Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω το z3 compact από εξωτερικό για την γυναίκα μου, εγώ έχω το z5 compact.

Να ρωτήσω υπάρχει ασύρματος φορτιστής που να ταιριάζει και στα δύο τηλέφωνα;

Εάν οχι ποιον μου προτείνετε για το z3;

Από Ελλάδα η και από ebay.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το Pc Companion βρήκε την 575 κατευθείαν. Θα κάνει clean install ή έχει επιλογή να την περάσει από πάνω. Δεν θέλω για απλό update να το στήνω από την αρχή.

 

Το PC companion δεν κάνει clean install. Δε θα χάσεις τίποτα και σου το λέει κιόλας πριν την έναρξη της διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Το PC companion δεν κάνει clean install. Δε θα χάσεις τίποτα και σου το λέει κιόλας πριν την έναρξη της διαδικασίας.

 

Έχεις δίκιο. Πρώτη φορά το χρησιμοποίησα :D

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το z3 compact από εξωτερικό για την γυναίκα μου, εγώ έχω το z5 compact.

Να ρωτήσω υπάρχει ασύρματος φορτιστής που να ταιριάζει και στα δύο τηλέφωνα;

Εάν οχι ποιον μου προτείνετε για το z3;

Από Ελλάδα η και από ebay.

Ευχαριστώ

 

Ασύρματος τι εννοείς? Έχει ασύρματη φόρτιση το z3 ή το z5? Μαγνητική μήπως λες?

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματος τι εννοείς? Έχει ασύρματη φόρτιση το z3 ή το z5? Μαγνητική μήπως λες?

 

Μαγνητική δεν παίζει, γιατί το Ζ5c δεν έχει.

Ασύρματη δεν υποστηρίζει κανένα από τα 2 πάντως. (για το φίλο το λέω, εσύ το ξέρεις).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαγνητική δεν παίζει, γιατί το Ζ5c δεν έχει.

Ασύρματη δεν υποστηρίζει κανένα από τα 2 πάντως. (για το φίλο το λέω, εσύ το ξέρεις).

 

Μα ναι το Z3 έχει μαγνητική λόγω του ότι έχει καπάκι στο usb ενώ το άλλο όχι. Πάντως αν εξαιρέσεις αυτή τη λεπτομέρεια, σα διδυμάκια είναι... :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω πάρει αυτό και δουλεύει άψογα. Κάθεται σωστά ακόμα και όταν η συσκευή βρίσκεται σε θήκη και το ledάκι που έχει βοηθάει πολύ για να βλέπεις πότε φορτίζει, πότε είναι πλήρως φορτισμένο κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατετην αναβαθμιση σε Μ τι λετε καλυτερα ειναι η να μεινουμε στην λολιποπ?Τα υπερ και τα κατα πειτε μας αν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατετην αναβαθμιση σε Μ τι λετε καλυτερα ειναι η να μεινουμε στην λολιποπ?Τα υπερ και τα κατα πειτε μας αν γινεται.

 

Εγώ δεν είδα καμία ουσιαστική διαφορά και μπορώ να πω ότι με την 5.1.1 ήμουν πιο ευχαριστημένος απ' ότι με την 6.0.1. Ας όψεται το σκάλωμά μου που δε μπορούσα να αφαιρέσω το εικονίδιο της αναβάθμισης από τη status bar και δεν ήθελα να είναι μόνιμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατετην αναβαθμιση σε Μ τι λετε καλυτερα ειναι η να μεινουμε στην λολιποπ?Τα υπερ και τα κατα πειτε μας αν γινεται.

 

Στην σελίδα 303 δες τα post μου.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ειδα τα ποστ και μαλλον αυτες τις μερες θα κανω την αναβαθμιση.

 

εγω βλεπω καλυτερη αυτονομια απο την 5, καλυτερη καμερα, πιο πλουσιο μενου. δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να μεινει καποιος στην 5. Αρκει να του δουλευει σωστα, τυχον προβληματα δεν σχετιζονται με την αναβαθμιση. και κλειστε την δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας κτλ, αυτο τρωει πολλη μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα παιδια για να δουμε.Αντιγραφα ασφαλειας ολα να τα κλεισω η αυτο της google?

 

Εγω ολα, αλλα παιρνω back up μια στο τοσο. απλα να μην ειναι ανοιχτο το αυτοματο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 575 εδώ και 20 μέρες περίπου και δεν είμαι ικανοποιημενος την πέρασα μέσω Pc Companion. Πως κάνω clean install μήπως δω και εγώ διάφορα??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι όταν είναι συνδεμένο στο ασύρματο, καθυστερούν οι εφαρμογές. Ενώ με τα δεδομένα και 4g πάει σφαίρα. Και όχι δε φταίει το Wifi.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 575 εδώ και 20 μέρες περίπου και δεν είμαι ικανοποιημενος την πέρασα μέσω Pc Companion. Πως κάνω clean install μήπως δω και εγώ διάφορα??

 

Εγώ με 575 (Companion) από χθες όλα κομπλέ. Τι ακριβώς δεν πάει καλά με το δικό σου; Έφυγε και το σηματάκι πάνω από το εικονίδιο του σήματος που με δαιμόνιζε :devil:

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 575 εδώ και 20 μέρες περίπου και δεν είμαι ικανοποιημενος την πέρασα μέσω Pc Companion. Πως κάνω clean install μήπως δω και εγώ διάφορα??

 

Για clean install, πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πας Ρυθμίσεις, Δημ. αντ. ασφάλ. και επαναφορά, Επαναφορά εργοστ. δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση εχθες,ολα καλα μεχρι σημερα το πρωι που το εβαλα για φορτιση,Απο τις 6 το πρωι δεν εχει φορτισει ακομη,και οταν ξυπνησα φαινοταν σα να αποσυνδεοταν απο το φορτιστη ολη την ωρα,αναβοσβηνε το λεντ ειδοποιησεις και η οθονη.Το εβαλα κανονικα απο την θυρα και φαινεται οτι φορτιζει κανοικα.Δεν τον αναγνωριζει σωστα?Σας εχει τυχει αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν το φορτιζω πο την θυρα γραφει <φορτιση>ενω οταν το βαζω στο μαγνητικο γραφει<ταχυτατη φορτιση>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει και σε άλλους. Όταν ξεκινώ μια κλίση το κινητό περνά σε μαύρη οθόνη. Η οθόνη δεν ξανα ανοίγει αν δεν ολοκληρωθεί η κλίση, ώστε ο συνομιλητής να κλείσει το τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι αν δεν απαντήσει ο άλλος δεν μπορώ να τερματίσω την κλιση. Ρύθμισα το power button ώστε πατώντας το να τερματίζει η κλιση. Το πρόβλημα είναι όταν θέλεις να κάνεις με το κινητό κάτι παράλληλα με την κλίση, πχ να ψάξεις τις επαφές ή να πληκτρολογήσεις κάτι. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Mήπως φοράς κάποιο screen protector που καλύπτει τον αισθητήρα εγγύτητας που έχει η συσκευή(λογικά από ότι βλέπω σε φωτογραφίες, είναι ψηλά στην αντίθετη πλευρά από εκεί που είναι η κάμερα);
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξεκίνησε το πρόβλημα και της κοπέλας μου. Δες αν φαίνεται ο αισθητήρας φωτός ή αν έχει μετακινηθεί πίσω από την τρύπα που έχει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...