Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Tasos19 Η μόδα μπορεί να επιβάλει καποια πράγματα όπως λες αλλά ενα καλο αποτέλεσμα ειναι ενα άθροισμα πολλων πραγμάτων οπως επισης αναφέρεις. Έχοντας το galaxy alpha για πανω απο 1 μηνα με 720p οθόνη (αλλά πιο φωτεινή απο τις 1080p των S4/Note 3/S5), με 12mp camera (αλλά καλύτερη απο την 13mp του Note 3 & την 16mp του S5), με μικροσκοπικη μπαταρία (αλλα εντυπωσιακα και με αποδεδειγμενα μεγαλύτερη απόδοση απο την 3200mAh του Note 3), ενω ειναι η πιο smooth και απροβληματιστη συσκευή της Samsung που εχω πιάσει. Ολα αυτα αποδεικνύουν οτι δεν κάνουν τα specs την συσκευή αλλα η αρμονική συνεργασία ολων των parts μιας συσκευής (software+ hardware)

 

Διαφωνώ μονο στις αναλύσεις καθως εγω βλεπω διαφορά οταν βαζω διπλα διπλα το Alpha με το Note 3, ποσο μαλλον με το Note 4.

 

Οσο καλο κι αν ειναι το λειτουργικό ομως το 1gb ram ειναι λίγο και όφειλε να δωσει 2gb εστω στο 6+. Η μεγαλη ένσταση μου ειναι στις φανερές μαιμουδιες, οπως ο μικρος φορτιστής(πολλοί αγορασαν έξτρα φορτιστή ipad ενω θα μπορουσε να τον δωσει εξαρχης), να καταργήσει την 16αρα έκδοση (Μπήκαμε στο 2015 και τα 16gb ειναι πλεον λίγα). Δε μ αρεσει να χρησιμοποιώ θήκες αλλα εαν έπαιρνα iphone 6 θα έπρεπε υποχρεωτικά να πάρω.

 

Το 6αρι ειναι η πιο όμορφη συσκευή που εχει βγει και ήθελα να το παρω αλλα αν ηταν να δωσω 700 κατοστάρικα ηθελα να εχω το πακέτο που πρέπει να παρω σ αυτή την τιμή.

 

Καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειδα ενα αντιβαιρους για iphone avira και το εβαλα χρειαζεται η μουφα ειναι?

Δεν θα σου φανεί χρήσιμο. Τσάμπα το έβαλες. Δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για να χρειάζεσαι τέτοιο πρόγραμμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις τι το antivirus στο iPhone;

Άστοχη ενέργεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ειδα ενα αντιβαιρους για iphone avira και το εβαλα χρειαζεται η μουφα ειναι?

 

Εάν η συσκευή σου, είναι jailbreak ενδεχομένως να σε βοηθήσει από malware τα οποία μπορεί να χρεώςουν την κάρτα σου. Εάν η συσκευή σου είναι clean δεν σου χρειάζεται :)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ηταν κατοχοι του 5s η διαφορα στη μπαταρια μεσα απ την καθημερινη χρηση ειναι μεγαλη;Σε τι ποσοστο διαφερει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για widgets εκτός από το vidgets;
Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω τα ακουστικα δειχνει οτι υπαρχουν χωρις να δουλευει ακουστικο κατα τις κλησεις

 

 

Απενεργοποίησες και ενεργοποίησες την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για widgets εκτός από το vidgets;

 

 

Ψάξε λιγάκι στο Google και δοκίμασε αυτές που εχουν υποστήριξη widgets να καταλάβεις τι σου αρεσει.. Προσωπικά βλέπω πολλές εφαρμογές στο μέλλον να υποστηρίζουν widgets αλλα τώρα δεν είδα κατι να με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αλλά τίποτα ευτυχώς όμως δούλεψε η πλήρης διαγραφή και μετά backup...

 

Το θέμα είναι οτι έπεσε νεράκι και τα χρειάστηκα λίγο....Προς το παρόν όλα καλά δίνω και αδιάβροχη

πιστοποίηση στο θηρίο μας !

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αλλά τίποτα ευτυχώς όμως δούλεψε η πλήρης διαγραφή και μετά backup...

 

Το θέμα είναι οτι έπεσε νεράκι και τα χρειάστηκα λίγο....Προς το παρόν όλα καλά δίνω και αδιάβροχη

πιστοποίηση στο θηρίο μας !

 

Καλό είναι να το εξετάσει κάποιος τεχνικός καθώς η υγρασία ενδεχομένως να προχωρήσει στη logic board, δημιουργώντας σοβαρά προβλήματα :)

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω τα ακουστικα δειχνει οτι υπαρχουν χωρις να δουλευει ακουστικο κατα τις κλησεις

 

Το έπαθα κι εγώ. Είχε υγρασία μέσα στην θύρα των ακουστικών.

Κάνε απενεργοποίηση και σ ένα κομμάτι βαμβακι ρίξε λιγο οινόπνευμα. Βάλτο μέσα και με κάτι αιχμηρό σπρωξε μέσα το βαμβάκι καντο μερικές σβούρες να καθαρίσει μέσα.

Στέγνωσε το αφού τελειώσεις μ ένα πιστολάκι και λογικά θα στρώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τις τελευταίες 24 ώρες σκαλίζω το i6Plus του αδερφού μου... Εϊχα να ασχοληθώ (σοβαρά) με iP από την εποχή του 5, καθώς το 5S πέρασε από τα χέρια μου για μία εβδομαδα, ξέροντας ότι θα "φύγει", οπότε δεν ασχολήθηκα. Προσωπικά, αν και όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι έχω περάσει από όλες, ΟΛΕΣ τις "ναυαρχίδες" του Android και έχοντας σχεδόν πάντα παράλληλα και ένα iDevice, "δηλώνω υπεύθυνα" ότι έχω να εντυπωσιαστώ τόσο από την εποχή του αρχικού, αλουμινένιου iPhone! (και ναι, το έχω ακόμα!). Εν κατακλείδι... είναι η πρώτη φορά μετά από πάάαααααρα πολύ καιρό που ψήνομαι να γυρίσω στο iOS. Θα το έχω και το ΣΚου στα χέρια μου και... θα δείξει...

Να είστε καλά και να περνάτε καλύτερα :D !

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τις τελευταίες 24 ώρες σκαλίζω το i6Plus του αδερφού μου... Εϊχα να ασχοληθώ (σοβαρά) με iP από την εποχή του 5, καθώς το 5S πέρασε από τα χέρια μου για μία εβδομαδα, ξέροντας ότι θα "φύγει", οπότε δεν ασχολήθηκα. Προσωπικά, αν και όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι έχω περάσει από όλες, ΟΛΕΣ τις "ναυαρχίδες" του Android και έχοντας σχεδόν πάντα παράλληλα και ένα iDevice, "δηλώνω υπεύθυνα" ότι έχω να εντυπωσιαστώ τόσο από την εποχή του αρχικού, αλουμινένιου iPhone! (και ναι, το έχω ακόμα!). Εν κατακλείδι... είναι η πρώτη φορά μετά από πάάαααααρα πολύ καιρό που ψήνομαι να γυρίσω στο iOS. Θα το έχω και το ΣΚου στα χέρια μου και... θα δείξει...

Να είστε καλά και να περνάτε καλύτερα :D !

 

Από το 4 και μετά όλες οι συσκευές είναι ποιοτικές.

Μάλλον είχες κανένα πολύ πλαστικό πριν γι αυτό σου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!σκεφτομαι και εγω να παρω το 6 plus και ηθελα να ρωτησω το εξης:με τα 16gb θα ειμαι ενταξει?ειχα και το iphone 5 παλιοτερα και ημουν ενταξει με το 16αρι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!σκεφτομαι και εγω να παρω το 6 plus και ηθελα να ρωτησω το εξης:με τα 16gb θα ειμαι ενταξει?ειχα και το iphone 5 παλιοτερα και ημουν ενταξει με το 16αρι...

Η επιλογή της μνήμης έχει να κάνει με τη χρήση, σε γενικές γραμμές όμως είναι πολύ λίγη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις πήγαινε στα 64 να είσαι άνετος! Με τα 16 έχεις το άγχος μην γεμίσει!

 

Έχω το 16 και με λίγα πράγματα έχει φάει την μισή μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ηταν κατοχοι του 5s η διαφορα στη μπαταρια μεσα απ την καθημερινη χρηση ειναι μεγαλη;Σε τι ποσοστο διαφερει;

Ευχαριστω

 

Σχεδον πανω απο τη διπλη του 5!!!

 

Αν μπορεις πήγαινε στα 64 να είσαι άνετος! Με τα 16 έχεις το άγχος μην γεμίσει!

 

Έχω το 16 και με λίγα πράγματα έχει φάει την μισή μνήμη.

 

Αναλογως τι εχεις στη συσκευη! Εγω με τα 16 ειμαι καλυμενος γιατι οι περισσοτερες εφαρμογες που χρησιμοποιω ειναι σε iPad!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

...και καθώς οι παλιές αγάπες δεν πεθαίνουν... και επειδή υπήρχε φίλος που το είχε αγοράσει 24/12, αλλά δεν μπορούσε εντέλει μακριά από το Android, από σήμερα το πρωί είμαι ευτυχής κάτοχος ενός 64 Space Grey. Απλά υπέροχο το άτιμο... ;)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

...και καθώς οι παλιές αγάπες δεν πεθαίνουν... και επειδή υπήρχε φίλος που το είχε αγοράσει 24/12, αλλά δεν μπορούσε εντέλει μακριά από το Android, από σήμερα το πρωί είμαι ευτυχής κάτοχος ενός 64 Space Grey. Απλά υπέροχο το άτιμο... ;)

Εξαιρετική συσκευή. Μεγειες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το iphone 6 αγορασμένο από Γερμανό αλλά βρήκα αγοραστή και σκέφτομαι να πάρω το plus. Σκέφτομαι να το πάρω από skroutz αλλά έχω διαβάσει πολλά και έχω τρομάξει. Το έχει πάρει κανείς σας από skroutz και αν ναι ποιες οι εντυπώσεις του; Από ποιο μαγαζί;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το iphone 6 αγορασμένο από Γερμανό αλλά βρήκα αγοραστή και σκέφτομαι να πάρω το plus. Σκέφτομαι να το πάρω από skroutz αλλά έχω διαβάσει πολλά και έχω τρομάξει. Το έχει πάρει κανείς σας από skroutz και αν ναι ποιες οι εντυπώσεις του; Από ποιο μαγαζί;

 

Τι ακριβώς έχεις ακούσει για σφραγισμένες πάντα συσκευές; Οποιαδήποτε συσκευή στην Ελλάδα εχει 2 χρόνια εγγύηση, έλεγξε μόνο τη DOA εγγύηση. (Dead on arrival).

Link to comment
Share on other sites

Βασικά την ερμηνεία του doa έχω ακούσει πως δεν εξηγούν πολλοί το τι σημαίνει γι αυτούς και το δεύτερο που δεν θέλω να το πιστέψω για χρησιμοποιημένες - ελαττωματικές παρτίδες.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά την ερμηνεία του doa έχω ακούσει πως δεν εξηγούν πολλοί το τι σημαίνει γι αυτούς και το δεύτερο που δεν θέλω να το πιστέψω για χρησιμοποιημένες - ελαττωματικές παρτίδες.

 

Για μένα, αν επιλέξεις ένα απο τα γνωστά καταστήματα, δεν θα έχεις πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...