Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Redragon τι εννοείς με το soft reset 1 φορά την εβδομάδα?Είναι απαραίτητο?

 

εννοεί να επανεκκινεις/σβήνεις το 735 κάθε τόσο γιατί με το rebooting όπως στους υπολογιστές επανέρχονται όλα σε αρχική/φυσιολογική κατάσταση

 

ισχύει για όλες τις συσκευές βέβαια

 

απαραίτητο δεν είναι αλλά βοηθάει γενικότερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Redragon τι εννοείς με το soft reset 1 φορά την εβδομάδα?Είναι απαραίτητο?

 

Απαραίτητο δεν είναι, αλλά θα δεις ότι μετά από μερικές εβδομάδες μπορεί να μην ανοίγουν εφαρμογές οπότε αναγκαστικά θα το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά δηλαδή το soft reset είναι να κλείνω το κινητό. Εγώ το κλείνω το βράδυ το κινητό άρα γίνεται soft reset;;;

Επειδή ανησυχώ και λέω μήπως να το επιστρέψω αφού έχω DOA ακόμα..Στο κατάστημα τους είπαν η πρώτη φόρτιση να είναι 8 ώρες,πράγμα που το έκανα χθες βράδυ αλλά το κινητό δεν έκλεινε για να φορτίσει!!

Είναι χαλασμένο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά δηλαδή το soft reset είναι να κλείνω το κινητό. Εγώ το κλείνω το βράδυ το κινητό άρα γίνεται soft reset;;;

Επειδή ανησυχώ και λέω μήπως να το επιστρέψω αφού έχω DOA ακόμα..Στο κατάστημα τους είπαν η πρώτη φόρτιση να είναι 8 ώρες,πράγμα που το έκανα χθες βράδυ αλλά το κινητό δεν έκλεινε για να φορτίσει!!

Είναι χαλασμένο;;;

 

Καλα το οτι υπαρχουν ακομα καταστηματα που σου λενε η πρωτη φορτιση να ειναι 8 ωρες με ξεπερνα..Η πρωτη φορτιση ειναι μεχρι να φορτισει.

Δεν ειναι χαλασμενο, ετσι ειναι ολα τα lumia..και κλειστα να τα εχεις οταν φορτιζουν ανοιγουν.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:Επειδή ακόμα ψάχνω το κινητό- λειτουργίες,εφαρμογές κλπ-δεν βρίσκω την Cortana.Πού είναι;;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:Επειδή ακόμα ψάχνω το κινητό- λειτουργίες,εφαρμογές κλπ-δεν βρίσκω την Cortana.Πού είναι;;

 

Πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα και την περιοχή σε Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα και την περιοχή σε Αγγλικά.

 

Μόνο αυτό χρειάζεται;;Και θα εμφανιστεί ως εφαρμογή;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Χθες το βράδυ έκανα ενημέρωση στους χάρτες του κινητού.Δεν κάνεις όμως και μια ενημέρωση του κινητού λέω από μέσα μου; Όντως και το έκανα.Αμέσως ενημερώθηκαν οι εξής εφρμογές : Μουσική,Βίντεο,Lumia Selfie,Lumia Storyteller,Skype,OneDrive,Υγεία και Άσκηση,Ειδήσεις,Ημερολόγιο,ι.κανω και μια ενημέρωση του λογαριασμου μου Microsoft και άρχισε η ενημέρωση του κινητού.Μόλις γίνει λήψη της ενήμερωσης,πατήστε << εγκατάσταση>>.Μόλις τελειώσει και η εγκατάσταση, το κινητό σας θα κάνει επανεκκίνηση και θα σας ζητήσει τον κωδικό pin.Μόλις κάνετε και αυτό,αυτόματα θα εμφανιστεί επάνω αριστερά ένα εικονίδιο που θα δείχνει την κάρτα σας <<κλειδωμένη>>,αυτό φαντάζομαι γίνεται για να μην δεχθείτε κλήσεις εκείνη τη στιγμή.Μετά από 1-2 δευτερόλεπτα θα σας αναγράψει : <<Μετεγκατάσταση δεδομένων>>εσείς δεν κάνετε τίποτα,όλα γίνονται αυτόματα.Μόλις τελειώσει και αυτή η διαδικασία έχετε τελειώσει.Η καινουργια έκδοση είναι η : 8.10.14219.341

Σήμερα παρατηρησα και 2 αλλαγες.Στο live tile της μπαταριας αναγραφει πλεον το υπολοιπο διαρκειας της μπαταριας και στην << ενημερωση τηλεφωνου >> τερμα κάτω εχει ενα κουτακι το οποιο αναγραφει << Προτιμώμενη ώρα εγκαταστασης>> και φυσικα διαλεγουμε οποια ωρα θελουμε.Πρέπει μονο να σας πω οτι ολη η διαδικασια κραταει περιπου 1 ώρα (ίσως και λιγότερο),την έκανα μέσω wi-fi με πολυ καλο σημα,επίσης πρέπει να έχετε τουλάχιστον 3 γραμμες σημα απο τον παροχο σας και η μπαταρια σας να ειναι τουλαχιστον στο 70%. Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by mimakos1975
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες κάνει να φορτίσει πλήρως η μπαταρία;;

Για να αποκτήσω μια ιδέα...

 

 

 

 

Περίπου 4 ώρες αν έχω υπολογίσει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει λιγότερο από 2 ώρες...

 

 

 

λιγότερο απο 2 ώρες με τίποτα το δικό μου.Αντε να κάνει 3 ώρες.Αλλά πάντα το αφήνω να φτάσει στο 2% και μετά το φορτίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.Χθες το βράδυ έκανα ενημέρωση στους χάρτες του κινητού.Δεν κάνεις όμως και μια ενημέρωση του κινητού λέω από μέσα μου; Όντως και το έκανα.Αμέσως ενημερώθηκαν οι εξής εφρμογές : Μουσική,Βίντεο,Lumia Selfie,Lumia Storyteller,Skype,OneDrive,Υγεία και Άσκηση,Ειδήσεις,Ημερολόγιο,ι.κανω και μια ενημέρωση του λογαριασμου μου Microsoft και άρχισε η ενημέρωση του κινητού.Μόλις γίνει λήψη της ενήμερωσης,πατήστε << εγκατάσταση>>.Μόλις τελειώσει και η εγκατάσταση, το κινητό σας θα κάνει επανεκκίνηση και θα σας ζητήσει τον κωδικό pin.Μόλις κάνετε και αυτό,αυτόματα θα εμφανιστεί επάνω αριστερά ένα εικονίδιο που θα δείχνει την κάρτα σας <<κλειδωμένη>>,αυτό φαντάζομαι γίνεται για να μην δεχθείτε κλήσεις εκείνη τη στιγμή.Μετά από 1-2 δευτερόλεπτα θα σας αναγράψει : <<Μετεγκατάσταση δεδομένων>>εσείς δεν κάνετε τίποτα,όλα γίνονται αυτόματα.Μόλις τελειώσει και αυτή η διαδικασία έχετε τελειώσει.Η καινουργια έκδοση είναι η : 8.10.14219.341

Σήμερα παρατηρησα και 2 αλλαγες.Στο live tile της μπαταριας αναγραφει πλεον το υπολοιπο διαρκειας της μπαταριας και στην << ενημερωση τηλεφωνου >> τερμα κάτω εχει ενα κουτακι το οποιο αναγραφει << Προτιμώμενη ώρα εγκαταστασης>> και φυσικα διαλεγουμε οποια ωρα θελουμε.Πρέπει μονο να σας πω οτι ολη η διαδικασια κραταει περιπου 1 ώρα (ίσως και λιγότερο),την έκανα μέσω wi-fi με πολυ καλο σημα,επίσης πρέπει να έχετε τουλάχιστον 3 γραμμες σημα απο τον παροχο σας και η μπαταρια σας να ειναι τουλαχιστον στο 70%. Ελπίζω να βοήθησα.

 

αυτο που δε καταλαβα ειναι πως εκανες ενημέρωση του λογαριασμου σου Microsoft και άρχισε η ενημέρωση του κινητού,θελω να δω αν θα ερθει και σε μενα ενημερωση,μηπως πηγες ρυθμισεις -ενημερωση τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δε καταλαβα ειναι πως εκανες ενημέρωση του λογαριασμου σου Microsoft και άρχισε η ενημέρωση του κινητού,θελω να δω αν θα ερθει και σε μενα ενημερωση,μηπως πηγες ρυθμισεις -ενημερωση τηλεφωνου?

 

 

 

Συγνώμη αν δεν έγινε σαφής νωρίτερα.και βέβαια πήγα ρυθμισεις-ενημέρωση τηλεφώνου,αλλά η ενημέρωση δεν άρχισε αμέσως,άργησε κανά 10λεπτο,σε αυτό το 10λεπτο λοιπόν,πήγα ρυθμίσεις-email+λογαριασμοί και ενήμερωσα τον Λογαριασμό Microsoft,μόλις τελείωσε η ενημέρωση του Λογαριασμού άρχισε και η ενημέρωση του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τις ώρες φόρτισης.Εγώ προσωπικά το φόρτισα όταν έφτασε στο 2% η μπαταρία και έκανε 2 ώρες και 40 λεπτά για να φτάσει το 100%.

Ερώτηση:

το here maps πώς δουλεύει;;Πρέπει να είμαι συνέχεια online;;Γιατί ζητάει λογαριασμό και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σχετικά με τις ώρες φόρτισης.Εγώ προσωπικά το φόρτισα όταν έφτασε στο 2% η μπαταρία και έκανε 2 ώρες και 40 λεπτά για να φτάσει το 100%.

Ερώτηση:

το here maps πώς δουλεύει;;Πρέπει να είμαι συνέχεια online;;Γιατί ζητάει λογαριασμό και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα..

 

Για να μπορείς να χρησιμοποιείς τους HERE Maps offline, πρέπει να κατεβάσεις τους χάρτες της χώρας που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την χαζή ερώτηση,αλλά πώς μπορώ τα τραγούδια που έχω περάσει στο κινητό να τα κάνω ήχο κλήσης;;'
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την χαζή ερώτηση,αλλά πώς μπορώ τα τραγούδια που έχω περάσει στο κινητό να τα κάνω ήχο κλήσης;;'

 

Κατεβάζεις την εφαρμογή Ringtone Maker της Nokia και μέσα από την εφαρμογή τα κάνεις ringtone.

Ringtone Maker

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Τι ακουστικά χρησιμοποιείτε όταν ακούτε ραδιόφωνο στο κινητό?Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά όταν πάω να ακούσω ραδιόφωνο με ακουστικά υπάρχει ένας παραξενοσ ήχος κάθε 3 Δευτερόλεπτα.Κάτι σαν "ντουπ"..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

 

Τι ακουστικά χρησιμοποιείτε όταν ακούτε ραδιόφωνο στο κινητό?Μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά όταν πάω να ακούσω ραδιόφωνο με ακουστικά υπάρχει ένας παραξενοσ ήχος κάθε 3 Δευτερόλεπτα.Κάτι σαν "ντουπ"..

 

Πάρε αυτά τα χρωματιστά της Nokia, τα colloud που δεν μπερδεύονται. Θα ακούς κρυστάλλινο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτά τα χρωματιστά της Nokia, τα colloud που δεν μπερδεύονται. Θα ακούς κρυστάλλινο ήχο.

 

 

 

 

Συμφωνώ,και εγώ τα ίδια έχω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτά τα χρωματιστά της Nokia, τα colloud που δεν μπερδεύονται. Θα ακούς κρυστάλλινο ήχο.

 

Συμφωνώ,και εγώ τα ίδια έχω.

 

Λοιπόν,είχατε δίκιο!!!

Μόλις έβαλα ακουστικά της Nokia σταμάτησε ο θόρυβος!!!

Αλλά τα σκασμένα δεν στέκονται!!Μου πέφτουν συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν,είχατε δίκιο!!!

Μόλις έβαλα ακουστικά της Nokia σταμάτησε ο θόρυβος!!!

Αλλά τα σκασμένα δεν στέκονται!!Μου πέφτουν συνέχεια!!!

 

Κάτι άσπρα ακουστικά είναι??? Αν ναι θέλουν λίγο συνήθεια.:cool:

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

τελευταία ενημέρωση του κινητού πριν από λίγη ώρα,η καινούργια έκδοση είναι η : 8.10.14234.375. Αύριο που θα <<ψαχουλέψω>> το κινητό,θα σας πω και για τυχόν αλλαγές.Ενημερώθηκαν και οι εφαρμογές : Αθλητισμός,Καιρός,Ταξίδι,Microsoft remote desktop και Μουσική. Edited by mimakos1975
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...