Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία γενικά πόσο σας βγάζει ? Εμένα κρατάει περίπου 15 ώρες με 3.5 ώρες χρήση(κυρίως browsing και viber). Το δουλεύω μια εβδομάδα περίπου. Υπάρχει τρόπος αν ξέρει κάνεις να βελτιωθεί η διάρκεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία γενικά πόσο σας βγάζει ? Εμένα κρατάει περίπου 15 ώρες με 3.5 ώρες χρήση(κυρίως browsing και viber). Το δουλεύω μια εβδομάδα περίπου. Υπάρχει τρόπος αν ξέρει κάνεις να βελτιωθεί η διάρκεια?

 

4g χρησιμοποιείς η wi - fi?? Πάντα με το 4g η μπαταρία φεύγει νεράκι!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου 4g.Καμιά φορά όταν είμαι στο δρόμο χρησιμοποιώ 3g. To wifi δεν το κλείνω πότε. Το advanced battery calibrator το έχει χρησιμοποιήσει κανεις?Έχει νόημα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου παρουσίασε ένα θέμα και δεν αναγνώριζε τις επαφές μου κατά την εισερχόμενη κλήση, επειδή σε όλες είχα το +30 μπροστά....

Το θέμα λύθηκε με το Twitch Contacts Formatter...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου παρουσίασε ένα θέμα και δεν αναγνώριζε τις επαφές μου κατά την εισερχόμενη κλήση, επειδή σε όλες είχα το +30 μπροστά....

Το θέμα λύθηκε με το Twitch Contacts Formatter...

Αν και νομίζω έχει αναφερθεί ξανά, στις ρυθμίσεις τηλεφώνου, more display options, matching number of digits, ρυθμίσεις 7 αντί για 9

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω το vibe από vickmall, ελένχοντας το tracking λέει χώρα προορισμού ιταλία, αν και στο φάκελο βλέπω όλα σωστά τα γράψαν. Σήμερα ανανεώθηκε και λέει είναι στο τελωνείο ιταλίας για έλενχο, λέτε ναχω κάνα θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω το vibe από vickmall, ελένχοντας το tracking λέει χώρα προορισμού ιταλία, αν και στο φάκελο βλέπω όλα σωστά τα γράψαν. Σήμερα ανανεώθηκε και λέει είναι στο τελωνείο ιταλίας για έλενχο, λέτε ναχω κάνα θέμα?

Τσέκαρε αν έχεις το σωστό tracking number και αυτοί άνθρωποι είναι μπορεί να κάνουν και λάθος.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένω το vibe από vickmall, ελένχοντας το tracking λέει χώρα προορισμού ιταλία, αν και στο φάκελο βλέπω όλα σωστά τα γράψαν. Σήμερα ανανεώθηκε και λέει είναι στο τελωνείο ιταλίας για έλενχο, λέτε ναχω κάνα θέμα?

 

το ίδιο ακριβώς θεμα ειχα κι εγω τελικά ειχαν κανει λάθος το track number που εγραφε με το σωστο που ηταν πανω στην συσκευασία. Ρωτα την Selina θα σου πει πιο ειναι το σωστο αν σου εχει στειλει και φωτο απο την συσκευασια πριν το στελει θα δεις πανω γραφει πιο ειναι το σωστο track number

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους διάβασα όσα περισσότερα μηνύματα αλλά δεν βλέπω να έχει κάποιος το θέμα που έχω εγώ.. πρώτα απόλα με το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά με αυτό το security έχω ένα θεματάκι.. όταν πατάω εκκαθάριση δηλαδή να κλείσει όλες τις εφαρμογές μετά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. πχ σε fb messenger , whatsapp κλπ κλπ.. ξέρετε τι πρέπει να αλλάξω? η αν μπορώ να βγάλω αυτο το security? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
georgezigouris.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους διάβασα όσα περισσότερα μηνύματα αλλά δεν βλέπω να έχει κάποιος το θέμα που έχω εγώ.. πρώτα απόλα με το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά με αυτό το security έχω ένα θεματάκι.. όταν πατάω εκκαθάριση δηλαδή να κλείσει όλες τις εφαρμογές μετά δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. πχ σε fb messenger , whatsapp κλπ κλπ.. ξέρετε τι πρέπει να αλλάξω? η αν μπορώ να βγάλω αυτο το security? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ανοίγεις την εφαρμογή>φύλακας απορρήτου>Προσωπικές πληροφορίες>ενεργ. όλων, θα βγάλει ένα μήνυμα προειδοποίσης (σημασία δεν δίνεις)>οκ.

Κάνεις το ίδιο κα σε όλα τα υπόλοιπα> τοποθεσία κλπ.

Απενεργοποιείς την υπηρεσία anti-spam.

Μας λες αν πέτυχε. :)

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση. Αυτα πρεπει να τα κανω στο security? Το antispam το εχω απενεργοποιημενο αλλα παλι τιποτα. Πρεπει να κλειδωσω τις εφαρμογες για να ερχονται ειδοποιησεις.
georgezigouris.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους εχω το κινητο 3 μερες μου ηρθε απο pandawill.Το πηρα μεσα στις γιορτες τους στις 20/2 11/3 ηταν Αθηνα 18 στα χερια μου.Καρτα δεν εχω βαλει και δεν θα βαλω οποτε δεν μπορω να σας πω για 4g αλλα με το wifi ειναι σφαιρα παραπολυ κομψο με παρα πολυ ωραια χρωματα η οθονη μπορει να λεει 5 ιντσες αλλα ειναι σιγουρα πιο λιγες κατιτις.Ειναι η cu version εχει ακουστικα και μια πλαστικη θηκη που σε καμια περιπτωση δεν προστατευει το κινητο οποτε θελει σιγουρα αγορα.Η καμερα του ειναι πααααρα πολυ καλη καλυτερη απο zte v5 coolpad f1 lenovo s650 cubot s200 kolina k100 landvo l550 (αυτα περασαν τον τελευταιο χρονο απο τα χερια μου)Το κινητο ειναι πολυ ελαφρυ χαρακτηριστικο της lenovo.Ηρθε με μια ρομ η οποια ειναι φορτωμενη με πολλες βλακειες και κινεζιες και θελει οπωσδηποτε ροοτ.Μπαταρια δεν μπορω να κρινω.Ηχειο δυνατο με παραμορφωση εντονη ομως στο τερμα της εντασης
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα...

 

Ηρθε πολυ γρηγορα, σε περιπου 2 εβδομαδες απο την παραγγελια, δεν το περιμενα.

Απο κοντα ειναι πολυ καλυτερο απ οτι δειχνει στις φωτογραφιες.

Το ειχα δει βεβαια και στο Public και η πολυ καλη εντυπωση μου παρεμεινε.

Το multi layer design ειναι πολυ καλο, και μου θυμιζει λιγο iphone 4s και σια.

Μεταλλικο/τιτανιο στο κεντρο και γυαλι εμπρος. Πολυ ελαφρυ και γρηγορο.

Το ανοιξα και αμεσω μπηκα σε 4g μεσω ocla οπου στην περιοχη μου, κεντρο αθηνας με ψηλα κτηρια [ειμαι ισογειο] χτυπησε 25mbps download & 14upload....

σφαιρατο....untutu δεν εκανα ακομη δεν ειχε πολυ μπαταρια.

Η οθονη με ζωηρα χρωματα και πολυ καλη αποκριση...

Η Ρομ μου δεν εχει σχεδον καθολου κινεζικα μεσα (ζητησα ευρωπαικη εκδοση) με πολλα εικονιδια.

 

Περισσοτερα αυριο/μεθαυριο....

 

ξερω πως θα περασω το απογευμα μου!!! Ευχαριστα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Η Ρομ μου δεν εχει σχεδον καθολου κινεζικα μεσα (ζητησα ευρωπαικη εκδοση) με πολλα εικονιδια.

 

Περισσοτερα αυριο/μεθαυριο....

 

ξερω πως θα περασω το απογευμα μου!!! Ευχαριστα!

:D

Καλοριζικο.....απο που αγορασες και σου εβαλαν ευρωπαικη εκδοση μεσα ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα...

 

Ηρθε πολυ γρηγορα, σε περιπου 2 εβδομαδες απο την παραγγελια, δεν το περιμενα.

Απο κοντα ειναι πολυ καλυτερο απ οτι δειχνει στις φωτογραφιες.

Το ειχα δει βεβαια και στο Public και η πολυ καλη εντυπωση μου παρεμεινε.

Το multi layer design ειναι πολυ καλο, και μου θυμιζει λιγο iphone 4s και σια.

Μεταλλικο/τιτανιο στο κεντρο και γυαλι εμπρος. Πολυ ελαφρυ και γρηγορο.

Το ανοιξα και αμεσω μπηκα σε 4g μεσω ocla οπου στην περιοχη μου, κεντρο αθηνας με ψηλα κτηρια [ειμαι ισογειο] χτυπησε 25mbps download & 14upload....

σφαιρατο....untutu δεν εκανα ακομη δεν ειχε πολυ μπαταρια.

Η οθονη με ζωηρα χρωματα και πολυ καλη αποκριση...

Η Ρομ μου δεν εχει σχεδον καθολου κινεζικα μεσα (ζητησα ευρωπαικη εκδοση) με πολλα εικονιδια.

 

Περισσοτερα αυριο/μεθαυριο....

 

ξερω πως θα περασω το απογευμα μου!!! Ευχαριστα!

:D

 

Λειτουργεί με 2 sim? εάν ναι γράψε σε παρακαλώ σε ένα post αναλυτικά ότι ακριβώς λέει στο μενού: ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλέφωνο>πληροφορίες συσκευής>αριθμός έκδοσης

Και στο ίδιο υπομενού λίγο πιο πάνω: έκδοση βασικού φάσματος.

Θα μας είναι πολύ σημαντική πληροφορία.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή>φύλακας απορρήτου>Προσωπικές πληροφορίες>ενεργ. όλων, θα βγάλει ένα μήνυμα προειδοποίσης (σημασία δεν δίνεις)>οκ.

Κάνεις το ίδιο κα σε όλα τα υπόλοιπα> τοποθεσία κλπ.

Απενεργοποιείς την υπηρεσία anti-spam.

Μας λες αν πέτυχε. :)

Παραθέτω και φωτογραφίες να μου πεις αν μπαίνω σωστά https://www.dropbox.com/sh/hox4gi4vcsw9o0c/AADIFeP93PHqs_sYAJvZUAbna?dl=0

georgezigouris.com
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και φωτογραφίες να μου πεις αν μπαίνω σωστά https://www.dropbox.com/sh/hox4gi4vcsw9o0c/AADIFeP93PHqs_sYAJvZUAbna?dl=0

 

Στη 2η εικόνα αν προσέξεις έχει μια επιλογή privacy guard.

Εκεί μέσα βρίσκονται οι ρυθμίσεις που γράφω να κάνεις.

Απλά στη συσκευή σου είναι στα Αγγλικά λόγω της ROM.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αγοράστηκε πριν απο έναν μήνα από το http://www.pandawill.com στα 195 δολαρια σε happy hour, λίγο πριν αρχίσει η υποτίμηση του ευρώ, δηλαδή.

Εκείνη την εποχή τα πιο αξιόπιστα μαγαζιά (http://www.vickmall.com και minideal.net) το είχαν γύρω στα 240δολάρια οπότε η διαφορά ήταν αρκετή.

Ήρθε με την CU έκδοση φυσικά και 2 sim. (V2.0_11443_5.5.1_ST_X2_CU)

Root me kingroot και πέταμα πολλές απο τις κινεζιές.

Αλλαγή του dialer με ExDialer και των μυνημάτων με handset sms για να μην έχουν πολλές κινεζιές. Προσοχή όταν θα κάνετε απέγκατάσταση των default εφαρμογών. Τις πέταξα μέσα απο το kinguser.

Δεν είχα κανένα κόλημα του κινητού και οι ελληνικές εφαρμογές τρέχουν κανονικα όπως f2go και το vodafone my account, γιατί πολύ ανέφεραν ότι δεν τους τρέχουν. Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα σήματος klp.

Sygic και gps δουλεύει πολύ καλά. (navigon όχι, λόγω mediatek επεξεργαστή)

4g δεν έχω δει ακόμα, λόγω της περιοχής που είμαι.

Launcher δεν χρειάστηκε να αλλάξω ακόμη. Απλά έβαλα τον solo launcher για δοκιμή και με βοήθησε να βρίσκω το αληθινό όνομα των εφαρμογών που ήθελα να πετάξω.

Η θήκη για την πλάτη δεν είναι κάτι το ποιοτικό, αλλά τουλάχιστον είναι λεπτή και προπαντώς δεν κρυβει την τριχρωμία του. Εξάλου πιστεύω οι περισσότεροι απο εμάς το αγοράσαμε και για το design του!!! 'Eχει καποιος να προτείνει ένα tempered glass???.

Η κατανάλωση της μπαταρίας είναι ένα σοβαρό θέμα (τουλάχιστον για μένα), αλλά πρέπει να κάνει 4-5 κύκλους φόρτισης με battery calibration για σίγουρα συμπεράσματα, οπότε θα επανέλθω σε αυτό το θέμα. Πάντως την καταναλώνει σχετικά γρήγορα. Το ίδιο βεβαια είχα αντιμετωπίσει και με το lenovo s660 που μετα απο 5 φορτίσεις κρατάει 2 1/2 μέρες με νορμάλ χρήση.

 

Έχει ταυτόχρονα εγκατεστημένο το clean master, du speed booster και du battery saver. Δεν ξέρω αν όλα αυτά μαζί επιβαρύνουν την μπαταρία. Επίσης προσοχή αν βάλετε widget weather στην πρώτη οθόνη του κινητού. Στα στατιστικά μέσα απο τις ρυθμίσεις μου έδειξε ότι κατανάλωσε το 49% της μπαταρίας οπότε το έβγαλα προς το παρόν. Υπομονή καμμά εβδομάδα για στρώσιμο της μπαταρίας. Πάντως αν δεν είναι ικανό με απλή χρήση και μόνο με wi-fi ανοιχτό να κρατάει 24 ώρες, θα πάει για πούλημα.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μετά από μιία εβδομάδα χρήσης τα δικά μου ευρήματα είναι:

Όντως σε κάποια σημεία έχει κάποια μικρά κολήματα (όπως π.χ. στο system update κρασάρει πάντα)

Η κάμερα δεν είναι και ότι καλύτερο ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Η μπαταρία κρατάει μία ημέρα με το ζόρι εφόσον δεν παίζεις παιχνίδια....

Πολύ δυνατό σε antutu (score 49269)

Κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες.

Μετά το root όπου έβγαλα αρκετές κινέζικες εφαρμογές και σταμάτησα σχεδόν όλες από το να τρέχουν στην εκκίνηση βελτιώθηκε γενικός το τηλέφωνο.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί βλέπει το 5Ghz δίκτυο μου μόνο μετά από restart και μετά από λίγο γυρνάει μόνο του στο 2.4Ghz

και δεν ξανα βλέπει το 5Ghz εκτός και αν το κάνω πάλι restart.

4G Cosmote έχω κανονικά(Ρόδος)

Nova launcher το συνιστώ.....

Root έγινε με το κινέζικο Kingroot μέσα σε 5 λεπτά.

Αυτά προς το παρόν, όποιος έχει απορίες εδώ είμαστε.

Επίσης όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το θέμα του wifi εδώ είμαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

μόλις παρέλαβα κι εγώ από vickmall!

με cu rom

διαπίστωσα ότι έχει πρόβλημα στο να εντωπίσει την τοποθεσία

δεν ξέρω αν είναι θέμα gps

έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

μόλις παρέλαβα κι εγώ από vickmall!

με cu rom

διαπίστωσα ότι έχει πρόβλημα στο να εντωπίσει την τοποθεσία

δεν ξέρω αν είναι θέμα gps

έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

ευχαριστώ!

 

Προφανώς εννοείς στην εφαρμογή earth.

Δεν έχεις βαλει gmail στο play store. Μόλις βάλεις θα το βρει. κουφό αλλά σε εμένα έτσι αρχισε να δουλευει.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση και επειδη μπερδευτικα ειναι dual sim active ή απλα ενεργη η μια καρτα και ανενεργη η αλλη οταν μιλας¨?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί βλέπει το 5Ghz δίκτυο μου μόνο μετά από restart και μετά από λίγο γυρνάει μόνο του στο 2.4Ghz

και δεν ξανα βλέπει το 5Ghz εκτός και αν το κάνω πάλι restart.

 

Σου βλέπει τα 5 ghz όταν κάνεις restart το κιν ή το ρούτερ;

Εμένα συμβαίνει είτε με το ένα είτε με το άλλο.

Και μπορεί να τα βλέπει και για δύο συνεχόμενες μέρες.

Πάντως κάποια στιγμή σταματάει!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...