Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55228&stc=1&d=1420672213

 

Έκανα δοκιμές τραβώντας δύο βραδινές λήψεις με χειροκίνητες ρυθμίσεις στο χέρι με ταχύτητα 1/8.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=55226&stc=1&d=1420671515

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ νέος κάτοχος μαύρου Ζ3!

 

Για αυτή τη θήκη τι γνώμη έχετε; Την δοκίμασε κανείς;

 

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/style-cover-scr24/

 

Ειναι ομορφη αλλα εχει παρει αρνητικα reviews στο Amazon:

 

http://www.amazon.co.uk/Sony-Window-Compatible-Xperia-Smartphone-Black/dp/B00N9OCA02/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420673158&sr=8-1&keywords=scr+24+sony

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες καλα η μπορει και να μην σου περιεγραψα καλα εγω ο ιδιος. Πως γίνεται απλα κρατώντας την οθονη ανοιχτή χωρις να κανεις απολυτως τιποτα η μπαταρια απο 100% στο 98% πεφτει σε 1-2 λεπτα και αν ειναι στο 70% για παραδειγμα να θελει 7 λεπτα για να χασει 1%.... Δεν εγραψα πουθενά οτι αφηνω να ηρεμήσει το κινητο.. Σε ολα τα νουμερα που εδωσα του πινω το αιμα.

 

Δεν ξέρω για πιο παλιά,αλλά από αποχή ζ τα σόνυ δεν έχουν και πολύ ομοιόμορφο calibration στη μπαταρία.Μην ασχολείστε όμως με αυτό,η μπαταρία του συγκεκριμένου είναι βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στο auto mode της κάμερας στις νυχτερινές λήψεις με flash, αντί να βγάλετε κατευθείαν φωτογραφία με το shutter key (focus δλδ με πάτημα μέχρι τη μέση και μετά τέρμα), δοκιμάστε να κάνετε πρώτα ένα focus με τη βοήθεια του flash και μετά στα καπάκια πάλι focus και τράβηγμα φωτογραφίας. Με τον τρόπο αυτό το white balance είναι πολύ πιο σωστό καθώς και η έκθεση αρκετά καλύτερη..
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα μήνα αναμονή παρέλαβα το συγκεκριμένο skin protector.

https://slickwraps.com/glitz-series-wraps-skins-for-sony-xperia-z3.html

Μονο που ακόμα δεν παρέλαβα και σε copper που είχα παραγγείλει,ετςι ώστε να αποφασίσω με πιο θα ντησω το κινητό πίσω και περιμετρικά αυστηρά οχι μπροστα βέβαια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα... ομωρφη μερα αφου μολις παρελαβα την κινηταρα ..! Παρακαλω πολυ η πρωτη φορτιση ποση ωρα πρεπει να κρατησει ... οπως κ οι επωμενες ? Σας ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα... ομωρφη μερα αφου μολις παρελαβα την κινηταρα ..! Παρακαλω πολυ η πρωτη φορτιση ποση ωρα πρεπει να κρατησει ... οπως κ οι επωμενες ? Σας ευχαριστω εκ των προτερων...!

 

Μόλις πάει στο 100% άστο μισή ωριτσα ακόμη και είσαι μια χαρά. Για μένα μη το αφήνεις να πέφτει κάτω από το 30%, μετά ανεβάζει μεγαλύτερες θερμοκρασίες η μπαταρια και δεν είναι καλό αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει στο 100% άστο μισή ωριτσα ακόμη και είσαι μια χαρά. Για μένα μη το αφήνεις να πέφτει κάτω από το 30%, μετά ανεβάζει μεγαλύτερες θερμοκρασίες η μπαταρια και δεν είναι καλό αυτό.

 

Οι επομενες πρωτες μεχρι πωση ωρα να κρατανε φιλε ..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα για να το ξαναφορτίσω. :lol: Πωωωωω, τι τέρας είναι αυτό ρε παιδιά ?

Έχω 17 ώρες αναμονή, 2,5 ώρες ομιλίας και 1,35 λεπτά οθόνη και η ρημάδα είναι ακόμη στο 65%. :blink: Έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ συσκευών που είχα στην κατοχή μου και τα είχα σχεδόν όλα , πλην ελαχίστων. Ακόμη και το G2 και το Oneplus One , υπολείπονται πολύ μπροστά του. :yahoo:

Πραγματικά respect στην Σόνυ για αυτό το αποτέλεσμα που έχει δώσει και στο Ζ2 κι εδώ που το βελτίωσε ακόμη περισσότερο. Πέρσι πάντως με το G2 πέσανε όλοι και το πήρανε (μαζί κι εγώ) λόγω και της μπαταρίας του. Απορώ εδώ πως το κάνουνε τόσο γαργάρα και δεν το πολυπλησιάζουνε. Και μιλάμε ότι σαν σύνολο , βάζει κάτω σχεδόν όλον τον ανταγωνισμό. Είναι στην κορυφή για μένα με Note 4 . Παρόλο που είμαι HTC fan δηλωμένος χρόνια τώρα, δεν μπορώ να μην υποκλιθώ σε αυτό το υπεράρτιο αποτέλεσμα. Επίσης πολύ καλή δουλειά και στο UI , μ' αρέσουν τα χρώματα που έχει επιλέξει και ειδικά το ότι μπορείς να κατεβάσεις πάρα πολλά θέματα από το playstore για το Ζ3.

Θα μπορούσε κάποια στιγμή να σταματήσει να βάζει γυαλί πίσω, να μην γλιστράει τόσο αλλά σε θήκη το έχω ούτως ή άλλως. Τόσο λεπτό που είναι δεν παχαίνει σχεδόν καθόλου με θήκη.

Για την κάμερα τώρα δεν έχω πολλά να πω , μιας και ακόμη δεν την έψαξα καλά. Μια πρώτη παρατήρηση είναι, ότι νετάρει πιο σωστά όταν ορίσεις σαν εστίαση τα πολλαπλά σημεία. Δίνει πιο καθαρό αποτέλεσμα (αναφέρομαι στα 15.5 mpxls και λόγο 16:9). Περισσότερα την επόμενη εβδομάδα που θα είμαι Κρήτη και θα την σκαλίσω ενδελεχώς.

 

To Z3 είναι στη κορυφή όπως λες μαζί με note 4 .Αλλά το note 4 είναι πιο ακριβό . όσο για την μπαταρία του Ζ3 είναι θηρίο και αντέχει πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οι επομενες πρωτες μεχρι πωση ωρα να κρατανε φιλε ..?

 

Το ίδιο κάνεις και μετά όπως με την πρώτη φόρτιση. Οι μπαταρίες πλέον δεν είναι όπως παλιά που έπρεπε να τις αφήνεις κάτι οχταωρα. Κοιτάς πάντα τα ποσοστά της πλέον. Στο 30 % το βάζεις και μόλις πάει 100% το βγάζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα μήνα αναμονή παρέλαβα το συγκεκριμένο skin protector.

https://slickwraps.com/glitz-series-wraps-skins-for-sony-xperia-z3.html

Μονο που ακόμα δεν παρέλαβα και σε copper που είχα παραγγείλει,ετςι ώστε να αποφασίσω με πιο θα ντησω το κινητό πίσω και περιμετρικά αυστηρά οχι μπροστα βέβαια.

αν και δεν θα το εντυνα το συγκεκριμενο με τιποτα τετοιο, θελεις και θηκη γιατι αφηνει ακαλυπτες τις πλαστικες γωνιες τις οποιες τις εχω δει σε βιντεο να καταστρεφονται μετα απο πτωσεις .

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν θα το εντυνα το συγκεκριμενο με τιποτα τετοιο, θελεις και θηκη γιατι αφηνει ακαλυπτες τις πλαστικες γωνιες τις οποιες τις εχω δει σε βιντεο να καταστρεφονται μετα απο πτωσεις .

Βασικά το θέλω για καλύτερο grip και προστασία από μικρογρατζουνιες.

Θήκη δεν βάζω με τίποτα.

Άμα πέσει,έπεσε και ότι γίνει,αν και φροντίζω να το προσέχω αρκετά.

Η συσκευή αυτή δεν είναι να την χαντακωνεις σε θήκη,προσωπική γνώμη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέλω για καλύτερο grip και προστασία από μικρογρατζουνιες.

Θήκη δεν βάζω με τίποτα.

Άμα πέσει,έπεσε και ότι γίνει,αν και φροντίζω να το προσέχω αρκετά.

Η συσκευή αυτή δεν είναι να την χαντακωνεις σε θήκη,προσωπική γνώμη.[/Q

 

δεν νομιζεις ομως οτι προστατευεις απο μικρογρατσουνιες ενα εξωτερικο που δεν θα δεις ποτε σου?δεν ειναι ολες οι θηκες χαντακωμα,προσωπικα χαντακωμα νομιζω οτι ειναι ακριβως αυτο.δες βιντεο για τις γωνιες.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνεις και μετά όπως με την πρώτη φόρτιση. Οι μπαταρίες πλέον δεν είναι όπως παλιά που έπρεπε να τις αφήνεις κάτι οχταωρα. Κοιτάς πάντα τα ποσοστά της πλέον. Στο 30 % το βάζεις και μόλις πάει 100% το βγάζεις.

Μια βοηθεια... καθότι νεος κατωχος απο οτι καταλαβατε ..... για να μην κανω καμοια γκαφα ... στην θεση nano sim μου εχει ενα χαρτακι με το ime-i ... αυτο βγενει πρως τα εκσω να το κοψω η δεν χροιαζεται .! ?? Επίσης η sim μπενει μονη της η να βαλω κ τον ανταπτορα μεσα ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια... καθότι νεος κατωχος απο οτι καταλαβατε ..... για να μην κανω καμοια γκαφα ... στην θεση nano sim μου εχει ενα χαρτακι με το ime-i ... αυτο βγενει πρως τα εκσω να το κοψω η δεν χροιαζεται .! ?? Επίσης η sim μπενει μονη της η να βαλω κ τον ανταπτορα μεσα ??? ;)

Το ιμει και να το κόψεις υπάρχει στις πληροφορίες της συσκευής δεν έχεις θέμα. Αν εννοείς ανταπτορα το πορτάκι που βγαίνει από την υποδοχή τότε ναι εκεί μέσα την βάζεις την κάρτα σιμ

Link to comment
Share on other sites

Το ιμει και να το κόψεις υπάρχει στις πληροφορίες της συσκευής δεν έχεις θέμα. Αν εννοείς ανταπτορα το πορτάκι που βγαίνει από την υποδοχή τότε ναι εκεί μέσα την βάζεις την κάρτα σιμ

Ναι φιλε αυτο εννωουσα ευχαριστω .... απλα το χαρτακι λιγο ψιλοκιτς μου καθεται ... αλλα ποιος ο λογος να μενει χαρτι μεσα στην συσκεη ... να μας μαζεψει κ τιποτα υγρασιες κ μετα να κλαιμε ... ! Οπωτε λες να το αφησω μην το κοψω ?

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτακι το έχει ώστε ολα αυτά τα σύμβολα να μην είναι γραμμένα στο πίσω μέρος του κινητού όπως σε άλλες εταιρίες. Άρα κιτς δεν το λες και εγώ ούτε θα το έκοβα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα... ομωρφη μερα αφου μολις παρελαβα την κινηταρα ..! Παρακαλω πολυ η πρωτη φορτιση ποση ωρα πρεπει να κρατησει ... οπως κ οι επωμενες ? Σας ευχαριστω εκ των προτερων...!

Φιλε μου διαβασε αυτο το άρθρο. http://gizmodo.com/how-to-take-care-of-your-smartphone-battery-the-right-w-513217256

 

Σε γενικες γραμμες. Μην το ξεφορτιζεις τελειως μην το γεμιζεις τελειως. Διατηρεις την μπαταρια με αργες μικρες φορτισεις απο 30%-90ή100%

 

Μια φορα το μηνα μια γεματη φορτιση μετα απο πλήρη αποφορτιση.

 

Η ζημια στην μπαταρια γίνεται οταν το φτανεις στο 0% συστηματικα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση .. . προσπαθω να ανεβασω την ενταση στους ηχους ειδοποιήσεων (VIBER MAIL FAC.BOOK κτλ.) γιατι οταν ερχονται μηνύματα δεν ακουγεται σχεδον τιποτα χωρις υπερβολη αλλα ματαια ...! Απο που μπορω να το ψαχουλεψω αυτο ..ειναι πολυ εκνευριστικο να μην λαμβανω τα mail μου την ωρα που ερχονται. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση .. . προσπαθω να ανεβασω την ενταση στους ηχους ειδοποιήσεων (VIBER MAIL FAC.BOOK κτλ.) γιατι οταν ερχονται μηνύματα δεν ακουγεται σχεδον τιποτα χωρις υπερβολη αλλα ματαια ...! Απο που μπορω να το ψαχουλεψω αυτο ..ειναι πολυ εκνευριστικο να μην λαμβανω τα mail μου την ωρα που ερχονται. :wacko:

Φιλε σου ανέβασα βίντεο δες http:// https://www.dropbox.com/s/zmpfs8rbx1el63q/ScreenRecord_2015-01-09-02-47-14.mp4?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σου ανέβασα βίντεο δες http:// https://www.dropbox.com/s/zmpfs8rbx1el63q/ScreenRecord_2015-01-09-02-47-14.mp4?dl=0

 

Σε ευχαριστω πολυ ... μεγαλη η βοηθεια σου .! Ενταξει το κιν. τα σπαει .... !!! Αακαριαιο σε ολα κ η μπαταρια του σκοτώνει.... :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ... μεγαλη η βοηθεια σου .! Ενταξει το κιν. τα σπαει .... !!! Αακαριαιο σε ολα κ η μπαταρια του σκοτώνει.... :)

Να σαι καλα φιλε μου. Άσε κ εγω εχω ερωτευτει. Κολλημενος καθημερινα πάνω του 6 ωρες on. Εχει παει πισω η δουλεια με δ'αυτο. Εχει πολλα tricks ολο ανακαλυπτεις... Βαλε κ SwiftKey πληκτρολογιο κ εισαι κομπλέ. Για launcher δε θα λεγα οτι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου. Άσε κ εγω εχω ερωτευτει. Κολλημενος καθημερινα πάνω του 6 ωρες on. Εχει παει πισω η δουλεια με δ'αυτο. Εχει πολλα tricks ολο ανακαλυπτεις... Βαλε κ SwiftKey πληκτρολογιο κ εισαι κομπλέ. Για launcher δε θα λεγα οτι χρειάζεται.

 

Ρε παιδια πειτε και σε μας κανενα τρικ ... γιατι δεν θυμαμαι να εχω βρει κατι.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μήνυμα από Vodafone ότι η συσκευή είναι διαθέσιμη και κρατημενη στο όνομά μου με την προσφορα για το ps4:blink::blink:

Τους πήρα τηλ και τους είπα ότι την συσκευή τη θέλω με την προϋπόθεση το ps4 δώρο και μου είπαν ότι κανονικά ισχύει η προσφορά!!!:confused:

Too good to be true.

Ειδωμεν θα περάσω από το μαγαζί,διότι έχω τις αμφιβολίες μου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...