Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά του εν λόγω κινητού. Ποιο κινεζικό είναι το πιο αξιόπιστο? Aliexpress? Pandawill?ή κάποιο άλλο που ανέφεραν τα παιδιά σε προηγούμενα μηνύματα? επιβάλλεται να υπάρχει paypal για μεγαλύτερη ασφάλεια? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για να έχεις 100% το κεφάλι σου ήσυχο... το Vickmall είναι μονόδρομος... και ας δίνεις κάτι παραπάνω...

Πάντα με PayPal...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να έχεις 100% το κεφάλι σου ήσυχο... το Vickmall είναι μονόδρομος... και ας δίνεις κάτι παραπάνω...

Πάντα με PayPal...

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Φαίνεται ότι αγοράζουν πολλοί Έλληνες από εκεί, δίνουν και οδηγίες! Φαίνεται πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για συζητήσεις περί αξιοπιστίας καταστημάτων έχουμε ξεχωριστό θέμα και θα παρακαλέσω να συνεχίσετε εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

 

Συνεχίζουμε εδώ στα της συσκευής του τίτλου και μόνο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

άμα το πάρω από minideal(άρα την cu έκδοση) με αυτή την ρομ θα έχω ελληνικά και θα λειτουργούν και οι 2 sim ταυτόχρονα?

http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/comment-page-9/#comments

αναφέρθηκε και πριν αλλά θέλω να μου το επιβεβαιώσει στα σίγουρα κάποιος που το έχει κάνει :D

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα ανοιχτή οθόνη σας βγάζει ρε παιδιά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα ανοιχτή οθόνη σας βγάζει ρε παιδιά?

Αυτο ηθελα να ρωτησω και εγω :)

Αν μπορει καποιος ας βαλει μια εφαρμογη πχ αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=el να φορτησει το τηλεφωνο στο 100% και οταν φτασει στο 10-15% να μας ανεβασει ενα ss με τα στατιστικα

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

άμα το πάρω από minideal(άρα την cu έκδοση) με αυτή την ρομ θα έχω ελληνικά και θα λειτουργούν και οι 2 sim ταυτόχρονα?

http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/comment-page-9/#comments

αναφέρθηκε και πριν αλλά θέλω να μου το επιβεβαιώσει στα σίγουρα κάποιος που το έχει κάνει :D

 

Με αυτή τη ρομ που δείχνεις το δουλεύω σχεδόν από όταν το πήρα και λειτουργούν όλα κανονικά αλλά δεν είναι και μεγάλη ανάγκη να την βάλεις γιατί δεν έχει μεγάλη διαφορά με τη μαμήσια.

Αυτό που έχει σημασία αν σε ενδιαφέρουν τα Ελληνικά είναι να μην κάνεις την αναβάθμιση που θα σου έρθει γιατί θα τα χάσεις.

Ελπίζω να μην συμβεί το ίδιο και με την αναβάθμιση σε Lollipop που θα μας έρθει κατά το Μάη!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με live chat panda και μου ηρθε και mail απαντηση στο ticket που ανοιξα.Στο ticket η απαντηση ειναι ναχαμε να λεγαμε sku49832 και στο live μου ειπε ειναι η china version και το 4g δοτλευει κανονικα αλλα οχι το 3g.Μηπως εχει βγαλει ακρη κανεις με αυτους?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με live chat panda και μου ηρθε και mail απαντηση στο ticket που ανοιξα.Στο ticket η απαντηση ειναι ναχαμε να λεγαμε sku49832 και στο live μου ειπε ειναι η china version και το 4g δοτλευει κανονικα αλλα οχι το 3g.Μηπως εχει βγαλει ακρη κανεις με αυτους?

 

μόλις έβγαλα εγώ άκρη! :D

η απάντηση τους στο ticket μου:

hi, yes, its the CU version in your order.

άρα θα στείλουν την CU η οποία είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι παίζει 3G & 4G κανονικότατα στην Ελλάδα. τώρα, ας λένε ότι θέλουν σχετικά με αυτό στο chat ;)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μακρα και ψυχοβγαλτικη επικοινωνια με panda μου ειπαν οτι δουλευει 3g και 4g και οτι μεσα στην συσκευασια δεν εχουν ουτε θηκη ουτε screen protector ισχυει εσεις που το πηρατε απο panda?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια,διαβασα απο χθες ολο το thread μιας και εγω ενδιαφερομαι πολυ για το συγκεκριμενο απο κινα αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με ρομς κτλπ κτλπ...Μια βασικη ερωτηση που θα ηθελα να κανω...Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει να ειναι δικαρτο,οποτε αν ζητησω απο τον seller το ροοταρει και να περασει την eu official rom,απλα θα ειναι μονοκαρτο αλλα κατα τα αλλα να λειτουργει οπως το μαμισιο που αγοραζουμε απο ελλαδα? Και μετα θα μπορω κανονικα να κανω τa updates κανονικα ? πχ σε lollipop ?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μακρα και ψυχοβγαλτικη επικοινωνια με panda μου ειπαν οτι δουλευει 3g και 4g και οτι μεσα στην συσκευασια δεν εχουν ουτε θηκη ουτε screen protector ισχυει εσεις που το πηρατε απο panda?

 

Στο δικό μου είχε πλαστική διάφανη θήκη. Πρέπει να τη δίνει η Lenovo (γράφει ανάγλυφα VIBE στο πλάι) στο στάνταρ εξοπλισμό και όχι ο πωλητής.

Screen protector δεν είχε.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είχε πλαστική διάφανη θήκη. Πρέπει να τη δίνει η Lenovo (γράφει ανάγλυφα VIBE στο πλάι) στο στάνταρ εξοπλισμό και όχι ο πωλητής.

Screen protector δεν είχε.

 

Πηρες απο pandawill?Επειδη το τολμησα και εβαλα παραγγελια με το κουπονι πηρες το προιον με sku49832 αν θυμασαι?

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου παραγγελία (από panda) ήταν για το λευκό αλλά απ' ότι βλέπω οι κωδικοί τους δεν έχουν αλλάξει από τότε.
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει την θήκη-μπαταρία στο AliExpress απ' όπου σκέφτομαι να τη χτυπήσω.

Το ηχείο πουθενά (ακόμα)!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει την θήκη-μπαταρία στο AliExpress απ' όπου σκέφτομαι να τη χτυπήσω.

Το ηχείο πουθενά (ακόμα)!

Ωραία η θήκη μπαταρία αλλά με αυτά τα χρήματα παίρνεις 2 xiaomi power bank στα 10500 μιλιαμπερ και φορτίζεις 4 φορές το κινητό σου με το καθένα από αυτά.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, μάλλον από το panda, τι προτείνετε, να κρατήσω τη rom που έχει ή να τους ζητήσω να μου βάλουν custom rom και ποια;

H μπαταρία πόσο κρατάει για όσους το έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, για το panda ακουγονται τα χειροτερα, ναι μεν καλυτερες τιμες αλλά τα χειροτερα, απο κει θα πάρετε? Δεν εχω αγορασει απο κει, αλλα διαβαζω αρκετα εδω μέσα. Προτεινω το vickmall, to b2cbying, to minideal, με αυτη την σειρα, αλλα υπαρχουν και άλλα sites αξιοπιστα. Ψαξτε το λίγο εδω στο myphone εχει τα παντα.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, για το panda ακουγονται τα χειροτερα, ναι μεν καλυτερες τιμες αλλά τα χειροτερα, απο κει θα πάρετε? Δεν εχω αγορασει απο κει, αλλα διαβαζω αρκετα εδω μέσα. Προτεινω το vickmall, to b2cbying, to minideal, με αυτη την σειρα, αλλα υπαρχουν και άλλα sites αξιοπιστα. Ψαξτε το λίγο εδω στο myphone εχει τα παντα.

 

Τόσο χάλια; Είχα την εντύπωση ότι είναι από τα πιο αξιόπιστα και το έχει πιο φθηνά. Αν είναι έτσι, θα το πάρω από το vickmall μάλλον.

Το έχεις το τηλέφωνο εσύ; Μπορείς να μου πεις μια γνώμη για το να το πάρω rooted ή όχι; Την άνοιξη που θα βγει το lollipop γι'αυτό, θα χάσω την ελληνική γλώσσα ή το όποιο ρουτ αν κάνω αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κρατήσει το κινητό με την αρχική ρομ και ρουτ, ολα καλά ως τώρα. Η μπαταρία με αρκετή χρήση ίντερνετ κρατά μια μέρα, με νορμάλ χρήση μιάμιση με 2. Από geekbuying που το αγόρασα είχε την εργοστασιακή θήκη της Λενοβο. Επίσης το 4g της κοσμοτε δουλεύει. Οι εφαρμογές κοσμοτε και βονταφοουν δουλεύουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να προσθέσω για όσους δεν έχουν πολλά μεγαμπαιτ στο πρόγραμμα τηλεφωνίας τους να μην ενεργοποιησουν το 4g είναι τόσο γρήγορο που δεν θα καταλάβουν πόσα θα πληρώσουν.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κρατήσει το κινητό με την αρχική ρομ και ρουτ, ολα καλά ως τώρα. Η μπαταρία με αρκετή χρήση ίντερνετ κρατά μια μέρα, με νορμάλ χρήση μιάμιση με 2. Από geekbuying που το αγόρασα είχε την εργοστασιακή θήκη της Λενοβο. Επίσης το 4g της κοσμοτε δουλεύει. Οι εφαρμογές κοσμοτε και βονταφοουν δουλεύουν κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να προσθέσω για όσους δεν έχουν πολλά μεγαμπαιτ στο πρόγραμμα τηλεφωνίας τους να μην ενεργοποιησουν το 4g είναι τόσο γρήγορο που δεν θα καταλάβουν πόσα θα πληρώσουν.

 

οι ελληνικές εφαρμογές δουλεύουν? γιατί κάποιος είπε σε προηγούμενο post ότι δεν του δουλεύουν... για παράδειγμα το tfatickets...

Link to comment
Share on other sites

οι ελληνικές εφαρμογές δουλεύουν? γιατί κάποιος είπε σε προηγούμενο post ότι δεν του δουλεύουν... για παράδειγμα το tfatickets...

Το δοκίμασα έκανα και εγγραφή αλλά δεν αγόρασα εισιτήριο διότι δεν μένω Αθήνα όλες οι εφαρμογές δουλεύουν ως τώρα

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το τολμησα και εριξα παραγγελια στο panda με το κουπονι η τιμη ειχε σχεδον 20 ευρω διαφορα απο το πιο φτηνο mobile deal στο ali απο εμπιστο μαγαζι.Φυσικα αφου πρωτα με διαβεβαιωσαν οτι θα στειλουν την cu version και κρατησα την συνομιλια.:worry::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...