Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευτυχως σε εμενα ειναι ερμητικα κλειστο σε αυτα τα σημεια

 

Το ότι είναι ερμητικά κλειστό σε αυτά τα σημεία δεν είναι αυτό που το κρατάει αδιάβροχο. Εσωτερικά έχουν κατι σαν λάστιχο φαντάζομαι, απλά στα παιδιά που φαίνεται φως παραβιάζεται και αυτό το επίπεδο. Ιδού και μια φώτο πως είναι το δικό μου...

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι είναι ερμητικά κλειστό σε αυτά τα σημεία δεν είναι αυτό που το κρατάει αδιάβροχο. Εσωτερικά έχουν κατι σαν λάστιχο φαντάζομαι, απλά στα παιδιά που φαίνεται φως παραβιάζεται και αυτό το επίπεδο. Ιδού και μια φώτο πως είναι το δικό μου...

 

Ακριβώς έτσι και το δικό μου. Αν δεν το είχα διαβάσει εδώ στο forum ούτε θα το είχα προσέξει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ερμητικά κλειστό σε αυτά τα σημεία δεν είναι αυτό που το κρατάει αδιάβροχο. Εσωτερικά έχουν κατι σαν λάστιχο φαντάζομαι, απλά στα παιδιά που φαίνεται φως παραβιάζεται και αυτό το επίπεδο. Ιδού και μια φώτο πως είναι το δικό μου...

 

εχεις δικιο,παρολα αυτα δεν ανεφερα οτι αυτο το κραταει αδιαβροχο και δεν με ενδιαφερει προσωπικα το θεμα ληψεις κατω απο το νερο,ισως γιατι ποτε δεν τραβαω φαμιλιστικες φωτογραφιες,,επισης δεν νομιζω οτι θα γινω ποτε μαρτυρας μαχης κροκοδειλου vs νεροφιδου (ο σιφης μας αφησε χρονους)οποτε για εμενα ειναι ανουσιο

,,εχω αλλες καμερες που το κανουν,,τωρα αν πεσει στο τραπεζι ενα ποτηρι νερο καλο ειναι να κρατηθει ανεπαφο,,σε αυτο το θεμα θα ελεγα οτι η σκονη με ενδιαφερει ποιο πολυ.Απλα διαπιστωνω καθε φορα, πως προς το παρον, ειμαι απο τους τυχερους καθως κανενα απο τα προβληματα που διαβαζω κατα καιρους δεν τα διαθετει η συσκευη που κραταω στα χερια μου.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα παντως καποιος απο οσους εχετε τα "προβληματικα" ως προς την χαραμαδα..να μου πειτε αν τα βαλατε νερο, τι εγινε..

Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να περναει το φως και οχι το νερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα παντως καποιος απο οσους εχετε τα "προβληματικα" ως προς την χαραμαδα..να μου πειτε αν τα βαλατε νερο, τι εγινε..

Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να περναει το φως και οχι το νερο..

 

 

Στο δικό μου είχα κάνει τεστ μόλις το πήρα, πρίν προσέξω το το light leak. Έμεινε 1-2 λεπτά κάτω από το νερό χωρίς να αντιμετωπίσω θέμα. Δεν ξέρω βέβαια τι θα γινόταν αν το έβαζα σε μεγαλύτερο βάθος για 20πχ λεπτά. Το light leak μπορεί να προέρχεται λόγω κάποιας αντανάκλασης στο γυαλί, η οποία είναι φανερή ειδικά όταν υπάρχει και κάποιο κενό... Εκεί έχω καταλήξει. Δεν πιστεύω δηλαδή ότι υπάρχει οπή μέσω της οποίας φαίνεται κατευθείαν ο οπισθοφωτισμός. Παρατήρησα επίσης ότι η πίσω κάμερα δεν είναι πλήρως κεντραρισμένη με το τζαμάκι, είναι δηλαδή ελάχιστα προς τα αριστερά όπως το κοιτάμε από πίσω. Πολύ δύσκολα διακρίνεται βέβαια η διαφορά. Το έχουν και τα δικά σας?? Εδώ είναι ένα παράδειγμα αυτού που λέω, αλλά σε πολύ χειρότερο βαθμό... http://forum.xda-developers.com/z3/help/slight-gaps-build-quality-t2893439/page9

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

πέρασα και εγώ την Lollipop σήμερα, μπορώ να πω πως δεν μου αρέσει. Επίσης δεν μπορώ να ενεργοποιήσω με τίποτα το "Xperia™ με Facebook" για να κάνω share πχ φωτογραφίες μέσω αυτής της εφαρμογής και όχι μέσω του μαμά Facebook app (το οποίο πάντα κάνει resize τις photos...). Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος, δεν μου το βγάζει καθόλου στις εφαρμογές που μπορείς να κάνεις share -<: κάτι ενώ με το kitkat όλα μια χαρά ..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος δεν μπορεί να απαντήσει ??

 

με τη διαδικασια που περιγραφεται εδω:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614

δηλαδη με το flashtool Που ειναι εργαλειο για να αλλαξεις την ρομ στο κινητο sony.

Απο εκει και περα, θες και μια ρομ, προφανως unbranded Και να υποστηριζει 160χαρακτηρες ελληνικων στα ΣΜΣ.

Τετοια, θα σου δωσουν εδω οι φιλοι, υπαρχουν πολλες.. βαλε την ελληνικη ή την Nordic Που πηρε γρηγορα αναβαθμισεις..και υποστηριζει ελληνικα.

η διαδικασια με το flashtool ειναι απλη αλλα την πρωτη φορα θα σου φανει μεγαλη, στην ουσια κραταει 3 λεπτα μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέος μέλος και νέος ιδιοκτήτης του Ζ3 dual. Το αγόρασα πριν ένα μήνα περίπου από το Kaizer μετά από πολλές συστάσεις από φίλους μου που ήταν ευχαριστημένοι με το εν λόγω κατάστημα, αλλά δεν είμαι σίγουρος για τη χώρα που προοριζόταν. Από τις γλώσσες στην ετικέτα του κουτιού και μετά από ένα γρήγορο googlαρισμα, εικάζω πως προοριζόταν για Πολωνία ή Σλοβακία. Υπάρχει κάποιος τρόπος που μπορώ να μάθω;

Διαβάζω κι εδώ και σε άλλα site ότι μέσα στη Μεγάλη βδομάδα, η Sony έβγαλε το Lollipop και για το Z3 dual. Στο Companion όμως μου λέει ότι το λογισμικό μου είναι up-to-date ενώ πλησιάζουμε τις 2 βδομάδες μετά. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

φιλαρακι, να ξερεις οτι η σονυ δεν δινει εγγυηση στο συγκεκριμενο..

ριξε και ενα τηλ αλλα απο τη στιγμη που δεν εισαγεται στην Ελλαδα το κινητο, νομιζω πως δεν εχεις, παρα μονο απο το καιζερ..που φυσικα δεν ειναι το ιδιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η Nordic δεν έχει 160 στα sms & το Z3 Dual και να μην εισάγεται έχει Ευρωπαική εγγύηση αφού προοριζόταν για χώρα της ΕΕ Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με λύπη διαπίστωσα ότι το κινητό κάνει σποραδικά restart. Μου έχει συμβεί 2 φορές την τελευταία εβδομάδα, μετά την τελευταία (μικρή) αναβάθμιση... Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Η Nordic δεν έχει 160 στα sms & το Z3 Dual εισάγεται κανονικά στην Ελλάδα αλλά και να μην εισαγόταν θα είχε Ευρωπαική εγγύηση

 

τι να σου πω, προχθες γραφανε οτι εχει...εγω δεν την δοκιμασα αλλα αμα εμεις οι ιδιοι παραπληροφορουμε, τοτε ειναι να απορεις..

Οσο για το Z3dual, ποιος το εισαγαγει κανονικα?το eshop Και το kaizer? γιατι 5 μαγαζια το φερνουν, και μολις το ανοιξεις εχει κινεζικα..οπως οταν αγοραζεις κινητο απο κινα-ebay Κτλ..

2ον δεν υπαρχει στο site της σονυ οπως αλλα dual sim..

3ον επισημως πριν λιγο καιρο δεν εισαγοταν που ειχα ρωτησει, αν αλλαξε τωρα παω πασο..αλλα καλο ειναι ο,τι λεμε να το λεμε με σιγουρια.

Εγω λοιπον οπως εχω ξανα πει, αυτο που προτεινω στον φιλο ειναι να παρει στη σονυ να ρωτησει..

Προσωπικα δε θα ενιωθα το ιδιο ωραια να ξερω οτι εχω απο την σονυ εγγυηση και το ιδιο απο ενα μαγαζι που δεν εχει καν εξειδικευμενο προσωπικο για σερβις.. (γιατι αν ειχε δε θα τα εστελνε στη σονυ τα προβληματικα κινητα που τους παμε γενικα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Με λύπη διαπίστωσα ότι το κινητό κάνει σποραδικά restart. Μου έχει συμβεί 2 φορές την τελευταία εβδομάδα, μετά την τελευταία (μικρή) αναβάθμιση... Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το ίδιο θέμα;

 

εκανες καθαρη εγκατασταση? δηλαδη με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εγκατασταση απο pc companion?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, προχθες γραφανε οτι εχει...εγω δεν την δοκιμασα αλλα αμα εμεις οι ιδιοι παραπληροφορουμε, τοτε ειναι να απορεις..

Οσο για το Z3dual, ποιος το εισαγαγει κανονικα?το eshop Και το kaizer? γιατι 5 μαγαζια το φερνουν, και μολις το ανοιξεις εχει κινεζικα..οπως οταν αγοραζεις κινητο απο κινα-ebay Κτλ..

2ον δεν υπαρχει στο site της σονυ οπως αλλα dual sim..

3ον επισημως πριν λιγο καιρο δεν εισαγοταν που ειχα ρωτησει, αν αλλαξε τωρα παω πασο..αλλα καλο ειναι ο,τι λεμε να το λεμε με σιγουρια.

Εγω λοιπον οπως εχω ξανα πει, αυτο που προτεινω στον φιλο ειναι να παρει στη σονυ να ρωτησει..

Προσωπικα δε θα ενιωθα το ιδιο ωραια να ξερω οτι εχω απο την σονυ εγγυηση και το ιδιο απο ενα μαγαζι που δεν εχει καν εξειδικευμενο προσωπικο για σερβις.. (γιατι αν ειχε δε θα τα εστελνε στη σονυ τα προβληματικα κινητα που τους παμε γενικα).

 

-

 

Για την Nordic σίγουρα δεν έχει 160 χαρ.,τώρα για το Z3 dual δεν έχω ρωτήσει στην Σονυ αλλά βλέπω στο e-shop και γράφει GR ,αλλά και πάλι και να μην εισάγεται έχει την Πανευρωπαική εγγύηση οπότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα ο φίλος αχρείαστη να είναι

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για την Nordic σίγουρα δεν έχει 160 χαρ.,τώρα για το Z3 dual δεν έχω ρωτήσει στην Σονυ αλλά βλέπω στο e-shop και γράφει GR ,αλλά και πάλι και να μην εισάγεται έχει την Πανευρωπαική εγγύηση οπότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα ο φίλος αχρείαστη να είναι

 

Εδώ παίζει το κλασικό. Δεν εισάγεται επίσημα; Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να το δεχτεί η Arvato.

Αν κάτι πάει στραβά πρέπει να μπλέξει με το κατάστημα και το κατάστημα να το στείλει στη χώρα που προορίζεται το κινητό και λοιπά.

 

Όσον αφορά στο e-shop έχω διαβάσει κάπου εδώ μέσα ότι γράφοντας GR εννοεί ότι η συσκευή υποστηρίζει ελληνικά! Αστεία πράγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την Nordic σίγουρα δεν έχει 160 χαρ.,τώρα για το Z3 dual δεν έχω ρωτήσει στην Σονυ αλλά βλέπω στο e-shop και γράφει GR ,αλλά και πάλι και να μην εισάγεται έχει την Πανευρωπαική εγγύηση οπότε δεν θα έχει κανένα πρόβλημα ο φίλος αχρείαστη να είναι

 

επειδη λοιπον καλο ειναι να ρωταμε και να μην δινουμε συμβουλες με πιθανοτητες..εγω λεω οτι δεν εχει καν ευρωπαικη εγγυηση.

Το eshop λεει GR και το κινητο ειναι με κινεζικα μεσα, δεν ειναι καν για ευρωπαικη αγορα..

Τωρα αν θες να επιμεινεις, τοτε κακως γραφεις. Για να το λεω κατι ξερω..και παλι ειπα οτι δεν ξερω τι ισχυει τον τελευταιο μηνα. λεω τι ισχυε πριν 1 μηνα και πισω.

Τελος, εαν πιστευετε μαγαζια οπως το eshop, και οχι 5 γνωσεις που εχετε-εχουμε και γενικα την λογικη και την ιδια την σονυ, τοτε τι να πω..

Εγω ξερω οτι τα ευρωπαικα κινητα δεν εχουν κινεζικα μεσα, 2ον ξερω οτι ελληνικο Ζ3 dual sim δεν υπαρχει..μονο και μονο απο αυτα καταλαβαινω οτι εκει στο eshop δεν ειναι και τοσο ειλικρινεις..

Το αν το καλυπτει η σονυ, μονο αυτη μπορει να το πει, ουτε εσυ ουτε εγω. Οποτε ας ρωτησει ο φιλος εαν τον ενδιαφερει η εγγυηση, πριν το παρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ παίζει το κλασικό. Δεν εισάγεται επίσημα; Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να το δεχτεί η Arvato.

Αν κάτι πάει στραβά πρέπει να μπλέξει με το κατάστημα και το κατάστημα να το στείλει στη χώρα που προορίζεται το κινητό και λοιπά.

 

Όσον αφορά στο e-shop έχω διαβάσει κάπου εδώ μέσα ότι γράφοντας GR εννοεί ότι η συσκευή υποστηρίζει ελληνικά! Αστεία πράγματα.

 

δεν ειναι οτι δεν εισαγεται επισημα..το eshop το εισαγαγει απο Κινα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

εκανες καθαρη εγκατασταση? δηλαδη με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εγκατασταση απο pc companion?

 

Την μεγάλη αναβάθμιση από ΚΙΤΚΑΤ την έκανα όπως λες, την αναβάθμιση σε .276 την έκανα ΟΤΑ.

Σκέφτομαι και εγώ αν συνεχίσει να κάνω καθαρή εγκατάσταση, απλώς έλεγα μήπως κάποιος έχει δει κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αγοραστεί εντός ΕΕ (και το οποίο προοριζόταν για τις αγορές της ΕΕ) καλύπτεται με 2 χρόνια Πανευρωπαϊκή εγγύηση ,όλα αυτά τα EU του σκρουτζ τέτοιες περιπτώσεις είναι

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει καλύτερα ο φίλος να πάρει την Sony/Arvato να του πει με βεβαιότητα τι συμβαίνει στην συγκεκριμένη περίπτωση. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι, να ξερεις οτι η σονυ δεν δινει εγγυηση στο συγκεκριμενο..

ριξε και ενα τηλ αλλα απο τη στιγμη που δεν εισαγεται στην Ελλαδα το κινητο, νομιζω πως δεν εχεις, παρα μονο απο το καιζερ..που φυσικα δεν ειναι το ιδιο..

 

Στο σαιτ του Kaizer έλεγε ξεκάθαρα εγγύηση αντιπροσωπείας. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να το στέλνουν στο εξωτερικό στην αντιπροσωπεία της χώρας προορισμού κι' αυτός είναι ένας ακόμα λόγος που θα ήθελα να βρω κάποιο τρόπο να την μάθω.

 

Επίσης κατέβασα το xperifirm και στο CDA δεν έχει τον αριθμό που γράφει στο κουτί της συσκευής μου. Ξέρει κάποιος αν ο αριθμός που δείχνει δίπλα στο firmware για την κάθε περιοχή-χώρα, είναι ίδιος για όλες τις συσκευές που προορίζονται για αυτήν την περιοχή-χώρα ή αν είναι ο πρώτος αριθμός γι' αυτήν κι έτσι ορίζεται ένα διάστημα με αρχή αυτόν και τέλος τον προηγούμενο αριθμό από αυτόν που εμφανίζει για την επόμενη περιοχή-χώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αγοραστεί εντός ΕΕ (και το οποίο προοριζόταν για τις αγορές της ΕΕ) καλύπτεται με 2 χρόνια Πανευρωπαϊκή εγγύηση ,όλα αυτά τα EU του σκρουτζ τέτοιες περιπτώσεις είναι

ΆΑυτό σου λέω τόση ώρα.. Ότι τα Ζ3 dual Έρχονται απο Κίνα! Τι άλλο να πω δηλαδή για να γίνω κατανοητός???

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ας χαμηλώσουμε τους τόνους σιγά σιγά. :)

 

Χαλαρά μιλάμε, απλά τονίζω λίγο το θέμα της εγγύησης, λέγοντας στον φίλο να κάνει ένα τηλ στη Sony..Τίποτα παραπάνω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά μιλάμε, απλά τονίζω λίγο το θέμα της εγγύησης, λέγοντας στον φίλο να κάνει ένα τηλ στη Sony..Τίποτα παραπάνω.

Το λέω επειδή μερικές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Όλα καλά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το λέω επειδή μερικές φορές ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Όλα καλά.:)

 

Έχεις δίκιο..

Θα πω ένα παράδειγμα για να το έχετε υπόψιν γενικά..

Πήρα το Galaxy tab από πλαίσιο, εγγραφε ότι φοράει snapdragon 800..

Το ίδιο σχεδόν όλα τα σκσκρουτζομαγαζα..

Αποτελέσμα, πολλοί να νομίζουν ότι πήραν ταμπλετ με το συγκεκριμένο soc ενώ είχε μόνο exynos..και μάλιστα πριν ανακοινωθεί η έκδοση με τον snap800 που βγήκε πολύ μετά..Γιαυτό λοιπόν μην εμπιστεύεστε... ΕΕίτε από ασχετιλα είτε επίτηδες... Δεν τα λένε σωστά και ο μόνος που την πατάει είναι ο καταναλωτής. Αυτό έτσι γενικά γιατί σας βλέπω φίλους που με βοηθάτε και σας βοηθάω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι τα ευρωπαικα κινητα δεν εχουν κινεζικα μεσα, .

Ισως να χανω στη ''μεταφραση'' σε αυτο που θες να πεις αλλα το δικο μου z3 εχει μεσα κινεζικα και πολλες αλλες γλωσσες, ειμαι σιγουρος οτι και τα δικα σας z3 και z3c εχουν και αυτα κινεζικα + πολλες αλλες γλωσσες. Γενικα το μεγαλυτερο ποσοστο android ερχονται με multi-lang.

Σε καποιες περιπτωσεις, μεγαλες εταιρεις οπως η zte-lenovo-huawei κ.α. καποια μοντελα τους που δεν τα φερνουν επισημα στην ευρωπη εχουν μεσα μονο αγγλικα και κινεζικα χωρις gapps, τα κινεζομαγαζα συνηθος βαζουν/φτιαχνουν ''πειραγμενες'' rom σε αυτα τα μοντελα για να της κανουν multi και βαζουν gapps για να μπορεσουν να της πουλησουν σε ευρωπαιους. Οι ιδιες εταιρειες τα μοντελα που φερνουν επισημα στην ευρωπη ειναι multi lang με gapps.

Οι μικρες και αγνωστες για τη μαζα κινεζικες εταιρεις εχουν σχεδον καθαρο android με multi lang και gapps

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...