Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ε... ? Ομως η οθονη ειναι πιο μεγαλη. Μηπως τελικα αυτο και μονο κανει τη μεγαλη διαφορα η δεν αξιζει τον κοπο κι ειναι τζαμπα λεφτα?

 

 

Η οθονη ειναι πιο μεγαλη, αλλα το design (υποκειμενικη αποψη) υστερει.

Εκτος απο το design, προφανως το 6 ειναι καλυτερο απο το 5s σε ολους τους τομεις, αλλα οχι και τοσο πολυ , κατα τη γνωμη μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθονη ειναι πιο μεγαλη, αλλα το design (υποκειμενικη αποψη) υστερει.

Εκτος απο το design, προφανως το 6 ειναι καλυτερο απο το 5s σε ολους τους τομεις, αλλα οχι και τοσο πολυ , κατα τη γνωμη μου.

 

Εντάξει μπορεί το 5s να είναι ομορφότερο από το 6 αλλά η μεγάλη οθόνη πιστεύω κάνει την διαφορά. Και εγώ ως κάτοχος 4, 5s και τώρα 6, θεωρώ ότι το 6 είναι το καλύτερο παρόλο που έχει μεγαλύτερο μέγεθος. Και τα παιχνίδια και η περιήγηση σε internet, διάβασαμα pdf, κλπ πιστεύω είναι αποδοτικότερα στη μεγάλη οθόνη. Το 5s εντάξει χωράει άνετα σε μια τσέπη δεν σε κουράζει αλλά έχω την εντύπωση πως αν λίγο ασχοληθείς λίγες ημέρες με το 6, μετά όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται μικρά. Αυτό θυμάμαι μου το έλεγε και ένας κάτοχος samsung galaxy s3 όταν είχε πρωτοβγεί και το έκραζα για το μέγεθος του κινητού. Ε πάντως δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα - και μεγάλη οθόνη και να είναι μικρό σε διαστάσεις. Θα σου πρότεινα να πήγαινες σε κανένα plaisio ή public να το δεις από κοντά και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό πιστεύω! Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα τότε αγόρασέ το. Αλλιώς δεν χρειάζεται, μια χαρά είναι το 5S, δεν υστερεί κάπου παρά μόνο στο μέγεθος και στο όνομα/μόστρα!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπορεί το 5s να είναι ομορφότερο από το 6 αλλά η μεγάλη οθόνη πιστεύω κάνει την διαφορά. Και εγώ ως κάτοχος 4, 5s και τώρα 6, θεωρώ ότι το 6 είναι το καλύτερο παρόλο που έχει μεγαλύτερο μέγεθος. Και τα παιχνίδια και η περιήγηση σε internet, διάβασαμα pdf, κλπ πιστεύω είναι αποδοτικότερα στη μεγάλη οθόνη. Το 5s εντάξει χωράει άνετα σε μια τσέπη δεν σε κουράζει αλλά έχω την εντύπωση πως αν λίγο ασχοληθείς λίγες ημέρες με το 6, μετά όλα τα υπόλοιπα σου φαίνονται μικρά. Αυτό θυμάμαι μου το έλεγε και ένας κάτοχος samsung galaxy s3 όταν είχε πρωτοβγεί και το έκραζα για το μέγεθος του κινητού. Ε πάντως δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα - και μεγάλη οθόνη και να είναι μικρό σε διαστάσεις. Θα σου πρότεινα να πήγαινες σε κανένα plaisio ή public να το δεις από κοντά και αποφασίζεις.

 

Μα είναι καλύτερο, το λέω. Απλά όχι τόσο ώστε να με παρακινήσει να αλλάξω. Αλλά αν ήταν να αγοράσω τώρα, σαφώς στο 6 θα πήγαινα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό πιστεύω! Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα τότε αγόρασέ το. Αλλιώς δεν χρειάζεται, μια χαρά είναι το 5S, δεν υστερεί κάπου παρά μόνο στο μέγεθος και στο όνομα/μόστρα!

 

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αποψεις σας. Μαλλον θα παω να το δω απο κοντα. Αν και ειναι ακριβοτερο απο το 5s...ομως το design του 5s ειναι σαφως καλυτερο.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις αποψεις σας. Μαλλον θα παω να το δω απο κοντα. Αν και ειναι ακριβοτερο απο το 5s...ομως το design του 5s ειναι σαφως καλυτερο.

 

Το design είναι θέμα του καθενός.

Το 6 εννοείται είναι σε πολλά σημεία καλύτερο όμως έχει μικρές διαφορές σε σχέση με το 5s γι αυτό δεν αξίζει ειδικά αν σε βολεύει η οθόνη του 5s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη θα το προτιμούσα το 6.

χωρια πού το βλέπω και πολύ πιο όμορφο από το 5s.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αντίσταση πολλών ετών στην "αεροστεγώς" κλειστή ανωτερότητα της apple και τέσσερα χρόνια με το "πιστό" Galaxy SII (που ας σημειωθεί δουλεύει άψογα) ενέδωσα και έγινα εδώ και 10 μέρες υπερήφανος ιδιοκτήτης ενός iphone 6 και ενός ipad air2 (με 64 Gb και τα δύο). Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω για το design, την ποιότητα ήχου, την πολύ καλή οθόνη (αλήθεια το retina που παραπέμπει;) και το μέχρι στιγμής σταθερό λειτουργικό. Πολύ καλά και τα ακουστικά, με την προϋπόθεση βέβαια ότι..θα τα κρατάω στα αυτιά μου με τα χέρια, γιατί διαφορετικά δεν στέκονται. Φαίνεται ότι τα αυτιά μου δεν είναι μέσα σε αυτά που υποστηρίζει η apple. Και τώρα στα δύσκολα! Η εγκατάσταση του icloud και itunes στο περιβάλλον windows 8.1 είχε σαν αποτέλεσμα ο υποτιθέμενος συγχρονισμός με το Outlook να καταλήξει σε απώλεια σημαντικού μέρους των επαφών (πχ. σε πολλές διατήρησε το email και έσβησε το τηλέφωνο) επιπλέον ο συγχρονισμός των bookmarks κατέληξε σε ένα μακροσκελή κατάλογο, που κάνει το chrome να σέρνεται και να μην αποκρίνεται όταν αναζητώ κάποια εγγραφή. Θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων για σχόλια καθώς και για tips and tricks, γιατί η περίπτωση να αγοράσω και υπολογιστή apple αποκλείεται για οικονομικούς λόγους. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα ακουστικά έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη. Ότι και να δοκιμάσω μου πέφτον δεν μου κάνουν ειδικά αυτά που μπαίνουν σαν βεντουζα μέσα στο αυτί.

Μόνο αυτά τα ακουστικά μου κάθονται χωρίς να πέφτουν και να με κουράζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το iPhone 6 συνοδεύεται από τύπο ακουστικών διαφορετικό από τα προηγούμενα μοντέλα. Μήπως δε μιλάμε για το ίδιο πράγμα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το iPhone 6 συνοδεύεται από τύπο ακουστικών διαφορετικό από τα προηγούμενα μοντέλα. Μήπως δε μιλάμε για το ίδιο πράγμα;

 

Τα earpods έχει. Αυτά λέω κι εγώ ότι χρησιμοποιώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται επιδότηση και σκέφτομαι για την αγορά του iPhone 6. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τα 16Gb ειναι αρκετά για να κρατήσω την συσκευή κανα χρόνο ή να πάω σε Galaxy S6 64Gb;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται επιδότηση και σκέφτομαι για την αγορά του iPhone 6. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τα 16Gb ειναι αρκετά για να κρατήσω την συσκευή κανα χρόνο ή να πάω σε Galaxy S6 64Gb;

 

Λίγο μπέρδεμα αυτό που λες.

Γιατί το iPhone δεν υπάρχει 64gb? Μπορείς να πάρεις το 6 σε 64gb

Επίσης τι χρήση θα κανείς; Με μια απλή χρήση μπορείς να πάρεις το 16αρι και να σε πάει και 4 χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται επιδότηση και σκέφτομαι για την αγορά του iPhone 6. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τα 16Gb ειναι αρκετά για να κρατήσω την συσκευή κανα χρόνο ή να πάω σε Galaxy S6 64Gb;

 

εγω εχω 16αρι αλλα θελει λιγο δουλίτσα στο αν βγαζεις πολλες φωτο και βιντεο να τα μεταφερεις στο pc η σε cloud ωστε να εχεις παντα χωρο στην συσκευη.εμενα δεν με ενοχλη πολυ αλλα σιγουρα θα ηθελα παραπανω χωρο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μπέρδεμα αυτό που λες.

 

Γιατί το iPhone δεν υπάρχει 64gb? Μπορείς να πάρεις το 6 σε 64gb

 

Επίσης τι χρήση θα κανείς; Με μια απλή χρήση μπορείς να πάρεις το 16αρι και να σε πάει και 4 χρόνια

 

 

Ναι υπάρχει σε 64Gb αλλά το πρόβλημα ειναι το οικονομικό οπότε για αυτό σου ανέφερα το Galaxy. Όσο αφορά τη χρήση θέλω να έχω τις φωτό μου (γύρω στις 700 φωτό 6 mpixel) την μουσική σε iTunes Match και βίντεο (καμία ταινιούλα). Α! Έχω και 80Gb σε Dropbox!!

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται επιδότηση και σκέφτομαι για την αγορά του iPhone 6. Εκείνο που θέλω να ρωτήσω τα 16Gb ειναι αρκετά για να κρατήσω την συσκευή κανα χρόνο ή να πάω σε Galaxy S6 64Gb;

 

Το 16άρι δύσκολο να σε βολέψει, το 64 Μόνο.

 

Από τιμή όμως το GS6 32gb και το Iphone 6 στα 64 οι πάροχοι το έχουν το ίδιο περίπου.

Μεταξύ των 2 εγώ προτίμησα το Iphone.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει σε 64Gb αλλά το πρόβλημα ειναι το οικονομικό οπότε για αυτό σου ανέφερα το Galaxy. Όσο αφορά τη χρήση θέλω να έχω τις φωτό μου (γύρω στις 700 φωτό 6 mpixel) την μουσική σε iTunes Match και βίντεο (καμία ταινιούλα). Α! Έχω και 80Gb σε Dropbox!!

 

Αυτήν την στιγμή εχω 898 τραγούδια, 1790 φωτογραφίες και κάτι εφαρμογές.

Έχω ελεύθερο ακόμα 5 γίγα.

Και 2 ταινίες να βάλω πάλι θα έχω 1-2 γίγα ελεύθερα.

Βάζω καμία ταινία αλλά μόλις την βλέπω τις σβήνω.

Αλλά οι φωτογραφίες αν βγάλεις από την κάμερα πιάνουν πολύ χώρο.

Εγώ τις κάνω μεταφορά στο iTunes μετά τις περνάει πάλι πίσω και καταλαμβάνουν λιγότερο χώρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, σημερα πηρα το Iphone 6 16gb, και παρατηρω οτι στις φωτογραφιες (front camera) γυρναει την φωτογραφια αντιστροφα, δηλαδη πχ, αν εχω τα μαλια μου αρισταερα, η φωτογραφια θα τα δειξει δεξια. Αυτο ειναι πολυ σπαστικο κ δεν με βολευει καθολου. Ξερετε πως γινεται να το αλλαξω;;;;;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, σημερα πηρα το Iphone 6 16gb, και παρατηρω οτι στις φωτογραφιες (front camera) γυρναει την φωτογραφια αντιστροφα, δηλαδη πχ, αν εχω τα μαλια μου αρισταερα, η φωτογραφια θα τα δειξει δεξια. Αυτο ειναι πολυ σπαστικο κ δεν με βολευει καθολου. Ξερετε πως γινεται να το αλλαξω;;;;;

Θα σου φανεί κουφό λιγάκι αλλά για δοκίμασε να φτιαξεις την....πυξίδα:blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση, σημερα πηρα το Iphone 6 16gb, και παρατηρω οτι στις φωτογραφιες (front camera) γυρναει την φωτογραφια αντιστροφα, δηλαδη πχ, αν εχω τα μαλια μου αρισταερα, η φωτογραφια θα τα δειξει δεξια. Αυτο ειναι πολυ σπαστικο κ δεν με βολευει καθολου. Ξερετε πως γινεται να το αλλαξω;;;;;

 

 

Γιατί να το αλλάξεις; Δοκίμασε να βγάλει φωτογραφια μαζί με ένα περιοδικό - εφημερίδα - κάτι με γράμματα και θα καταλάβεις γιατί την γυρνάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Πώς θα μηδενίσω τους χρόνους χρήσης μπαταρίας ? Δηλ εννοώ οταν το βγάζω απο τη φόρτιση να μου δείχνει τα ποσοστά χρήσης οχι του τελευταίου 24 ώρου αλλά απο τη στιγμή που το εβγαλα απο τη φόρτιση....υπάρχει τρόπος αλλα δεν θυμάμαι πως το εκανα..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Πώς θα μηδενίσω τους χρόνους χρήσης μπαταρίας ? Δηλ εννοώ οταν το βγάζω απο τη φόρτιση να μου δείχνει τα ποσοστά χρήσης οχι του τελευταίου 24 ώρου αλλά απο τη στιγμή που το εβγαλα απο τη φόρτιση....υπάρχει τρόπος αλλα δεν θυμάμαι πως το εκανα..

Ευχαριστώ

 

Η συσκευή μετράει τους χρόνους χρήσης από την τελευταία πλήρη φόρτιση. Εσύ τι θέλεις να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...