Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι,μονο μπροστα..

Και εμένα μόνο μπροστά, ενώ στης κοπέλας μου την άσπρη είχε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα μόνο μπροστά, ενώ στης κοπέλας μου την άσπρη είχε.

 

εγω 3 εχω αλλαξει, ολα με μπροστινη μονο.

Τελος παντων, μαλλον θα παραγγειλω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε κάποιες σελίδες πίσω, υπάρχει στην lollipop τρόπος στα στατιστικά της μπαταρίας να δούμε πόσες μέρες το έχουμε ανοιχτό ; Στην KK υπήρχε.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

απλα ριχνεις το mail σου..ειναι by default ετσι..εγω πχ το εχω βγαλει και το εχω κανει ανα μισαωρο τα πρωινα. Μολις βαλεις το μαιλ και κωδικο, στο 2ο ή 3ο βημα σου λεει "συχνοτητα ελεγχου" και απο κατω Αυτοματο-ωθηση..Ημερες για συγχρονισμο μετα, που εννοει ποσο παλια μαιλ θες να επαναφερει, και το πας οσο πισω θες.

Έπρεπε να κάνω κάτι ρυθμίσεις γιατί έχω ενεργοποιημένο το 2 step verification. Αρκετά όμορφο ui η stock εφαρμογή email της Sony, αλλά δεν βρήκα ρύθμιση για απευθείας διαγραφή του email από τη notification bar. Έχει επιλογή μόνο για σήμανση ως αναγνωσμένο και αρχειοθέτηση. Το θεωρώ απαραίτητο και έτσι γύρισα στο gmail. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

στο σταμινα το εχεις βαλει στις εξαιρεσεις?

 

Δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου το stamina μεχρι τωρα οποτε δε νομιζω πως εχει να κανει με αυτο..λες να μου κανει καμια διενεξη με την ελληνικη ρομ σε σχεση με την αρχικη του? Εντωμεταξυ δοκιμασα και δευτερο λογαριασμο gmail και τον πηρε κανονικα και μαλιστα ταυτοχρονα με τον πρωτο. Hotmail αρνειται πεισματικα. :(

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και σε κάποιες σελίδες πίσω, υπάρχει στην lollipop τρόπος στα στατιστικά της μπαταρίας να δούμε πόσες μέρες το έχουμε ανοιχτό ; Στην KK υπήρχε.

 

ο,τι υπηρχε στην ΚΚ υπαρχει και τωρα..ρυθμισεις,διαχειριση ενεργειας,χρηση μπαταριας..

Τι αίσθηση έχει με την μεμβράνη πισω, δεν χάνει την premium αίσθηση του;

Ενα tempered glass για πισω μήπως θα ήταν καλύτερη λύση;

 

χμμ, προσωπικα δεν καταλαβα διαφορα στο προηγουμενο Ζ3c που ειχα..και γενικα δε νομιζω οτι φαινεται καν αν δεν το πεις σε καποιον και εφοσον τη βαλεις καλα..Τωρα αν στο χερι καταλαβαινεις οκ. Εγω δεν καταλαβα διαφορα ποτε, οποτε λεω να το προστατευσω λιγο χωρις να σκασω 15 ευρω για γυαλι και να το χοντρυνω. οποτε μην ξοδευτεις αν θες τη γνωμη μου..ή παρε nillkin που εχει δωρο μεμβρανη για πισω, απλα το γυαλι της μπροστα δε μαρεσε, της ultimate ηταν καλυτερο στο Ζ3c.

 

 

Έπρεπε να κάνω κάτι ρυθμίσεις γιατί έχω ενεργοποιημένο το 2 step verification. Αρκετά όμορφο ui η stock εφαρμογή email της Sony, αλλά δεν βρήκα ρύθμιση για απευθείας διαγραφή του email από τη notification bar. Έχει επιλογή μόνο για σήμανση ως αναγνωσμένο και αρχειοθέτηση. Το θεωρώ απαραίτητο και έτσι γύρισα στο gmail. Κρίμα

τι να σου πω, εγω 5 μαιλ τα εχω στην στοκ εφαρμογη και εχω σωθει, δεν καταλανωνει τιποτα, τα εχω προγραμματισει με ωραριο που θελω ολα, ειναι αψογα γενικα.τωρα για τη διαγραφη, σιγουρα θα βολευε αλλα το κανω και απο το pc αν δεν τανοιξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου το stamina μεχρι τωρα οποτε δε νομιζω πως εχει να κανει με αυτο..λες να μου κανει καμια διενεξη με την ελληνικη ρομ σε σχεση με την αρχικη του? Εντωμεταξυ δοκιμασα και δευτερο λογαριασμο gmail και τον πηρε κανονικα και μαλιστα ταυτοχρονα με τον πρωτο. Hotmail αρνειται πεισματικα. :(

 

τι να πω, εγω τωρα εστησα τα hotmail μου μαζι με τα gmail στην στοκ εφαρμογη και τα πηρε με την 1η ολα..μου κανει τρομερη εντυπωση.

Θες να δοκιμασεις την δικη μου ρομ?(ειναι 4.4.4 και θα πρεπει να πας σε 5.0.2 με αναβαθμιση)

https://www.dropbox.com/s/4er0guf80eyeigg/D5803_4.4.4_Z3last.ftf?dl=0

εκτος αν δεν κανεις κατι καλα..που δεν εχεις και πολλα να κανεις δηλαδη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το led ειδοποιήσεων δουλεύει με stamina ή οχι; ο φουσεκις ισχυρίζεται πως δουλεύει

 

 

 

Σε μενα όμως δεν ανάβει όταν έχω αναπάντητη/ μήνυμα. Τι ισχύει τελικά; Να το πάω πίσω ειναι ελαττωματικό;

 

 

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα με κλήση, ανάβει η ειδοποίηση σε Stamina, το χεις επίσης ενεργοποιημενο από τους ήχους και ειδοποιήσεις; Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα με κλήση, ανάβει η ειδοποίηση σε Stamina, το χεις επίσης ενεργοποιημενο από τους ήχους και ειδοποιήσεις;

 

Nαι το εχω.. τελικά βρήκα τι έφταιγε. Όταν είσαι σε stamina, στο αθόρυβο προφίλ (ούτε δόνηση ούτε ήχος) δεν ανάβει το led.

Πρέπει να είναι ή στο δυνατό ή στο αθόρυβο με δόνηση για να ανάψει.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς ήρθε αυτό?το περνάμε ?τι κάνουμε ?λέτε να διορθωθεί τίποτα?

 

ειναι αυτο που συζητουσαμε προχθες..καποια bug fixes ειναι, τωρα το κανω και εγω.. ειχαμε την 690 και παμε στην 726 λοιπον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα.18μβ. Δεν ξέρω τι ακριβώς διορθώνει.έφαγε γύρω στο 7% μπαταρία και το κινητό ζεσταθηκε λίγο. Θα δούμε στην πορεία τι άλλαξε.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και γω .., ζεστάθηκε όντως το ρημάδι και την ξεζούμισε την μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω, έχετε μαζευτεί όλα τα καλά παιδιά σε αυτό το νήμα... :rolleyes::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω, έχετε μαζευτεί όλα τα καλά παιδιά σε αυτό το νήμα... :rolleyes::lol:

Έλα να δέσει το γλυκό. :D

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω, έχετε μαζευτεί όλα τα καλά παιδιά σε αυτό το νήμα... :rolleyes::lol:

 

Έλα να δέσει το γλυκό. :D

 

ΤΑ καβλυτερα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia blog γράφει κάποιος για το Ζ2 ότι είδε διαφορά προς το καλύτερο με την Lollipop! (ειδικά στην ευκρίνεια)

Φαίνεται και από τις φώτο παρακάτω που έβγαλε τις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες με ένα άλλο Z2 που είχε την 4.4.4!

Να σας πω την αλήθεια και στο δικό μας είδα μια μικρή διαφορά προς το καλύτερο, αλλά μπορεί να είναι και placebo! :p

 

https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1943/3135/original.jpg

 

https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1943/3134/original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα να δέσει το γλυκό. :D

 

ΤΑ καβλυτερα!

 

Μας χωρίζουν 350 ευρώ, αλλά.... κάτι θα γίνει... :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όσο πάει και χειροτερευεί η κατάσταση με το θέμα της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση στην 5

με 2 ωρες οθόνη στο 50% φωτεινότητα

και το κινητό ανοιχτό 11 ώρες

είναι φυσιολογικό ?

Link to comment
Share on other sites

Μας χωρίζουν 350 ευρώ, αλλά.... κάτι θα γίνει... :)

 

αξιζει καθε ευρω..εψαχνα να παρω κατι αλλο για αλλαγη, και ξαναπηρα το ιδιο..τοσο απλα.

 

νομίζω όσο πάει και χειροτερευεί η κατάσταση με το θέμα της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση στην 5

με 2 ωρες οθόνη στο 50% φωτεινότητα

και το κινητό ανοιχτό 11 ώρες

είναι φυσιολογικό ?

Γενικα ειναι σχετικες οι ωρες οθονης που βγαζει, εμενα μου εβγαλε 1 ωρα την 1η μερα. με system στο 40% της καταναλωσης.Τωρα αν εσυ το ζορισες με κατι λιγο ή πχ ετρεχε καμια εφαρμογουλα..πρεπει να το δεις και τις επομενες μερες..

Επισης στη διαχειριση ενεργειας, πανω απο τη χρηση μπαταριας εχει την καταν.ενεργ.εφαρμ. που σου "καρφωνει" τις εφαρμογες που ρουφανε πολυ..

Εκει θα δεις αν φταιει καποια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που συζητουσαμε προχθες..καποια bug fixes ειναι, τωρα το κανω και εγω.. ειχαμε την 690 και παμε στην 726 λοιπον.

 

εμενα δεν εχει ερθει η 726, επισης η μπαταρια είναι όπως στο z1c αλλα δεν με χαλαει ετσι κι αλλιως κάθε βραδυ το φορτιζω

 

-----------

πηγα ενημερωση λογισμικού κι αρχισε η ληψη και τωρα γινεται εγκατασταση της 726

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει ερθει η 726, επισης η μπαταρια είναι όπως στο z1c αλλα δεν με χαλαει ετσι κι αλλιως κάθε βραδυ το φορτιζω

 

-----------

πηγα ενημερωση λογισμικού κι αρχισε η ληψη και τωρα γινεται εγκατασταση της 726

 

εξαρταται πως το εχεις στησει, εγω απο το Ζ1c ειχα ενα 30% παραπανω με το Ζ3c που σημαινει οτι εφτανα το βραδυ με 60-70% συνηθως και το πηγαινα ανετα 2η μερα αν οχι και 3η..

Ακομα και στο 50% να ειμαι αν δεν εχω τιποτα σημαντικο να κανω και ειναι καθημερινη, το αφηνω..καθως με την εξοικονομηση απο 25% και κατω βγαζω τη μερα.

Απο εκει και περα, εγω εχω ανοιχτο stamina κτλ και εχω κανει προσεκτικο στησιμο του τηλεφωνου, οπως κανω σε ολα μου τα τηλεφωνα/ταμπλετ παντα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Καινούριος στο νήμα και δεν ήξερα που να απευθυνθώ για την ερώτησή μου, καθώς χρειάζομαι νέα hands free για το τερατάκι...τα μανίσια δεν βολέυουν καθώς το ένα καλώδιο είναι μεγαλύτερο και επίσης εκτός απο mic θέλω και remote contro Πάνω στο καλώδιο..ποια προτείνετε λοιπόν?
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, εγω τωρα εστησα τα hotmail μου μαζι με τα gmail στην στοκ εφαρμογη και τα πηρε με την 1η ολα..μου κανει τρομερη εντυπωση.

Θες να δοκιμασεις την δικη μου ρομ?(ειναι 4.4.4 και θα πρεπει να πας σε 5.0.2 με αναβαθμιση)

https://www.dropbox.com/s/4er0guf80eyeigg/D5803_4.4.4_Z3last.ftf?dl=0

εκτος αν δεν κανεις κατι καλα..που δεν εχεις και πολλα να κανεις δηλαδη.

 

Ναι δεν παιζει, απλα περναω ονομα και κωδικο και μου κολλαει στο "συνδεση με τον διακομιστη εισερχομενων" σε ολα εκτος gmail! :worry: Περιεργα πραγματα. Να σου πω ψιλοβαριεμαι παλι απο την αρχη στησιμο κτλ εκτος και αν μου τη σπασει ψυχολογικα και το κανω. Για 5.0.2 οπως ειχα πει και παλιοτερα αλλα και απο αυτα που διαβασα και που συνεχιζω να διαβαζω, θα το αργησω...διακυμανσεις στην αποδοση καταγραφω απο τα σχολια σας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...