Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κάνει soft reset με volume up και power button, restart σε safe mode αλλά δεν είχε δουλέψει. Δεν ξέρω μήπως άλλαξε κάτι έχοντας φορτίσει πρώτα με το μαγνητικό. Παράξενα πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας παιδια θα ηθελα λιγο τα φωτα σας..

Μιας και ειμαι κατοχος της συσκευης σημερα, θα ηθελα να μου προτεινετε μια

αξιολογη Tempered Glass για μπροστα αλλα και για πισω.

Με ενδιαφερει η καλυτερη αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Επιασα orzly tempered glass σε nexus 6p και μου επεσε το σαγονι στο δαπεδο,, βουτυρο πραγματικα. Μετα δες της ultimate shield , εχει και καταστημα στο ebay με το ιδιο ονομα.

Για πισω, αποψη μου ειναι να παρεις το ποιο φθηνο που θα βρεις,,,,, δεν χρειαζετε να εχεις καλη αισθηση σαν βουτυρο για να μην σου φευγει απο τα χερια ;), αποψη μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επιασα orzly tempered glass σε nexus 6p και μου επεσε το σαγονι στο δαπεδο,, βουτυρο πραγματικα. Μετα δες της ultimate shield , εχει και καταστημα στο ebay με το ιδιο ονομα.

Για πισω, αποψη μου ειναι να παρεις το ποιο φθηνο που θα βρεις,,,,, δεν χρειαζετε να εχεις καλη αισθηση σαν βουτυρο για να μην σου φευγει απο τα χερια ;), αποψη μου.

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε Θαναση!

Θα το κοιταξω αμεσα. Απο Ελλαδα ξερεις καποιο καταστημα?

 

Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε καρτα μνημης γιατι καπου διαβασα οτι μεγαλο

ρολο παιζει η κλαση ταχυτητας. 32 η 64 αρα με ενδιαφερει

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές, κατέλειξα ότι αυτή είναι η καλύτερη: (http://www.ebay.com/itm/111476633525). Είναι η ultimste shield. Δυστυχώς μόνο από ebay μπορείς να τη βρείς. Αυτές που υπάρχουν στα ελληνικά καταστήματα δεν σξίζουν με τίποτα. Εχουν απαίσια κοψίματα ή μεγάλα κενά για τα ηχεία και τους αισθητήρες και είναι πιο εύθραυστες. Από κάρτα μνήμης θα σου πρότεινα αυτήν εδώ (https://www.skroutz.gr/s/7393806/Sandisk-Extreme-microSDHC-32GB-Class-10-U3.html) αλλά απ' ότι εχω διαπιστώσει το card reader δεν μπορεί να πιάσει μεγάλες ταχύτητες. Αμφιβάλω αν αξιοποιεί και τη u1 που έχω.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές, κατέλειξα ότι αυτή είναι η καλύτερη: (http://www.ebay.com/itm/111476633525). Είναι η ultimste shield. Δυστυχώς μόνο από ebay μπορείς να τη βρείς. Αυτές που υπάρχουν στα ελληνικά καταστήματα δεν σξίζουν με τίποτα. Εχουν απαίσια κοψίματα ή μεγάλα κενά για τα ηχεία και τους αισθητήρες και είναι πιο εύθραυστες. Από κάρτα μνήμης θα σου πρότεινα αυτήν εδώ (https://www.skroutz.gr/s/7393806/Sandisk-Extreme-microSDHC-32GB-Class-10-U3.html) αλλά απ' ότι εχω διαπιστώσει το card reader δεν μπορεί να πιάσει μεγάλες ταχύτητες. Αμφιβάλω αν αξιοποιεί και τη u1 που έχω.

 

Σ ευχαριστω πολυ και θα το εχω υποψην.

Παντως με την orzly που εδωσε ο φιλος ο karthan7 ποιο πανω υπαρχει ενα μαγαζι, στο σκρουτζ

που την εχει ,αλλα με εχεις βαλει σε προβληματισμο αν ειναι γνησια!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε Θαναση!

Θα το κοιταξω αμεσα. Απο Ελλαδα ξερεις καποιο καταστημα?

 

Επισης θα ηθελα να μου προτεινετε καρτα μνημης γιατι καπου διαβασα οτι μεγαλο

ρολο παιζει η κλαση ταχυτητας. 32 η 64 αρα με ενδιαφερει

Aπο Ελλαδα δεν γνωριζω να σου πω καταστημα για tempered glass

Καρτα micro sd εχω την SAMSUNG MB-MG64DA/EU 64GB MICRO SDXC PRO CLASS 10 .

Μου εχουν χαλασει 2 sandisk ULTRA MICRO SDXC 64GB και 1 sandisk ULTRA 32GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-1. H αγορα ειχε γινει απο ebay στην πρωτη 64αρα, μετα απο αρκετα mail με τη sandisk την εστειλα rma στα γραφεια τους στην Τσεχια και μου εστειλαν αλλη καρτα 64αρα. Η διαδικασια κρατησε περιπου εναν μηνα για ολα αυτα και μεχρι να ερθει η καινουρια. Επισης και αυτη που μου εστειλαν αντικατασταση κρατησε περιπου 8 με 10 μηνες και μετα παρεδωσε πνευμα και αυτη. Η 32αρα εβγαλε περιπου εναν χρονο και κατι, την πηγα στο καταστημα που την αγορασα και μετα απο λιγες μερες μου εβγαλαν πιστωτικο. Δεν ασχοληθηκα καθολου παλι με τη sandisk.

Της Extreme sandisk δεν τις εχω δοκιμασει καθολου, δεν εχω αποψη και δεν θελω να της αδικησω.

Πλεον αγοραζω μονο samsung micro sd και μονο απο ελληνικα καταστηματα λογο αμεσης αντικαταστασης/πιστωσης χρηματων σε περιπτωση που χαλασουν. Οι τιμες στις καρτες ειναι καλες και στην Ελλαδα αν βαλουμε και τον παραγοντα αμεσης εξυπηρετησης. Αυτη ειναι η αποψη μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Aπο Ελλαδα δεν γνωριζω να σου πω καταστημα για tempered glass

Καρτα micro sd εχω την SAMSUNG MB-MG64DA/EU 64GB MICRO SDXC PRO CLASS 10 .

Μου εχουν χαλασει 2 sandisk ULTRA MICRO SDXC 64GB και 1 sandisk ULTRA 32GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-1. H αγορα ειχε γινει απο ebay στην πρωτη 64αρα, μετα απο αρκετα mail με τη sandisk την εστειλα rma στα γραφεια τους στην Τσεχια και μου εστειλαν αλλη καρτα 64αρα. Η διαδικασια κρατησε περιπου εναν μηνα για ολα αυτα και μεχρι να ερθει η καινουρια. Επισης και αυτη που μου εστειλαν αντικατασταση κρατησε περιπου 8 με 10 μηνες και μετα παρεδωσε πνευμα και αυτη. Η 32αρα εβγαλε περιπου εναν χρονο και κατι, την πηγα στο καταστημα που την αγορασα και μετα απο λιγες μερες μου εβγαλαν πιστωτικο. Δεν ασχοληθηκα καθολου παλι με τη sandisk.

Της Extreme sandisk δεν τις εχω δοκιμασει καθολου, δεν εχω αποψη και δεν θελω να της αδικησω.

Πλεον αγοραζω μονο samsung micro sd και μονο απο ελληνικα καταστηματα λογο αμεσης αντικαταστασης/πιστωσης χρηματων σε περιπτωση που χαλασουν. Οι τιμες στις καρτες ειναι καλες και στην Ελλαδα αν βαλουμε και τον παραγοντα αμεσης εξυπηρετησης. Αυτη ειναι η αποψη μου.

 

Η επομενη αμεση αγορα. Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικη περιγραφη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μόνο SanDisk και δεν έχουν πάθει ποτέ τίποτα, αγορά βέβαια από τα εδώ καταστήματα, όσοι φίλοι παίρνουν κάρτες από eBay τις περισσότερες φορές έχουνε θέμα, και μπαταρίες επίσης, έχει γεμίζει ο κόσμος φθηνές κινεζιες
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Aπο Ελλαδα δεν γνωριζω να σου πω καταστημα για tempered glass

Καρτα micro sd εχω την SAMSUNG MB-MG64DA/EU 64GB MICRO SDXC PRO CLASS 10 .

Μου εχουν χαλασει 2 sandisk ULTRA MICRO SDXC 64GB και 1 sandisk ULTRA 32GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-1. H αγορα ειχε γινει απο ebay στην πρωτη 64αρα, μετα απο αρκετα mail με τη sandisk την εστειλα rma στα γραφεια τους στην Τσεχια και μου εστειλαν αλλη καρτα 64αρα. Η διαδικασια κρατησε περιπου εναν μηνα για ολα αυτα και μεχρι να ερθει η καινουρια. Επισης και αυτη που μου εστειλαν αντικατασταση κρατησε περιπου 8 με 10 μηνες και μετα παρεδωσε πνευμα και αυτη. Η 32αρα εβγαλε περιπου εναν χρονο και κατι, την πηγα στο καταστημα που την αγορασα και μετα απο λιγες μερες μου εβγαλαν πιστωτικο. Δεν ασχοληθηκα καθολου παλι με τη sandisk.

Της Extreme sandisk δεν τις εχω δοκιμασει καθολου, δεν εχω αποψη και δεν θελω να της αδικησω.

Πλεον αγοραζω μονο samsung micro sd και μονο απο ελληνικα καταστηματα λογο αμεσης αντικαταστασης/πιστωσης χρηματων σε περιπτωση που χαλασουν. Οι τιμες στις καρτες ειναι καλες και στην Ελλαδα αν βαλουμε και τον παραγοντα αμεσης εξυπηρετησης. Αυτη ειναι η αποψη μου.

 

Καλημέρα Θανάση την εχεις δοκιμάσει τι ταχύτητα πιάνει στο z3 διοτι αν θυμάμαι καλά σε εμένα οσο είχα το z3 ζητημα το μισο της ταχύτητας να υποστηρίζει το κινητό.

 

Ενω στο flex 2 θυμάμαι στανταρ έπιανα 80-70 ανάγνωση/εγγραφή(σε Dell tablet πιανω αντίστοιχα 90-75)

Ουτε στο 7 edge πιάνει τη μέγιστη ταχύτητα.

Με το A1 SD Bench app την μετράς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μόνο SanDisk και δεν έχουν πάθει ποτέ τίποτα, αγορά βέβαια από τα εδώ καταστήματα, όσοι φίλοι παίρνουν κάρτες από eBay τις περισσότερες φορές έχουνε θέμα, και μπαταρίες επίσης, έχει γεμίζει ο κόσμος φθηνές κινεζιες

Οι καρτα που αγορασα απο το ebay ηταν γνησια, την εστειλα στην sandisk και την εκανε αντικατασταση η ιδια.

Καλημέρα Θανάση την εχεις δοκιμάσει τι ταχύτητα πιάνει στο z3 διοτι αν θυμάμαι καλά σε εμένα οσο είχα το z3 ζητημα το μισο της ταχύτητας να υποστηρίζει το κινητό.

 

Ενω στο flex 2 θυμάμαι στανταρ έπιανα 80-70 ανάγνωση/εγγραφή(σε Dell tablet πιανω αντίστοιχα 90-75)

Ουτε στο 7 edge πιάνει τη μέγιστη ταχύτητα.

Με το A1 SD Bench app την μετράς.

Καλημερα, δεν την εχω δοκιμασει Αλεξ :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγω από κάρτα παιδιά εδώ και ένα χρονο εχω αυτή http://www.ebay.com/itm/231577581624 την εχω αγορασει από τον συγκεκριμενο πωλητη όπως και αλλα πραγματα και τον θεωρω πολύ αξιοπιστο και οσο αφορα την καρτα πραγματικα δεν καταλαβαίνεις την διαφορα ότι είναι εξωτερικη μνημη και όχι εσωτερικη!!! Πραγματικα τρομερη ταχυτητα. Η τιμη αναλογα με την περιοδο που θα αγορασετε παιζει ρολο το rate με το δολλαριο, παντως και την αντιστοιχη στα 32gb που εχει την θεωρω πολύ καλη τιμη http://www.ebay.com/itm/331568912340 Edited by nikosgr1972
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου εμφανιζει στην οθονη το συμβολο του gps, ακριβως διπλα στο wi fi.

Ξερετε πως απενεργοποιειται? Το gps παντως το κοιταξα και ειναι απενεργοποιειμενο.

Ξερει καποιος τι ειναι αυτο?

 

Τελικα μετα απο επανεκινηση εφυγε. Τελος παντων ,παμε παρακατω......

Θα κοιταξω λιγο τους πορους γιατι μου φαινεται οτι κατεβαζει την μπαταρια γρηγορα και θα επανελθω.

 

Το ηχειο του τηλεφωνου οταν δεχεται κλησεις γιατι ειναι χαμηλα, ενω ειναι στο τερμα ρε παιδια?

Το κανει και σ εσας , μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη στο play store, εστω και με πληρωμη.

Εχει διαφορα με το XPERIA S που εχω μεγαλη!!!

Συγνωμη αν σας εχω ζαληση, αλλα προσπαθω να το στησω..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο του τηλεφωνου οταν δεχεται κλησεις γιατι ειναι χαμηλα, ενω ειναι στο τερμα ρε παιδια?

Το κανει και σ εσας , μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη στο play store, εστω και με πληρωμη.

Εχει διαφορα με το XPERIA S που εχω μεγαλη!!!

εκανα δοκιμη ηχου σε εισερχομενη κληση z3 - xperia s με τον ιδιο ηχο (Ding) και πραγματι στο s ακουγετε ποιο δυνατα στο τερμα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εκανα δοκιμη ηχου σε εισερχομενη κληση z3 - xperia s με τον ιδιο ηχο (Ding) και πραγματι στο s ακουγετε ποιο δυνατα στο τερμα.

 

:worry::cry:

Γιατι ρε Θαναση και ας και στερεοφωνικα ηχεια.....

 

Φορτηση με μαγνητικο καλωδιο με 35% , ποση ωρα μεχρι τις 100% μηπως γνωριζεις?

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Συνηθος το βαζω οταν ειναι να κοιμηθω και το βαζω με φορτιστη 850mah οποτε δεν μπορω να σου απαντησω στην ερωτηση. Ποιο μαγνητικο εχεις παρει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συνηθος το βαζω οταν ειναι να κοιμηθω και το βαζω με φορτιστη 850mah οποτε δεν μπορω να σου απαντησω στην ερωτηση. Ποιο μαγνητικο εχεις παρει ?

 

onni -tec (otb - dk001)

To ειχε το παληκαρι που το αγορασα μεταχειρησμενο με τα παρελκομενα.

Καλο η" να το αλλαξω??

Ο φoρτιστης μου πρεπει ναι 1500mah αν θυμαμαι καλα για τι δεν μπορω να τον δω τωρα επειδη φορτιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχεδόν τρεις ωρες,απο 33%,με γνησιο μαγνητικο....

 

Μαλιστα.

Σε δυο φορτισεις που του εκανα η πρωτη κρατησε κανα 3,5 ωρο απο 24%, και χθες που το εβαλα παλι

στο 30% κρατησε σχεδον 5 ωρες!!!!

Τωρα το εχω βαλει εδω και μια ωρα απο 33% και τωρα που το ειδα ειναι 58%.

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

onni -tec (otb - dk001)

To ειχε το παληκαρι που το αγορασα μεταχειρησμενο με τα παρελκομενα.

Καλο η" να το αλλαξω??

Ο φoρτιστης μου πρεπει ναι 1500mah αν θυμαμαι καλα για τι δεν μπορω να τον δω τωρα επειδη φορτιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαλιστα.

Σε δυο φορτισεις που του εκανα η πρωτη κρατησε κανα 3,5 ωρο απο 24%, και χθες που το εβαλα παλι

στο 30% κρατησε σχεδον 5 ωρες!!!!

Τωρα το εχω βαλει εδω και μια ωρα απο 33% και τωρα που το ειδα ειναι 58%.

Μαλιστα, πρεπει να βρεις ενα usb mah meter και να δεις ποσα mah περνανε στιγμιαια. Εχω 2 μαγνητικα, το ενα μπορει να περασει μεχρι 1Α(1000mah) και το αλλο το magnector x2 ξεπερναει το 1Α.

Οταν το βαζεις ''αδειο'' απο μπαταρια μπορει να δεις τα μεγαλα νουμερα σε mah και οσο φορτιζει η μπαταρια τα mah πεφτουν, δηλαδη δεν φορτιζει απο το χ% εως το 100% με τα ιδια mah.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, πρεπει να βρεις ενα usb mah meter και να δεις ποσα mah περνανε στιγμιαια. Εχω 2 μαγνητικα, το ενα μπορει να περασει μεχρι 1Α(1000mah) και το αλλο το magnector x2 ξεπερναει το 1Α.

Οταν το βαζεις ''αδειο'' απο μπαταρια μπορει να δεις τα μεγαλα νουμερα σε mah και οσο φορτιζει η μπαταρια τα mah πεφτουν, δηλαδη δεν φορτιζει απο το χ% εως το 100% με τα ιδια mah.

 

Μαλιστα, ευχαριστω θα το εχω υποψιν.

Καλη μερα και καλη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για ακομη μια φορα θα χρειαστει να ξαναστειλω το Ζ3 στην arvato ....:(

Αυτη τη φορα μου εμφανησε μια πορτοκαλοκιτρινη κηλιδα στο υψος της usb και οσο περναει ο καιρος μεγαλωνει....

Μαλλον θα περιμενω μεχρι να ανακοινωθει η 6 για εμας (για να μην κανω 2 φορες factory reset) και θα το στειλω παλι...:mad:

Εχει εμφανιστει σε κανενα σας το παραπανω φαινομενο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για εμένα δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις... Το στέλνεις άμεσα και όταν με το καλό έρθει η 6 βλέπεις τι κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις... Το στέλνεις άμεσα και όταν με το καλό έρθει η 6 βλέπεις τι κάνεις.

 

Για πιο λογο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για ακομη μια φορα θα χρειαστει να ξαναστειλω το Ζ3 στην arvato ....:(

Αυτη τη φορα μου εμφανησε μια πορτοκαλοκιτρινη κηλιδα στο υψος της usb και οσο περναει ο καιρος μεγαλωνει....

Μαλλον θα περιμενω μεχρι να ανακοινωθει η 6 για εμας (για να μην κανω 2 φορες factory reset) και θα το στειλω παλι...:mad:

Εχει εμφανιστει σε κανενα σας το παραπανω φαινομενο;

 

Μήπως τελικά είναι αυτό που έχει αναφερθεί πάλι? Ότι μετά από κάποιο καιρό, φουσκώνει η μπαταρία και επειδή είναι όλα ίσα-ίσα βαλμένα για να είναι λεπτό, πιέζει την οθόνη και δημιουργείται αυτό το πράγμα. Δεν μπορεί να πάει κάπου αλλού το μυαλό μου εκτός από τη μπαταρία. Είναι το μόνο εξάρτημα που μπορεί αν επηρεαστεί με αυτό τον τρόπο με την πάροδο του χρόνου.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...