Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο iPhone 6 συγκεκριμένα η εταιρεία παίρνει 3 διαφορετικές οθόνες. Δηλαδή υπάρχει απόκλιση ακόμα και σε συσκευές ίδιου μοντέλου απο 6 σε 6 δηλαδή.

Όποτε σίγουρα υπάρχουν και διάφορες απο 6 σε 6s

Τώρα ποια ειναι καλύτερη δεν ξέρω

Μπορεί κάποια απο τις 3 οθόνες να σου φανεί καλύτερη απο μια άλλη του 6s

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό (με τη χρήση διαφορετικής οθόνης), συμβαίνει μόνο με το 6 ή και με το 6s;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό (με τη χρήση διαφορετικής οθόνης), συμβαίνει μόνο με το 6 ή και με το 6s;

Με όλα τα iphone συμβαίνει αυτό. Κάθε iphone μεταξύ του έχει διαφορετική οθόνη, γιατί παίρνει οθόνες από διαφορετικούς κατασκευαστές, όπως είπε και ο @Tasos19s. Άλλα iphone έχουν πιο ζεστά χρώματα άλλα iphone έχουν πιο κρύα χρώματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό (με τη χρήση διαφορετικής οθόνης), συμβαίνει μόνο με το 6 ή και με το 6s;

 

Συμβαίνει μέχρι και στα 6 που το έχω ψάξει. Για να είπε και ο απο επάνω όμως λογικά συμβαίνει και στα 6s

Ειναι πολυ μεγάλες οι ανάγκες και δεν μπορεί να πάρει μόνο απο ένα εργοστάσιο.

Έχουν μια τυπική απόκλιση όλες μεταξύ τους αλλά στα ανεκτά όρια.

Καταλαβαίνεις διάφορες αν τα βάλεις δίπλα δίπλα. Σκέτο τηλέφωνο δεν μπορείς να καταλάβεις τι παίζει με την οθόνη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Καλημέρα. Μου έσπασε η οθόνη του iPhone. Βρήκα ένα μαγαζί που το φτιάχνει με 40 ευρώ αν παραγγείλει το ανταλλακτικό από Κίνα ή 80 ευρώ αν το παραγγείλει από Αγγλία. Δίνει εγγύηση 6 μήνες... Τι κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πας στο istorm και σου το στελνουν ολλανδια & στο φτιαχνουν στο applestore , κοστος 110-150€ ... καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω σε γνησια οθονη παρα σε αμφιβολου ποιοτητας και προελευσης οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι καμία οθόνη δεν είναι γνήσια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο το να στην βαλει ο μπαρμπα μητσος...κινεζια 40€ απο αγγλια 80€ και παει λεγοντας...στο φτιαχνει η apple με 110€ + μεταφορικα για ολλανδια...σου βγαινουν δηλαδη στα 150€... και εχεις το κεφαλι σου ησυχο....
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι καμία οθόνη δεν είναι γνήσια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν θες να κλαις με την οθόνη που θα βάλεις και θα είναι σαν οθόνης δεκαετίας 90 στείλε το στην Apple.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να την βάλω... Θα σας πω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να την βάλω... Θα σας πω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εαν καταλαβα καλα ενα παιδι ασχολειτε εδω στην περιοχη με τετοια μερεμετια.για μενα εκανες πατατα που το πηγες.οταν με λιγο παραπανω κοστος γυρω στα 120 ευρο το πας στα γιανεννα σε ired store και στο φτιαχνουν και σου δεινουν και εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εαν καταλαβα καλα ενα παιδι ασχολειτε εδω στην περιοχη με τετοια μερεμετια.για μενα εκανες πατατα που το πηγες.οταν με λιγο παραπανω κοστος γυρω στα 120 ευρο το πας στα γιανεννα σε ired store και στο φτιαχνουν και σου δεινουν και εγγυηση.

 

Συμφωνώ. Και ως γνωστόν, η φθήνια τρώει τον παρά.......

Φίλος μου άλλαξε οθόνη στο 6αρι του και μετά από μέρες του εμφάνισε μια κάθετη μοβ γραμμή. Το μαγαζί υποστηρίζει πως οφείλεται σε πτώση και σφυρίζει αδιάφορα όμως ο φίλος μου σκίζει τα ρούχα του πως δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Άσε που το κινητό είναι "θωρακισμένο" (τζαμακι, θήκη πορτοφόλι).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εαν καταλαβα καλα ενα παιδι ασχολειτε εδω στην περιοχη με τετοια μερεμετια.για μενα εκανες πατατα που το πηγες.οταν με λιγο παραπανω κοστος γυρω στα 120 ευρο το πας στα γιανεννα σε ired store και στο φτιαχνουν και σου δεινουν και εγγυηση.

 

Off topic: Καλησπέρα φίλε μου, που είδες ired στα Γιάννενα;

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Καλησπέρα φίλε μου, που είδες ired στα Γιάννενα;

Μήπως εννοεί αυτό?

 

iRepair Ιωάννινα

 

Ιωάννινα 45332Ν. Ζέρβα 28-30

Ιωάννινα 453 32

26510.70009

Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο:

9:30 - 14:30

Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 9:30 - 14:30, 17:30 -21:00

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Καλησπέρα φίλε μου, που είδες ired στα Γιάννενα;

 

λαθος εκανα. iRepair εννοουσα και με διορθωσε ο φιλος παρακατω. :O

 

 

Μήπως εννοεί αυτό?

 

iRepair Ιωάννινα

 

Ιωάννινα 45332Ν. Ζέρβα 28-30

Ιωάννινα 453 32

26510.70009

Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο:

9:30 - 14:30

Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 9:30 - 14:30, 17:30 -21:00

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ευχαριστω για την διορθωση,αυτο εννουσα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λαθος εκανα. iRepair εννοουσα και με διορθωσε ο φιλος παρακατω. :O

 

 

 

ευχαριστω για την διορθωση,αυτο εννουσα ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω αν η apple δίνει ένα ή 2 χρόνια εγγύηση γιατι βλέπω διαφορά από site σε site.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ηθελα να ρωτήσω αν η apple δίνει ένα ή 2 χρόνια εγγύηση γιατι βλέπω διαφορά από site σε site.

Αν τό πήρες από Ευρώπη 2 χρόνια και άσε τους να χτύπίόύντάί

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια εχεις!! 1χρονο απο την apple 2ο χρονο απο τον πωλητη!! εσυ το μονο που κρατας ειναι οτι εχει 2 χρονια!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πήρα τηλ σε όλες τις μςγάλες αλυσίδες και όλες μου είπαν για 1 χρόνο εγγύηση. έχετε καμία συμβουλή? δεν είχα ποτέ iphone. μονο android

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά πήρα τηλ σε όλες τις μςγάλες αλυσίδες και όλες μου είπαν για 1 χρόνο εγγύηση. έχετε καμία συμβουλή? δεν είχα ποτέ iphone. μονο android

 

Διάβασε στο σχετικό θέμα όπου αναφέρονται τα πάντα και θα καλυφθείς (ξεκίνα από το τέλος).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385624

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο σχετικό θέμα όπου αναφέρονται τα πάντα και θα καλυφθείς (ξεκίνα από το τέλος).

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385624

 

Παιδες επειδη αυτο το θεμα το παρατηρησα και εγω,την τριτη πηρα το 5s απο μαγαζι κοσμοτε.Σε καποια φαση υπογραψε ο πατερας μου,για την εγγυηση της Apple που ειναι ενας χρονος.Τον 2ο χρονο ομως ποιος εχει ευθυνη; Ο πωλητης ή αναλαμβανει η Apple?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πήρα τηλ σε όλες τις μςγάλες αλυσίδες και όλες μου είπαν για 1 χρόνο εγγύηση. έχετε καμία συμβουλή? δεν είχα ποτέ iphone. μονο android

 

Ισχύει ότι διάβασες ήδη στις προηγούμενες γραμμές 1+1 χρόνο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η Apple δεν εισάγει απευθείας τα προϊόντα της στην Ελλάδα. Υπεύθυνοι για την εγγύηση των προϊόντων είναι οι εισαγωγεις. Στην περίπτωση μας η infoquest, istorm, iοπωςλεγεται. Σε περίπτωση που αρνηθουν τον 2ο χρόνο εγγύησης τους κολλας στη μούρη τη νομοθεσία της Ε.Ε εκτυπωμενη, τους λες οτι θα προσφυγεις στο Ινστιτούτο Καταναλωτη και ως δια μαγείας δέχονται το 2ο χρόνο εγγυησης

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η Apple δεν εισάγει απευθείας τα προϊόντα της στην Ελλάδα. Υπεύθυνοι για την εγγύηση των προϊόντων είναι οι εισαγωγεις. Στην περίπτωση μας η infoquest, istorm, iοπωςλεγεται. Σε περίπτωση που αρνηθουν τον 2ο χρόνο εγγύησης τους κολλας στη μούρη τη νομοθεσία της Ε.Ε εκτυπωμενη, τους λες οτι θα προσφυγεις στο Ινστιτούτο Καταναλωτη και ως δια μαγείας δέχονται το 2ο χρόνο εγγυησης

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Δηλαδη μπορω στην δικια μου περιπτωση εγω αμα γινει τιποτα να παω με την νομοθεσια εκτυπωμενη και να τους κανω να δεχτουν τον 2ο χρονο εγγυησης;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...