Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 735


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυατυχως ειναι μονο το μαυρο

αραγε μπορει να παρει κανεις αλλο χρωμα καπακι?

 

http://www.fnac.com/Pack-Fnac-Nokia-Lumia-735-Noir-8-Go-Socle-de-chargement-sans-fil-DT-601-Carte-memoire-microSDHC-32-Go/a7711426/w-4

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καπακια φυσικα και θα βγουν, αν δεν υπαρχουν τωρα,

τα οποια ειναι εναλαξιμα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δυατυχως ειναι μονο το μαυρο

αραγε μπορει να παρει κανεις αλλο χρωμα καπακι?

 

http://www.fnac.com/Pack-Fnac-Nokia-Lumia-735-Noir-8-Go-Socle-de-chargement-sans-fil-DT-601-Carte-memoire-microSDHC-32-Go/a7711426/w-4

Εξαιρετική προσφορά θα έλεγα.

Βλέπω και μεμονωμένα έπεσε η τιμη του στα 199 ευρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική προσφορά θα έλεγα.

Βλέπω και μεμονωμένα έπεσε η τιμη του στα 199 ευρω.

 

Μπορουμε να το παρουμε απο φνακ;

Η θα ειναι κλειδωμενο

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να το παρουμε απο φνακ;

Η θα ειναι κλειδωμενο

 

Unbranded είναι αυτά που πουλάνε λογικά.

Με PayPal η κάρτα πληρώνεις,αφου ανοίξεις λογαριασμό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καπακια φυσικα και θα βγουν, αν δεν υπαρχουν τωρα,

τα οποια ειναι εναλαξιμα.

Τα 730/735 δεν αλλαζουν καπακια οπως το 830. Ειναι unibody σχεδιαση οπως το 720, 920 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Τα 730/735 δεν αλλαζουν καπακια οπως το 830. Ειναι unibody σχεδιαση οπως το 720, 920 κτλ

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω... μια χαρά αλλάζεις καπάκια στο 730 και 735...

δες εδω:

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω... μια χαρά αλλάζεις καπάκια στο 730 και 735...

δες εδω:

Σωστος, λαθος μου. Εχεις δικιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα καπάκια που υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση στο 735 είναι ο κωδικός CC-3086 και αναμένεται να κοστίζουν 20 € περίπου...

http://www.nokia.com/mea-en/accessories/accessory/cc-3086/specifications/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχουν οι αθόνες OLED και AMOLED;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις αγόρασα το κινητό.

 

Μου έχει αφήσει προς το παρόν πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Οθόνη και κάμερα αρκετά αξιόλογα.

Είχα πριν ένα LUMIA 925 το οποίο δυστυχώς με άφησε νωρίς γιατί έπεσε και έσπασε η οθόνη.

 

Νομίζω οτι από το lumia 925 (που το θεωρώ ένα από τα κορυφαία) η μετάβαση είναι πολύ καλή.

 

Αυτό που με χαλάει λίγο είναι οτι δεν υπάρχει camera button στα πλάγια,και πρέπει να συνηθίσω τα τρία κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης που βρίσκονται πλέον εντός της οθόνης και όχι ξεχωριστά κάτω από αυτή.

Βέβαια στα μεγάλα συν, η αποσπώμενη μπαταρία (το 925 δεν είχε) και η επέκταση μνήμης.

 

Θα τραβήξω και μερικές φωτογραφίες και θα τις ανεβάσω.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στην επισύναψη διάφορες φωτογραφίες.

 

Το κινητό το έστησα με εφαρμογές/παιχνίδια παίζει απροβλημάτιστα, στο multitasking έχει πολύ καλή απόκριση.

Από μουσική,στα ακουστικά είναι ικανοποιητική (δοκίμασα με iLuv) μέσα η nokia δεν δίνει ακουστικά.

Το ηχείο τώρα,στην μέγιστη ένταση "Τσιρίζει" παίζει με πολλά πρίμα, αν κάνουμε λίγο κάτω την ένταση παίζει καλύτερα.

Έτρεξα video fullHD έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από την αναπαραγωγή.Καθαρή,δεν κόλλησε καθόλου,ζωηρά χρώματα και πολύ καλή φωτεινότητα.Και υπό γωνία βλέπεις.

Στις φωτογραφίες τώρα,Βγάζοντας διάφορα πράγματα από κοντά,το μόνο που θα περίμενα είναι να είναι λίγο πιο ζωηρά τα χρώματα.Κατά τα άλλα βγάζει στο επίπεδο σαν αυτό που έχουμε συναντήσει και σε άλλα τηλέφωνα lumia.Πολύ καλές macro φωτογραφήσεις,και (βεβαία) πολύ καλές selfie φωτογραφίες,η μπροστινή κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες,αρκεί βέβαια να υπάρχει φωτισμός γιατί αν είναι σκοτεινά δεν βγαίνει τίποτα! Υπάρχει θόρυβος στο zoom το οποίο γίνεται μόνο από την οθόνη,το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι το camera button!

GPS (Here Drive+) τέλεια απόκριση. Οκ το περίμενα μιας και το συγκεκριμένο GPS απλά δεν υπάρχει!

Καλώδιο σύνδεσης Η/Υ μέσα δεν έχει,ο φορτιστής είναι fix με το καλώδιο. Έχω Windows 8 με το που το σύνδεσα το διάβασε κατευθείαν.

Μεγάλη αβάντα,η MicroSD,έχω βάλει μια 16 GB sandisk class 10 (πιστεύω είναι η ιδανική κλάση) και με ρώτησε για το κάθε ενα (φωτογραφίες/μουσική/βίντεο/λήψεις) που θέλω να αποθηκεύονται.

Από οθόνη φοβερή απόκριση στο touch.

 

Τα κουμπιά τώρα,σου έχει επιλογή αν θες να μένουν μόνιμα ή αν θες οι εφαρμογές να έχουν την δυνατότητα εμφάνισης/απόκρυψης (πχ κάμερα)Υπάρχει και λειτουργία που αν την έχεις ενεργοποιημένη, σου επιτρέπει με μια σάρωση του δαχτύλου στα κουμπιά να τα εμφανίσεις ή να τα αποκρύψεις.

 

Το τηλέφωνο το "ξεζούμισα" και δεν ζεστάθηκε έντονα.Κάτι που στο lumia 925 το είχα σε έντονο βαθμό.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος και το 630/635,

ας δοκιμασει αν οι μπαταριες μπορουν να αλλαχθουν μεταξυ τιυς

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Lumia 735 now available in cyan, exclusively from Carphone Warehouse

http://www.neowin.net/news/microsoft-lumia-735-now-available-in-cyan-exclusively-from-carphone-warehouse

 

http://static.neow.in/images/uploaded/2014/10/lumia-735-blue-01.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσα σου ζήτησαν !?

Όπως και να το δεις, είναι downgrade απο 925 σε 730...

 

Το ξέρω,αλλά με σπασμένη οθόνη & δόνηση (χάλασε κ αυτή από το πέσιμο) δεν σύμφερε.Έδωσα λίγα παραπάνω χρήματα και πήρα το 735.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες ομως την αποψη σου για το 735

 

Την έχω γράψει.

σελίδα 2, post #39

 

Σε γενικές γραμμές,το κινητό δεν με έχει απογοητεύσει.Οθόνη και απόκριση τα δυνατά σημεία.Και η μπαταρία του κρατάει κοντά στην μιάμιση μέρα με νορμάλ χρήση (άντε και λίγο παραπάνω! :happy: )

Στα αδύνατα σημεία του τώρα, η κάμερα που στο ζουμ παραμορφώνει την εικόνα, και η απουσία του camera button.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο 925 και στο 735 ποιο ειναι καλυτερο ... εχει μεγαλη διαφορα η ποιοτητα στις φωτο το ενα με το αλλο?

 

Άλλη κάμερα το ένα και άλλη το άλλο. Για να μην βγαίνουμε εκτός, μιας και στα θέματα των συσκευών δεν επιτρέπονται συγκρίσεις συσκευών, θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα θέμα στην ενότητα "Επιλογή συσκευής" για να σε βοηθήσουν οι φίλοι που γνωρίζουν ώστε να επιλέξεις την επόμενη συσκευή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...