Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@SO69 την περασες ?

Αν ναι για πες τι λεει αυτη ? Ειμαι ενα κλικ να παρω το κινητο.

Δε λέει τίποτε ιδιαίτερο. Δεν είδα πολλά γιατί δεν λειτουργούσε η εφαρμογή που δείχνει ποιος σε καλέι όταν χτυπάει το τηλ και την έβγαλα.

Απλά λείπουν οι κινέζικες εφαρμογές. Επίσης δε μου άρεσε και η recovery που είχε.

Ούτε με αυτή λειτουργούσε ο έλεγχος των δεδομένων κινητής.

Δεν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο γιατί στα κινητά χωρίς εξ. κάρτα μνήμης, η εσωτερική σβήνεται με κάθε φλασάρισμα rom οπότε έχεις πιο μεγάλη διαδικασία (backup -restore).

 

Αυτοί είναι και οι λόγοι που έβαλα την EU ROM και έτσι δεν έχω κανέναν απολύτως περιορισμό. Απεναντίας έχουν ανοίξει και άλλες παραμετροποιήσεις, όπως και το βασικότερο που δεν προσέξατε όλοι είναι πως σε κάποιες βασικές εφαρμογές (όπως cosmote my account, paypal κ.α. βασικός λόγος για μένα) δεν είναι συμβατή η συσκευή στην ROM CU. Τώρα είναι σε όλες συμβατή. Δεν βρήκα ακόμη κάποια εφαρμογή που δεν την παίρνει.

Όσον αφορά το θεμα του 4G δυστυχώς δεν θα το χαρείς στην Wind. Αν και διάβασα κάπου πως τώρα άρχισαν και δημιουργούν δίκτυο 4G...:p

 

Σοβαρά δεν έχει 4G η wind;;; :shock::shock::shock: Κατάλαβα... μέχρι να φτιάξουν θα χρειάζομαι άλλο κιν!!!

Πάντως δεν έχω βρει ασύμβατη εφαρμογή μέχρι τώρα. Paypal, Winbang, ibanging, εισιτήρια συγκ/νιών λειτουργούν κανονικά!

Για πες καμιά άλλη να τσεκάρω...

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιθανον να περασω την EU ROM και ας δουλευει η μια καρτα.

Θα εχω και το οπλο μαζι ( ΝΟΚΙΑ Ν8) για τη δευτερη καρτα οποτε κανε προβλημα.

 

Edit : Η ROW ROM S125 που γραφεις απο οτι λενε στο forum ειναι μονο για το EU Version τηλεφωνου.

Την περασες στο CU Version και δουλευει....σωστα ?

Το λεω γιατι εχουν αναφερθει οτι δεν δουλευει το μοντεμ

Βγηκε και S126 απο οτι ειδα πριν 2 λεπτα.

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να περασω την EU ROM και ας δουλευει η μια καρτα.

Θα εχω και το οπλο μαζι ( ΝΟΚΙΑ Ν8) για τη δευτερη καρτα οποτε κανε προβλημα.

 

Edit : Η ROW ROM S125 που γραφεις απο οτι λενε στο forum ειναι μονο για το EU Version τηλεφωνου.

Την περασες στο CU Version και δουλευει....σωστα ?

Το λεω γιατι εχουν αναφερθει οτι δεν δουλευει το μοντεμ

Βγηκε και S126 απο οτι ειδα πριν 2 λεπτα.

 

Αυτό είναι και το πρόβλημα που παρουσιάζεται με το σήμα λόγω του modem.img. Αν και όπως είπα δεν με ''πούλησε" ποτέ σε ώρα λειτουργίας...

Αναβαθμίστηκε μέσω ΟΤΑ σε S126 χωρίς να χαθεί τίποτα φυσικά αλλά και χωρίς να διορθωθεί το πρόβλημα. Αναμένω την 5.0 Lollipop όπως είπα γιατί στα forum της Lenovo όλοι διαμαρτύρονται και ζητάνε μιά παγκόσμια έκδοση ROM για 2 sim....;)

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το Vibe X2, από τότε που ανακοινώθηκε (από τη Lenovo). Η παραγγελία έγινε 31/01 από Panda sta 235 USD, από την οποία έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος στο παρελθόν. Για να δούμε.... Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το Vibe X2, από τότε που ανακοινώθηκε (από τη Lenovo). Η παραγγελία έγινε 01/02 από Panda sta 235 USD, από την οποία έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος στο παρελθόν. Για να δούμε....

Μείον $50 σε ένα μήνα;;;!!!

Αρχίζω να αισθάνομαι κορόιδο!!! :dash::dash::dash:

Καλορίζικο και καλώς να το δεχτείς. Εμένα από PandaWill έκανε ακριβώς 2 βδομάδες μόνο να έρθει!

 

Δε λέει τίποτε ιδιαίτερο. Δεν είδα πολλά γιατί δεν λειτουργούσε η εφαρμογή που δείχνει ποιος σε καλέι όταν χτυπάει το τηλ και την έβγαλα.

Απλά λείπουν οι κινέζικες εφαρμογές. Επίσης δε μου άρεσε και η recovery που είχε.

Ούτε με αυτή λειτουργούσε ο έλεγχος των δεδομένων κινητής.

Δεν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο γιατί στα κινητά χωρίς εξ. κάρτα μνήμης, η εσωτερική σβήνεται με κάθε φλασάρισμα rom οπότε έχεις πιο μεγάλη διαδικασία (backup -restore).

Ανακαλώ σχετικά με αυτή τη rom.

Αφού άλλαξα τη InCallUI apk με αυτή που έδωσε ένας φίλος από Ελλάδα στο needrom όλα δουλεύουν ΟΚ.

Μάλιστα πιάνω και WiFi στη μπάντα των 5GHz που με την μαμήσια έκδοση δεν την έβλεπα.

Να ξεκαθαρίσω ότι αυτή είναι η δεύτερη έκδοση της επίσημης rom απαλλαγμένη απλώς από τις περισσότερες ''κινεζιές'', με προσθήκη γλωσσών (+ Ελληνικά) και ρουταρισμένη και δέχεται κανονικά τα μελλοντικά OTA updates.

Δεν μετάνιωσα για τα $2 :happy:

 

Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να απεγκαταστήσω την εφαρμογή security της Lenovo;

Έχω προσπαθήσει με αρκετές εφαρμογές αλλά όταν επανεκκινώ το τηλ. ξαναεμφανίζεται!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς να το δεχτείς και περιμένουμε εντυπώσεις / review. :rolleyes:

Μείον $50 σε ένα μήνα;;;!!!

Αρχίζω να αισθάνομαι κορόιδο!!! :dash::dash::dash:

Καλορίζικο και καλώς να το δεχτείς. Εμένα από PandaWill έκανε ακριβώς 2 βδομάδες μόνο να έρθει!

Στα $230 στο Panda πλέον! Δώστε Lenovo Vibe X2 στο λαό :D. Σας ευχαριστώ παιδιά. Έφυγε στις 05/02. Από Panda, παίρνει για εμένα συνήθως 1 μήνα, από τη στιγμή που το στείλουν. Οψόμεθα!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

Αγόρασα ενα Lenovo vibe x2 απο Κίνα. Όταν άνοιξα το κινητό ήταν εντάξει δούλευαν όλες οι εφαρμογές. Όμως μου ζήτησε να κάνω update system και τώρα δεν ανοίγει τίποτα play store,drive,youtube,gmail,Twitter κτλ κτλ μόνο τις κινεζικές εφαρμογές. Μπορει να βοηθήσει κάποιος; Είμαι άσχετος απο αυτά.

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

Αγόρασα ενα Lenovo vibe x2 απο Κίνα. Όταν άνοιξα το κινητό ήταν εντάξει δούλευαν όλες οι εφαρμογές. Όμως μου ζήτησε να κάνω update system και τώρα δεν ανοίγει τίποτα play store,drive,youtube,gmail,Twitter κτλ κτλ μόνο τις κινεζικές εφαρμογές. Μπορει να βοηθήσει κάποιος; Είμαι άσχετος απο αυτά.

Ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Με μια γρηγορη ματια που εριξα πρεπει να περασης μια ευρωπαικη custom rom για να "ισιωση'.:D

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια που εριξα πρεπει να περασης μια ευρωπαικη custom rom για να "ισιωση'.:D

 

Και πως το κάνω αυτό;

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Και πως το κάνω αυτό;

 

Όταν κάνεις update τη ρομ μιας συσκευής συνήθως χρειάζεται να κάνεις και wipe data/cache, διαφορετικά πολλές εφαρμογές κρασάρουν. Για να το κάνεις αυτό πρέπει να μπεις σε recovery mode, που πρέπει να γίνεται με το συνδυασμό πλήκτρων power key+Volumeup+Volumedown

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις update τη ρομ μιας συσκευής συνήθως χρειάζεται να κάνεις και wipe data/cache, διαφορετικά πολλές εφαρμογές κρασάρουν. Για να το κάνεις αυτό πρέπει να μπεις σε recovery mode, που πρέπει να γίνεται με το συνδυασμό πλήκτρων power key+Volumeup+Volumedown

 

Πως μπορώ να αγοράσω multi language rom που να εχει το Google play και τις εφσρμογες τις Google; Κάνοντας update σβήστηκαν όλες οι εφσρμογες της Google και δεν μπορω να τις εγκσταστησω. Τώρα το τηλ εχει μόνο κινεζικές εφαρμογές σαν να εχει επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αγοράσω multi language rom που να εχει το Google play και τις εφσρμογες τις Google; Κάνοντας update σβήστηκαν όλες οι εφσρμογες της Google και δεν μπορω να τις εγκσταστησω. Τώρα το τηλ εχει μόνο κινεζικές εφαρμογές σαν να εχει επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Πρεπει να βρεις και να ξανα περασης την rom που ειχες

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αγοράσω multi language rom που να εχει το Google play και τις εφσρμογες τις Google; Κάνοντας update σβήστηκαν όλες οι εφσρμογες της Google και δεν μπορω να τις εγκσταστησω. Τώρα το τηλ εχει μόνο κινεζικές εφαρμογές σαν να εχει επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Δεν αγοράζεις rom.....!!!

δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση αυτό http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-1-11-apk/

είσαι root ; rom εδω http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-x/x2-serial-x/ (προσοχή ..δες ποια έκδοση έχεις )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζεις rom.....!!!

δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση αυτό http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-1-11-apk/

είσαι root ; rom εδω http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-x/x2-serial-x/ (προσοχή ..δες ποια έκδοση έχεις )

 

Έκανα εγκατάσταση το Google play απο το site που έδωσες αλλά πάλι δεν ανοίγει εχω το cu rom.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το Google play απο το site που έδωσες αλλά πάλι δεν ανοίγει εχω το cu rom.

κάνε εκκαθάριση δεδομένων ..δες

τι ακριβώς συμβαίνει..δεν ανοίγει; “κρασάρει” ;

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

κάνε εκκαθάριση δεδομένων ..δες

τι ακριβώς συμβαίνει..δεν ανοίγει; “κρασάρει” ;

 

Κάνω download και install και μετά πατάω να Μπει και δεν ανοίγει δεν μου βγάζει κάποιο μόνο τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα κ εκκαθάριση δεδομένων αλλά πάλι τα τιποτα

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω download και install και μετά πατάω να Μπει και δεν ανοίγει δεν μου βγάζει κάποιο μόνο τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα κ εκκαθάριση δεδομένων αλλά πάλι τα τιποτα

μάλλον σου βρήκα rom http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/

ρώτα στην παραπάνω διεύθυνση εάν κάνει για το κινητό σου...(εάν περάσεις λάθος rom μπορεί να το μπρικαρεις..)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον σου βρήκα rom http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/

ρώτα στην παραπάνω διεύθυνση εάν κάνει για το κινητό σου...(εάν περάσεις λάθος rom μπορεί να το μπρικαρεις..)

 

Σ´ευχαριστω την βρήκα κ εγώ. Να σαι καλά. Αν εγκσταστησω αυτή τη ρομ θα εχω κανονικά Google play και apps;

 

Σας παρακαλώ αν ξερει κάποιος και μπορεί να μου εγκαταστήσει την multi rom γιατι εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη ας επικοινώνησει. Ρώτησα σε μαγαζία στο Ηράκλειο αλλά κανείς δεν ξέρει. Εγώ είμαι άσχετος.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, παρέλαβα προχθες απο το geekbuying μεχρι πριν μια ώρα όλα καλα.

το είχα βάλλει να φορτίσει και τωρα είναι μαυρη η οθονη δουλεύουν μονο τα πλήκτρα κάτω, δοκίμασα να με καλέσω χτυπησε ο ηχος αλλα πάλι μαυρη οθόνη, το σύνδεσα με τον υπολογιστη και το αναγνωριζει. ξανακαλω και μου λεει κλειστό.

καμια ιδέα;;;

τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εγώτο περιμένω το κινητακι αυτό από μερα σε μέρα....αλλα με αυτα που διάβασα έχω τρομάξει..

Το έχω παραγγείλει οπως και ο Ιπποκράτης απο το Minideal. Θα πρέπει να κάνω κάτι από την στιγμή που το έχω στα χέρια μου...γιατι θέλω πραγματικά να χρησιμοποιώ εφαρμογές οπως το cosmote my account κλπ και να μην εχω θεμα. Με το να περιμένω την ROM την επίσημη της Lenovo θα γλιτώσω την διαδικασία με το ρώσικο site? Τι θα με συμβουλευατε να κανω μιας και δεν το κατεχω καλά το αντικείμενο??

Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, παρέλαβα προχθες απο το geekbuying μεχρι πριν μια ώρα όλα καλα.

το είχα βάλλει να φορτίσει και τωρα είναι μαυρη η οθονη δουλεύουν μονο τα πλήκτρα κάτω, δοκίμασα να με καλέσω χτυπησε ο ηχος αλλα πάλι μαυρη οθόνη, το σύνδεσα με τον υπολογιστη και το αναγνωριζει. ξανακαλω και μου λεει κλειστό.

καμια ιδέα;;;

τι να κάνω;

 

Κράτα πατημένο το vol. up και το power on μέχρι να ξαναξεκινήσει... (θα δεις το λογότυπο της lenovo).

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,

μολις το δοκίμασα ακούω τον ήχο που ανοίγει, φωτίστηκε και η οθόνη,δεν φάνηκε το λογοτυπο της lenovo. Aναβοσβήνει τομπλε led πάνω μαλλον για την κλήση που έχασα. ΤΙΠΟΤΑ

κοντέψαμε, εχεις να προτείνεις τίποτα άλλο; μηπως να ανάψω το φακο μπας και ξεφορτίσει εντελως και ανοίξει με την επόμενη συνδεση; να βγάλω τις σιμ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κράτα πατημένο το vol. up και το power on μέχρι να ξαναξεκινήσει... (θα δεις το λογότυπο της lenovo).

 

Κοντέψαμε αλλά τίποτα. τι αλλο να κάνω, μπορω να κάνει κατι μεσω του υπολογιστή, αν τα συνδέσω;

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το vol. up και το power on μέχρι να ξαναξεκινήσει... (θα δεις το λογότυπο της lenovo).

Το διορθώνω γιατί λόγω πίεσης στη δουλειά δεν τα είπα καλά!

Πατώντας ταυτόχρονα volume up + power on/of για κάμποσα δευτερόλεπτα σβήνει τελείως (το καταλαβαίνεις από τη δόνηση).

Μετά το ανάβεις κανονικά.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...