OFF), στη συνέχεια ενεργοποιώ τα δεδομένα στη κάρτα 2.

992
Link to comment
Share on other sites

Jan 12th 2015

After a Motorola employee tipped us off earlier today that a wider — more bug free — Lollipop rollout would soon hit Motorola’s 2013/2014 smartphone lineup, we just received word from one reader that his Motorola Moto G 2nd Gen has just received an over-the-air update to Android 5.0.2. Previously on 5.0.1, his Moto G 2014 (US model) is now running software version 22.21.28 with Android 5.0.2.

 

It’s still unclear if he was simple one of the lucky few who gets to test the update before a broader rollout, or if this is Motorola opening up the floodgates for all. As for our own Moto G 2nd Gen, it’s running KitKat with the device still saying it’s “up to date” with the latest software. Waiting is the hardest part…

Πηγή: http://phandroid.com/2015/01/12/android-5-0-2-motorola-moto-g-2014/

 

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα δοκιμάσει γιατί κάποιος είχε αναφέρει το ίδιο θέμα, μου δούλεψε κανονικά και από τις 2 sim. Βέβαια εγώ έχω κάρτες cosmote και Vodafone. Δεν ξέρω μπας και έχει κανένα θέμα η wind.

 

Κι εμένα δουλεύει κανονικά. Είχα λιώσει από τις προσφορές της Voda την δεύτερη κάρτα τώρα στις γιορτές. (wifi tethering)

 

Q & CU έχω.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δουλεύει κανονικά. Είχα λιώσει από τις προσφορές της Voda την δεύτερη κάρτα τώρα στις γιορτές. (wifi tethering)

 

Q & CU έχω.

 

Φαίνεται ότι όσοι δεν έχετε πρόβλημα, έχετε ως δεύτερη κάρτα Vodafone. Εμείς που έχουμε πρόβλημα έχουμε Cosmote & Wind ως δεύτερη.

 

Θα δοκιμάσω αργότερα να αντιστρέψω τις κάρτες να δω αν παίζει με αυτό τον τρόπο…

992
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλή χρονιά σε όλους. Πώς στο... καλό ενεργοποιείς το 3g και πώς το απενεργοποιείς; Στο δικό μου (huawei p1) υπάρχει στην μπάρα διακίνηση δεδομένων. Απενεργοποιώ το wifi και το ενεργοποιώ όταν είμαι σπίτι. Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο μοτο γ και δεύτερον, πηγαίνοντας μέσω ρυθμίσεων, πάλι είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα αλλά δεν έχω ίντερνετ εκτός σπιτιού πλην wi-fi! Η εταιρεία είναι (καρτο) wind. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...