Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δυο iPhone με τον ίδιο λογαριασμό. Τώρα τελευταία στο ενα μου δείχνει τις κλήσεις αναπάντητες και μη του άλλου. Πως το απενεργοποιώ;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά την διαφορά από το 5S εγώ μπορώ να πω πως άξιζε. Δεν ειναι μόνο η οθόνη αλλά και η διαφορά στην μπαταρία και γενικότερα στο hardware.

 

Για την αποστολή επαφών σε απλή συσκευή θυμιστε μου ποτέ στέλναμε με sms? ακόμα και με τα αειμνηστα Nokia πάντα με bt και πάντα σε Symbian. Έπρεπε να έρθει το series 40 για να το δούμε και στα απλά!!

Και αν τελεί η επαφή στέλνεται συνήθως σαν vcf που υποστηρίζεται κανονικά από iOS και android. Πως θα διαβάσει τέτοιο αρχείο μια "απλή συσκευή".

Όχι φίλε μου δεν έγινες ρεζίλι. Ρεζίλι έγινε ο άλλος που εν έτη 2015 ειναι με "απλή" και δεν μπορεί να κάνει τέτοιες διαδικασίες. Όποτε την επόμενη φορά μάλλον θα πρέπει να είσαι εσυ αυτός που τον "πειράξει".

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καθε χρονο βγαινει και καινουριο iphone για να μην πω λιγοτερο, αν περιμένεις και το καινουριο δεν θα αγορασεις ποτε συσκευή. Καθε χρόνο 700αρι ειναι πικρα.
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο iPhone με τον ίδιο λογαριασμό. Τώρα τελευταία στο ενα μου δείχνει τις κλήσεις αναπάντητες και μη του άλλου. Πως το απενεργοποιώ;

 

 

Πας απο ρυθμίσεις -> FaceTime-> κλήσεις κινητού iPhone λογικά είναι ον το δικό σου.

 

Εμένα μου το έκανε με το iPad, τέρμα σπαστικό ( βέβαια γίνεται όταν είναι και τα δυο στο ίδιο wifi). Παντός έχει βολέψει πολύ κόσμο που δεν έχει καλό σήμα στο σπίτι, και αφήνει το κινητό σε σημείο με καλό σήμα και μιλάει απο άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την διαφορά από το 5S εγώ μπορώ να πω πως άξιζε. Δεν ειναι μόνο η οθόνη αλλά και η διαφορά στην μπαταρία και γενικότερα στο hardware.

 

Για την αποστολή επαφών σε απλή συσκευή θυμιστε μου ποτέ στέλναμε με sms? ακόμα και με τα αειμνηστα Nokia πάντα με bt και πάντα σε Symbian. Έπρεπε να έρθει το series 40 για να το δούμε και στα απλά!!

Και αν τελεί η επαφή στέλνεται συνήθως σαν vcf που υποστηρίζεται κανονικά από iOS και android. Πως θα διαβάσει τέτοιο αρχείο μια "απλή συσκευή".

Όχι φίλε μου δεν έγινες ρεζίλι. Ρεζίλι έγινε ο άλλος που εν έτη 2015 ειναι με "απλή" και δεν μπορεί να κάνει τέτοιες διαδικασίες. Όποτε την επόμενη φορά μάλλον θα πρέπει να είσαι εσυ αυτός που τον "πειράξει".

Σύμφωνοι φίλε μου..αλλά δεν μπορώ να κάνω αποστολή ούτε σε 5 άρι:(

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι φίλε μου..αλλά δεν μπορώ να κάνω αποστολή ούτε σε 5 άρι:(

 

Με mail στον λογαριασμό του 5αριού δοκίμασες; με iMessage δοκίμασες να την στείλεις; ως απλό sms δεν μπορεί να την στείλει.

Πρέπει να είναι "μπλε" το χρώμα στα μηνύματα για να την στείλεις, σημαίνει και τα 2 κινητά να είναι στο διαδίκτυο συνδεδεμένα και να έχουν ενεργό το iMessage.

Link to comment
Share on other sites

Πας απο ρυθμίσεις -> FaceTime-> κλήσεις κινητού iPhone λογικά είναι ον το δικό σου.

 

Απενεργοποιημένα ειναι όλα στο facetime!

Δεν είναι πάντως αυτό είναι ότι μου βγάζει στη λίστα κλήσεων του ενός τηλεφώνου τις κλήσεις που έχει κάνει το δεύτερο!!!!!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένα ειναι όλα στο facetime!

Δεν είναι πάντως αυτό είναι ότι μου βγάζει στη λίστα κλήσεων του ενός τηλεφώνου τις κλήσεις που έχει κάνει το δεύτερο!!!!!!

 

Κάτι δεν πάει καλά με τον συγχρονισμό, αναφέρεσαι στις πρόσφατες λύσεις μέσα από την εφαρμογή τηλέφωνο; Εάν δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή Hands off, τότε θα χρειαστεί να προχωρήσεις στην αποσύνδεση και επανασύνδεση των συσκευών από το iCloud. :(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τον συγχρονισμό, αναφέρεσαι στις πρόσφατες λύσεις μέσα από την εφαρμογή τηλέφωνο; Εάν δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή Hands off, τότε θα χρειαστεί να προχωρήσεις στην αποσύνδεση και επανασύνδεση των συσκευών από το iCloud. :(

 

Τελικά ψάχνοντας και λίγο στο google κατέληξα να καταργήσω το δικό μου account από το τηλέφωνο της συζυγου και να της κάνω νέο account με τα δικά της στοιχεία. Ευτυχώς δεν σβήστηκε κάτι!

Για τις εφαρμογές έβαλα το family sharing, οπότε μέχρι πριν λίγο που κοίταξα δεν υπάρχει θέμα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας καμια καλη εφαρμογη για προγραμματισμενα sms απο appstore
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, σε iphone 6 εχω περάσει backup από το παλιο μου 4s. Από τότε όταν πάω να αποθηκεύσω νέα επαφή από το ιστορικό των κλήσεων μου την αποθηκεύει μεν, αλλά δεν μπορώ να τη βρω στις επαφές μου. Οταν με καλεί φαίνεται το όνομα όμως κανονικά. Με τον κλασικό τρόπο δημιουργίας επαφής όλα καλά. Φοράω 8.3 και όλα είναι ενημερωμένα. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά απο μπαταρία το ιδιο με τα προηγούμενα κ τα δυο μοντέλα?

Καμία σχέση η μπαταρία των 6/6 plus με τα προηγούμενα iphone. Ειδικά του 6 plus δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Και τα δύο 6άρια είναι πολύ καλύτερα σε μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η μπαταρία των 6/6 plus με τα προηγούμενα iphone. Ειδικά του 6 plus δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Και τα δύο 6άρια είναι πολύ καλύτερα σε μπαταρία.

 

Κάτι έχει γίνει με την τεχνολογίας του hardware γιατί ανάλογα με τις παλιότερες συσκευές και τα 6αρια για την οθόνη τους έχουν μικρή μπαταρία.

Έχει γίνει δουλειά στην οικονομία της κατανάλωσης δηλαδή.

Ειδικά για το plus έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει γίνει με την τεχνολογίας του hardware γιατί ανάλογα με τις παλιότερες συσκευές και τα 6αρια για την οθόνη τους έχουν μικρή μπαταρία.

Έχει γίνει δουλειά στην οικονομία της κατανάλωσης δηλαδή.

Ειδικά για το plus έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα.

Έχω το 6 plus για αυτό το είπα. E δεν την λες και μικρή την μπαταρία του, 2915 είναι. Όλες οι μεγάλες συσκευές έχουν γύρω στα 3000 μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6 plus για αυτό το είπα. E δεν την λες και μικρή την μπαταρία του, 2915 είναι. Όλες οι μεγάλες συσκευές έχουν γύρω στα 3000 μπαταρία.

 

Για το 6αρι εννόησα μικρή σχετικά με τον ανταγωνισμό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά απο μπαταρία το ιδιο με τα προηγούμενα κ τα δυο μοντέλα?

 

Αν εισαι και τυχερος με καλο σημα στο σπιτι και αν το κλεινεις τα βραδια θα σου παει 1μιση μερα πολυ ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 6 εδώ και μια εβδομάδα περίπου, ερχόμενος από Galaxy s4. Κατασκευή δεν το συζητάω καν είναι απίστευτη. Μπαταρία μια χαρά με βγάζει .

 

Τώρα στο iOS vs android, απλά δεν ξανά γυρνάω σε android :) .

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 6 εδώ και μια εβδομάδα περίπου, ερχόμενος από Galaxy s4. Κατασκευή δεν το συζητάω καν είναι απίστευτη. Μπαταρία μια χαρά με βγάζει .

 

Τώρα στο iOS vs android, απλά δεν ξανά γυρνάω σε android :) .

 

Ποτε μη λες ποτε, ειναι ο πρωτος ενθουσιασμος για το κανουργιο! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πάντως και εμένα με έχει ενθουσιάσει η σταθερότητα , ευχρηστία, ποιότητα κατασκευής, ομαλότητα λειτουργίας. Προερχόμενος από 2 χρόνια από high end android συσκευή μπορώ να πω πως έχουν σκεφτεί κάποια πράγματα καλύτερα στην Apple
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πω πως έχουν σκεφτεί κάποια πράγματα καλύτερα στην Apple

 

...και καποια αλλα πραγματα χειροτερα επισης. :)

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

...και καποια αλλα πραγματα χειροτερα επισης. :)

Εξαρτάται τι ζητάει καθένας από το smartphone του.

Εγώ για παράδειγμα κάθε χρόνο αγοράζω iphone και ipad μήπως με τις νέες προσθήκες του ios καταφέρω να μείνω, αλλά δεν.......

Το iphone το κράτησα 5 μήνες, τον περισσότερο καιρό στο συρτάρι γιατί χρησιμοποιούσα σαν κυρία συσκευή το One Plus και M8. Το δε ipad Air πήγε δώρο στην γυναίκα μου :)

 

Για απλή χρήση όμως είναι μια χαρά το ios με μόνο αρνητικό ότι ζεσταίνεται υπερβολικά όταν το δουλεύεις με 3g έξω με θερμοκρασίες άνω των 28-30.

Συνήθως το προτείνω στους φίλους που με ρωτάνε.

 

Για τον φίλο που πήγε από S4 σε iphone 6 θα του έλεγα να το συγκρίνει με το iphone 5 που είναι της ίδιας χρονιάς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποτε μη λες ποτε, ειναι ο πρωτος ενθουσιασμος για το κανουργιο! :p

 

Για μένα είναι ακριβως αυτό που λες.

 

Μετά τον πρώτο μήνα μου πέρασε η κάψα και το βλέπω σαν ένα πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά μέχρι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...