Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ****το δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το supersu. Το 'χω και πληρωμένο.

 

Ξέρεις κανείς κάναν εύκολο τρόπο να αντικαταστήσω το KingRoot;

 

Κατέβασε τον supersu από playstore,

πήγαινε στο ποστ 1238 και κατέβασε το αρχείο ''BETA-SuperSU-v2.48.zip'' που δίνει ο φίλος.

Αντέγραψέ το στο κινητό, μπες σε recovery (TWRP) και κάν' το εγκατάσταση.

Άνοιξε το κινητό, τρέξε τον supersu και αν όλα είναι ΟΚ απεγκατέστησε τον kingroot!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπόρεσα τελικά να καταφέρω update μέσω ΟΤΑ ούτε μέσω του smart assistant. Συνέχεια το φαινόμενο failed και κολλήματος στο αρχικό logo και φλασάρισμα το system.img για να επανέλθει, μέχρι που βαρέθηκα!

Δεν έχω τίποτα custom, μανίσιο AP ROM είναι με τέλεια σταθερότητα λειτουργίας έως τώρα. Η μόνη ελπίδα για update σε 224 θα είναι να ανεβάσει κάποιος καλοθελητής την 224 ROM για να φλασάρουμε εμείς οι αποτύχοντες το system.img της.

Άλλη λύση δεν βλέπω προς το παρόν, εκτός και αν υπάρχει λύση με το αρχείο update.zip που έσωσα στο pc...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα μου εβγαλε μια μικρη αναβαθμιση 53MB η οποια κανει λεει ποιο σταθερο το συστημα κανει καποιες μικροβελτιωσεις,να πω οτι δεν περιμενα μετα την lollipop να ασχοληθει η lenovo ξανα με το κινητο μπραβο της αντε να δουμε μηπως δωσει και την 5.1 η την 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το κινητό ενός φίλου μου το οποίο φορά την VIBEUL_V2.0_1450_5.10.1_ST_X2-CU και δε του λειτουργεί το μεγάφωνο, δηλαδή δεν υπάρχει αναπαραγωγή κανενός ήχου παρά μόνο από το ακουστικό. Από ότι μου είπε πείραξε κάτι στο superSU και μετά εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα. Έχει συναντήσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Δοκίμασα να ακολουθήσω τον οδηγό της πρώτης σελίδας αλλά πλέον δε λειτουργούν (όλα) τα links. Καμία ιδέα/συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος από ποιό σημείο του μενού βγαίνει η μπάρα ποσοστού φόρτισης μπαταρίας στο desktop;

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα μου εβγαλε μια μικρη αναβαθμιση 53MB η οποια κανει λεει ποιο σταθερο το συστημα κανει καποιες μικροβελτιωσεις,να πω οτι δεν περιμενα μετα την lollipop να ασχοληθει η lenovo ξανα με το κινητο μπραβο της αντε να δουμε μηπως δωσει και την 5.1 η την 5.1.1

 

Μπορεις να μου πεις πως θα κανω το update? Tο κατεβαζω απο το system update και επειτα κανει ρεσταρτ και μπαινει TWRP και δν το βρισκω..

 

Ευχαριστω.

Edited by johnniac
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως θα κανω το update? Tο κατεβαζω απο το system update και επειτα κανει ρεσταρτ και μπαινει TWRP και δν το βρισκω..

 

Ευχαριστω.

Καταρχην το δικο μου ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα και συγκεκριμενα απο τον Κωτσοβολο οποτε ειναι ευρωπαικη εκδοση και δεν το εχω πειραγμενο και την αναβαθμιση μου την εβγαλε μονο του μολις συνδεθηκα στο wifi πατησα κανονικα να μου κανει το update εκανε αναβαθμιση εφαρμογων αν θυμαμαι καλα ηταν 198 το συνολο δηλαδη θελω να σου πω δεν εκανα κατι εξτρα εγω τα εκανε ολα το κινητο τωρα το δικο σου αν ειναι κινεζικη εκδοση και το εχεις πειραξει δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις πως θα κανω το update? Tο κατεβαζω απο το system update και επειτα κανει ρεσταρτ και μπαινει TWRP και δν το βρισκω..

 

Ευχαριστω.

 

Δεν μπορεί να κάνει την αναβάθμιση αν του έχεις βάλει TWRP.

Χρειάζεται το εργοστασιακό recovery.

Επιπλέον (κυρίως αν μιλάμε για την ΑΡ από το needrom) υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην μπορεί να πάρει την αναβάθμιση (παράδειγμα).

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να κάνει την αναβάθμιση αν του έχεις βάλει TWRP.

Χρειάζεται το εργοστασιακό recovery.

Επιπλέον (κυρίως αν μιλάμε για την ΑΡ από το needrom) υπάρχει μεγάλη περίπτωση να μην μπορεί να πάρει την αναβάθμιση (παράδειγμα).

 

Εγώ έχω εγκατεστημένη την AP από το needrom με στοκ recovery και πριν από λίγο έκανα κανονικά την ενημερωση δεν εντόπισαν κάποια διάφορα πάντως .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πέτυχε η αναβάθμιση. Βλακείες έγραψα πριν. Απλά και μόνο δεν χρειάζεται να είναι root η συσκευή ακόμη και με κλειστό το SU πάλι το ίδιο είναι. Unroot device > αναβάθμιση > ξανά root, η μόνη λύση. Άρα αναβαθμίζεται κανονικά χωρίς προβλήματα.
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Ενω το αναβαθμησα κανονικά στην ΑΡ, δεν μπορώ να το κάνω root με τιποτα για να περάσω το modem.img. Χρησιμοποίησα το kingroot 4.5 αλλά δεν... Edited by iokarf
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε βαλει lollipop τη διαφορα εχετε δει σε αυτονομια μπαταριαςσε σχεση με την 4.4?

 

 

Αδερφέ καμμία σχέση... Τεράστια διαφορά για την μπαταρία και επίσης και στο gps... Ανεπιφύλακτα άλλαξε...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη διαφορά στην μπαταριά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ καμμία σχέση... Τεράστια διαφορά για την μπαταρία και επίσης και στο gps... Ανεπιφύλακτα άλλαξε...

Η μπαταρια και το gps ειναι πονεμενη ιστορια στο κινητο αυτο παροτι κατα τα αλλα ειναι τρομερο.το θεμα δεν το κατεχω το αθλημα να περασω νεα ρομ και ακομα μενω εως εχει:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ καμμία σχέση... Τεράστια διαφορά για την μπαταρία και επίσης και στο gps... Ανεπιφύλακτα άλλαξε...

 

Συμφωνώ με τον φίλο μας!

Link to comment
Share on other sites

Με x2 ap 224 GPS Δεεεεν κλειδώνει με του αν δεν βάλω δεδομένα..... Καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτο;

Δεν είμαι ροοτ και δεν έχω αλλάξει το μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

Εχω το vibe x2 με cu ρομ απο ali express με αρκετα θεματακια.θα ηθελα να αλαξω rom σε lollipop αλλα αν γινοταν να κρατουσα και την δευτερη sim.καπου σαν να ακουσα οτι μπορεις να το κανεις αυτο με την ap rom.και αν γινεται υπαρχει καποιο link εδω μεσα για να την βρω?

Θα κανει update με αυτην την rom?

Σας ευχαριστω παρα πολυ εκ των πρωτερων.

Α και κατι αλλο.εχει βρει κανεις καμια λυση με το φαινομενο του double letter??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

δυστυχως το κινητο με εχει τρελανει με τη μπαταρια του. το εχω 4-5 μηνες και δεν το εχω πειραξειι καθολου, το δουλευα οπως ηρθε. μεχρι πριν 1 μηνα με λιγη ως ελαχιστη χρηση 3g, gps, wifi κτλ, μου κρατουσε 2 μερες χαλαρα. εδω και λιγο καιρο δεν ξερω τι σκατα εκανα (λογικα αναβαθμισεις η κατι με το SU) και βγαζει δε βγαζει μια μερα και χωρις να κανω ΤΙΠΟΤΑ!!! μεσα στη νυχτα εκει που ετρωγε 6-7% τωρα τρωει 20-25 % και μαλιστα χωρις καμια εφαρμογη να τρεχει, μια και τις σβηνω με την εφαρμογη σκουπα

 

εχω καταληξει πως θα χρειαστει να δοκιμασω αυτη την καινουρια ρομ λολιποπ που γραφετε με την οποια η μπαταρια παει καλυτερα. επειδη δε θελω να παιδευομαι χωρις λογο και να ψαχνω με τις ωρες, υπαρχει καποιος θεσσαλονικη που να ασχολειται με το θεμα και να μπορει να μου τη φλασαρει επι πληρωμη???

 

ας στειλει ενα pm

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το κινητο απο ελλαδα..ολα καλα αλλα περασα κατι τραγουδια και δεν ξερω που θα τα βρω..δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο μουσικης να ανοιξω...μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...