Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καναμε αλλα τίποτα!

 

Τότε μάλλον, δυστυχώς, η επαναφορά είναι μονόδρομος!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το καναμε αλλα τίποτα!

 

Δοκίμασε να ελευθερώσεις και μνήμη από το τηλ. Π.χ. να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, φωτογραφίες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχουμε κανει αυτο,υπαρχει πλέον πανω απο 2g ελευθερα στο κινητό ενω η καρτα ειναι εντελώς άδεια.Το τηλέφωνο φορτισμενο παντα
Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχουμε κανει αυτο,υπαρχει πλέον πανω απο 2g ελευθερα στο κινητό ενω η καρτα ειναι εντελώς άδεια.Το τηλέφωνο φορτισμενο παντα

 

Η κάρτα δεν πειράζει, αλλά η μνήμη του τηλεφώνου αν έχει και 3 giga ελεύθερα θα είναι ακόμα καλύτερα. Αν δεν γίνει κάτι πάρε back up, και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια επειδη ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας στο παρακατω θεμα ωστε να μην βγω και off topic:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6432372#post6432372

Ευχαριστω

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν τελικά θα ενημερωθεί το 735 με τα Windows 10 όταν γίνουν ευρέως διαθέσιμα;

Σε άλλες "λίστες" κινητών που θα αναβαθμιστούν υπάρχει, σε άλλες όχι. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα WP8.1 θα πάρουν τα Windows 10 Mobile... Οι λίστες που βλέπεις είναι πιθανότατα τα κύματα αναβαθμίσεων, δηλαδή πότε θα τα πάρει... Νομίζω πως το 735 είναι στο πρώτο πάντως...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου θελει το 735 αλλα επειδη ειναι σχετικα ακριβο απο ελληνικα καταστηματα σκρουτζ κτλπ μηπως το εχει τσιμπησει κανενας σας απο εξωτερικο;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου θελει το 735 αλλα επειδη ειναι σχετικα ακριβο απο ελληνικα καταστηματα σκρουτζ κτλπ μηπως το εχει τσιμπησει κανενας σας απο εξωτερικο;

Επειδη δεν βλεπω να παιρνεις απαντηση θα σου προτεινα να πεις τον φιλο σου να κοιταξει το lumia 730 το οποιο ειναι dual sim 3g

Η αν θελει οπως και δηποτε 4g ας κοιταξει το lumia 640 που ειναι παραπλησιο

Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω να παιρνεις απαντηση θα σου προτεινα να πεις τον φιλο σου να κοιταξει το lumia 730 το οποιο ειναι dual sim 3g

Η αν θελει οπως και δηποτε 4g ας κοιταξει το lumia 640 που ειναι παραπλησιο

Μπα συγκλινει προς 730 που είναι 3G δικαρτο και όχι στο 640 που αναφέρεις διότι υστερεί σε μπροστινή κάμερα. Τι να την κάνει την ασύρματη φόρτιση χωρίς αξεσουάρ από την συσκευασία ή το 4G που δεν πιάνει πουθενά..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα συγκλινει προς 730 που είναι 3G δικαρτο και όχι στο 640 που αναφέρεις διότι υστερεί σε μπροστινή κάμερα. Τι να την κάνει την ασύρματη φόρτιση χωρίς αξεσουάρ από την συσκευασία ή το 4G που δεν πιάνει πουθενά..

 

Να σου πω την αλήθεια, σαν κάτοχος του 735 εγώ για το 640 θα πήγαινα. Ίσως επειδή δε με ενδιαφέρει η μπροστινή κάμερα αλλά περισσότερο το 4G σε κάποιες περιπτώσεις. Λίγο μεγαλύτερη η οθόνη του 640, λίγο μεγαλύτερη η ανάλυση της κάμερας του (αν και όχι απαραίτητα καλύτερη) & καλύτερη αυτονομία, θα με έκαναν να πάω για αυτό αντί για το 730 αλλά και πάλι καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, σαν κάτοχος του 735 εγώ για το 640 θα πήγαινα. Ίσως επειδή δε με ενδιαφέρει η μπροστινή κάμερα αλλά περισσότερο το 4G σε κάποιες περιπτώσεις. Λίγο μεγαλύτερη η οθόνη του 640, λίγο μεγαλύτερη η ανάλυση της κάμερας του (αν και όχι απαραίτητα καλύτερη) & καλύτερη αυτονομία, θα με έκαναν να πάω για αυτό αντί για το 730 αλλά και πάλι καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Ασχετα με τα αλλα που εχεις αναφερει εχεις θεμα με την αυτονομια του 735;

Γι αυτο σκεφτεσαι το 640;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με τα αλλα που εχεις αναφερει εχεις θεμα με την αυτονομια του 735;

Γι αυτο σκεφτεσαι το 640;

 

Όχι, βγάζει τη μέρα άνετα όπως και το 720 που είχα πριν από αυτό. Νομίζω πως τα πάει καλά σχετικά στο θέμα της αυτονομίας. Δεν θα άλλαζα το 735 για το 640, παρά μόνο αν δεν το έβρισκα και έπρεπε να δω εναλλακτικές. Θεωρώ το 735 (όπως και το 720) από τα πιο ισορροπημένα Lumia και value for money :-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όχι, βγάζει τη μέρα άνετα όπως και το 720 που είχα πριν από αυτό. Νομίζω πως τα πάει καλά σχετικά στο θέμα της αυτονομίας. Δεν θα άλλαζα το 735 για το 640, παρά μόνο αν δεν το έβρισκα και έπρεπε να δω εναλλακτικές. Θεωρώ το 735 (όπως και το 720) από τα πιο ισορροπημένα Lumia και value for money :-)

Τα 730/5 εχουν 6.7 μγκπξλ εναντι 8 και 13 των 640 και 640XL αντιστοιχα , αλλα εχουν καλυτερη μπροστινη , οπως και τεχνολογια οθονης. Το δικαρτο πως θα τα πηγαινει ομως απο αυτονομια; το 730 δηλαδη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 730/5 εχουν 6.7 μγκπξλ εναντι 8 και 13 των 640 και 640XL αντιστοιχα , αλλα εχουν καλυτερη μπροστινη , οπως και τεχνολογια οθονης. Το δικαρτο πως θα τα πηγαινει ομως απο αυτονομια; το 730 δηλαδη.

Το 730 μπορει να εχει 6,7 αλλα εχει φακο ζέις και οπως μπορουν να σου πουν και οι κατοχοι εχει εξαιρετικα αποτελεσμα επομενως εχει ενα προβαδισμα σε σχεση με το 640 που δεν εχει ζέις.

Το 640XL εχει και αυτο ζέις φακο αλλα ανηκει σε αλλη κατηγορια λογω μεγεθους οθονης.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το 730 μπορει να εχει 6,7 αλλα εχει φακο ζέις και οπως μπορουν να σου πουν και οι κατοχοι εχει εξαιρετικα αποτελεσμα επομενως εχει ενα προβαδισμα σε σχεση με το 640 που δεν εχει ζέις.

Το 640XL εχει και αυτο ζέις φακο αλλα ανηκει σε αλλη κατηγορια λογω μεγεθους οθονης.

Ξερω ξερω.. Αυτο ηθελα να αναφερω για το οπτικα μερη Carl Zeiss... Ειχα και γω ενα νοκια 6220 classic με 5αρα καμερα αλλα με Carl Zeiss φακο..Αλλα το τσακισα σαν σημερα πριν 4 χρονια . περιοδος λειτουργιας 30/12/2008 - 16/12/2011

Απο αυτονομια θα υστερει το δικαρτο εναντι του 735;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Απο το απόγευμα και εντελώς ξαφνικά,σταμάτησε να μου εμφανίζει το πληκτρολόγιο είτε στα στα sms είτε σε εφαρμογές όπως viber,messenger κλπ..

Του έχω κάνει επαννεκίνηση και το έχω αφήσει κλειστό και για λίγη ώρα αλλά δεν στρώνει...

Εχει τύχει και σε κανέναν άλλον?Σκέφτηκα για εργοστασιακές,αλλά που χρόνος για να το στήνω απο την αρχή....

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να αλλάξω μόνο το τζάμι που έχει κάποιες γρατζουνιές; το τηλέφωνο και η touch screen δουλεύουν άψογα...Αν κ gorilla glass με απογοήτευσε σε αυτό το κομμάτι.

 

Βρήκα μόνο το τζαμακι ως ανταλλακτικό αλλά παντού διαβάζω ότι είναι πολύ δύσκολο να το αφαιρέσεις απ το digitizer. Γνωρίζουμε κάποιον ειδικό στην Θεσσαλονίκη που να μπορεί να το αναλάβει;

 

Ξέρω, η εύκολη λύση είναι όλο μαζί αλλά κοστίζει 100 ευρώ....

 

Ακόμα μια ερώτηση:

 

Το κινητό είναι παραεισαγωγής αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο. Δεν πιάνει ποτέ 4g σήμα. Είναι θέμα "καταγωγής" ή ρυθμίσεων. Επιλέγω 4g στο ρυθμίσεις αλλά δεν...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση:

 

Το κινητό είναι παραεισαγωγής αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο. Δεν πιάνει ποτέ 4g σήμα. Είναι θέμα "καταγωγής" ή ρυθμίσεων. Επιλέγω 4g στο ρυθμίσεις αλλά δεν...

Την δυνατότητα 4g την ενεργοποιείς πρώτα από τον παροχο σου.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Την δυνατότητα 4g την ενεργοποιείς πρώτα από τον παροχο σου.

 

...και μετά από αυτό βεβαιώνεσαι ότι όντως στην περιοχή που βρίσκεσαι υπάρχει 4G στο δίκτυό σου.

 

Πάντως για να το βλέπεις ως επιλογή από το κινητό σου, μου φαίνεται ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο το 4G από τον πάροχο. Αν θυμάμαι καλά, πριν αλλάξω τη δική μου SIM σε 4G, δεν είχα αυτήν την επιλογή από το μενού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

...και μετά από αυτό βεβαιώνεσαι ότι όντως στην περιοχή που βρίσκεσαι υπάρχει 4G στο δίκτυό σου.

 

Πάντως για να το βλέπεις ως επιλογή από το κινητό σου, μου φαίνεται ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο το 4G από τον πάροχο. Αν θυμάμαι καλά, πριν αλλάξω τη δική μου SIM σε 4G, δεν είχα αυτήν την επιλογή από το μενού.

Η 4G sim card δεν ειναι μια σιμ η οποια σου δινει τη δυνατοτητα να πιασεις 4G ταχυτητες αν εχεις κινητο και δικτυο που να το υποστηριζουν..απλα ειναι μια σιμ με μεγαλυτερη χωρητικοτητα επαφων αλλα και γραμματων αυτων.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η 4G sim card δεν ειναι μια σιμ η οποια σου δινει τη δυνατοτητα να πιασεις 4G ταχυτητες αν εχεις κινητο και δικτυο που να το υποστηριζουν..απλα ειναι μια σιμ με μεγαλυτερη χωρητικοτητα επαφων αλλα και γραμματων αυτων.

 

Η δική μου SIM ήταν αρκετά παλιά και δεν υποστήριζε 4G, παρότι τόσο το κινητό μου όσο και η περιοχή μου το υποστήριζαν. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην πιάνω ποτέ 4G πριν αλλάξω κάρτα - ξέρω τι σου λέω :-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου SIM ήταν αρκετά παλιά και δεν υποστήριζε 4G, παρότι τόσο το κινητό μου όσο και η περιοχή μου το υποστήριζαν. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην πιάνω ποτέ 4G πριν αλλάξω κάρτα - ξέρω τι σου λέω :-)

Ειναι επιβεβαιωμενο; εγω την wu την εχω απο 29/7/2008. Θεωρειται παλια;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...