Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την καμερα ριξτε μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372882&page=7

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:up: :bow:

 

Εννοει ''αριθμο εκδοσης'' 5.77 :)

 

Θα το ψαξω στις ρυθμισεις ευχαριστω. Η αναβαθμιση να υποθεσω ερχεται ota?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την καμερα ριξτε μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372882&page=7

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα το ψαξω στις ρυθμισεις ευχαριστω. Η αναβαθμιση να υποθεσω ερχεται ota?

Ωραιος ! περιμενουμε εναν μικρο οδηγο για της φωτογραφιες !

 

Ναι ερχεται ΟΤΑ.

Πας μενου --> ρυθμισεις --> σχετικα με το τηλεφωνο --> και εκει δες ποιον αριθμο εκδοσης εχεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Κάτοχος sony xperia z3 εδώ και 1.5 μήνα και σήμερα ενώ έκανα βόλτα με τούς σκύλους μου στο βουνό πήγα σε ένα ποταμάκι και είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο κατο από το νερό σαν αδιάβροχο που είναι. το βούτηξα μέσα στα 10 εκατοστά περίπου έβγαλα λίγες φώτο και άρχισαν κάτι περίεργα με την οθόνη. Σε κάποια φάση σταμάτησε να ανταποκρίνεται και έκλεισε. Την άνοιξα πάλι με το power button αλλά μετά από λίγο έκλεισε. από τότε δεν ανοίγει αλλά το τηλέφωνο ανταποκρίνεται και ακούγετε όταν με παίρνουν κλήση. βασικά δουλεύει εκτός από την οθόνη.

μάλλον δεν είναι τόσο water proof όσο λέγει η sony!

αύριο πρωί θα το πάρω πίσω και θα απαιτήσω καινούργια συσκευή .... αδιανόητο!

 

Προς ολους τους ενδιαφερομενους χθες παρελαβα ολοκαινουργια συσκευη. Περιμενα 2 βδομαδες γιατι στειλανε την σκυσκευη απο Κυπρο στην Αθηνα γιατι εδω τις συσκευες σειρας Z δεν τις ανοιγουν. :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο έκανα χρήση με Wi-Fi.

~1 ωρα το έβαλα σε 3g και είχα Περίπου 30 λεπτά ανοικτής οθόνης σε 3g.

Τα data είναι πάντα ανοικτά.

GPS κλειστό.

Συγχρονισμούς κλειστούς.

2 εφαρμογές για tracking Checker (10 δέματα η Κάθε μία) με αυτόματο συγχρονισμό Κάθε 6 ώρες

Φωτεινότητα αρκετά χαμηλή της περισσότερες ώρες, όταν ήμουν έξω εκτός κτιρίων την έβαζα πάνω από 80% άλλα στο δρόμο δεν κάνω χρήση οθόνης, το κάνω απλά για να μπορώ να βλέπω με άνεση εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα.

Περίπου 15 φωτογραφίες.

Το stamina δεν το ξερω, δεν το εχω ενεργοποιησει ποτε.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους ενδιαφερομενους χθες παρελαβα ολοκαινουργια συσκευη. Περιμενα 2 βδομαδες γιατι στειλανε την σκυσκευη απο Κυπρο στην Αθηνα γιατι εδω τις συσκευες σειρας Z δεν τις ανοιγουν. :D:D:D:D

 

καλα εκανες και ενημερωσες φιλε μου, να τα λεμε αυτα γιατι το σερβις της σονυ ηταν κακο, αλλα βλεπω οτι εχει βελτιωθει πολυ, τουλαχιστον στην σειρα Ζ οπου πολλα κινητα που χαλασαν λογω νερου φαινεται να τα περνανε εγγυηση και να μη σε πρηζουν.

Αυτο για το αν τα ανοιγουν εδω, ποιος στο ειπε? που το πηγες σερβις? Εγω εχω φιλο μεσα στην αρβατο και μου εχει πει οτι τα ανοιγουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους ενδιαφερομενους χθες παρελαβα ολοκαινουργια συσκευη. Περιμενα 2 βδομαδες γιατι στειλανε την σκυσκευη απο Κυπρο στην Αθηνα γιατι εδω τις συσκευες σειρας Z δεν τις ανοιγουν. :D:D:D:D

Απο τα γραφομενα του φιλου απο πανω νομιζω οτι γραφει οτι στην Κυπρο που μενει αυτος στο σερβις της σονυ δεν ανοιγουν τα αδιαβροχα τηλεφωνα και τα στελνουν στην Ελλαδα

καλα εκανες και ενημερωσες φιλε μου, να τα λεμε αυτα γιατι το σερβις της σονυ ηταν κακο, αλλα βλεπω οτι εχει βελτιωθει πολυ, τουλαχιστον στην σειρα Ζ οπου πολλα κινητα που χαλασαν λογω νερου φαινεται να τα περνανε εγγυηση και να μη σε πρηζουν.

Αυτο για το αν τα ανοιγουν εδω, ποιος στο ειπε? που το πηγες σερβις? Εγω εχω φιλο μεσα στην αρβατο και μου εχει πει οτι τα ανοιγουν.

Μεγαλη αληθεια :) Τωρα με τα αδιαβροχα τηλεφωνα δυσκολα να σου το βγαλουν εκτος εγγυησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο τα γραφομενα του φιλου απο πανω νομιζω οτι γραφει οτι στην Κυπρο που μενει αυτος στο σερβις της σονυ δεν ανοιγουν τα αδιαβροχα τηλεφωνα και τα στελνουν στην Ελλαδα

 

οντως, ειχα πιει 2-3 ποτηρακια παραπανω παιδια και το διαβασα αναποδα, με συγχωρειτε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εκανε update o account mamager της Sony στο android market και στα notes ανεφερε συμβατοτητα με lollipop 5.0.

Μαλλον η ωρα της αναβαθμισης πλησιαζει!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Australia confirms Lollipop testing to start this month for Xperia Z2 and Z3 http://community.vodafone.com.au/t5/Software-Updates/5th-February-2015-Software-Update-Weekly-Wrap/m-p/380817#M1596

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Vodafone Australia confirms Lollipop testing to start this month for Xperia Z2 and Z3 http://community.vodafone.com.au/t5/Software-Updates/5th-February-2015-Software-Update-Weekly-Wrap/m-p/380817#M1596

Ας βγει απροβλημάτιστη,αυτό εχει περισσότερη σημασία.

Αλλιώς θα παρει πόδι με την μια:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός είναι να δουλεύει τέλεια όπως τώρα ....και έως τωρα νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει.αυτή είναι η ουσία παιδιά!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε διαβασει για τα Z που ραγιζουν μονα τους; Σε αυτο το βιντεο του εχει πεσει απο τα 10εκατοστα, και εσπασε, οκ μπορει να συμβει. Αλλα αν διαβασετε τα σχολια απο κατω πολλοι αναφερουν οτι το κινητο τους ραγισε απο μονο του.... Παιδια τι φαση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://youtu.be/lStJ26vkfEw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε διαβασει για τα Z που ραγιζουν μονα τους; Σε αυτο το βιντεο του εχει πεσει απο τα 10εκατοστα, και εσπασε, οκ μπορει να συμβει. Αλλα αν διαβασετε τα σχολια απο κατω πολλοι αναφερουν οτι το κινητο τους ραγισε απο μονο του.... Παιδια τι φαση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://youtu.be/lStJ26vkfEw

 

εμενα αλλαζει χρωματα απο μονο του..αστα!

Μην πιστευετε οτι μαλ#%α σερβιρουν...οχι οτι δε θα μπορουσε να συμβει, αλλα εγω προσωπικα δεν εχω δει μια φορα να αναφερει καποιος κατι τετοιο..Τωρα αν σου πεσει και σπασει, 1ον γυαλι ειναι, εχει μια παραπανω ευαισθησια, και 2ον ολα ειναι σχετικα, αν πεσει σε κακο τσιμεντο ή με λαθος γωνια, κτλ κτλ και στα 10 εκατοστα το σπας ο,τι και ναναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το κινητο ειναι πολυ καλο, και εγω θελω να το παρω και χαιρω πολυ οτι το γυαλι σπαει... Αλλα ας το αναφερουμε κι αυτο για να ξερουμε και τι γινεται, επειδη δεν ειδες να το αναφερει καποιος δεν σημαινει οτι δεν εχει συμβει, και εμενα μου φαινεται περιεργο αλλα αν googlareis sony xperia z self cracking screen απο τα αρθρα που θα βγαλει το βλεπεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας θα ηθελα..

Προσπαθησα να μεταφερω αρχεια στην καρτα ssd του κινητου που εχω βαλει και δεν μου το επιτρεπει λεει.

Προσπαθησα με υπολογιστη και τιποτα να μεταφερω ενα τραγουδι,ξαναδοκιμασα να το μεταφερω στην εσωτερικη μνημη και εγινε μια χαρα αλλα μετα απο εκει πηγα να την μεταφερω μεσα απο το κινητο στην καρτα και παλι δεν με αφηνει.

Ειναι μια 64γιγα και την εχω απο το samsung s4 ωπου την χρησιμοποιουσα απροβληματιστα.

 

Επισης πως γινεται να εχουμε multitasking δηλαδη να εχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα στην ιδια οθονη πχ fb Και youtube ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για να αφαιρέσω τις εφαρμογές και το λογότυπο της cosmote όταν ανοίγει το τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το κινητο ειναι πολυ καλο, και εγω θελω να το παρω και χαιρω πολυ οτι το γυαλι σπαει... Αλλα ας το αναφερουμε κι αυτο για να ξερουμε και τι γινεται, επειδη δεν ειδες να το αναφερει καποιος δεν σημαινει οτι δεν εχει συμβει, και εμενα μου φαινεται περιεργο αλλα αν googlareis sony xperia z self cracking screen απο τα αρθρα που θα βγαλει το βλεπεις.

Μου εχει πεσει δυο φορες σε πλακακι απο ~30 εκατοστα και μου εχει πεσει 4-5 φορες σε μοκετα απο το ενα μετρο. Δεν εχει παθει τιποτα και το εχω χωρις θηκη. Οπως σουε γραψε και ο Νικος αν πεσει σε κακο τσιμεντο ή με λαθος γωνια, κτλ κτλ και στα 10 εκατοστα το σπας ο,τι και ναναι.

Παιδια τα φωτα σας θα ηθελα..

Προσπαθησα να μεταφερω αρχεια στην καρτα ssd του κινητου που εχω βαλει και δεν μου το επιτρεπει λεει.

Προσπαθησα με υπολογιστη και τιποτα να μεταφερω ενα τραγουδι,ξαναδοκιμασα να το μεταφερω στην εσωτερικη μνημη και εγινε μια χαρα αλλα μετα απο εκει πηγα να την μεταφερω μεσα απο το κινητο στην καρτα και παλι δεν με αφηνει.

Ειναι μια 64γιγα και την εχω απο το samsung s4 ωπου την χρησιμοποιουσα απροβληματιστα.

 

Επισης πως γινεται να εχουμε multitasking δηλαδη να εχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα στην ιδια οθονη πχ fb Και youtube ;

Για να κανεις μεταφορα αρχειων προσπαθησε με την μαμισια εφαρμογη file commander.

Μήπως γνωρίζει κάποιος την διαδικασία για να αφαιρέσω τις εφαρμογές και το λογότυπο της cosmote όταν ανοίγει το τηλέφωνο;

Πας μενου --> ρυθμισεις --> εφαρμογες --> Εκει θα εισαι στην καρτελα ''ληφθηκε'' και πατας σε οποια εφαρμογη θελεις να καταργησεις και επιλεγεις το ''καταργηση εγκαταστασης''. Μπορει να μην σε αφηνει να τις καταργησεις ολες. Μετα φευγεις απο το ''ληφθηκε'' και πας στο ''ολες'' και πατας σε οποια εφαρμογη θελεις και αν υπαρχει δυνατοτητα πατας το ''απενεργοποιηση''.

 

Για να αλλαξεις το λογοτυπο κατα την εκκινηση εχεις δυο επιλογες,

1) ή να κανεις Root και να αλλαξεις το bootanimation ή

2) να φλασαρεις με το flashtool μια unbranded rom

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας θα ηθελα..

Προσπαθησα να μεταφερω αρχεια στην καρτα ssd του κινητου που εχω βαλει και δεν μου το επιτρεπει λεει.

Προσπαθησα με υπολογιστη και τιποτα να μεταφερω ενα τραγουδι,ξαναδοκιμασα να το μεταφερω στην εσωτερικη μνημη και εγινε μια χαρα αλλα μετα απο εκει πηγα να την μεταφερω μεσα απο το κινητο στην καρτα και παλι δεν με αφηνει.

Ειναι μια 64γιγα και την εχω απο το samsung s4 ωπου την χρησιμοποιουσα απροβληματιστα.

 

Επισης πως γινεται να εχουμε multitasking δηλαδη να εχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα στην ιδια οθονη πχ fb Και youtube ;

 

διπλο παραθυρο γινεται στα note, οχι σε καποιο αλλο κινητο. εφαρμογες στην sd περνας μονο με ρουτ κι αυτο δεν ειμαι σιγουρος 100% οτι γινεται. μετα την κιτκατ την βγαλαν αυτην την δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

διπλο παραθυρο γινεται στα note, οχι σε καποιο αλλο κινητο. εφαρμογες στην sd περνας μονο με ρουτ κι αυτο δεν ειμαι σιγουρος 100% οτι γινεται. μετα την κιτκατ την βγαλαν αυτην την δυνατοτητα.

 

Μια υποσημείωση όσον αφορά το διπλό παράθυρο, πλέον δεν είναι μόνο στα note, αλλά το έχουν και άλλα samsung όπως και αρκετά lg (π.χ. g3, g flex), δεν νομίζω προς το παρόν να το έχουν και άλλα εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια υποσημείωση όσον αφορά το διπλό παράθυρο, πλέον δεν είναι μόνο στα note, αλλά το έχουν και άλλα samsung όπως και αρκετά lg (π.χ. g3, g flex), δεν νομίζω προς το παρόν να το έχουν και άλλα εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Στο G3 παντως εχει περιορισμο το διπλο παραθυρο με συγκεκριμενες εφαρμογες. Μονο με root αλλαζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο G3 παντως εχει περιορισμο το διπλο παραθυρο με συγκεκριμενες εφαρμογες. Μονο με root αλλαζει

 

μαλλον σε ολα ειναι ετσι, και εμενα το galaxy tab S εχει συγκεκριμενες εφαρμογες που δεχεται.Παρολα αυτα για μερικες απο αυτες που δεχεται ειναι οντως ωραια φαση, αλλα στο κινητο ρε παιδια τι να το κανεις το multi..εδω στο ταμπλετ και ειναι περιττο με το 90% των εφαρμογων

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλλον σε ολα ειναι ετσι, και εμενα το galaxy tab S εχει συγκεκριμενες εφαρμογες που δεχεται.Παρολα αυτα για μερικες απο αυτες που δεχεται ειναι οντως ωραια φαση, αλλα στο κινητο ρε παιδια τι να το κανεις το multi..εδω στο ταμπλετ και ειναι περιττο με το 90% των εφαρμογων

 

Σε 10" ταμπλετα το split screen ειναι must. Στα κινητα δεν ειναι τοσο, θα επρεπε ομως οταν κανεις π.χ. minimize το youtube να μη στατματαει να παιζει, οπως γινεται στο BB OS. Θεωρω απαραδεκτο στο android με τα 2+ GB RAM να μην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...