Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το παλικάρι δεν είπε ότι το έβαλε μέσα και τράβηξε φώτο ενώ το είχε μέσα σε 10 εκ νερού (!!!!!!!!!!!!)

Είπε ότι το έβαλε στο νερό και μετά (αφού το έβγαλε) τραβηξε φώτο και μετα χαλασε.

 

αν ειναι ετσι θα φανει στο σερβις, το βλεπουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιποτα παλι τα ιδια μου αλλαζει το0 wallpaper στην lock screen:mad:

 

Τι μεθοδο κλειδωματος χρησιμοποιεις ?

απλο swipe ?

pin ?

μοτιβο ?

αναγνωριση προσωπου ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Κάτοχος sony xperia z3 εδώ και 1.5 μήνα και σήμερα ενώ έκανα βόλτα με τούς σκύλους μου στο βουνό πήγα σε ένα ποταμάκι και είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο κατο από το νερό σαν αδιάβροχο που είναι. το βούτηξα μέσα στα 10 εκατοστά περίπου έβγαλα λίγες φώτο και άρχισαν κάτι περίεργα με την οθόνη. Σε κάποια φάση σταμάτησε να ανταποκρίνεται και έκλεισε. Την άνοιξα πάλι με το power button αλλά μετά από λίγο έκλεισε. από τότε δεν ανοίγει αλλά το τηλέφωνο ανταποκρίνεται και ακούγετε όταν με παίρνουν κλήση. βασικά δουλεύει εκτός από την οθόνη.

μάλλον δεν είναι τόσο water proof όσο λέγει η sony!

αύριο πρωί θα το πάρω πίσω και θα απαιτήσω καινούργια συσκευή .... αδιανόητο!

 

Πράγματι ίσως δεν είναι όσο αδιάβροχο θέλει να το διαφημίζει η Sony τελικά. Ενημέρωσε μας για την εξυπηρέτηση της Sony, έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μπορεί να θέλετε να το βρασετε τώρα και να άντεξει επειδή λέει οτι είναι αδιάβροχο, εγώ λέω πάντως να μην προκαλειτε την τύχη σας, εντάξει είναι αδιάβροχο αλλά γιατί το πιεζετε κιόλας
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

είχα το μισό κινητό μέσα και το μισό έξω. το κουμπάκι ήταν από την επάνω πλευρά δηλαδή έξω, μερικές φορές το βούτηξα μέσα. τα περίεργα τα άρχισε όταν ήταν μέσα. έκλεισε η οθόνη και μετά άνοιξε πάλι, μετά φριζαρε και μετά έκλεισε και δεν άνοιγε αλλά ο ήχος της φωτογραφικής ακουγόταν.

Το πείρα σήμερα και τους είπα την ιστορία, φυσικά το έχω με σύνδεση σε παροχο και θα το στείλουν στον εισαγωγέα στην Κύπρο. περιμένω πως και πως την απάντηση τους!!! σίγουρα θα σας ενημερώσω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Κάτοχος sony xperia z3 εδώ και 1.5 μήνα και σήμερα ενώ έκανα βόλτα με τούς σκύλους μου στο βουνό πήγα σε ένα ποταμάκι και είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο κατο από το νερό σαν αδιάβροχο που είναι. το βούτηξα μέσα στα 10 εκατοστά περίπου έβγαλα λίγες φώτο και άρχισαν κάτι περίεργα με την οθόνη. Σε κάποια φάση σταμάτησε να ανταποκρίνεται και έκλεισε. Την άνοιξα πάλι με το power button αλλά μετά από λίγο έκλεισε. από τότε δεν ανοίγει αλλά το τηλέφωνο ανταποκρίνεται και ακούγετε όταν με παίρνουν κλήση. βασικά δουλεύει εκτός από την οθόνη.

μάλλον δεν είναι τόσο water proof όσο λέγει η sony!

αύριο πρωί θα το πάρω πίσω και θα απαιτήσω καινούργια συσκευή .... αδιανόητο!

 

Πρώτα απ΄όλα εύχομαι να βρείς άκρη με το σέρβις.

Θα σου ήμουν ευγνώμον αν μας κράταγες ενήμερους.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς μπορεί να θέλετε να το βρασετε τώρα και να άντεξει επειδή λέει οτι είναι αδιάβροχο, εγώ λέω πάντως να μην προκαλειτε την τύχη σας, εντάξει είναι αδιάβροχο αλλά γιατί το πιεζετε κιόλας

 

απο ο,τι λεει ο φιλος δεν του εκανε κατι τρομερο, αλιμονο αν δεν μπορει να αντεξει λιγο νερακι..Εγω ειμαι της αποψης οτι το παιρνεις και το βουτας στο νερο την αλλη μερα! να ξερεις τι σου γινεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελουν περιπου 2 βδομαδες ...για να δουμε...:cool:

 

σε αντιστοιχες περιπτωσεις εχουν κανει αντικατασταση απο οσο ξερω, ευχομαι να ξεμπλεξεις ευκολα και εσυ..θα περιμενουμε νεα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

kai εγω την αλλη μερα το βουτηξα να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταιω εγω και ετσι για την εμπειρια,βασικα πιστευω για το κινητο του φιλου αν και γλυκο νερο στο ποταμι φανταζομαι,το τηλεφωνο κοκκαλωσε απο το παγωμενο νερο.τα ποταμια ειναι παγωμενα ακομα και το καλοκαιρι ,φαντασου τωρα,μπορει να ειναι αδιαβροχο αλλα εχει σαφης οδηγιες για την θερμοκρασια λειτουργιας.
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας υγρασίας είναι κιτρινος και αν μπει υγρασία γίνεται κόκκινο ?και βρίσκεται στην υποδοχή κάρτας μνήμης ?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αντίστοιχη ερώτησή μου στο sony service centre , μου είπαν ότι αν πάρει υγρασία δεν καλύπτεται απο την εγγύηση, γιατί μπορεί να είχες καποιο πορτάκι ανοιχτό.. Και άντε απέδειξε τώρα ότι δεν είσαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ...(ότι δεν ήταν ελλατωματικο απο την αρχή ή καποια αστοχια υλικού ώστε εξαιτιας αυτου εισχώρησε νερό )
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

H απάντηση που σου δώσανε εαπό το Sony Service ειναι λάθος. Ολα τα πορτάκια έχουν αισθητήρες υγρασίας, οι οποίοι κοκκινίζουν αν βραχούν. Αν οι αισθητήρες υγρασίας είναι λευκοί, η εγγύηση καλύπτει πλήρως όποια ζημιά πάθει από νερό.

Το λέω από προσωπική πείρα με το Ζ1, που πήρε νερό από τα πλήκτρα έντασης του ήχου και επισκευάστηκε πλήρως με εγγύηση.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

H απάντηση που σου δώσανε εαπό το Sony Service ειναι λάθος. Ολα τα πορτάκια έχουν αισθητήρες υγρασίας, οι οποίοι κοκκινίζουν αν βραχούν. Αν οι αισθητήρες υγρασίας είναι λευκοί, η εγγύηση καλύπτει πλήρως όποια ζημιά πάθει από νερό.

Το λέω από προσωπική πείρα με το Ζ1, που πήρε νερό από τα πλήκτρα έντασης του ήχου και επισκευάστηκε πλήρως με εγγύηση.

Καλά που το ανεφερες φίλε αυτό να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση ειναι δικοπο μαχαιρι ...Γι αυτο καλο ειναι να μην εχουμε την φιλοσοφια οτι επειδη το κινητο λεγεται αδιαβροχο πρεπει να το βουταμε στο νερο για πλακα.

Καλυτερα να θεωρειτε την αδιαβροχη προστασια σαν ακομα μια προστασια οπως π.χ gorila glass...μας προστατευει αν πεσει κανα ποτηρι νερο απο ατυχημα..ή καταλαθος βουτηξουμε στο νερο και εχουμε ξεχασει το κινητο στην τσεπη μας...τετοιες περιπτωσεις...ακριβως ετσι ειναι και το gorilla glass...ναι προστατευει αλλα αμα το πεταξεις απο τα 2 μετρα θα σπασει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε αντίστοιχη ερώτησή μου στο sony service centre , μου είπαν ότι αν πάρει υγρασία δεν καλύπτεται απο την εγγύηση, γιατί μπορεί να είχες καποιο πορτάκι ανοιχτό.. Και άντε απέδειξε τώρα ότι δεν είσαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ...(ότι δεν ήταν ελλατωματικο απο την αρχή ή καποια αστοχια υλικού ώστε εξαιτιας αυτου εισχώρησε νερό )

 

οχι ρε, μην τσιμπας! ειναι δυνατον να ανεχομαστε τετοιες απαντησεις? Εμενα οταν τους πηρα την 1η φορα που πηρα το Ζ να μαθω τι ισχυει μου ξεκαθαρισαν οτι το ελεγχουν, εχουν τροπο, να δουν απο που μπηκε νερο..Και εαν δεν εχει διαρροη λεει, τοτε θεωρουν πως δεν ειχες κλεισει τις ταπες καλα, δηλαδη αν μπει απο οπουδηποτε αλλου το βρισκουν..Τωρα αν οι ταπες ειναι προβληματικες, σιγουρα υπαρχει θεμα..Γιαυτο και κανεις το πειραμα τις πρωτες μερες...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]55785[/ATTACH]

Βραδυνη ληψη μανιουαλ.

Το κακό είναι ότι ανεβαίνει συμπιεσμενη πολύ η φώτο με αποτέλεσμα αντι να ήταν 7-9mb τα 20.7mpxl την κατέβασα να την δω και είναι μονο 75KB με αποτέλεσμα όσο να ζουμάρω στη φωτο τόσο αυτή να θολωνει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι ανεβαίνει συμπιεσμενη πολύ η φώτο με αποτέλεσμα αντι να ήταν 7-9mb τα 20.7mpxl την κατέβασα να την δω και είναι μονο 75KB με αποτέλεσμα όσο να ζουμάρω στη φωτο τόσο αυτή να θολωνει.

ναι οντως,δεν πρεπει να την ζουμαρεις.το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο στην original φωτογραφια που εχω εδω,αλλα ολο γινετε με μανουαλ φωτομετρηση,αν ειδε κανεις κανα 2,3 φωτο σε δημοσιευματα με σχολιο απο κατω, επαγγελματιες φωτογραφοι με το Ζ3 ,τραβηχτηκαν με τον ιδιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργια και εγώ στην παρέα σας, ήμουν ανάμεσα σε iPhone, Galaxy alpha και το Sony όπου και κατέληξα και δεν μετανιώνω απίστευτο τηλέφωνο. Το ξέρω πως θα σας γεμίσω ερωτήσεις αλλά προς το παρόν έχω δύο :o, αρχικά πως μπορώ να βγάλω από την αρχική οθόνη την αναζήτηση Google και δεύτερον πως μπορώ να βάλω ταπετσαρία φώτο σχετικά όπως είναι χωρίς να κάνει μεγάλο crop? Ευχαριστώ και καλή αρχή μου :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργια και εγώ στην παρέα σας, ήμουν ανάμεσα σε iPhone, Galaxy alpha και το Sony όπου και κατέληξα και δεν μετανιώνω απίστευτο τηλέφωνο. Το ξέρω πως θα σας γεμίσω ερωτήσεις αλλά προς το παρόν έχω δύο :o, αρχικά πως μπορώ να βγάλω από την αρχική οθόνη την αναζήτηση Google και δεύτερον πως μπορώ να βάλω ταπετσαρία φώτο σχετικά όπως είναι χωρίς να κάνει μεγάλο crop? Ευχαριστώ και καλή αρχή μου :)

 

Έκανες την καλύτερη επιλογή.

Τώρα για το α' πατάς παρατεταμένα την αναζήτηση και θα σου βγάλει μήνυμα για διαγραφή της.

Για το β' δεν το γνωρίζω αλλά υπάρχει μια εξαιρετική εφαρμογή όπου κατεβάζει αυτόματα σε wifi φωτογραφίες από πάρα πολλές κατηγορίες όπου ανανεώνεται αυτόματα όπως εσύ το ορίσεις είτε ανά μια ώρα είτε ανά 24ωρο.

Είναι από τις αγαπημένες μου εφαρμογές γενικότερα διότι πολύ απλά κάνει refresh από μια τεράστια ποικιλία εξαιρετικων φωτογραφιών σε ποιότητα χωρίς να κάνω εγώ τίποτα.

Το ρύθμιζω στην αρχή και τέλος,η εφαρμογή αναλαμβάνει τα πάντα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx&hl=en

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας το ελπίσουμε γιατί πολύ καιρό ήμουν χρήστης iPhone και τώρα μου φαίνεται λίγο παράξενο. Όσο για τις απορίες μου το Google Δεν λέει να φύγει το άτιμο είτε το πατάω παρατεταμένα ή όταν βάζω καινούργια αρχική οθόνη, όσο γιαυτό που ζητάω είναι είτε έχω μια αρχική οθόνη είτε πολλές, η ταπετσαρία να είναι σταθερή και να μην την μεγαλώνει τόσο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Ας βοηθήσει κάποιος άλλος διότι εγώ την δικιά μου συσκευή την έχω ρυθμίσει πολύ διαφορετικά σε σχέση με ότι βάζει η Sony εξ αρχής και μου αρέσει η ταπετσαρία να αλλάζει διαρκώς ανά 1 ώρα. Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν φεύγει το google.Νομίζω σε branded συσκευές (εμένα είναι vodafone) δεν πρέπει να βγαίνει,τουλάχιστον με τον γνωστό τρόπο,παρατεταμένα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν φεύγει το google.Νομίζω σε branded συσκευές (εμένα είναι vodafone) δεν πρέπει να βγαίνει,τουλάχιστον με τον γνωστό τρόπο,παρατεταμένα.

Άλλαξε launcher βάλε nova και είσαι κομπλέ, ο καλύτερος launcher είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...