Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το θεμα για ενεργοποίηση απενεργοποίηση 2g 3G 4g δικτύου έχετε βρει εσείς καμία άκρη ?

 

Απο επίσημη πλευρά δεν θα υπάρξει κάτι θα μείνει ως έχει πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο χθες το μεσημέρι μπαίνω στο AppStore και όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι,πατάω λήψη και ο κύκλος(που δείχνει ότι γίνεται λήψη) γυρίζει συνέχεια χωρίς να κατεβαίνει τίποτα!! Γνωρίζει κάποιος γιατι? Ευχαριστώ!
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο χθες το μεσημέρι μπαίνω στο AppStore και όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι,πατάω λήψη και ο κύκλος(που δείχνει ότι γίνεται λήψη) γυρίζει συνέχεια χωρίς να κατεβαίνει τίποτα!! Γνωρίζει κάποιος γιατι? Ευχαριστώ!

 

 

Κάνε ένα hard reset για αρχή ....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο χθες το μεσημέρι μπαίνω στο AppStore και όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι,πατάω λήψη και ο κύκλος(που δείχνει ότι γίνεται λήψη) γυρίζει συνέχεια χωρίς να κατεβαίνει τίποτα!! Γνωρίζει κάποιος γιατι? Ευχαριστώ!

 

Απενεργοποίηση κάνε την συσκευή και ξανά άνοιξε την.

Δοκίμασε και σε άλλο δίκτυο μήπως κόλλησε το Ιντερνετ σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Απο χθες το μεσημέρι μπαίνω στο AppStore και όταν προσπαθώ να κατεβάσω κάτι,πατάω λήψη και ο κύκλος(που δείχνει ότι γίνεται λήψη) γυρίζει συνέχεια χωρίς να κατεβαίνει τίποτα!! Γνωρίζει κάποιος γιατι? Ευχαριστώ!

Tο εχει κάνει και σε εμένα παλιά στο ipad και δεν εφταιγε η συσκευή

Πήγαινε ρυθμισεις iunes και apple store αποσυνδέσου απο το id και επανασυνδέσου...εαν δεν φτείξει δοκίμασε αν γενικά μπαίνεις στο internet..εαν ναί τότε...οπως τότε και σε εμένα.....τοτε φταίει το apple store.....θα φτειάξει μονο του...τώρα τι είχε πάθει δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδία! Δοκίμασα σε πολλά δίκτυα. Δεν κατεβάζει σε κανένα. Στο ίντερνετ μπαίνω κανονικά! Δοκίμασα κι αποσύνδεση-επανασύνδεση αλλα τίποτα... :/
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδία! Δοκίμασα σε πολλά δίκτυα. Δεν κατεβάζει σε κανένα. Στο ίντερνετ μπαίνω κανονικά! Δοκίμασα κι αποσύνδεση-επανασύνδεση αλλα τίποτα... :/

 

Πηγαινε στο μενού πολύ διεργασιών με διπλό πάτημα του home button και κλείσε την εφαρμογή στη συνέχεια ξαναπροσπσπθησε. Επιπλέον μπορείς να κανείς log out και sign in απο ρυθμίσεις > iTunes και App Store > αποσύνδεση :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset για αρχή ....

 

Με hard reset τι διαγράφεται από την συσκεύη? Χάνεται και το jailbreak?

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγαινε στο μενού πολύ διεργασιών με διπλό πάτημα του home button και κλείσε την εφαρμογή στη συνέχεια ξαναπροσπσπθησε. Επιπλέον μπορείς να κανείς log out και sign in απο ρυθμίσεις > iTunes και App Store > αποσύνδεση :)

 

Το δοκίμασα 2-3 φορές και τίποτα.. :(

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Με hard reset τι διαγράφεται από την συσκεύη? Χάνεται και το jailbreak?

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το δοκίμασα 2-3 φορές και τίποτα.. :(

 

Οχι δεν διαγράφεται τίποτα, μια αναδιοργάνωση ρυθμίσεων είναι πατώντας παρατέταμενα home+Power buttons

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν διαγράφεται τίποτα, μια αναδιοργάνωση ρυθμίσεων είναι πατώντας παρατέταμενα home+Power buttons

 

Καλημέρα! Τζίφος και το hard reset! Τι μπορεί να φταίει? θα σκάσω!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.......μια χαζή ερώτηση μπορώ να κάνω? σε Iphone του κουτιού αν κάνω επαναφορά μεσω itunes θα επανέλθει στ κατάσταση που το αγοράζεις η θα λείπουν εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.......μια χαζή ερώτηση μπορώ να κάνω? σε Iphone του κουτιού αν κάνω επαναφορά μεσω itunes θα επανέλθει στ κατάσταση που το αγοράζεις η θα λείπουν εφαρμογές?

Θα επανέλθει στην αρχική του κατάσταση, δεν χάνεται τίποτα από τις μαμά εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τζίφος και το hard reset! Τι μπορεί να φταίει? θα σκάσω!

 

Φίλε μου μάλλον είσαι για restore και setup as new, κάτι τρέχει είτε με την εφαρμογή είτε με το λογαριασμό σου. Για να επιβεβαιώσεις πως δεν φταίει το λειτουργικό της συσκευής κάνε restore και setup as new. Θα γίνει πλήρης διαγραφή γι' αυτό διασφάλισε τα δεδομένα σου.. φωτογραφίες, video, έγγραφα κλπ. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον είσαι για restore και setup as new, κάτι τρέχει είτε με την εφαρμογή είτε με το λογαριασμό σου. Για να επιβεβαιώσεις πως δεν φταίει το λειτουργικό της συσκευής κάνε restore και setup as new. Θα γίνει πλήρης διαγραφή γι' αυτό διασφάλισε τα δεδομένα σου.. φωτογραφίες, video, έγγραφα κλπ. :)

 

Όλα οκ τελικά. Έκανα reset all settings και έστρωσε!!!!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ τελικά. Έκανα reset all settings και έστρωσε!!!!

 

χαίρομαι φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια, στο skroutz υπάρχουν συσκευές eu και us. Πρακτικά ποια είναι η διαφορά τους; Ευχαριστώ.

 

 

Εφόσον είναι unlocked, και προφανώς είναι, μόνη τους διαφορά η πρίζα του φορτιστή.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να σχοληθώ με iphone και κάτι έχω χάσει.

Μου συμβαίνει το εξής και δεν ξέρω τι είναι.

Εχουμε σπιτι 2 iphone (1 6αρι δικό μου και ένα 5c για τη σύζυγο).

Αμφότερα είναι με το δικό μου itunes account για να χρησιμοποιούμε και οι 2 κάποιες εφαρμογές που έχω εγώ αγοράσει.

Οταν ειμαστε συνδεδεμένοι στο οικιακό ασύρματο δίκτυο και με καλούν, ταυτόχρονα χτυπά και το κινητό της γυναικας με τη σημειωση κάτω από τον αριθμό "from your iphone" ή κάτι τέτοιο.

Το ίδιο γίνεται και όταν καλούν τη σύζυγο στη δική μου συσκευή.

Τι feature είναι αυτό και πως απενεργοπείται;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να σχοληθώ με iphone και κάτι έχω χάσει.

Μου συμβαίνει το εξής και δεν ξέρω τι είναι.

Εχουμε σπιτι 2 iphone (1 6αρι δικό μου και ένα 5c για τη σύζυγο).

Αμφότερα είναι με το δικό μου itunes account για να χρησιμοποιούμε και οι 2 κάποιες εφαρμογές που έχω εγώ αγοράσει.

Οταν ειμαστε συνδεδεμένοι στο οικιακό ασύρματο δίκτυο και με καλούν, ταυτόχρονα χτυπά και το κινητό της γυναικας με τη σημειωση κάτω από τον αριθμό "from your iphone" ή κάτι τέτοιο.

Το ίδιο γίνεται και όταν καλούν τη σύζυγο στη δική μου συσκευή.

Τι feature είναι αυτό και πως απενεργοπείται;

 

Είναι ενεργοποιημένη η επιλογή call relay, κατα την οποία μπορείτε να απαντήσετε σε μια εισερχόμενη κλήση, απο οποιαδήποτε δίκη σας iOS συσκευή. Απενεργοποιείται ανοίγοντας τις Ρυθμίσεις > FaceTime > και θέτοντας την εναλλαγή κλήσεις κινητού στη θέση OFF.

Θα σας συμβούλευα να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό Family sharing ώστε να μην είστε αναγκασμένοι να έχετε το ίδιο Apple ID για να μοιράζεστε τις εφαρμογές σας. :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !

Με την ευκαιρία βλέπω επίσης όταν στέλνω μήνυμα στη σύζυγο μου βγάζει και δεύτερο μήνυμα προς εμένα. Άπενεργοποιειται κάπως αυτο;

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !

Με την ευκαιρία βλέπω επίσης όταν στέλνω μήνυμα στη σύζυγο μου βγάζει και δεύτερο μήνυμα προς εμένα. Άπενεργοποιειται κάπως αυτο;

 

Κατά τον ίδιο τρόπο από τα μηνύματα, Ρυθμίσεις > Μηνύματα >Προώθηση μηνυμάτων κειμένου :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το iPhone 6 και της τελευταίες μέρες παρακολουθώ την μπαταρία και βλέπω ότι πολλές φορές αντί να πέφτει ανα 1% πέφτει 2 πχ απο το 55 να μου πάει στο 53 είναι τίποτα σοβαρό? Μήπως θέλει αλλαγη η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το iPhone 6 και της τελευταίες μέρες παρακολουθώ την μπαταρία και βλέπω ότι πολλές φορές αντί να πέφτει ανα 1% πέφτει 2 πχ απο το 55 να μου πάει στο 53 είναι τίποτα σοβαρό? Μήπως θέλει αλλαγη η μπαταρία

 

H συσκευή σου είναι καινούρια δεν έχει ανάγκη αλλαγής, μπορείς να κλείσεις το ποσοστό μπαταρίας για να μην σε αγχώνει, και να υπολογίζεις από την εμφάνιση του εικονιδίου. Ψυχολογικά η μπαταρία σου θα διαρκεί περισσότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το iPhone 6 και της τελευταίες μέρες παρακολουθώ την μπαταρία και βλέπω ότι πολλές φορές αντί να πέφτει ανα 1% πέφτει 2 πχ απο το 55 να μου πάει στο 53 είναι τίποτα σοβαρό? Μήπως θέλει αλλαγη η μπαταρία

 

Καλημέρα. Κι εγω το εχω παρατηρησει. Φυσικα και δεν ειναι προβλημα. Mην τρελενεσαι:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...