Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο Sony και έκανα ξανά εγκατάσταση λογισμικού 5.1.1 αλλά το ίδιο ανοίγω NFC ανοίγω και άλλη για τα βάζω πλάτη και δεν στέλνει θα ήθελα την βοήθεια σας!!!

 

Νομίζω το NFC θελει εκτος απο το να τα φέρεις κοντα τα κινητα, να τα ταρακουνησεις και λιγο.

 

Πάντως παιδια με αυτα που βλεπω δύσκολα θα αλλάξω το Ζ3, πολυ καλο σημα, πολυ καλο wifi, ποιότητα κλησης άψογη, αυτονομια, ηχος δυνατος, προβλημα με την ποιοτητα κατασκευής δεν εχω(ή τουλάχιστον δεν εχω ακομα), στο νερο το ξεπλενω συχνα, παίζω και παοχνιδια, και για την καμερα θα επανορθωσω, να μερικες φωτος που με αφησαν παρα πολυ ευχαριστημενο.

 

https://drive.google.com/folder/d/0B1wXvHiDVM2La05MOGlOVmp0Slk/edit

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καντε μου μια χαρη για να καταλαβω αν το κινητο μου εχει προβλημα με τα ηχεια του. πατηστε το λινκ που σας δινω για το youtube σε ενα τυχαιο τραγουδι και πειτε μου πως ακουτε το ηχειο σας αν κατεβασετε την φωνη ακριβως 7 σκαλες κατω απο το μεγιστο..
Ακουτε την ενταση να ειναι αναλογη της στάθμης; Η την ακουτε σαν ενα ψυθηρο που πρέπει να βάλεις το κινητο πολυ κοντα στο προσωπο; Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε μου μια χαρη για να καταλαβω αν το κινητο μου εχει προβλημα με τα ηχεια του. πατηστε το λινκ που σας δινω για το youtube σε ενα τυχαιο τραγουδι και πειτε μου πως ακουτε το ηχειο σας αν κατεβασετε την φωνη ακριβως 7 σκαλες κατω απο το μεγιστο..
Ακουτε την ενταση να ειναι αναλογη της στάθμης; Η την ακουτε σαν ενα ψυθηρο που πρέπει να βάλεις το κινητο πολυ κοντα στο προσωπο;

 

Ναι, 7 σκαλες πιο κάτω ισα ισα που ακουω αλλα αν αφησω το βιντεο να παιξει πιο κατω σε πολλα σημεια ακουω πιο καλα.

 

Δεν νομίζω οτι το youtube ειναι τροπος να δοκιμασεις τα ηχεια σου.

 

Εγω παιζω Sky Force και με την ενταση στο τέρμα ειναι ενοχλητικα δυνατα ο ηχος :)

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι, 7 σκαλες πιο κάτω ισα ισα που ακουω αλλα αν αφησω το βιντεο να παιξει πιο κατω σε πολλα σημεια ακουω πιο καλα.

 

Δεν νομίζω οτι το youtube ειναι τροπος να δοκιμασεις τα ηχεια σου.

 

Εγω παιζω Sky Force και με την ενταση στο τέρμα ειναι ενοχλητικα δυνατα ο ηχος :)

Φιλε μου καταρχην σε ευχαριστώ για τον κοπο σου να το τσεκαρεις.. οι 7 σκαλες ειναι ουσιαστικά η ένταση μια σκαλα πανω απο την μεση. Αντιμετωπιζω πρόβλημα πλεον ενω πριν δε το χα. δεν ακουω ουτε τις ειδοποιήσεις καλα καλα. Ο αδελφος μου πηρε το alcatel idol 3 με τα jbl ηχειακα στερεο σαν το z3. Στην μεση ο ηχος ακούγεται σαν το δικο μου στο τερμα. Μπορείς να μου πεις τι ειναι αυτο το Skyforce; βοηθάει την ενταση των ηχειων;

edit : τωρα ειδα το sky force οτι ειναι game... :)

παντως εχω δοκιμασει τα παντα μεσα στις ρυθμισεις δεν βελτιωνεται ο ηχος με τιποτα... Η αρβατο υπάρχει περιπτωση να αλλαξει ηχεια μέσα στην εγγυηση;;

Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια μικρή βοήθεια, τόσο καιρό δούλευα το App lock μια χαρά. Μετά την αναβάθμιση σε 5.1 δεν κλειδώνει τις εφαρμογές που θέλω. Του έχω δώσει δικαίωμα διαχειριστή εννοείται αλλά τίποτα. Γιατί ?ξέρει κανείς τι άλλο να κάνω ??είναι άχρηστο όπως είναι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε άλλη εφαρμογή. Και εγώ είχα πολλά θέματα με την αναβάθμιση σε lollipop.

Χρησιμοποιώ την smart app lock. Κανει την δουλειά της αλλά δεν με έχει βολέψει όσο προαναφερθεισα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο θα ήταν για τέτοια θέματα να απευθύνεστε εδώ. Πιθανόν να είναι γενικότερο το πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να στριμαρω βίντεο από το κινητό στη smart TV? Αλλά δε μιλάω για βίντεο μέσω you tube, που αυτό γίνεται όπως και να χει μέσω της επίσημης εφαρμογής της Google. Λέω για ένα οποίο διποτε βίντεο που μπορεί να βρεις πχ στο Google Chrome του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας σε άλλο android αν έχεις το ζ3, εκτός αν καίγεσαι για καλύτερη φωτογραφία η ντε και καλά για αλλαγή.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να στριμαρω βίντεο από το κινητό στη smart TV? Αλλά δε μιλάω για βίντεο μέσω you tube, που αυτό γίνεται όπως και να χει μέσω της επίσημης εφαρμογής της Google. Λέω για ένα οποίο διποτε βίντεο που μπορεί να βρεις πχ στο Google Chrome του κινητού

Καλύτερα εδω να ρωτήσεις

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος ένα περίεργο θόρυβο στο εσωτερικό του κινητού όταν κουνάει την συσκευή πέρα δωθε. Ακούγεται στο επάνω μέρος του κινητού περίπου στο σημείο της κάμερας . Σαν να έχει λασκάρει κάτι μέσα και «παίζει».

Είναι φυσιολογικό ?

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες αλλά τον συγκεκριμένο θόρυβο τον αντιλήφθηκα πριν μια εβδομάδα περίπου. Να τονίσω ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι σήμερα και γενικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός. Λειτουργικά παραμένει άψογο.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος ένα περίεργο θόρυβο στο εσωτερικό του κινητού όταν κουνάει την συσκευή πέρα δωθε. Ακούγεται στο επάνω μέρος του κινητού περίπου στο σημείο της κάμερας . Σαν να έχει λασκάρει κάτι μέσα και «παίζει».

Είναι φυσιολογικό ?

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες αλλά τον συγκεκριμένο θόρυβο τον αντιλήφθηκα πριν μια εβδομάδα περίπου. Να τονίσω ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι σήμερα και γενικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός. Λειτουργικά παραμένει άψογο.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ?

Κι εμένα το κάνει, είναι ή απ το ηχείο ή κάπου από εκεί κοντά, όταν το στείλω για οθόνη (άρχισε να ξεκολλαει) θα τους το πω κι αυτό να δουν τι είναι

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος ένα περίεργο θόρυβο στο εσωτερικό του κινητού όταν κουνάει την συσκευή πέρα δωθε. Ακούγεται στο επάνω μέρος του κινητού περίπου στο σημείο της κάμερας . Σαν να έχει λασκάρει κάτι μέσα και «παίζει».

Είναι φυσιολογικό ?

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες αλλά τον συγκεκριμένο θόρυβο τον αντιλήφθηκα πριν μια εβδομάδα περίπου. Να τονίσω ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι σήμερα και γενικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός. Λειτουργικά παραμένει άψογο.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ?

 

Δεν είναι τίποτα. Το είχα και στο Ζ2 αυτό τον θόρυβο και γενικά το είδα και σε άλλα κινητά (Ζ2,Ζ3 και iPhone 6)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε το πρώτο z3 που είχα πριν πάει για αλλαγή οθόνης. Ήταν αρκετά έντονο το φαινόμενο και αρκούσε μια μικρή κίνηση(όπως το να αλλάξω αυτί την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο) για να ακουστεί το "τικ-τικ". Αν πίεζα δυνατά την πλάτη στο επάνω μέρος, βελτιωνόταν για 2-3 μέρες. Στο z3 που έχω τώρα χρειάζεται πολύ έντονη κίνηση, αλλά και ο ήχος είναι ανεπαίσθητος και ο οποίος πιστεύω ότι προέρχεται από το το autofocus.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος ένα περίεργο θόρυβο στο εσωτερικό του κινητού όταν κουνάει την συσκευή πέρα δωθε. Ακούγεται στο επάνω μέρος του κινητού περίπου στο σημείο της κάμερας . Σαν να έχει λασκάρει κάτι μέσα και «παίζει».

Είναι φυσιολογικό ?

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες αλλά τον συγκεκριμένο θόρυβο τον αντιλήφθηκα πριν μια εβδομάδα περίπου. Να τονίσω ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι σήμερα και γενικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός. Λειτουργικά παραμένει άψογο.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ?

Ετσι ειναι σε όλα τα z3.

Ειναι τα κινούμενα μέρη της κάμερας.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες συσκευες πχ Samsung,lg κ.α.

Επομένως δεν συντρέχει καμία ανησυχία,ούτε πανικός εννοείται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει, είναι ή απ το ηχείο ή κάπου από εκεί κοντά, όταν το στείλω για οθόνη (άρχισε να ξεκολλαει) θα τους το πω κι αυτό να δουν τι είναι

 

 

Σ' ευχαριστώ! Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε τι είναι τελικά. Αν καταφέρεις να μάθεις και δεν σου κάνει κόπο κάνε μια ενημέρωση όποτε μπορέσεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι τίποτα. Το είχα και στο Ζ2 αυτό τον θόρυβο και γενικά το είδα και σε άλλα κινητά (Ζ2,Ζ3 και iPhone 6)

 

Σ΄ ευχαριστώ. Υποψιάζομαι ότι είναι κάποιο στοιχείο της κάμερας. Είτε το autofocus είτε το steadyshot. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι δεν το είχα αντιληφθεί μέχρι πρόσφατα. Και λειτουργικά όλα είναι άψογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανε το πρώτο z3 που είχα πριν πάει για αλλαγή οθόνης. Ήταν αρκετά έντονο το φαινόμενο και αρκούσε μια μικρή κίνηση(όπως το να αλλάξω αυτί την ώρα που μιλούσα στο τηλέφωνο) για να ακουστεί το "τικ-τικ". Αν πίεζα δυνατά την πλάτη στο επάνω μέρος, βελτιωνόταν για 2-3 μέρες. Στο z3 που έχω τώρα χρειάζεται πολύ έντονη κίνηση, αλλά και ο ήχος είναι ανεπαίσθητος και ο οποίος πιστεύω ότι προέρχεται από το το autofocus.

 

Και εμένα εκεί πάει το μυαλό μου. Είτε το autofocus είτε το steadyshot. Απλά μου κάνει εντύπωση ότι παρόλο που έχω το κινητό 8 μήνες περίπου το παρατήρησα μόλις τώρα. Λειτουργικά δεν έχει κανένα πρόβλημα ούτε η κάμερα ούτε κάτι άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι ειναι σε όλα τα z3.

Ειναι τα κινούμενα μέρη της κάμερας.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες συσκευες πχ Samsung,lg κ.α.

Επομένως δεν συντρέχει καμία ανησυχία,ούτε πανικός εννοείται.

 

Thanks. Εκεί πήγε το μυαλό μου είτε στο AF είτε στο Steadyshot αλλά με προβλημάτισε το γεγονός ότι δεν είχα αντιληφθεί τον θόρυβο μέχρι σήμερα. Ο θόρυβος είναι ανεπαίσθητος αλλά υπάρχει. Από την στιγμή που όλα δουλεύουν ρολόι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :-)

Link to comment
Share on other sites

Τα lens της κάμερας είναι παιδιά, υπάρχει σε όλα τα τηλέφωνα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Πηρα προσφατα μια micro sd αυτην εδω συγκεκριμενα.

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-64gb-64gb-micro-sdxc-cl10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550941

 

Αλλα το κινητο την διαβαζει πολυ αργα εβγαλα ποσες φωτογραφιες στις διακοπες και οταν παω στο αλμπουμ να τις δω τις δειχνει ολες μαυρες και τις φορτωνει εκνευριστικα αργα.

Βιντεο να δεις με τιποτα κολλαει το συμπαν, 4Κ κρασαρει.Επισης δοκιμασα να περασω μια ταινια απο τον υπολογιστη αλλα παλι κολλαει.

Τη καρτα τη δοκιμασα σε υπολογιστη και παω σφαιρα δεν εχω αλλη συσκευη να την δοκιμασω αλλα δε νομιζω να φταιει η καρτα.

Δοκιμασα να κανω επιδιωρθωσει λογισμικου, εσβησα και ξανα εκανα διαμορφωσει την καρτα αλλα παλι τα ιδια,

εγω την πηρα για περναω καμια ταινια να βλεπω αλλα ουτε φωτογραφιες δε μπορει να διαβσει το κινητο. ΝΑ το παω για σερβις??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει παρατηρήσει κάποιος ένα περίεργο θόρυβο στο εσωτερικό του κινητού όταν κουνάει την συσκευή πέρα δωθε. Ακούγεται στο επάνω μέρος του κινητού περίπου στο σημείο της κάμερας . Σαν να έχει λασκάρει κάτι μέσα και «παίζει».

Είναι φυσιολογικό ?

Το κινητό το έχω περίπου 8 μήνες αλλά τον συγκεκριμένο θόρυβο τον αντιλήφθηκα πριν μια εβδομάδα περίπου. Να τονίσω ότι το κινητό δεν μου έχει πέσει μέχρι σήμερα και γενικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός. Λειτουργικά παραμένει άψογο.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ?

 

Πάντως στο ζ3 κομπακτ ο ηχος αυτός δεν υπάρχει, στο δικό μ τουλάχιστον. Δεν ξέρω αν διαφέρουν οι κάμερες.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Πηρα προσφατα μια micro sd αυτην εδω συγκεκριμενα.

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-64gb-64gb-micro-sdxc-cl10-uhs-i-with-adapter-p-PER.550941

 

Αλλα το κινητο την διαβαζει πολυ αργα εβγαλα ποσες φωτογραφιες στις διακοπες και οταν παω στο αλμπουμ να τις δω τις δειχνει ολες μαυρες και τις φορτωνει εκνευριστικα αργα.

Βιντεο να δεις με τιποτα κολλαει το συμπαν, 4Κ κρασαρει.Επισης δοκιμασα να περασω μια ταινια απο τον υπολογιστη αλλα παλι κολλαει.

Τη καρτα τη δοκιμασα σε υπολογιστη και παω σφαιρα δεν εχω αλλη συσκευη να την δοκιμασω αλλα δε νομιζω να φταιει η καρτα.

Δοκιμασα να κανω επιδιωρθωσει λογισμικου, εσβησα και ξανα εκανα διαμορφωσει την καρτα αλλα παλι τα ιδια,

εγω την πηρα για περναω καμια ταινια να βλεπω αλλα ουτε φωτογραφιες δε μπορει να διαβσει το κινητο. ΝΑ το παω για σερβις??

 

Πηγαινε τη πισω, υποτιθεται οτι καλυπτει τις προδιαγραφες..εγω με samsung evo 64gB ειναι κομπλε..απο ebay Ομως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιατι να φταει η καρτα ομως στον υπολογιστη που την εβαλα ηταν κομπλε...

Μπορεί η συγκεκριμένη κάρτα για τον α η β λόγο να μην ταιριάζει για το Sony.

Μόνο με δεύτερη ίδια θα μπορούσες να εξακριβώσεις αν ειναι θέμα του κινητού η κάρτας.

Δυστυχώς καμία κάρτα στο εμπόριο δεν ειναι 100% συμβατές με όλες τις συσκευες για παρά πολλούς λόγους απο κατασκευαστική εως τον πωλητή που το αγόρασες και απο τι στάδια πέρασε ενδιάμεσα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η συγκεκριμένη κάρτα για τον α η β λόγο να μην ταιριάζει για το Sony.

Μόνο με δεύτερη ίδια θα μπορούσες να εξακριβώσεις αν ειναι θέμα του κινητού η κάρτας.

Δυστυχώς καμία κάρτα στο εμπόριο δεν ειναι 100% συμβατές με όλες τις συσκευες για παρά πολλούς λόγους απο κατασκευαστική εως τον πωλητή που το αγόρασες και απο τι στάδια πέρασε ενδιάμεσα.

 

Δηλαδή η συσκευή σας δουλεύει απροβληματιστα με κάρτα δε κολλάει πουθενά σε αναπαραγωγή βίντεο ή φωτογραφιών και εφαρμογές...

 

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καμιά καρτουλα να την αλλάξω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...