Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν αναζητηθηκε εδώ και 1μιση χρόνο και με ρώτησε αν μπορούμε να το κάνουμε λειτουργικό... Ανταλλακτικά λοιπόν

 

Αντί να συζητάμε πως θα έχεις οποιοδήποτε κέρδος από κάτι που δεν σου ανήκει ,καλυτερα να συζητάμε πως θα βρεις τον κάτοχο....Θα θέλαμε να είμαστε στη θεση εκείνου που το έχασε ρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 χρόνια.

Ξαφνικά η μπαταρία εξαντλείται απότομα από το 30% και κάτω .

Χθες μάλιστα ήταν 40% το βράδυ και εξαντλήθηκε σε standby όλη τη νύχτα, το πρωί το βρήκα κλειστό.

Θέλει αλλαγή η μπαταρία ή είναι θέμα software?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και 3 χρόνια.

Ξαφνικά η μπαταρία εξαντλείται απότομα από το 30% και κάτω .

Χθες μάλιστα ήταν 40% το βράδυ και εξαντλήθηκε σε standby όλη τη νύχτα, το πρωί το βρήκα κλειστό.

Θέλει αλλαγή η μπαταρία ή είναι θέμα software?

 

Άλλαξε μπαταρία ή περίμενε το καινούριο iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και δύο μέρες το 6αρι της γυναίκας μου συνδέεται στο wifi του σπιτιού και μόλις βγει από το χώρο που είναι το ρουτερ αποσυνδέεται. Η συσκευή είναι πάνω από δύο χρόνια στο σπίτι... Όταν συνδέεται, γράφει '' σύσταση ασφαλείας '' κάτω από το όνομα του wifi. Τι συμβαίνει; Πώς το φτιάχνουμε; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit:Με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου φαίνεται να δουλεύει... Αν χρειαστεί, θα επανέλθω.

Edited by eklipsi
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και δύο μέρες το 6αρι της γυναίκας μου συνδέεται στο wifi του σπιτιού και μόλις βγει από το χώρο που είναι το ρουτερ αποσυνδέεται. Η συσκευή είναι πάνω από δύο χρόνια στο σπίτι... Όταν συνδέεται, γράφει '' σύσταση ασφαλείας '' κάτω από το όνομα του wifi. Τι συμβαίνει; Πώς το φτιάχνουμε; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit:Με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου φαίνεται να δουλεύει... Αν χρειαστεί, θα επανέλθω.

 

 

Η Σύσταση ασφαλείας που σου γράφει είναι ότι το ρούτερ σου ναι μεν έχει password αλλά δεν είναι ασφαλές .Θα πας στις ρυθμίσεις ασφαλείας στο ρούτερ σου να το ρυθμίσεις στο WPA-2..Εαν έχει φυσικά.

Για το άλλο πρόβλημα που αναφέρεσαι δεν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που λέω μοιάζει με αδύναμο σήμα wifi από το τηλέφωνο. Ξέρω ότι δεν έχει και το πιο δυνατό το iphone, απλά είναι κάτι που δεν το έκανε πριν. Βγαίνω από το δωμάτιο και απλά χάνω το σήμα. Όλα αυτά ξαφνικά, χωρίς να αλλάξει κάτι σε ρυθμίσεις. Θα δείξει... Το oneplus 3 μου δεν έχει κανένα θέμα για παράδειγμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που λέω μοιάζει με αδύναμο σήμα wifi από το τηλέφωνο. Ξέρω ότι δεν έχει και το πιο δυνατό το iphone, απλά είναι κάτι που δεν το έκανε πριν. Βγαίνω από το δωμάτιο και απλά χάνω το σήμα. Όλα αυτά ξαφνικά, χωρίς να αλλάξει κάτι σε ρυθμίσεις. Θα δείξει... Το oneplus 3 μου δεν έχει κανένα θέμα για παράδειγμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είναι το WIFI του iphone.....και εγώ το 6 αρι έχω...δοκιμασμένο παντού .Δοκίμασε μια επανεκκίνηση του ρουτερ πρώτα Αυτό που λες .... ας το πούμε πρόβλημα....στο κάνει μονο σπίτι η και παντού ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό που λέω μοιάζει με αδύναμο σήμα wifi από το τηλέφωνο. Ξέρω ότι δεν έχει και το πιο δυνατό το iphone, απλά είναι κάτι που δεν το έκανε πριν. Βγαίνω από το δωμάτιο και απλά χάνω το σήμα. Όλα αυτά ξαφνικά, χωρίς να αλλάξει κάτι σε ρυθμίσεις. Θα δείξει... Το oneplus 3 μου δεν έχει κανένα θέμα για παράδειγμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιριζομαι σπασμενω Bridge
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό εδώ δλδ στα 6 είναι άκρος μα άκρος ευαίσθητο

https://da2lh5cs8ikqj.cloudfront.net/cart-products/KTi1UaMJEHf3Sx46.medium

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα : Έπεσε τραγικά η ένταση του ακουστικού . . . Δυσκολεύομαι να ακούσω τον άλλον όταν μιλάει και έχω το ακουστικό στο αυτί . . . Δεν μου έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό, αλλα το έπαθε έτσι ξαφνικά!!!

Καμία ιδέα???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα : Έπεσε τραγικά η ένταση του ακουστικού . . . Δυσκολεύομαι να ακούσω τον άλλον όταν μιλάει και έχω το ακουστικό στο αυτί . . . Δεν μου έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό, αλλα το έπαθε έτσι ξαφνικά!!!

Καμία ιδέα???

 

Γεμίζει σκόνη και βρωμια πολύ εύκολα η σίτα του ακουστικού.

Λίγο βαμβάκι οινόπνευμα και με κάτι μυτερό τριψε λίγο την σίτα να καθαρίσει

Για να γίνει καλή δουλειά πρέπει να βγει η οθόνη και από την πίσω πλευρά να καθαριστεί η σίτα

Γενικά σε όλα τα τηλέφωνα αργά η γρήγορα γίνεται αυτό με τον καιρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

μετά την απώλεια του Xiaomi (Note 4x) μου προχθές στην παραλία από καλοθελητές, το οποίο είχα αγοράσει προ 2μήνου περί τα 200 ευρώ, βρίσκομαι ξανά σε αναζήτηση κινητού.

 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να επιστρέψω στα μήλα μετά από 2 back2back android κινεζιές που αντικατέστησαν ένα 4s - η δεύτερη δεν έμελλε να αντέξει και πολύ απ' ότι φάνηκε.. Αλλά λεφτά παίζουν λίγα δυστυχώς, οπότε μιλάμε για μεταχειρισμένο 6 αυτή τη στιγμή.

 

Αξίζει να δώσεις 250-300 ευρώ για μεταχειρισμένη συσκευή που έκλεισε 3 χρόνια απ'την παρουσίαση της και πλέον τα specs της είναι, όπως και να το κάνουμε, παρωχημένα; (βλ. 1 gb ram, 8 mp camera, 1800 μπαταρία που αν είναι δυνατόν μίκρυνε κι άλλο στο 6s). Κυρίως το κατά πόσο επαρκεί η ραμ εν έτει 2017. Σημείωση, data-wifi μονίμως ον και πάντα τρέχουν στο background messenger, fb, fb pages manager, safari με κάποια tabs ανοιχτά και maps λόγω δουλειάς. Παιχνίδια δεν παίζω. Αλλά θέλω οπωσδήποτε να εναλλάσσω με άνεση μεταξύ αυτών των apps. Και να βγάζει τη μέρα η μπαταρία (το Xiaomi είχε 4100mha...just saying).

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

μετά την απώλεια του Xiaomi (Note 4x) μου προχθές στην παραλία από καλοθελητές, το οποίο είχα αγοράσει προ 2μήνου περί τα 200 ευρώ, βρίσκομαι ξανά σε αναζήτηση κινητού.

 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να επιστρέψω στα μήλα μετά από 2 back2back android κινεζιές που αντικατέστησαν ένα 4s - η δεύτερη δεν έμελλε να αντέξει και πολύ απ' ότι φάνηκε.. Αλλά λεφτά παίζουν λίγα δυστυχώς, οπότε μιλάμε για μεταχειρισμένο 6 αυτή τη στιγμή.

 

Αξίζει να δώσεις 250-300 ευρώ για μεταχειρισμένη συσκευή που έκλεισε 3 χρόνια απ'την παρουσίαση της και πλέον τα specs της είναι, όπως και να το κάνουμε, παρωχημένα; (βλ. 1 gb ram, 8 mp camera, 1800 μπαταρία που αν είναι δυνατόν μίκρυνε κι άλλο στο 6s). Κυρίως το κατά πόσο επαρκεί η ραμ εν έτει 2017. Σημείωση, data-wifi μονίμως ον και πάντα τρέχουν στο background messenger, fb, fb pages manager, safari με κάποια tabs ανοιχτά και maps λόγω δουλειάς. Παιχνίδια δεν παίζω. Αλλά θέλω οπωσδήποτε να εναλλάσσω με άνεση μεταξύ αυτών των apps. Και να βγάζει τη μέρα η μπαταρία (το Xiaomi είχε 4100mha...just saying).

με 300 ευρο παιρνεις Iphone SE καινουργιο.που εχει 2gb ram και παει σφαιρα.

προσωπικη μου αποψη αμα βαρεις κανενα σχετικα καινουργιο στα 230-250 να το παρεις.παραπανω λεφτα οχι.

εγω στην θεση σου θα εψαχνα καποιο με περισσοτερη ραμ και ασ εδεινα λιγα χρηματα παραπανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει και 6s συστημένο στα 350 που νομίζω είναι μια νορμάλ τιμή αν το κινητό είναι οκ, που θεωρώ πως θα είναι.

 

Εκεί πάμε στα 2 ram, που πάλι λίγα τα θεωρώ αλλά ας πούμε ότι θα δυσκολευτεί αρκετά περισσότερο να ζοριστεί. Άλλο iOs, άλλο android εξάλλου.

 

Η μπαταρία δεν είναι πολύ μικρή όμως; Αντέχει; Βίντεο δεν βλέπω και games δεν παίζω επειδή είδα ότι την επηρεάζει πολύ η χρήση της gpu. Στα προηγούμενα βάλτε και το Spotify που είναι συνέχεια ον και streamάρει συχνά πυκνά.

 

Λάθος τόπικ βέβαια, αλλάξαμε μοντέλο..

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει και 6s συστημένο στα 350 που νομίζω είναι μια νορμάλ τιμή αν το κινητό είναι οκ, που θεωρώ πως θα είναι.

 

Εκεί πάμε στα 2 ram, που πάλι λίγα τα θεωρώ αλλά ας πούμε ότι θα δυσκολευτεί αρκετά περισσότερο να ζοριστεί. Άλλο iOs, άλλο android εξάλλου.

 

Η μπαταρία δεν είναι πολύ μικρή όμως; Αντέχει; Βίντεο δεν βλέπω και games δεν παίζω επειδή είδα ότι την επηρεάζει πολύ η χρήση της gpu. Στα προηγούμενα βάλτε και το Spotify που είναι συνέχεια ον και streamάρει συχνά πυκνά.

 

Λάθος τόπικ βέβαια, αλλάξαμε μοντέλο..

 

Αν δεν παίζεις παιχνίδια μην το ψάχνεις πάρε οποίο σου καθίσει από τα δυο

Και θέμα χρημάτων και θέμα κατάστασης της συσκευής

Δεν θα έχεις πρόβλημα με την ram. Ούτε με την μπαταρία

Ίσως χρειαστεί να δώσεις 20€ να βάλεις μια καινούργια γιατί μετά τον ένα χρόνο σιγά σιγά όλες οι μπαταρίες αρχίζουν και χάνουν σημαντικά ποσοστά από την αρχική τους χωρητικότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ για μπαταρία iPhone 6?απο που; εγώ όλο 40 και 50 βρίσκω..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Λες ε;

Με τρομάζει το νούμερο λίγο. Το 1 gb RAM εννοώ του 6. Ψυχολογικά δηλαδή δε νιώθω και πολύ καλά, αλλά αν το λες..

Μου γλυτώνεις καμιά 100αριά ευρώ, από 6 σε 6s.

www.brightsideofficial.com
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα : Έπεσε τραγικά η ένταση του ακουστικού . . . Δυσκολεύομαι να ακούσω τον άλλον όταν μιλάει και έχω το ακουστικό στο αυτί . . . Δεν μου έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό, αλλα το έπαθε έτσι ξαφνικά!!!

Καμία ιδέα???

Ρίξε σε μια οδοβτοβουρτσα οινόπνευμα (λίγο) τρυψε καλά το ακουστικό και μετά φυσα λίγο το ακουστικό με πειστικό αέρα (αυτά στα βενζινάδικα) θα γίνει σαν καινούριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

20 ευρώ για μπαταρία iPhone 6?απο που; εγώ όλο 40 και 50 βρίσκω..
Μάλλον μόνο μπαταρία με αλλαγή να κάνεις εσύ... Η καμία σάπια... Κλασσικά ναι κάνα ~50 ευρώ είναι μαζί με αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

20€ εννοούσα μόνο για μπαταρία

Περαστικά δεν έβαλα μέσα. Την περνάω μόνος

Αλλά αυθεντικά 100% ανταλλακτικά δεν δίνει η apple

Όποτε και σε μαγαζί να το πας την ίδια θα σου βάλουν αυτές που έχει και στο ebay

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λες ε;

Με τρομάζει το νούμερο λίγο. Το 1 gb RAM εννοώ του 6. Ψυχολογικά δηλαδή δε νιώθω και πολύ καλά, αλλά αν το λες..

Μου γλυτώνεις καμιά 100αριά ευρώ, από 6 σε 6s.

 

Επειδη εχω 5s και δεν παιζω παιχνιδια καλα τρεχει σε μερικες γραμμες.Με το ios 10 εχω μερικα reloads στο safari με πολλες καρτελες και στο fb.Στο instagram παλι δεν εχω θεμα.

Το 6 ειναι ελαφρως πιο γρηγορο.

Το 6s ειναι πυραυλος.Αν θες να το κρατησεις αρκετο καιρο πανε στο 6s.

Εγω παντως απο 5s,μονο 6s/SE θα πηγαινα.Για μενα παρε το 6αρι,αν ειχα παραπανω λεφτα τοτε που πηρα το 5s θα το επαιρνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

(Iphone 6)

Καλησπέρα, το κινητό μου μου δείχνει ένα άσπρο σημαδάκι πάνω αριστερά στην οθόνη και κλείνει συνεχώς και επανειλημμένα από μόνο του δείχνοντας μου την άσπρη οθόνη με το σήμα της apple και έπειτα μου ζητά κανονικά το αποτύπωμα/κωδικό και το ξανακάνει. Γνωρίζει κανένας τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει προσπαθησε να το συνδεσεις με υπολογιστη στο itunes να δεις μηπως σωθει με ενα restore. Ελπιζω να εχεις αντιγραφο ασφαλειας γιατι φυσικα θα χασεις τα παντα.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σας έχει τύχει ποτέ να παρουσιάζει το τηλέφωνο phantom usage ?Δηλ ίδιοι χρόνοι αναμονής και χρήσης ;Ίσως να οφείλεται στην εφαρμογή του eurobasket 2017 που είχα ενεργοποιήσει τις γνωστοποιήσεις αλλά στον χρόνο χρήσης της μου έβγαζε λίγα λεπτά

Την διέγραψα...έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται πια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...