Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις θα το κοιταξω αυτο που προτεινατε περι φακελων.

Ας ελπισουμε με την αναβαθμιση τον επομενο μηνα να δουμε ευχαριστες αλλαγες σε καποιες λεπτομερειες σαν και αυτες. :)

 

Βάλε nova launcher και καθάρισες μαζί με κάποιο τρίτο file manager που πρότειναν πάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ισχύει αυτό που λες, αλλά και πάλι όταν την ανοίγεις σε βγάζει στην αρχική με τις φώτο χύμα. Θέλει διαδικασία για να πας σε φάκελο

 

Αν κλεινεις την εφαρμογη με το home button νομιζω την κραταει κανονικα στην μνημη. Αλλα και παλι δεν βλεπεις τον φακελλο της καμερας.

Ειλικρινά δεν ξερω τι σκεφτοντουσαν περι χρηστικοτητας οταν εγραψαν την εφαρμογη αυτη. Αναγκαστικα πας σε εφαρμογη τριτων που ειναι καλυτερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν κλεινεις την εφαρμογη με το home button νομιζω την κραταει κανονικα στην μνημη. Αλλα και παλι δεν βλεπεις τον φακελλο της καμερας.

Ειλικρινά δεν ξερω τι σκεφτοντουσαν περι χρηστικοτητας οταν εγραψαν την εφαρμογη αυτη. Αναγκαστικα πας σε εφαρμογη τριτων που ειναι καλυτερες.

και να την κραταει σκεψου οτι σε περιπτωση ας πουμε που κλεισεις την διεργασια αλμπουμ, θα πρεπει παλι να πας στους φακελους. κι αυτο για τον φακελο της καμερας ισχυει ειναι μεγαλη απωλεια που δεν τον εχει. αρα ειτε πηγαινεις σε τριτη εφαρμογη ειτε συνηθιζεις να ειναι χυμα ολες οι φωτο σου

Link to comment
Share on other sites

και να την κραταει σκεψου οτι σε περιπτωση ας πουμε που κλεισεις την διεργασια αλμπουμ, θα πρεπει παλι να πας στους φακελους. κι αυτο για τον φακελο της καμερας ισχυει ειναι μεγαλη απωλεια που δεν τον εχει. αρα ειτε πηγαινεις σε τριτη εφαρμογη ειτε συνηθιζεις να ειναι χυμα ολες οι φωτο σου

 

Μπα, εγώ πάντως δεν την πάλεψα τελικά και πήγα σε Quick Pic και τέλος. Όπως επίσης στην μουσική έβαλα poweramp, είναι πιο καλοστημένος και με καλύτερη ποιότητα ήχου θεωρώ από της Σόνυ ή παίζει να τον έχω συνηθίσει. Άν και σε HTC συσκευές μιας κι έχει το boomsound , δεν τον έβαζα αφού έπαιζε πολύ καλά της HTC.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη διαδικασια να πουλησω το iphone 6s 64gb και να ξαναπαρω android, και αποφασισμενος να επιστρεψω στο λειτουργικο της google... Πριν κανα 4μηνο ειχα το Ζ2 που υποστηριζε μαγνητικη, ωστοσο δεν ειχε κατι αλλο η συσκευασια περαν του κλασσικου usb φορτιστη... Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για τη μαγνητικη φορτιση στο Ζ3? εχει αλλο φορτιστή στο κουτί?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη διαδικασια να πουλησω το iphone 6s 64gb και να ξαναπαρω android, και αποφασισμενος να επιστρεψω στο λειτουργικο της google... Πριν κανα 4μηνο ειχα το Ζ2 που υποστηριζε μαγνητικη, ωστοσο δεν ειχε κατι αλλο η συσκευασια περαν του κλασσικου usb φορτιστη... Μπορει καποιος να μου πει δυο λογια για τη μαγνητικη φορτιση στο Ζ3? εχει αλλο φορτιστή στο κουτί?

 

Μόνο το κλασικό φορτιστή που έχουν όλα και ένα usb on the go εχει μεσα. Καλώδιο μαγνητικής φόρτισης θα πρέπει να αγοράσεις έξτρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το κλασικό φορτιστή που έχουν όλα και ένα usb on the go εχει μεσα. Καλώδιο μαγνητικής φόρτισης θα πρέπει να αγοράσεις έξτρα.

 

Ευχαριστω. Φανταζομαι Γερμανος, vodafone κλπ εχουν, ετσι? Το κοστος το γνωρίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω θεμα με το να συνδεθει το κινητο με το ps4 ενω ειναι και τα δυο στο ιδιο δυκτιο...τι λετε να φταιει? λετε να θελει κανα port foward? εχω cyta δυκτιο

 

παιδια καμια βοηθεια και για μενα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Φανταζομαι Γερμανος, vodafone κλπ εχουν, ετσι? Το κοστος το γνωρίζεις?

Μήπως εννοείς το επίσημο magnetic charger της Sony;

Αυτό εδώ δηλαδή.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/magnetic-charging-dock-dk48/

Εκτός αν εννοείς μια τέτοια λύση,οπου το συνδέσεις στον κλασικο φορτιστή από τη μια πλευρά και από την άλλη πλευρά στην μαγνητική υποδοχή του κινητού.

http://gr.mobilefun.com/41526-magnetic-charging-cable-sony-xperia-z3-z3-compact-z2-black.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καμια βοηθεια και για μενα

Ρώτησε στο νήμα για το ps4 μήπως γνωρίζει κανένα παιδι.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=193

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει αγοράσει από Ελλάδα (το σκέτο καλώδιο, όχι τη βάση) ας μας πει από πού και πόσο.

Χθες πέρασα από το μαγαζί της Sony στην Καλλιθέα επί της Θησέως, και μου είπε ότι η Sony στην Ελλάδα δεν το φέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς την oficial θήκη της Sony ; Τη γνώμη έχετε γι' αυτήν;

Δεν την εχω και ούτε θα την αποκτούσα ουδέποτε.

Δεν μου αρέσει καθόλου,αν κρίνω απο του z2 που την τζάμπα την πήρα και καθόλου δεν την χρησιμοποίησα.

Δίνει πολυ όγκο και ούτε τις έξυπνες λειτουργίες εχει όπως στα Samsung η του m8 τα αντίστοιχα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω και ούτε θα την αποκτούσα ουδέποτε.

Δεν μου αρέσει καθόλου,αν κρίνω απο του z2 που την τζάμπα την πήρα και καθόλου δεν την χρησιμοποίησα.

Δίνει πολυ όγκο και ούτε τις έξυπνες λειτουργίες εχει όπως στα Samsung η του m8 τα αντίστοιχα.

 

εχει εξυπνες λειτουργιες εφαρμογη της σονυ στο πλει ειδικα για αυτην την θηκη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Κάτοχος sony xperia z3 εδώ και 1.5 μήνα και σήμερα ενώ έκανα βόλτα με τούς σκύλους μου στο βουνό πήγα σε ένα ποταμάκι και είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο κατο από το νερό σαν αδιάβροχο που είναι. το βούτηξα μέσα στα 10 εκατοστά περίπου έβγαλα λίγες φώτο και άρχισαν κάτι περίεργα με την οθόνη. Σε κάποια φάση σταμάτησε να ανταποκρίνεται και έκλεισε. Την άνοιξα πάλι με το power button αλλά μετά από λίγο έκλεισε. από τότε δεν ανοίγει αλλά το τηλέφωνο ανταποκρίνεται και ακούγετε όταν με παίρνουν κλήση. βασικά δουλεύει εκτός από την οθόνη.

μάλλον δεν είναι τόσο water proof όσο λέγει η sony!

αύριο πρωί θα το πάρω πίσω και θα απαιτήσω καινούργια συσκευή .... αδιανόητο!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεις άκρη φίλε, αν και μπορεί να σου πουν πως είχες αφήσει κάποιο πορτάκι ανοιχτό!

Δεν θα βρεις άκρη εύκολα! Καλό κουράγιο πάντως και να το κυνηγήσεις το θέμα μέχρι να στο αντικαταστήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Κάτοχος sony xperia z3 εδώ και 1.5 μήνα και σήμερα ενώ έκανα βόλτα με τούς σκύλους μου στο βουνό πήγα σε ένα ποταμάκι και είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο κατο από το νερό σαν αδιάβροχο που είναι. το βούτηξα μέσα στα 10 εκατοστά περίπου έβγαλα λίγες φώτο και άρχισαν κάτι περίεργα με την οθόνη. Σε κάποια φάση σταμάτησε να ανταποκρίνεται και έκλεισε. Την άνοιξα πάλι με το power button αλλά μετά από λίγο έκλεισε. από τότε δεν ανοίγει αλλά το τηλέφωνο ανταποκρίνεται και ακούγετε όταν με παίρνουν κλήση. βασικά δουλεύει εκτός από την οθόνη.

μάλλον δεν είναι τόσο water proof όσο λέγει η sony!

αύριο πρωί θα το πάρω πίσω και θα απαιτήσω καινούργια συσκευή .... αδιανόητο!

 

εγω τα εβαζα τα κινητα μου στο νερο..και δεν ειχαν προβλημα, απεφευγα ομως να χρησιμοποιω τα κουμπια..Οταν δηλαδη το βαζεις μεσα και τραβας φωτο το θεωρω πολυ μεγαλο ρισκο..Θα μου πεις, αυτο δε διαφημιζει? ναι και συμφωνω οτι εχεις απολυτο δικιο οτι επρεπε να μπορει να βγαζει αψογα..ομως το να πατας κουμπι μεσα στο νερο δημιουργει ισως κενα που θα μπορουσαν να μπασουν υγρασια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι τα κανετε αυτα. Μα στο ποταμι ρε φιλε? Ξερεις τι θερμοκρασία εχει το νερο? Μπορει επειδη ειναι παγωμενο κατι να παιχτηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν φταιει η επιλογη θεματος που εχεις. Δοκιμασε να επιλέξεις ενα απλο με τα μονα χρωματα κ τοτε αλλαξε την lock screen. Δοκιμασε κ πες μας.

Τιποτα παλι τα ιδια μου αλλαζει το0 wallpaper στην lock screen:mad:

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι τα κανετε αυτα. Μα στο ποταμι ρε φιλε? Ξερεις τι θερμοκρασία εχει το νερο? Μπορει επειδη ειναι παγωμενο κατι να παιχτηκε.

 

εφοσον το αγοραζεις για να αντεχει στο νερο πρεπει να αντεχει..Απο εκει και περα θελουν πολλα πραγματα προσοχη..Εγω εχω παιξει πολυ στο νερο με το Ζ1 πχ και δεν ειχε κανενα προβλημα, αλλα παντα ηλεγχα τις ταπες οτι εχουν κλεισει σωστα και δεν ρισκαρα να πατησω φωρογραφια μες το νερο, προτιμουσα να γραφει βιντεο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς την oficial θήκη της Sony ; Τη γνώμη έχετε γι' αυτήν;

 

Αυτή εδώ είναι http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/style-cover-window-scr24/ και φαίνεται καλή

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εβαζα τα κινητα μου στο νερο..και δεν ειχαν προβλημα, απεφευγα ομως να χρησιμοποιω τα κουμπια..Οταν δηλαδη το βαζεις μεσα και τραβας φωτο το θεωρω πολυ μεγαλο ρισκο..Θα μου πεις, αυτο δε διαφημιζει? ναι και συμφωνω οτι εχεις απολυτο δικιο οτι επρεπε να μπορει να βγαζει αψογα..ομως το να πατας κουμπι μεσα στο νερο δημιουργει ισως κενα που θα μπορουσαν να μπασουν υγρασια..

 

Μα το παλικάρι δεν είπε ότι το έβαλε μέσα και τράβηξε φώτο ενώ το είχε μέσα σε 10 εκ νερού (!!!!!!!!!!!!)

Είπε ότι το έβαλε στο νερό και μετά (αφού το έβγαλε) τραβηξε φώτο και μετα χαλασε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μα το παλικάρι δεν είπε ότι το έβαλε μέσα και τράβηξε φώτο ενώ το είχε μέσα σε 10 εκ νερού (!!!!!!!!!!!!)

Είπε ότι το έβαλε στο νερό και μετά (αφού το έβγαλε) τραβηξε φώτο και μετα χαλασε.

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο γιατί αν δεν είχε στεγνώσει το νερό πέρασε να μπήκε από το κουμπί στο εσωτερικό της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...