Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαια αξίζει, αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση. Προβλήματα γενικά δεν υπάρχουν, τρέχει σε ΜΜ και η μπαταρία μου βγάζει μεικτή χρήση περίπου 6 ώρες οθόνη με σερφάρισμα wifi και αρκετό youtube.

Πολύ αξιόπιστο τάμπλετ, σε ιδανικές διαστάσεις/βάρος, με καλή οθόνη, εξαιρετικά ηχεία και αδιάβροχο (ιδανικό για παραλία κλπ).

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αυτό που με ενδιαφέρει (όπως και το περισσότερο κόσμο) είναι να μη "κολλάει" και η μπαταρία του να είναι καλή.Απο ότι βλέπω όμως πληρεί όλες αυτές τις προϋποθέσεις το θηριάκι! Μακάρι να έδινε κι άλλη μια αναβάθμιση η sony, διότι με 3gb ram νομίζω ότι δε θα είχε πρόβλημα. Ακόμα όμως κι έτσι είναι μια χαρά μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αυτό που με ενδιαφέρει (όπως και το περισσότερο κόσμο) είναι να μη "κολλάει" και η μπαταρία του να είναι καλή.Απο ότι βλέπω όμως πληρεί όλες αυτές τις προϋποθέσεις το θηριάκι! Μακάρι να έδινε κι άλλη μια αναβάθμιση η sony, διότι με 3gb ram νομίζω ότι δε θα είχε πρόβλημα. Ακόμα όμως κι έτσι είναι μια χαρά μου φαίνεται

Δυστυχώς, καμία συσκευή με sd 800 -801 δεν πήγε στην Ν.

Αλλά από θέμα απόδοσης θα σε ενθουσιάσει. Και η μπαταρία του είναι καλή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, καμία συσκευή με sd 800 -801 δεν πήγε στην Ν.

Αλλά από θέμα απόδοσης θα σε ενθουσιάσει. Και η μπαταρία του είναι καλή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε το εχθές. Δεν θα το μετανιώσεις ούτε στιγμή. Ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ποτέ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε xapos

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αγορά και πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος! Γενικά πάντως έχω την εντύπωση ότι όλη η σειρά z στα τάμπλετ είναι πολύ καλη
Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς όσο δεν πάει.

 

Να είσαι καλά φίλε xapos! Το μόνο που θέλω να αλλάξω είναι το καπάκι της θύρας φόρτισης στο οποίο έχει χαλάσει το εσωτερικό ελαστικό με αποτέλεσμα να μη "μαγκωνει" πάνω στο σώμα του τάμπλετ και φυσικά να μη προσφέρει αδιαβροχοποίηση(όχι τίποτε άλλο αλλά το ετοιμάζω και για παραλια:p). Να φανταστώ,στο ebay θα βρω,σωστά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια βλακεία περασα μονος μου την καινούρια μπαταρια αλλα εσπασα ενα πινακι που δινει εντολες για την ενταση και το power με αποτ. τωρα να μη μου λειτουργει το volume up.αυτο δε με πειραζει γιατι ειμαι root και τη ρυθμιζω απο αλλου την ενταση.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το vol up που θα χρειαστει μελλοντικα;για να μπω recovery και να το συνδεσω με υπολογιστη σε fastboot mode...νομίζω χρειαζεται το vol. down σε ολες τις εκδοσεις λογισμικου..σωστα;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια εκανα μια βλακεία περασα μονος μου την καινούρια μπαταρια αλλα εσπασα ενα πινακι που δινει εντολες για την ενταση και το power με αποτ. τωρα να μη μου λειτουργει το volume up.αυτο δε με πειραζει γιατι ειμαι root και τη ρυθμιζω απο αλλου την ενταση.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το vol up που θα χρειαστει μελλοντικα;για να μπω recovery και να το συνδεσω με υπολογιστη σε fastboot mode...νομίζω χρειαζεται το vol. down σε ολες τις εκδοσεις λογισμικου..σωστα;;

 

Αν και λιγο καθυστερημενα η απαντηση, σωστα, το volume down ειναι για να περασεις το λογισμικο.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

περασα μονος μου την καινούρια μπαταρια
Γιατί κατέληξες σε αυτή την λύση; Εννοώ γιατί δεν το ανέθεσες σε κάποιο σέρβις, λόγω κόστους ή μη εμπιστοσύνης;

Σε ρωτάω γιατί και εγώ θέλω να την αλλάξω, έχω την καινούργια ήδη στα χέρια μου.

 

 

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

λογω κοστους.την μπαταρια την αγορασα 10 ευρω καινουρια.και στο σερβις ζητανε υπερογκα ποσα.το ανοιξα απο μπροστα πανευκολα.λογικα η κολλα της διπλης οψεος ταινιας, μετα απο ενα χρονο χαλαρωσε και δεν ηθελε καν θετμαντικο πιστολακι για να μαλακωσει.οποτε θα σας συμβουλευα να μην το βρεχετε το ταμπλετακι.ενα κουμπωματακι μικρο ασπρομαυρο ηταν των κουμπιων..απο βλεκεια μου το εσπασα,ξεκουμπωνει πανευκολα.τουλαχ. λειτουργει το vol. down και μπαινω recovery..και κανονικα δε τα πατουσα ποτε γιατι είμαι root και αυξομειωνω ενταση με slide στη δεξια μερια της οθονης..
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα απο μπροστα πανευκολα.λογικα η κολλα της διπλης οψεος ταινιας, μετα απο ενα χρονο χαλαρωσε και δεν ηθελε καν θετμαντικο πιστολακι για να μαλακωσει.
Και πως το έκανες να κολλήσει πάλι, είχες προμηθευτεί ανταλλακτικό διπλής επικόλλησης; Βρήκες κάποιο βίντεο για το πως το αποσυναρμολογείς, ή το έκανες "στα κουτουρού"; Εγώ σκέφτομαι να το αναθέσω στην Omnitech. Ευχαριστώ.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

επειδή ειχε στεγνωσει η κολλα της ταινιας,δε σκιστηκε μόλις την ξεκολλησα και εβαλα την ίδια+ 4 σταγονιτσες απο μια κολλα (πορτοκαλι δεν θυμαμαι) στις γωνιες,σε ενα φιλαράκι ηλεκτρολογο που μου ειπε και μεσα σε κυκλωμα να μπει,δεν εχει θεμα.μια χαρα είναι.ναι εχει βιντεο στο y.t αλλα δε φτανει στο σημείο που ανοιγει το κλιπακι.Είναι γελοιο ομως,τωρα το έμαθα μετα τη ζημιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι ολο μου κόβει το μνμ;ειπα κατι σημαντικο και δε το εμφάνισε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ξέρει-έχει κανείς την Ελληνική (kit kat) ROM (FTF); για το SGP621

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι η 23.0.1.A.0.167

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ πήγα για αγοράσω τη βάση φόρτισης του ταμπλέτ DK39, τυχαία είδα στο Αμαζον την λίγο πιο ακριβή βάση Sony BSC10.

 

Έρχεται με φορτιστή που μοιάζει για λαπτοπ ,η βάση έχει έξοδο 1.8Α. , 40% σε μια ώρα φορτισε το ταμπλέτ ενώ έκανε streaming μουσική.

 

Έχει Bluetooth NFC ηχείο

Η βάση μεγάλη, ταμπλέτ κάθεται και όρθιο.

Έχει υποδοχές για να φορτίσει τα Ζ1,Ζ2 κινητά, και τα Ζ2, Ζ3 ταμπλέτ.

 

http://livedoor.blogimg.jp/kunkoku/imgs/7/6/767cec48.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ πήγα για αγοράσω τη βάση φόρτισης του ταμπλέτ DK39, τυχαία είδα στο Αμαζον την λίγο πιο ακριβή βάση Sony BSC10.

 

Έρχεται με φορτιστή που μοιάζει για λαπτοπ ,η βάση έχει έξοδο 1.8Α. , 40% σε μια ώρα φορτισε το ταμπλέτ ενώ έκανε streaming μουσική.

 

Έχει Bluetooth NFC ηχείο

Η βάση μεγάλη, ταμπλέτ κάθεται και όρθιο.

Έχει υποδοχές για να φορτίσει τα Ζ1,Ζ2 κινητά, και τα Ζ2, Ζ3 ταμπλέτ.

 

http://livedoor.blogimg.jp/kunkoku/imgs/7/6/767cec48.jpg

ενδιαφερον!! και η τιμη του?? γιατι εχει πολλα παρελκομενα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αξιζει στην τιμή που θα ακούσεις..... :lol::rolleyes::X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αξιζει στην τιμή που θα ακούσεις..... :lol::rolleyes::X

δηλαδη ποσο?? κανα 70-80αρι?? αν εχει τοσα χρηματα αξιζει.εδω 35 ευρο κανει η απλη επωνυμη μαγνητικη βαση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο?? κανα 70-80αρι?? αν εχει τοσα χρηματα αξιζει.εδω 35 ευρο κανει η απλη επωνυμη μαγνητικη βαση.

Κάπου εκεί πιστεύω. Ας μας πει ο φίλος

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

H Sony το μακρινο 2014 την πουλουσε 130 ευρω :O

Τωρα ειναι περιπου στα 32 οπως ειπε ο φιλος, με εγγυηση Αμαζον.

Καταλαβαινεις την ποιοτητα και απο τον φορτιστη, που εχει και μετασχηματιστη(!) και ποιοτητα καλωδιων Sony-δεν ειναι ομως micro USB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ξέρει-έχει κανείς την Ελληνική (kit kat) ROM (FTF); για το SGP621

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι η 23.0.1.A.0.167

 

Καλημέρα, το ξαναβάζω για να μη "χαθεί"

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη μοαταριας το sot παραμένει ιδιο.7-7,5.στην αρχη ειχα 11.οποτε καταληγω σε γενική φθορά μεταλλων hardware.δεν εξηγείται αλλιως.κριμα παντως ουτε 2 χρόνια δεν έκλεισε..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...