Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα..Στην Lollipop η μπαρα που κατεβαίνει γίνετε γκρι αντι για μαυρο που ειναι ?

Αν ναι τοτε αποτυχία σκετη..Απο θεμα εμφάνισης!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εννοώ αυτό που εμφανίζεται στο κάτω κεντρικό μέρος αν κρατήσεις το δάχτυλο στην οθόνη για λίγο και από αριστερά έχει το what's new και δεξιά ένα μεγεθυντικό φακό
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το συγχρονισμό με outlook.

σας ευχαριστώ όλους για τις πολλές και πολύτιμες πληροφορίες που γράψατε.

να ρωτήσω κάτι ακόμη, έχω ένα tablet fu android 4.2.2 μπορώ να κάνω με αυτό δοκιμές;

είναι η ίδια κατάσταση η αλλάζει κάτι;

 

αν στο accounts έχει exchange sync client ναι (αλλά μάλλον χλωμό το βλέπω).... με το απλό email και calendar client σίγουρα θα συγχρονίσεις επαφές και ημερολόγιο, για tasks και έξτρα πληροφορίες επαφών δεν είμια σίγουρος.

Πάντως αν δεν έχεις ενδοιασμούς privacy ο συγχρονισμός με το gmail είνια η καλύτερη λύση, θα μπορείς να δεις τα δεδομένα σου σε όλα σχεδόν τα android...αλλά όλη τη διαχείριση (φωτο, ομάδες, εξτρα fields) θα την κάνεις στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο εννοώ αυτό που εμφανίζεται στο κάτω κεντρικό μέρος αν κρατήσεις το δάχτυλο στην οθόνη για λίγο και από αριστερά έχει το what's new και δεξιά ένα μεγεθυντικό φακό

 

ειχα ξεχασει την υπαρξη του.. Δεν το εχω ψαξει να σου πω την αληθεια αλλα νομιζω δεν αλλαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξεχασει την υπαρξη του.. Δεν το εχω ψαξει να σου πω την αληθεια αλλα νομιζω δεν αλλαζει.

Βρήκα μάλλον λύση χωρίς root κτλ. Μόλις το τσεκάρω θα το γράψω. Πως γίνεται στις κλήσεις να μου γράφει χρόνο από τη στιγμή που το σηκώσει κάποιος ? Πως γίνεται να μη δείχνει τις φωτογραφίες τόσο μικρές, αλλά σε όλο το υπόλοιπο (άθλιο) ροζ περιθώριο...?:lol:

Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει!

δεν είχε κάποιος πριν συσκευή με windows, που να τη συγχρόνιζε με outlook και μετά να γύρισε σε -

συσκευή με android;

καίγομαι να πάρω αυτή τη συσκευή, όμως κολλάω στο συγκεκριμένο θέμα.

μ αρέσει που έχει καλή φωτογραφική και 4κ video (οι βασικοί λόγοι που θέλω να αλλάξω συσκευή).

αν τελικά δε γίνεται ίσως πάω σε nokia 930, αν και θα ήθελα να δοκιμάσω και το android.

 

Εφόσον του ζητήσεις συγχρονισμό με κάποιο outlook email πχ εγώ έχω από παλιά msn, γίνετε συγχρονισμός ακόμη και στις κατηγορίες. Με το σκέτο πρόγραμμα Outlook σε έκδοση 2007 δεν τα κατάφερα γιατί πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή (σταμάτησε την τελευταία φορά με το iphone που πήγα να το ξαναστήσω). Πάντως αν υπάρχει email που έχει όλες τις επαφές φορεμένες θα σου δουλέψει σίγουρα και εννοείται πως ότι αλλάζεις στο pc αυτόματα θα πηγαίνει και στο τηλέφωνο και αντίστροφα. Στην επιλογή δε των επαφών μπορείς να ορίσεις αν θες ή όχι να φαίνονται στον τηλεφωνικό κατάλογο

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο tempered glass για εμπρός και πίσω για ένα πράσινο compact το οποίο έπεσε με την πλάτη και έγινε κομμάτια? Δεν υπάρχει θέμα κόστους, αρκεί να είναι της προκοπής, έτσι σε περίπτωση πτώσης να επιζήσει το κινητό?

 

μόνο για μπροστά (μου την πρότεινε ο Nikos_Mpl) πάρα πολύ καλή

http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Sony-Xperia-Z3-Compact-/121461434939?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c47aa6a3b

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μην εμφανιζονται τα μηνυματα οταν σε καλει καποιος ? ( αυτα που βγαζει δλδ , γιατι μου εχει τυχει να στελνει μηνυμα καθως παω να το βγαλω απο τη τσεπη το τηλεφωνο )

 

(Εγω δεν βρηκα να γινεται απο καπου)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον του ζητήσεις συγχρονισμό με κάποιο outlook email πχ εγώ έχω από παλιά msn, γίνετε συγχρονισμός ακόμη και στις κατηγορίες. Με το σκέτο πρόγραμμα Outlook σε έκδοση 2007 δεν τα κατάφερα γιατί πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα η εφαρμογή (σταμάτησε την τελευταία φορά με το iphone που πήγα να το ξαναστήσω). Πάντως αν υπάρχει email που έχει όλες τις επαφές φορεμένες θα σου δουλέψει σίγουρα και εννοείται πως ότι αλλάζεις στο pc αυτόματα θα πηγαίνει και στο τηλέφωνο και αντίστροφα. Στην επιλογή δε των επαφών μπορείς να ορίσεις αν θες ή όχι να φαίνονται στον τηλεφωνικό κατάλογο

 

Δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα να ανεβάσω όλο το υλικό μου από το outlook στο διαδίκτυο, για να μπορώ, αν μπορώ! όπως θέλω, να κάνω συγχρονισμό.

προς το παρόν δοκίμασα με τη βοήθεια άλλου, γιατί δε γνωρίζω αγγλικά, τις εφαρμογές που πρότεινε ο alextrella.

αυτό http://www.companionlink.com/android/outlook/

και αυτό http://www.android-sync.com/ όμως δε με άρεσαν καθόλου.

πρώτον γιατί δεν έχουν επιλογή για ελληνική γλώσσα, δεύτερον στο συγχρονισμό υπάρχουν θέματα.

δηλαδή δεν έχουν περαστεί όλα τα πεδία υπενθυμίσεων ημερολογίου, λείπουν πολλά στοιχεία των επαφών, και το ένα από τα δύο έχει πρόβλημα και με μερικά ελληνικά γράμματα τα βγάζει ιερογλυφικά.

και επίσης να γράψω, πως είναι με αγορά και όχι δωρεάν και δίχως ελληνικά!!!

ψιλό-απογοητεύτικα με το android, όμως μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή, θα προσπαθήσω λίγο ακόμη μήπως και καταφέρω να κάνω συγχρονισμό.

τελικά, μάλλον αυτοί που βλαστημάν τα windows, τους αρέσουν τα παιχνιδάκια και οι μικρό-εφαρμογές.

και πάλι σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Στο paplic στο σύνταγμα έχει Ζ3 και Ζ3c όπως ακόμα και το Ζ2 που το δεινανε για 200 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Στο paplic στο σύνταγμα έχει Ζ3 και Ζ3c όπως ακόμα και το Ζ2 που το δεινανε για 200 ευρώ

 

Τι εννοεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόνο για μπροστά (μου την πρότεινε ο Nikos_Mpl) πάρα πολύ καλή

http://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Sony-Xperia-Z3-Compact-/121461434939?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1c47aa6a3b

 

Συμφωνώ και γώ με τον φίλο πιο πάνω το tempered glass της ultimate shield είναι πάρα πολύ καλό , άψογη εφαρμογή και αίσθηση όπως επίσης και το full body protection της ίδιας εταιρείας για πίσω και πλάγια προστασία.Επίσης έρχονται και σε 3 μέρες σπίτι με δωρεάν μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

εχω 5s και με ψηνει να κανω την αλλαγη. αξιζει ρε παιδες; δλδ μπαταρια; κολλαει; ειναι αξιοπιστο σαβ συσκευη; τοσο σε ποιοτητα οσο κ γενικα σαν τηλεφωνο;

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εχω 5s και με ψηνει να κανω την αλλαγη. αξιζει ρε παιδες; δλδ μπαταρια; κολλαει; ειναι αξιοπιστο σαβ συσκευη; τοσο σε ποιοτητα οσο κ γενικα σαν τηλεφωνο;

τωρα νομιζω οτι κανεις πλακα..:wacko: η μπαταρια που εχει το Ζ3 δεν την εχει αλλο κινητο.και σε Stamina θα δεις 4 μερες.οσο για αν αξιζει...η μεταβαση απο το iphone στο Ζ3,ναι αξιζει και μονο (+) θα εχεις κερδισει.τετοια χαρακτηριστικα απο το Ζ3 δεν εχει ουτε το Iphone 6.σε ολους τους τομεις.αν εχεις την δυνατοτητα παρ'το.;)

κι'εγω iphone 5 εχω και το ζαχαρωνω πολυ καιρο το κινητο αυτο.αλλα η τιμη του ακομη ειναι απαγορευτικη για εμενα.:O

 

Υ.γ.διαβασε εδω κριτκες στο Skroutz για το κινητο.

υπαρχουν πολλα ατομα που εχουν κανει μεταβαση απο αλλο λειτουργικο στο Sony xperia Z3.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και μιας και είσαι μαθημένος σε 4" οθόνη θα το καταευχαριστηθεις το σονακι...Μην το σκέφτεσαι καν. ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό που θες μπορεί να γίνει με το MOBILedit ή με το Phone Copier.

Και τα δύο προγράμματα είναι της ίδιας εταιρείας (...και δεν είναι δωρεάν...). Εκτός των άλλων, έχουν επιλογή για ανάγνωση/εγγραφή από Outlook αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για να σου πω αν δουλεύει όπως θες εσύ.

Εγώ χρησιμοποιώ το Phone Copier αλλά μεταφέρω μόνο τις επαφές μεταξύ οποιουδήποτε τηλεφώνου.

Δες τα βίντεο επίδειξης μήπως βοηθήσουν.

Έχω περάσει και το MOBILedit, όμως δε δουλεύει καθόλου και είναι λογικό, γιατί κατά την εγκατάσταση μου ζήτησε να δηλώσω τι μάρκα είναι το κινητό μου. έτσι επέλεξα την επιλογή πλατφόρμα android και μου πέρασε όλες τις μάρκες κινητών.

γιατί δεν έχω κινητό, έχω tablet f.u το οποίο δεν υπήρχε ούτε ως μάρκα στη λίστα επιλογής.

Πλέον έχω απελπιστεί πολύ, σκέφτομαι να αρχίσω να βλέπω άλλες συσκευές με λειτουργικό windows.

 

θα περιμένω λίγο καιρό τον skiouros_54, που έχει το ίδιο με μένα πρόβλημα και έχει ήδη αγοράσει τη συσκευή και μπορεί να κάνει δοκιμές που δε μπορώ εγώ.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ βολικο κ το ζαχαρωνω γιατι το μεγεθος ειναι ιδανικο. αλλα

τωρα μεταξυ μας..δε θεωρειται υποβιβαση!; οσο για τις 4μερες μπαταρια λιγο δυσκολο. με το 5s βγαζω 10ωρες λειτουργιας,διοτι τρεχω πολλες εφαρμογες ιντερνετ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εχω 5s και με ψηνει να κανω την αλλαγη. αξιζει ρε παιδες; δλδ μπαταρια; κολλαει; ειναι αξιοπιστο σαβ συσκευη; τοσο σε ποιοτητα οσο κ γενικα σαν τηλεφωνο;

 

Δύο μέρες τις έχεις ότι και να κάνεις.. Αλλά οι τρεις βγαίνουν άνετα αν ξέρεις να το στήσεις και δεν το λιώνεις χωρίς λόγο.

Όσο για τη μετάβαση αξίζει σε όλα. Πλέον δεν υστερεί σε τίποτα και θεωρώ ότι είναι χαζό να σκας 700 ευρώ για να έχεις πράγματα που στα δίνει συσκευή στα μισά λεφτά και πολύ καλύτερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το πηρα δοκιμαστικα απο ενα φιλο να το δω και ελπιζω να με βγαλει ασπροπροσωπο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κοιίτα για να σου κρατήσει η μπαταρία 2-3 μέρες θέλει λίγη χρήση και οικονομία....

εμένα μου αρέσει όταν βλέπω το κινητό να το χαίρομαι...

φωτεινότητα στο 100 % με wifi 4 περίπου ώρες και 3g ή 4g περίπου 3 ώρες

η μπαταρία θα σου κρατήσει περίπου 1 μέρα και κάτι

εξαρτάται πάντα τι χρήση κάνεις στο κινητο

η μπαταρία του δεν θα προδώσει πάντως σε καμία περίπτωση οσο και να το πουσάρεις κατά την διάρκεια μιας μέρας

όσο για τις δυνατότητες του το κινητό απλά δεν παίζεται

καμία σχέση με iPhone

θα δείς μεγάλη διαφορά και σε ταχύτητα και σε οθόνη και στις δυνατότητες του κινητού !

α είναι και αδιάβροχο....!

δεν έχω μετανιώσει στιγμή αποταν το αγόρασα και το συστήνω 100%

Link to comment
Share on other sites

κοιίτα για να σου κρατήσει η μπαταρία 2-3 μέρες θέλει λίγη χρήση και οικονομία....

εμένα μου αρέσει όταν βλέπω το κινητό να το χαίρομαι...

φωτεινότητα στο 100 % με wifi 4 περίπου ώρες και 3g ή 4g περίπου 3 ώρες

η μπαταρία θα σου κρατήσει περίπου 1 μέρα και κάτι

εξαρτάται πάντα τι χρήση κάνεις στο κινητο

η μπαταρία του δεν θα προδώσει πάντως σε καμία περίπτωση οσο και να το πουσάρεις κατά την διάρκεια μιας μέρας

όσο για τις δυνατότητες του το κινητό απλά δεν παίζεται

καμία σχέση με iPhone

θα δείς μεγάλη διαφορά και σε ταχύτητα και σε οθόνη και στις δυνατότητες του κινητού !

α είναι και αδιάβροχο....!

δεν έχω μετανιώσει στιγμή αποταν το αγόρασα και το συστήνω 100%

 

Όλα είναι θέμα χρήσης. Όμως το να το έχεις στο 100% το βρίσκω περιττό έως κουραστικό.. Εγω δοκιμαστικά το έβαλα στο τέρμα με ενεργοποιημενο το αυτόματο και είμαι στη δεύτερη μέρα με 41% και 2:30 ώρες οθόνη, 1:30 ομιλία και όλα ανοιχτά μονίμως ( 3g πάντα, όχι 4..) και με ταξίδι χθες 4 ώρες με Bluetooth συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο.. Πόσα παραπάνω δηλαδή να κάνεις ?

 

Οπότε διαφωνώ στο ότι θέλει προσοχή για να πιάσεις δύο μέρες.. Για τρεις και πάνω ναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω στο iphone εχω ανοιχτο wifi μερα-νυχτα και 3g ανοιχτο.

δουλευω messanger-swarm instagram και φωτογραφιες. η φωτεινοτητα δε με νοιαζει αν ειναι στο 100% ή στο 75.

με νοιαζει με ολη αυτη τη χρηση να πηγαινω σπιτι μου και να χω μπαταρια. δε θα πω 12-15 ωρες που ειμαι εκτος σπιτιου. αλλα 24 ωρες να με βγαζει!! εστω το βραδυ να χω 40% καπως ετσι.

Edited by billakosss

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω στο iphone εχω ανοιχτο wifi μερα-νυχτα και 3g ανοιχτο.

δουλευω messanger-swarm instagram και φωτογραφιες. η φωτεινοτητα δε με νοιαζει αν ειναι στο 100% ή στο 75.

 

Εγώ όταν κοιμάμαι τα κλείνω.. Flight Mode.. Κατά τα άλλα και εγώ τα ίδια και πιο πολλά κάνω..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...