Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω κανει πολλες φορες και παλι το ιδιο μου βγαζει

 

Παρε στην Avarto sto service μηπως μπορεσουν να σε βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

Ας πει κάποιος που έβαλε την τελευταία την Β571 εντυπώσεις.

Απ'ότι διάβασα όσοι είχαν βάλει 522 ή 560, επέστρεψαν σε 331 τρέχοντας και ούτε να ακούσουν δε θέλουν ξανά για ΜΜ.

Από εκείνες τις εκδόσεις όμως και εως την 571 έχουν γίνει διορθώσεις προφανώς.

Είμαι τόσο ευχαριστημένος με την 331 που δυσκολεύομαι να με πείσω για την 571.

Κάθε μέρα όμως και όλη μέρα, βλέπω στο κινητό μου την ειδοποίηση για αναβάθμιση συσκευής και με "γαργαλάει" το δάχτυλο να πατήσω "ενημέρωση".

Link to comment
Share on other sites

Ας πει κάποιος που έβαλε την τελευταία την Β571 εντυπώσεις.

Απ'ότι διάβασα όσοι είχαν βάλει 522 ή 560, επέστρεψαν σε 331 τρέχοντας και ούτε να ακούσουν δε θέλουν ξανά για ΜΜ.

Από εκείνες τις εκδόσεις όμως και εως την 571 έχουν γίνει διορθώσεις προφανώς.

Είμαι τόσο ευχαριστημένος με την 331 που δυσκολεύομαι να με πείσω για την 571.

Κάθε μέρα όμως και όλη μέρα, βλέπω στο κινητό μου την ειδοποίηση για αναβάθμιση συσκευής και με "γαργαλάει" το δάχτυλο να πατήσω "ενημέρωση".

 

Πατα το δαχτυλο ειναι κομπλε δεν μου εχει κανει προβλημα κανενα clean install ομως να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως πρέπει να αναφέρω κάτι που με ταλαιπωρούσε 1-2 μήνες και τη λύση του οποίου βρήκα τυχαία αυτή την εβδομάδα και θεωρώ πολύ πιθανό να έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Είχα παρατηρήσει λοιπόν μια μείωση της έντασης στο ακουστικό. Έπρεπε να έχω την ένταση στο φουλ, να πιέζω το τηλέφωνο στο αυτί μου και να λέω στον άλλο να φωνάζει ώστε να ακούω ίσα-ίσα. Νόμιζα ότι μπορεί να είναι bug, ιός, ή πρόβλημα στο hardware της συσκευής. Πέρασα άπειρες ώρες ψάχνοντας στο google και διαβάζοντας διάφορα φόρουμ στα οποία πάρα πολύς κόσμος έλεγε πως έχει το ίδιο πρόβλημα. Οι πιθανές λύσεις που προτείνονταν ήταν root και διαγραφή των codecs του audio (δεν ήθελα να το κάνω), ή εφαρμογές ενίσχυσης της έντασης του ακουστικού (δεν βοηθούσαν καθόλου).

Τη λύση την βρήκα μόνος και τυχαία και είναι η εξής: Πήρα μια οδοντόβουρτσα (εννοείται απολύτως στεγνή) και έτριψα για 2-3 λεπτά τη "γρίλια" του ακουστικού επιμελώς. Η διαφορά τεράστια. Όχι μόνο ενισχύθηκε η ένταση, αλλά καθάρισε και ο ήχος της συνομιλίας. Τώρα δεν έχω την ένταση στο φουλ, δεν ζητάω από τον άλλο να φωνάζει και ακούω πεντακάθαρα και πολύ δυνατά. Προφανώς οι "υπερμικρές" τρύπες του ακουστικού βουλώνουν πολύ εύκολα και η οδοντόβουρτσα διεισδύει και τις ξεβουλώνει.

Όσοι ενδιαφέρονται ας το δοκιμάσουν, θα εντυπωσιαστούν από το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Για την 571 και παρότι με ενοχλούσαν αρχικά 1-2 πράγματα (απώλεια απόκρυψης μπάρας και multi tasking) και είχα γυρίσει πίσω σε Lollipop τελικα την πέρασα και είμαι ικανοποιημενος πάρα την απώλεια των παραπάνω. Βέβαια ήταν απαραίτητο το factory reset γιατί διαφορετικά η μπαταρία ήταν κάτω του αναμενόμενου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω την έκδοση Β324, ποιά είναι η νεότερη official έκδοση που υπάρχει;

Και πως μπορώ να την εγκαταστήσω;

 

Με ΟΤΑ δεν μου βγάζει update, αλλά από ότι βλέπω υπάρχουν καινούριες εκδόσεις..

Για ποιον λόγο γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο huawei. gr έχει την Β331, για το απλό L09. Και το premium. Κατέβασε το ανάλογο αρχείο. Οδηγίες με αναζήτηση στη google.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι ειμαι ετοιμος να σπασω το κινητο

 

Χθες εβαλα ενα pin number για να κανει lock καθε φορα το κινητο κ για να δοκιμασω κ το fingerprint

 

Τωρα ομως που θελω να το αλλαξω δεν με αφηνει!!!Δεν μπορω να κανω set το password σε none Το εχει αχνο κ δεν μπορω να το επιλεξω

 

Μεχρι και clear credetials εκανα αλλα τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Πραγματικα θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι ειμαι ετοιμος να σπασω το κινητο

 

Χθες εβαλα ενα pin number για να κανει lock καθε φορα το κινητο κ για να δοκιμασω κ το fingerprint

 

Τωρα ομως που θελω να το αλλαξω δεν με αφηνει!!!Δεν μπορω να κανω set το password σε none Το εχει αχνο κ δεν μπορω να το επιλεξω

 

Μεχρι και clear credetials εκανα αλλα τιποτα....

 

Θα πας ρυθμισεις επιλογες για προγραμματιστες(για να ενεργοποιησεις αυτο το μενου θα πας πρωτα σχετικα με το τηλεφωνο και θα πατησεις πολλες φορες επανω στον αριθμο εκδοσης μεχρι να σου πει οτι εισαι πλεον προγραμματιστης)και θα απεργοποιησεις το κλειδωμα οθονης και μετα παλι ενεργοποιηση κανε μια επανεκκινηση και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. ακομα δεν μπορω αναβαθμισω το κιν. συνεχεια μου κολλαει στο 4%.

ηθελα να ρωτησω κατι αλλο. εχω κανει root το κιν. με το kingroot και καταλαθος εσβησα την εφαρμογη του phone manager. ξερει κανενας πως μπορω να την ξαναπερασω. την χρειαζομαι κυριως για να φτιαξω τα notifications του viber που δεν μου ερχεται τιποτα.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ ευχαριστω για την απαντηση. πως ακριβως γινεται. γιατι οποια rom και να κατεβασω μολις παω να την περασω μου κολλαει.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ ευχαριστω για την απαντηση. πως ακριβως γινεται. γιατι οποια rom και να κατεβασω μολις παω να την περασω μου κολλαει.

 

Αν θυμαμαι καλα κατεβασε παλι το kingroot εχει επιλογη να το κανεις unroot το κινητο μαλλον αυτο φταιει και σου βγαζει fail

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα κατεβασε παλι το kingroot εχει επιλογη να το κανεις unroot το κινητο μαλλον αυτο φταιει και σου βγαζει fail

 

παιδια πως κανω root σε mate 7 2gb ram και 6.0 marshmallow;

θελω να περάσω adblock

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι,εβαλα την B571 με ota και χάθηκε ο μαμά browser. Σε όλους έτσι είναι;

 

Ρε παιδιά γιατί δεν μου απάντησε κανένας;μήπως δεν φαίνονται αυτά που γράφω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν μου απάντησε κανένας;μήπως δεν φαίνονται αυτά που γράφω;

 

Οντως χανεται. Πρεπει να κατεβασεις καποιον αλλον. εγω εχω τον CM browser. ειχα βρει ενα λινκ για τον κανονικο τον εγκατεστησα αλα κολλουσε.

υπαρχει κα αυτο το λινκ αλλα ειναι προσωρινα "κατω" https://www.androidfilehost.com/maintenance.php

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ξανακατεβασω το phone manager apk του κινητου γιατι το εσβησα καταλαθος ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οντως χανεται. Πρεπει να κατεβασεις καποιον αλλον. εγω εχω τον CM browser. ειχα βρει ενα λινκ για τον κανονικο τον εγκατεστησα αλα κολλουσε.

υπαρχει κα αυτο το λινκ αλλα ειναι προσωρινα "κατω" https://www.androidfilehost.com/maintenance.php

χίλια ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.....πειραζει να φορτιζει το κινητο με το καλωδιο στο λαπτοπ?ρωταω γιατι φορτζιει πολύ αργα...φθειρει την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.....πειραζει να φορτιζει το κινητο με το καλωδιο στο λαπτοπ?ρωταω γιατι φορτζιει πολύ αργα...φθειρει την μπαταρια?

 

Οχι δεν εχεις θεμα και εγω απο το pc το φορτιζω τις περισσοτερες φορες να μην αφηνεις την μπαταρια κατω απο 20% εκει φθειρει πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν δουλευει το tap and go στο Google Στο Mate 7??εχω κανει τα παντα απο ρυθμισεις αλλα δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...