Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου αρέσει που πήραμε unbranded για να παίρνουμε πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις και στη Vodaphone πήραν πρώτοι την αναβάθμιση.

 

Τέλος πάντων να ευχηθώ χρόνια πολλά στη SONY που χθες έκλεισε τα 70 της χρόνια :love: και να μας κάνει σύντομα δωράκι την αναβάθμισή:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πως βγαινει απο την μπαρα οι ειδοποιησεις για την αναβαθμιση;Θελω να την κανω σε κανα μηνα και ειναι σπαστικο να τις βλεπεις μπροστα σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πως βγαινει απο την μπαρα οι ειδοποιησεις για την αναβαθμιση;Θελω να την κανω σε κανα μηνα και ειναι σπαστικο να τις βλεπεις μπροστα σου.

Πήγαινε στις εφαρμογές-ΟΛΑ και βρες το update center και καντο διακοπή.

Θα στο ξαναπετάξει με επανεκκίνηση. Άλλη λύση είναι αν είσαι rooted να παγώσεις την ίδια την εφαρμογή.

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στο unbranded της γυναίκας μου η αναβάθμιση. Για να δούμε πως θα τα πάει..

 

OTA ή από Companion ; Ελληνικό unbranded και εγώ αλλά πουθενά στον ορίζοντα η MM :(

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στο unbranded της γυναίκας μου η αναβάθμιση. Για να δούμε πως θα τα πάει..

Η 6 δεν έχει βγει ούτε στο flashtool για την unbranded, πως ήρθε σε σένα? Δε θα είναι ελληνικό μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/d59de8f8d41a30c5dcd1915f1629614e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/5e37b6f9d1f6a5efedbb0a4a53a9a871.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/7b43c557132a2fab6813f9d4b7cbba78.jpg

 

Μάγκες καμια Ρομ δεν μπαίνει με τίποτα ενω εκανα τα παντα κανονικά. Καμια βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει καμία διαφορά η nordic από την Ελληνική; γιατί πείρα το τηλ μου μεταχειρισμένο πριν καμιά βδομάδα και μου είχε έρθει ηδοποίηση για update και υπέθεσα οτι είναι κάτι σε vodafon οπότε για να μην έχω θέματα με branded έβαλα την nordic αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να βάλω την Ελληνική τώρα που βγήκε, θα έχει διαφορές;

Πάντως δεν έχω παρατήρησή κάτι κακό αλλά δεν το είχα δουλέψει και με την 5.χχ οπότε δεν ξέρω αν είναι κάτι καλύτερο απο πρίν

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε ενημέρωση συστήματος (965.5 ΜΒ) OTA ...

Ρίξτε και σεις μια ματιά στην ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι παρατήρησα

 

Άμα είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι και κοιτάς το κινητό ευθεία απέναντι από το πρόσωπο σου, κλειδώνει η οθόνη μετά από κάποια δευτερόλεπτα.

 

Αυτό δεν γίνεται αν αλλάξει η γωνία που το κρατάς.

Μόνο άμα είναι η οθόνη παράλληλα με το πρόσωπο σου ενώ είσαι ξαπλωμένος.

 

Δοκιμάστε το.

 

Έχω αδράνεια στα 30 δεύτερα και απενεργοποιημένο τον οπίσθιο φωτισμό, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό unbranded και ήρθε η ειδοποίηση για update της MM. Έχει διαφορά αν την κάνω με το Companion ή αν κάνω επαναφορά από την συσκευή και εγκατάσταση μετά OTA ;
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό unbranded και ήρθε η ειδοποίηση για update της MM. Έχει διαφορά αν την κάνω με το Companion ή αν κάνω επαναφορά από την συσκευή και εγκατάσταση μετά OTA ;

Εγώ θα την κάνω OTA και μετά reset.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την κάνω OTA και μετά reset.

 

Εγώ κάνω επαναφορά, update OTA και ξανά επαναφορά χρόνια τώρα χωρίς πρόβλημα αλλά είπα μήπως δουλέψω το Companion αυτή την φορά, αλλά μπα θα ακολουθήσω την παλιά μου μέθοδο.

 

P.S Α βγάζω την SIM και την memory card. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απλά θυμάμαι κάπου το είχα διαβάσει.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φύγει το εικονίδιο της ενημέρωσης λογισμικού; Δεν θέλω να κάνω τώρα το update και δε θέλω να το βλέπω όλη την ώρα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φύγει το εικονίδιο της ενημέρωσης λογισμικού; Δεν θέλω να κάνω τώρα το update και δε θέλω να το βλέπω όλη την ώρα εκεί.

 

εαν δεν είσαι ρουτ δεν υπάρχει τρόπος γιατί το ρημάδι το whats new δεν παγώνει πραγματικά.

Την αναβάθμιση την έκανα 1η Μαίου από PC companion αλλά χωρίς reset (ούτε πριν ούτε μετά) και έγινε ευκολότατα χωρίς να χαθεί τίποτα. 18 μέρες αργότερα, δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα και βελτιώθηκε και η κατανάλωση μπαταρίας που στην αρχή μου φαινόταν προβληματική... άρα πιστεύω οτι άδικα θα ταλαιπωρηθείτε για clean install, στο κάτω κάτω κάντε απλή αναβάθμιση κια αν κάτι δεν κάτσει σωστά, μετά από 15 μέρες κάντε την full διαδικασία του clean install.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγω ΟΤΑ χωρις clean install με 110 εφαρμογές μεσα και ειναι αρκετά πιο γρήγορο σε σχέση με την 5 χωρις το παραμικρό lagging. Η κάμερα ειναι πολυ πιο γρήγορη και εύχρηστη ειδικα στο manual και εστιάζει πιο γρήγορα. Γενικά αισθάνομαι σαν να εχω καινούριο κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...