Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας ρυθμισεις επιλογες για προγραμματιστες(για να ενεργοποιησεις αυτο το μενου θα πας πρωτα σχετικα με το τηλεφωνο και θα πατησεις πολλες φορες επανω στον αριθμο εκδοσης μεχρι να σου πει οτι εισαι πλεον προγραμματιστης)και θα απεργοποιησεις το κλειδωμα οθονης και μετα παλι ενεργοποιηση κανε μια επανεκκινηση και εισαι ετοιμος

 

 

Εκανα το λαθος κ ξανα εβαλα pin για να ξεκλειδωνει το κινητο

Παλι δεν με αφηνει να βαλω την επιλογη none με τιποτα

(Πλεον ειναι απενεργοποιημενη κ η σχετικη επιλογη στον administrator options)

Ελεος πταγματικα θα το σπασω

Δεν ξερω τι σκ...α φταιει...Καινουριες βλακειες του android 6 ειναι αυτες??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα το λαθος κ ξανα εβαλα pin για να ξεκλειδωνει το κινητο

Παλι δεν με αφηνει να βαλω την επιλογη none με τιποτα

(Πλεον ειναι απενεργοποιημενη κ η σχετικη επιλογη στον administrator options)

Ελεος πταγματικα θα το σπασω

Δεν ξερω τι σκ...α φταιει...Καινουριες βλακειες του android 6 ειναι αυτες??

 

Ξανακανει τη διαδικασια λογικα θα εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Mπα .... δυστηχως δεν απεφυγα το hard reset

 

Δοκιμασα τα παντα... Μου χαλασε ολη την Κυριακη το κινητο

 

Το μονο που δεν βρισκω τωρα αν ξερει κανεις σας ειναι πως η κατω navigation bar (τριγωνο κυκλος τετραγωνο) να αποκρυπτετε αυτοματα

 

ειμαι με android 6 πλεον

Link to comment
Share on other sites

Mπα .... δυστηχως δεν απεφυγα το hard reset

 

Δοκιμασα τα παντα... Μου χαλασε ολη την Κυριακη το κινητο

 

Το μονο που δεν βρισκω τωρα αν ξερει κανεις σας ειναι πως η κατω navigation bar (τριγωνο κυκλος τετραγωνο) να αποκρυπτετε αυτοματα

 

ειμαι με android 6 πλεον

 

Αν γινετε μονο με root πιστευω ψαξε στο XDA

Link to comment
Share on other sites

kingroot ειναι η ευκολη λυση

Καλημερα , με αυτη την μεθοδο root ,δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα ο bootloader ??

Ειναι το μονο τηλ που δεν εχω κανει root εδω και πολλα χρονια ,για διαφορους λογους και εχω μπερδευτει λιγο ,ειδικα με το θεμα του android 6...

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , με αυτη την μεθοδο root ,δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα ο bootloader ??

Ειναι το μονο τηλ που δεν εχω κανει root εδω και πολλα χρονια ,για διαφορους λογους και εχω μπερδευτει λιγο ,ειδικα με το θεμα του android 6...

 

Τα κανει αυτοματα μονο του ολα απο οτι εχω δει ,τον ξανακλειδωνει μετα ,δες βιντεο στο youtube να παρεις μια ιδεα πως λειτουργει εχουν και σαιτ Kingroot.Ειναι δυσκολο κινητο δεν εχει και πολυ υποστηριξη απο το xda αλλα την δουλεια του την κανει για μενα ενα χρονο που το εχω.Για μενα μην σκαλωνεις με την μπαρα μην το ρουταρεις μονο γιαυτο το λογο γιατι μετα μπλεκεις μετα τα update

Link to comment
Share on other sites

Τα κανει αυτοματα μονο του ολα απο οτι εχω δει ,τον ξανακλειδωνει μετα ,δες βιντεο στο youtube να παρεις μια ιδεα πως λειτουργει εχουν και σαιτ Kingroot.Ειναι δυσκολο κινητο δεν εχει και πολυ υποστηριξη απο το xda αλλα την δουλεια του την κανει για μενα ενα χρονο που το εχω.Για μενα μην σκαλωνεις με την μπαρα μην το ρουταρεις μονο γιαυτο το λογο γιατι μετα μπλεκεις μετα τα update

 

Εγω παντως ακομα δεν καταφερα να το rootαρω με το kingo.. μου βγαζει απετυχε. τι φαση;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν καταφερα να το rootαρω με το kingo.. μου βγαζει απετυχε. τι φαση;

 

Στο λολι δουλευε ισως δεν εχουν κανει update gia 6 .Τωρα πας στα δυσκολα μπες XDA εχουν βρει λυση αλλα θελει δουλεια απο οτι ειχα διαβασει

Link to comment
Share on other sites

Στο λολι δουλευε ισως δεν εχουν κανει update gia 6 .Τωρα πας στα δυσκολα μπες XDA εχουν βρει λυση αλλα θελει δουλεια απο οτι ειχα διαβασει

 

θα περιμενω τον ευκολο τροπο γιατί δεν μ' εμπιστευομαι :lol:

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή sms!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Τα κανει αυτοματα μονο του ολα απο οτι εχω δει ,τον ξανακλειδωνει μετα ,δες βιντεο στο youtube να παρεις μια ιδεα πως λειτουργει εχουν και σαιτ Kingroot.Ειναι δυσκολο κινητο δεν εχει και πολυ υποστηριξη απο το xda αλλα την δουλεια του την κανει για μενα ενα χρονο που το εχω.Για μενα μην σκαλωνεις με την μπαρα μην το ρουταρεις μονο γιαυτο το λογο γιατι μετα μπλεκεις μετα τα update
Σευχαριστω ,εχω μια μεθοδο ,το εκανα unlock recovery και root δεν γιινεται ,με τη μεθοδο

http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-ascent-mate-7-unlock-recovery-t2941525

 

θα δοκιμασω και με kingroot ...ευχαριστω.

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω ,εχω μια μεθοδο ,το εκανα unlock recovery και root δεν γιινεται ,με τη μεθοδο

http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-ascent-mate-7-unlock-recovery-t2941525

 

θα δοκιμασω και με kingroot ...ευχαριστω.

 

Kingroot μαλλον δεν δουλευει στο ιντερνετ που ειδα αυτον τον οδηγο βρηκα https://dottech.org/198034/how-to-root-huawei-mate-7-on-android-6-0-marshmallow/ δεν ειναι τιποτα δυσκολο λιγο προσοχη θελει υπαρχουν και βιντεο στο youtube

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Προχθές μου έσπασε η οθόνη μου. Πήρα τηλ την Arvato και μου είπε 120 + ΦΠΑ και θα το κρατήσουν και 3 μέρες...

 

Πολλά δεν είναι;; Έχει βρει άλλος φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Προχθές μου έσπασε η οθόνη μου. Πήρα τηλ την Arvato και μου είπε 120 + ΦΠΑ και θα το κρατήσουν και 3 μέρες...

 

Πολλά δεν είναι;; Έχει βρει άλλος φθηνότερα;

 

90 βλεπω στα σκρουτζομαγαζα βαλε και την εργασια αν δεν θες να αλλαξεις το κινητο σου καλα ειναι πιστευω.Arvato που το ειχα στειλει γρηγορα το εκαναν service

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο foroum.

 

Κατοχος Huawei mate 7 Premium Gold 3/32

Θα ηθελα να ρωτησω στην παρεα το εξης?

Μου εχει ερθει αναβαθμιση ¨

Απο MT7-TL10C900B331 σε MT7-TL10C432B571

Να την κανω ? Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο foroum.

 

Κατοχος Huawei mate 7 Premium Gold 3/32

Θα ηθελα να ρωτησω στην παρεα το εξης?

Μου εχει ερθει αναβαθμιση ¨

Απο MT7-TL10C900B331 σε MT7-TL10C432B571

Να την κανω ? Ευχαριστω !!!

 

δεν αλλαζει κατι φιλε...πολύ λιγα πραματα διαφερουν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Επειδή το mate 7 δυστυχως εκανε bootloop το εστειλα στην arvato για φτιάξιμο μιας και ειναι μέσα στην εγγύηση.Το πρόβλημά μου ειναι οτι ειχα γράψει καποιες σημειώσεις στην εφαρμογή του mate7 και ενω μεσω του HiSuite βρήκα το backup του memo,δεν μπορω να το ανοίξω με καμμία εφαρμογή .Θα μπορούσε κάποιο μέλος να το τρέξει στο δικό του κινητό και να μου τις στείλει με pm ή να μου προτείνει κάποιο τρόπο να ανοιξω το αρχείο που έχει κατάληξη .db?

 

Υ.Γ.: Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα ανάγνωσης βάσης δεδομένων αλλα δεν το τρέχει.

 

Ρε παιδιά κανείς?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Asngr σε ευχαριστω αλλα δεν το φορτωνει κανενα προγραμμα.

 

Λοιπόν τελικά έβγαλα άκρη με τις σημειώσεις μου.Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Επέστρεψε το κινητλο απο arvato με αλλαγμένη οθόνη,μπαταρία και reflex και όλα εντός εγγύησης παρακαλώ.

ΑΑΑΑΑ και με επίσησμη marsmallow.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν τελικά έβγαλα άκρη με τις σημειώσεις μου.Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Επέστρεψε το κινητλο απο arvato με αλλαγμένη οθόνη,μπαταρία και reflex και όλα εντός εγγύησης παρακαλώ.

ΑΑΑΑΑ και με επίσησμη marsmallow.

 

Ευχαριστημενος και εγω απο αβαρτο που το ειχα στειλει σε 3 μερες το ειχα πισω με 6 android

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει αγορασει καποιος οθονη απο ebay να μου πει αν αξιζει να παρω κ αν ειναι οι γνησιες; εδω βλεπω διαφορες τιμες κ δεν ξερω τι γινετε ειμαι θεσσαλονικη αν καποιος εχει αλλαξει οθονη εδω ας μου πει μερος κ κοστος ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει αγορασει καποιος οθονη απο ebay να μου πει αν αξιζει να παρω κ αν ειναι οι γνησιες; εδω βλεπω διαφορες τιμες κ δεν ξερω τι γινετε ειμαι θεσσαλονικη αν καποιος εχει αλλαξει οθονη εδω ας μου πει μερος κ κοστος ευχαριστω

 

Παρε τηλ αβαρτο καπου στα 120 ευρω θα σου παει

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ευχαριστημενος και εγω απο αβαρτο που το ειχα στειλει σε 3 μερες το ειχα πισω με 6 android

 

Μηπως γνωρίζεις πως θα εμφανισουμε στην μπαρα τον ρυθμο μεταδοσης του internet? επίσης η lolli ειχε τη δυνατοτητα να κλειδωνουν με κωδικο οι εφαρμογες.Στη mm δεν παιζει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα πας στην εφαρμογή διαχείριση συσκευης θα κανεις δεξια στις επιλογές και θα το δεις κλειδωμα εφαρμογης εκει θα επιλεξεις ποιες εφαρμογές θες να κλειδώνουν.το αλλο για την μπαρα δεν το βρίσκω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...