Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και εμένα επιτέλους του Βελγίου, είναι η 726 (είναι η τελευταία με τις διορθώσεις ?) θα περιμένω λίγο να δω αν έχει σταθεροποιηθει σε σας και μετά :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άνοιξε το καπάκι της microsd βγάλε έξω το καρτελακι και πίσω δεξιά πάνω λέει πχ 15w12 είναι δλδ παραγωγή 12 εβδομάδα του 2015

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το ξέρω όμως! Το θέμα είναι να δω παραγωγή σε σφραγισμένο κουτί, ώστε αν έχει 2-3 να πάρω το πιο καινούριο, όπου και λογικά θα έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το ξέρω όμως! Το θέμα είναι να δω παραγωγή σε σφραγισμένο κουτί, ώστε αν έχει 2-3 να πάρω το πιο καινούριο, όπου και λογικά θα έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα!

Δεν φαίνεται στο κουτί δυστυχώς και με ΙΜΕΙ απ'όσο γνωρίζω δεν μπορείς να το δεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εμένα επιτέλους του Βελγίου, είναι η 726 (είναι η τελευταία με τις διορθώσεις ?) θα περιμένω λίγο να δω αν έχει σταθεροποιηθει σε σας και μετά :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άνοιξε το καπάκι της microsd βγάλε έξω το καρτελακι και πίσω δεξιά πάνω λέει πχ 15w12 είναι δλδ παραγωγή 12 εβδομάδα του 2015

 

εμενα απο οτι φαινεται ηταν απο τις πρωτες παρτιδες....ειχαν καποιο προβλημα που πρεπει να τσεκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο wifi hotspot μετά το update στην 5? Οι συσκευές, συνδέονται κανονικά στο wifi του κιν, αλλά δεν παίρνουν ίντερνετ... :-/

 

Edit: Το πρόβλημα διορθώθηκε με αυτόν τον οδηγό από τους xda(http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923)! Δεν ξέρω γιατί συνέβει βέβαια αυτός ο περιορισμός στο hotspot και χρειαζόταν αυτή την εντολή για να φτιάξει. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω, θα ήταν καλό να μας πει!

Δες εδώ...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το ξέρω όμως! Το θέμα είναι να δω παραγωγή σε σφραγισμένο κουτί, ώστε αν έχει 2-3 να πάρω το πιο καινούριο, όπου και λογικά θα έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα!

 

Δυστυχώς δεν φαίνεται να έχει ξεπεραστεί το θέμα.. Το δικό μου είχε ένα πάρα πολύ μικρό κενό και είναι 15w05. Αρκετά πρόσφατο δηλαδή. τη στιγμή που μπορείς να βρείς ακόμα παρτίδες του 2014. Το δικό μου δεν το πήγα πίσω διότι η διαρροή φωτός ήταν πολύ μικρή(υπο συγκεκριμένη γωνία σε σκοτεινό σωμάτιο με τέρμα φωτισμό), αλλά και γιατί σαν ψείρας που είμαι, στο νέο κινητό θα έβρισκα σίγουρα κάτι που θα με πείραζε περισσότερο (πχ stuck pixels). Κακά τα ψέματα, το quality control δεν υπάρχει στις μέρες μας, και ειδικά στη sony. Αν μπορείς πόσταρε μια φωτογραφία να δούμε το μέγεθος του προβλήματος.. Απ' αυτά που λες, καταλαβαίνω ότι χρειάζεται άμεσα αντικατάσταση. Μην το αμελήσεις όμως και σου λένε μετά ότι είσαι εκτός doa κλπ...

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση 726 την εκανα OTA αλλά το close all apps δεν υπαρχει....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το tethering

μου βγάζει σφάλμα...

καμιά ιδέα κανείς;

 

κατι ειδα σε προηγουμενες σελιδες του Ζ3 compact ή του Ζ3, για εναν οδηγο στο XDA..που το λυνουν το προβλημα με εντολη μεσα απο το SDK..

αν εχεις ορεξη μπες, νομιζω στο Ζ3c ομως, δες καμια 10αρια-15 σελιδες, ειναι 2-3 ποστ μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τρία ποστ πίσω το παρέθεσα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κάνω αντικατάσταση. Θα δω και στη δεύτερη συσκευή και θα σας πω. Βαριέμαι αφάνταστα το στήσιμο από την αρχή, ξανά.

Προς το παρόν, αυτό που θα επιστρέψω πήρε την 726 (ελληνικό).

Link to comment
Share on other sites

καποια προταση για καλο και δοκιμασμενο μαγνητικο καλωδιο/φορτιστη απο amazon ή ebay?

κατα προτιμηση να μη χρειαζεται να βγει η θηκη για να φορτιστει η συσκευη

 

αγοραστηκε 64αρα micro sd, θηκη και tempered glass και εμεινε μονο αυτη η εκρεμοτητα μηπως και επιζησουν τα λαστιχακια στις θυρες

Link to comment
Share on other sites

καποια προταση για καλο και δοκιμασμενο μαγνητικο καλωδιο/φορτιστη απο amazon ή ebay?

κατα προτιμηση να μη χρειαζεται να βγει η θηκη για να φορτιστει η συσκευη

 

 

http://www.amazon.it/gp/product/B00OLWNZIW?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

 

Για το τάμπλετ Ζ3 το πήρα (7,95Ε) αλλά κάνει και για το Ζ3 ,προφανώς και για το Ζ3c ,άσχετα αν το πουλάει ξεχωριστά για ευνόητους λόγους

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση με factory reset. Μετά τις εγκαταστάσεις των ίδιων εφαρμογών έχω λιγότερο χώρο από πριν 1,3GB περίπου. Το έχει παρατηρήσει άλλος;

 

Μετά την αναβάθμιση 726 που πήρα επανήλθε το 75 % του χώρου που είχε δεσμευθεί στις εφαρμογές με τη μετάβαση στην lollipop

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κ' εγώ. Αναφέρεται πουθενά τα bug fixes που [εριέχει η έκδοση?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

καποια προταση για καλο και δοκιμασμενο μαγνητικο καλωδιο/φορτιστη απο amazon ή ebay?

κατα προτιμηση να μη χρειαζεται να βγει η θηκη για να φορτιστει η συσκευη

 

αγοραστηκε 64αρα micro sd, θηκη και tempered glass και εμεινε μονο αυτη η εκρεμοτητα μηπως και επιζησουν τα λαστιχακια στις θυρες

 

Εγω πηρα ενα απλο μαγνητικο αυτο με το led αλλα θελει χειρουργικη ακριβεια για να συνδεθει και ξεσυνδεεται για πλακα..

Ισως ετυχε σε μενα αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ενα απλο μαγνητικο αυτο με το led αλλα θελει χειρουργικη ακριβεια για να συνδεθει και ξεσυνδεεται για πλακα..

Ισως ετυχε σε μενα αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.

 

και εγω εχω ενα σαν αυτο:΅

http://www.ebay.com/itm/LED-Metal-Magnetic-USB-Charging-Charger-Cable-for-Sony-Xperia-Z3-Z2-Z1-L39h-/121585633464?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item1c4f1188b8

αλλα οχι αυτο, απλα δεν το βρικσω..και καθεται πολυ καλα..βγαινει ευκολα αν το κουνησεις, ομως παταει πολυ καλα και εχει δυνατο μαγνητη που ξερω οτι δε θα χασει επαφη στη φορτιση οπως με ενα παλιοτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, σημερα ξυπνησα αποφασισμενος να το παρω κι εγω, το σκεφτομαι πολλες μερες και σημερα ειπα να το παρω! αν το αγορασω απο πλαισιο θα ειναι ελληνικη η συσκευη; ρωταω γιατι θελω να αποφυγω διαδικασιες με φλασαρισμα κλπ...υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στην αγορα του;

αν δεν μπορειτε να απαντησετε εδω εστω και με pm...

σας ευχαριστω εκ των προταιρων!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα το μαγνητικο που αγορασα απο γνωστο μαγαζι στης αγιας παρασκευης τελικα δεν μου βγηκε καλο ,αρχισε να κανει επανεσυνδεσεις μονο του καθε 2 δευτερα,ευτυχως που το πηρα γρηγορα χαμπαρι,,και ενω ημουν φανατικος αυτης της συνδεσης τελικα με κουρασε,,100 ωρες να φορτισει που λεει ο λογος.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, σημερα ξυπνησα αποφασισμενος να το παρω κι εγω, το σκεφτομαι πολλες μερες και σημερα ειπα να το παρω! αν το αγορασω απο πλαισιο θα ειναι ελληνικη η συσκευη; ρωταω γιατι θελω να αποφυγω διαδικασιες με φλασαρισμα κλπ...υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στην αγορα του;

αν δεν μπορειτε να απαντησετε εδω εστω και με pm...

σας ευχαριστω εκ των προταιρων!

Λογικά ελληνικές unbranded συσκευές δίνουν εκτός αν σου πουν κάτι διαφορετικό.

Τώρα τι να προσέξεις τα κλασικά pixel,προβληματικο volume/power button,μην έχει τίποτα bleeding η οθόνη η μεγάλο κενό μεταξύ αλουμινίου και γυαλί, μην έχει γδαρσιματα η σκόνη μέσα στις ακάλυπτες θύρες.

Όπως κάνουμε σε κάθε αντίστοιχη περίπτωση αγοράς οποιαδήποτε συσκευής.

 

Τσεκάρεις και την μπαταρία, την κάμερα,δοκιμαζεις το GPS,wifi κλπ και όλα καλά το κρατάς αλλιώς πίσω και αντικατάσταση με καινούργιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ..ειδα οτι μεσα στις εφαρμογες εχει δωρεαν το navigon για ολη την ευρωπη..ειναι καποια συνεργασια με την σονυ?
Link to comment
Share on other sites

εμενα το μαγνητικο που αγορασα απο γνωστο μαγαζι στης αγιας παρασκευης τελικα δεν μου βγηκε καλο ,αρχισε να κανει επανεσυνδεσεις μονο του καθε 2 δευτερα,ευτυχως που το πηρα γρηγορα χαμπαρι,,και ενω ημουν φανατικος αυτης της συνδεσης τελικα με κουρασε,,100 ωρες να φορτισει που λεει ο λογος.

 

εγω γιαυτο εχω βαση, ετσι και αλλιως 20 ευρω κανει, τελειωνεις εκει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτησω ..ειδα οτι μεσα στις εφαρμογες εχει δωρεαν το navigon για ολη την ευρωπη..ειναι καποια συνεργασια με την σονυ?

 

δες για ποσο καιρο ειναι..ηταν για ενα μηνα παλιοτερα, δεν νομιζω οτι ειναι free πλεον αλλα δεν το τσεκαρα ξανα. οποτε μαλλον ειναι καποια συνεργασια-διαφημιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω γιαυτο εχω βαση, ετσι και αλλιως 20 ευρω κανει, τελειωνεις εκει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες για ποσο καιρο ειναι..ηταν για ενα μηνα παλιοτερα, δεν νομιζω οτι ειναι free πλεον αλλα δεν το τσεκαρα ξανα. οποτε μαλλον ειναι καποια συνεργασια-διαφημιση.

 

θα φανει μετα απο 1 μηνα.....αλλιως μενω με το sygic που εχω πληρωσει και δουλευει αψογα.

 

παντως εχω κανει τη πρωτη πληρη φορτιση και εχω περασμενη τη 5.0.2 μετα απο full wipe εννοειται και η μπαταρια παει εξαιρετικα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα το δικό μου κινητό δίπλα δίπλα με ενός φίλου κ το δικό μου ειχε πολύ πιο φωτεινή οθόνη από το δικό του σε βαθμό να ξενερώσει κ να το δώσει το ίδιο κινητό με ιδιες ρυθμίσεις κ λολιποπ πως γίνεται αυτό ??είναι οι παρτίδες ?εμενα απο σουιδια κ το δικό του από Ελλάδα..
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα με τις υπηρεσίες Google play. Συνεχίζεται το πρόβλημα Με έχουν τσακισει. Πολυ κατανάλωση. Το κινητο με μικρή χρήση κρατάει το πολύ 2 μέρες.

 

Πείτε μου τι να κάνω... Δεν είμαι και πολύ σχετικός...

 

Βοήθεια...

Ευχαριστω!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59626&stc=1&d=1429275295http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59627&stc=1&d=1429275295

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...