Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
οσο για μπαταρια, θεωρω οτι δε θα εχει θεμα αλλα μενει να το δουμε.

 

Οι πρώτες αναφορές άλλα λένε... γιαυτό σε ρωτάω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι πρώτες αναφορές άλλα λένε... γιαυτό σε ρωτάω.

 

Δεν το χειρίζομαι εγώ οπότε δε θα έχω σωστή εικόνα. Θα δω χρόνους και θα ρωτήσω τη μάνα μου που κάνει ίδια χρήση αν είδε μείωση αυτονομίας. Εξάλλου το λιώνει στο WhatsApp με την αδερφή μου λόγω εξωτερικού οπότε 3G WiFi κτλ δουλεύουν full.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έπεσε ένα ποτήρι νερό στο Z3 Compact μου (τα πλαϊνά καλύμματα εννοείται κλειστά) και μάλλον μπήκε και στο εσωτερικό μιας και πλέον το κινητό δε δείχνει κανένα σημάδι ζωής.

Να ρισκάρω να το στείλω στην ARVATO για service;; Στη τελική, δεν είναι δικό μου φταίξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έπεσε ένα ποτήρι νερό στο Z3 Compact μου (τα πλαϊνά καλύμματα εννοείται κλειστά) και μάλλον μπήκε και στο εσωτερικό μιας και πλέον το κινητό δε δείχνει κανένα σημάδι ζωής.

Να ρισκάρω να το στείλω στην ARVATO για service;; Στη τελική, δεν είναι δικό μου φταίξιμο...

 

Εννοείται και να το πας! 2 φορές μου έχουν αλλάξει συσκευή λόγω νερού..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Να βράσω, βγήκε η android 6 rom της vodafone και όχι η σκέτη ακόμα...

 

Οχι ρε φίλε δεν τη παλεύουνε. Εχω καεί να περιμένω...

http://cdn.meme.am/instances/66791378.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να βράσω, βγήκε η android 6 rom της vodafone και όχι η σκέτη ακόμα...

 

Φλασαρε την Nordic ντεεεε.. αξίζει !

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την Nordic ντεεεε.. αξίζει !

 

Εγώ έχω Ιταλικό vf από σκρουτζομάγαζο και μου έχει έρθει μια βδομάδα τώρα η αναβάθμιση, και είναι και επίμονο το μήνυμα, κάθε φορά που το ανοίγω τσουπ επιμένει....και τικάρω μην με ξαναενημερώσεις, και μετά πετάγεται το what's new να μου πει και αυτό οτι έχω system update...

 

Με τόση επιμονή λέω να ενδώσω (!)....αλλά να το κάνω upgrade ή πρέπει να κάνω fresh install αφού αλλάζω έκδοση android;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να κανείς απλά αναβάθμιση και αν δεις ότι κάτι δεν πάει καλά μπορείς να του κανείς μετά μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και να το πας! 2 φορές μου έχουν αλλάξει συσκευή λόγω νερού..

Ωραία ευχαριστώ. Τι να τους πω όμως στο service;; Οτι πήρε νερό η συσκευή και τα τίναξε ή ότι απλά σταμάτησε να δουλεύει;; Είναι η πρώτη φορά που μπλέκω με service και δε θέλω να κάνω κάποια γκάφα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραία ευχαριστώ. Τι να τους πω όμως στο service;; Οτι πήρε νερό η συσκευή και τα τίναξε ή ότι απλά σταμάτησε να δουλεύει;; Είναι η πρώτη φορά που μπλέκω με service και δε θέλω να κάνω κάποια γκάφα.

 

Αν εχει πάρει νερό... φαίνεται, δεν χρειάζεται να το κρύψεις, καλύτερα να είσαι ειλικρινής για το τι συνέβη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει πάρει νερό... φαίνεται, δεν χρειάζεται να το κρύψεις, καλύτερα να είσαι ειλικρινής για το τι συνέβη.

Παντως, με ενα ποτηρι νερο δεν πεθαινει καμια συσκευη, ειτε ειναι αδιαβροχη, ειτε οχι. Μηπως εγινε και τιποτα αλλο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως, με ενα ποτηρι νερο δεν πεθαινει καμια συσκευη, ειτε ειναι αδιαβροχη, ειτε οχι. Μηπως εγινε και τιποτα αλλο?

Όχι φίλε μου...

Απλά έπεσε νερό πάνω στη συσκευή και μετά από λίγα λεπτά, απλά νέκρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε την Nordic ντεεεε.. αξίζει !

Ε σιγά, περιμέναμε τόσο καιρό, για μια βδομάδα παραπάνω δε χάθηκε ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Ιταλικό vf από σκρουτζομάγαζο και μου έχει έρθει μια βδομάδα τώρα η αναβάθμιση, και είναι και επίμονο το μήνυμα, κάθε φορά που το ανοίγω τσουπ επιμένει....και τικάρω μην με ξαναενημερώσεις, και μετά πετάγεται το what's new να μου πει και αυτό οτι έχω system update...

 

Με τόση επιμονή λέω να ενδώσω (!)....αλλά να το κάνω upgrade ή πρέπει να κάνω fresh install αφού αλλάζω έκδοση android;;

 

Από τη στιγμή που δεν έχεις θέμα με εγγύηση την κάνεις και αν δεν βγει καλή γυρνάς πίσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη αδέρφια.

 

Έχω κλείσει την αυτόματη αναβάθμιση και δεν σκοπεύω να κάνω την αναβάθμιση όταν βγεί εκτός και αν κάποιος από εσάς μου αλλάξει γνώμη. Συνεχίζω να διαβάζω σχόλια σε ξένα φόρουμ και είναι από αρνητικά έως τραγικά στο θέμα της μπαταρίας πάντα. Με τρομάζουν σχόλια του στυλ: έκανα clean install, δεν ασχολούμαι με Facebook κτλ, αφαίρεσα εφαρμογές σκουπίδια και όμως έχω μεγάλο drain battery, βγάζει 1 μέρα ενώ πριν 2 και κάτι.

 

P.S Υπάρχει βέβαια και η λύση να την βάλω να την δω και αν τρέχει κάτι να γυρίσω στην 5.1.1, όμως το έχω άριστα στημένο (είχα βρει και έναν "οδηγό" αφαίρεσης εφαρμογών του Νίκου) και βαριέμαι τρελά να το στήσω από την αρχή. Άσε που έχω δύο συσκευές και το Z3c μου βγάζει μέχρι και 4 μέρες τώρα.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Την έκανα την αναβάθμιση, τα καλά νέα είναι οτι έγινε πανεύκολα και δεν χάθηκε απολύτως τίποτα. Τα κακά νέα τα ξέρετε, από τις 9 το πρωί στο 100 (με φόρτιση όσο ήταν κλειστό) στις 21.00 στο 21%, ενώ συνήθως έκανα 2 μέρες για να κατέβω στο 20%.... Η χρήση είναι περίπου ανάλογη, είχα περίπου 3 ώρες ιντερνετ και 5-10 λεπτά ομιλίας ( συνήθως είμαι 1 ώρα ιντερνετ και 2 ώρες ομιλίας). Από τα στατιστικά βλέπω screen 21% και google play services 11% και εδώ που είμαι έχει συχνότερη αλλαγή μεταξύ 3g και 4g απο οτι στις περιοχές της Αθήνας που κινούμαι συνήθως.

 

Κατά τα άλλα νομίζω οτι είναι πιο γρήγορο και πιό 'χρωματιστό', αλλά δεν έχω δει κάτι τόσο ξεχωριστό για να αξίζει να βιαστεί κάποιος που προτιμά τη διάρκεια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση στης μάνας μου και όσο μπορώ να έχω εικόνα είναι οκ από μπαταρία. Έχω βάλει εξοικονόμηση όπως καί πριν το stamina και δεν πέφτει. Ειδικά στο 100% που ήταν χθες έμεινε μερικές ώρες εκεί και έπαθα πλάκα. Με 1 κλήση και λίγο whatsapp

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση στης μάνας μου και όσο μπορώ να έχω εικόνα είναι οκ από μπαταρία. Έχω βάλει εξοικονόμηση όπως καί πριν το stamina και δεν πέφτει. Ειδικά στο 100% που ήταν χθες έμεινε μερικές ώρες εκεί και έπαθα πλάκα. Με 1 κλήση και λίγο whatsapp

 

Νικο, εσυ κατι αλλο εχεις βαλει, γιατι στην 6.0 δεν υπαρχει stamina.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ Νίκο όπως λέει και ο φίλος στο επάνω μήνυμα μήπως πέρασες κάποια άλλη έκδοση; Υπάρχει εξοικονόμηση ενέργειας στην MM;
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, εδώ και 5 μέρες κι εγώ με 6.0 και η μπαταρία συνεχίζει να είναι το ίδιο αξιόπιστη ίσως και καλύτερη. Δυστυχώς βέβαια χάθηκε το stamina mode αλλά λένε θα το προσθέσουν μελλοντικά. Κρίμα βέβαια που το θέμα με τη χαμηλή ένταση του ηχείου δε διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...