Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τράβηξα ένα 5λεπτο 4Κ βίντεο και δεν ζεστάθηκε όσο λένε τα reviews! Μήπως το διόρθωσαν από τότε το θέμα?

Δεν έχω δοκιμάσει σε εξωτερική μνήμη να δω αν υπάρχει διαφορά εκεί ..

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις κλήσεις > Δες αν είναι τικαρισμενη η "εξάλειψη θορύβου μικροφ." (η ξετικαρε τη μήπως δουλέψει καλύτερα)

 

Επίσης Ναι το ηχειο αμα το βαλεις στο τέρμα ψυριζει λιγο ανάλογα με τη μουσική που ακούς.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση, θα το δοκιμασω αυριο να δω αν εχει καποια βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

για να ενωσω το sbh50 που τοχα με το νοτε αρχικα με bluetooth, πρεπει να κανω restart to sbh50? διοτι ανοιξα bluetooth και στα δυο και δεν βρισκονται μεταξυ τους. το smart connect υπαρχει στη συσκευη. την εφαρμογη sbh50 που ηταν εγκατεστημενη στο νοτε πηγα να την κατεβασω ξανα αλλα δεν μου γραφει οτι ειναι συμβατη με το τηλεφωνο.

 

ο launcher μια χαρα ειναι , δεν ειναι απαραιτητος ο nova απο οτι βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

για να ενωσω το sbh50 που τοχα με το νοτε αρχικα με bluetooth, πρεπει να κανω restart to sbh50? διοτι ανοιξα bluetooth και στα δυο και δεν βρισκονται μεταξυ τους. το smart connect υπαρχει στη συσκευη. την εφαρμογη sbh50 που ηταν εγκατεστημενη στο νοτε πηγα να την κατεβασω ξανα αλλα δεν μου γραφει οτι ειναι συμβατη με το τηλεφωνο.

 

Για να κάνεις pairing με το SBH50, μπορείς είτε με NFC, είτε με τον κλασικό τρόπο, αλλά το ακουστικό πρέπει να μπει σε κατάσταση pairing. Το κλείνεις, και μετά πατάς και κρατάς πατημένο το πλήκτρο power μέχρι να δείξει στην οθόνη του το εικονίδιο του Bluetooth. Τότε το αναζητάς από το κινητό και το κάνεις pairing.

Η εφαρμογή SBH50 δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή με το Ζ3c. Για να χρησιμοποιήσεις όλες τις λειτουργίες του ακουστικού, πρέπει να την εγκαταστήσεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα και Χρόνια Πολλά!

Βλέπω οτι η τιμή ανεβαίνει αντι να πέφτει........

Πριν λίγες μέρες ήταν στα 380 και σήμερα είναι στα 383.50

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα ένα 5λεπτο 4Κ βίντεο και δεν ζεστάθηκε όσο λένε τα reviews! Μήπως το διόρθωσαν από τότε το θέμα?

Δεν έχω δοκιμάσει σε εξωτερική μνήμη να δω αν υπάρχει διαφορά εκεί ..

 

Δεν είχε πει κανένας ότι έχει πρόβλημα με την εγγραφή 4κ το Ζ3 compact . Με το 5λέπτο δεν θα έχεις ποτέ θέμα . Το Ζ1 , Ζ2 είχε κάποια προβλήματα με υπερθέρμανση που το φτιάξανε με τα ολιγόλεπτα 4κ βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε πει κανένας ότι έχει πρόβλημα με την εγγραφή 4κ το Ζ3 compact . Με το 5λέπτο δεν θα έχεις ποτέ θέμα . Το Ζ1 , Ζ2 είχε κάποια προβλήματα με υπερθέρμανση που το φτιάξανε με τα ολιγόλεπτα 4κ βίντεο

 

το Ζ1 δεν τραβαει 4Κ..οσο για το Ζ2 ειχε στο 5λεπτο και το φτασανε 12λεπτο περιπου..απο εκει και περα ο φιλος εννοει προφανως οτι αν τραβηξεις 5 λεπτα ελεγαν οτι ζεσταινεται αρκετα..οχι οτι θα κολλησει. Απο τη στιγμη ομως που το εχουν ολα τα κινητα το ιδιο θεμα, το θεωρω φυσιολογικο, καθως ειπαν να μας δωσουν μια δυνατοτητα με περιορισμενη δυνατοτητα αντι να μην την δωσουν καθολου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε πει κανένας ότι έχει πρόβλημα με την εγγραφή 4κ το Ζ3 compact . Με το 5λέπτο δεν θα έχεις ποτέ θέμα . Το Ζ1 , Ζ2 είχε κάποια προβλήματα με υπερθέρμανση που το φτιάξανε με τα ολιγόλεπτα 4κ βίντεο

 

Και όμως φίλε, σε πολλά reviews (για το συγκεκριμένο κινητό) έλεγαν πως η 4Κ εγγραφή του έχει θέματα υπερθέρμανσης και μάλιστα η εφαρμογή κλείνει μόνη της μετά από λίγα λεπτά! Θα πάω μετά στο λιμάνι και θα το κάψω με ένα 20λεπτο βίντεο και θα σας πω εντυπώσεις! Ελπίζω να μην το ψήσω... :lol: Πάντως όσοι έχετε συσκευές που υποστηρίζουν προβολή 4Κ θα εκπλαγείτε με την ποιότητα του βίντεο που τραβάει το κινητό!

Παιδιά η μπαταρία δεν υπάρχει, μετά από μερικές φορτίσεις γίνεται βράχος! Θέλει προσπάθεια για να .... πέσει!!!:D Ελπίζω να έχει και αντοχή στο χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε, σε πολλά reviews (για το συγκεκριμένο κινητό) έλεγαν πως η 4Κ εγγραφή του έχει θέματα υπερθέρμανσης και μάλιστα η εφαρμογή κλείνει μόνη της μετά από λίγα λεπτά! Θα πάω μετά στο λιμάνι και θα το κάψω με ένα 20λεπτο βίντεο και θα σας πω εντυπώσεις! Ελπίζω να μην το ψήσω... :lol: Πάντως όσοι έχετε συσκευές που υποστηρίζουν προβολή 4Κ θα εκπλαγείτε με την ποιότητα του βίντεο που τραβάει το κινητό!

Παιδιά η μπαταρία δεν υπάρχει, μετά από μερικές φορτίσεις γίνεται βράχος! Θέλει προσπάθεια για να .... πέσει!!!:D Ελπίζω να έχει και αντοχή στο χρόνο!

 

ειμαι στην 3η φορτιση, το ειχα ανοιξει την Δευτερα το πρωι στις 4 και χθες στις 11 το βραδυ ηταν στο 50%...ανετα εβγαζε και τη σημερινη μερα αλλα το φορτισα γιατι θα βγω αποψε και ισως το χρειαστω, ομως βγαζει 2 μερες ανετα και 3 με νορμαλ χρηση παλι ανετα..:X

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στην παρέα!! Γνωρίζει κάποιος πως αλλάζει το εφέ στο scrolling των αρχικών οθονών??
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ζ και διαβάζω όλα αυτά για την μπαταρία του compact και έχω ψηθεί άσχημα:D

 

επειδη το ειχα, η διαφορα ειναι μεγαλη....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειχα, η διαφορα ειναι μεγαλη....

 

Φίλε Νίκο. Ακούς γενικά μουσική; Από ήχο με ακουστικά πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο. Ακούς γενικά μουσική; Από ήχο με ακουστικά πως πάει;

 

οχι δεν το εχω δοκιμασει καθολου..αν το δοκιμασω θα σου πω ομως δεν εχω μετρο συγκρισης γιατι εχω χρονια να ακουσω,απο το Τ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω δοκιμασει καθολου..αν το δοκιμασω θα σου πω ομως δεν εχω μετρο συγκρισης γιατι εχω χρονια να ακουσω,απο το Τ..

 

Εντάξει φίλε Νίκο. Καλά Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους !!!

 

Είμαι ανάμεσα στο Z3 compact και το προηγούμενο μοντέλο Z1 για άμεση αγορά. Αξίζει το επιπλέον κατοστάευρο ρε παιδιά. Στα διάφορα review και site διάβαζα τόσο καιρό για την μεγάλη διαφορά στο μέγεθος της οθόνης και προβληματιζόμουν (0,3 inch που την βλέπουν την “μεγάλη” διαφορά). Πήγα λοιπόν σε μαγαζί και τα έβαλα δίπλα δίπλα και δεν μου φάνηκε κάτι το τόσο σημαντικό η αύξηση στο μέγεθος την οθόνης (που να αξίζει 100 ευρώ επιπλέον για να εξηγούμαι). Στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά υπάρχουν μεγάλες διαφορές πχ κάμερα, μπαταρία ;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω απενεργοποιησει τα δεδομένα κινητής γιατί δεν έχω καθόλου mb. Ενεργοποίησα το wifi και πάτησα το Gmail να δω μηνύματα. Φαίνεται όμως πως το mail άνοιξε πριν συνδεθεί το wifi γιατί αμέσως μου ήρθε μήνυμα από cosmote για χεωση 1 ευρώ για 24 ώρες. Πως έγινε αυτό με κλειστά τα δεδομένα? Έστειλα end day στο 1333 και έσβησα τελείως και το APN
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους !!!

 

Είμαι ανάμεσα στο Z3 compact και το προηγούμενο μοντέλο Z1 για άμεση αγορά. Αξίζει το επιπλέον κατοστάευρο ρε παιδιά. Στα διάφορα review και site διάβαζα τόσο καιρό για την μεγάλη διαφορά στο μέγεθος της οθόνης και προβληματιζόμουν (0,3 inch που την βλέπουν την “μεγάλη” διαφορά). Πήγα λοιπόν σε μαγαζί και τα έβαλα δίπλα δίπλα και δεν μου φάνηκε κάτι το τόσο σημαντικό η αύξηση στο μέγεθος την οθόνης (που να αξίζει 100 ευρώ επιπλέον για να εξηγούμαι). Στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά υπάρχουν μεγάλες διαφορές πχ κάμερα, μπαταρία ;

 

Επειδή τα είχα και τα δύο πιστεύω ότι αξίζει αρκεί να τα έχεις και να μην στριμωχτεις..επίσης αξίζει αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις κάνα χρόνο, αλλιώς πάρε Ζ1c και μετά πας σε Ζ3c.. Αν διαβάσεις τις προηγούμενες 5 σελίδες περίπου θα δεις μερικές διαφορές που αναφέρουμε όσοι κάναμε μετάβαση από Ζ1c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το φορτισα χθες βραδυ και το κλεινω με 100% μπαταρια. το ανοιγω το πρωι ειναι στο 98%. σε μια ωρα εχει παει 95%. το gsmbattery δειχνει

2 λεπτα οθονη ανοικτη 33% καταναλωση, phone radio 33%, app usage 30% ( συστημα android 9,4% kernel 5,3%)

σαν πολυ δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

το φορτισα χθες βραδυ και το κλεινω με 100% μπαταρια. το ανοιγω το πρωι ειναι στο 98%. σε μια ωρα εχει παει 95%. το gsmbattery δειχνει

2 λεπτα οθονη ανοικτη 33% καταναλωση, phone radio 33%, app usage 30% ( συστημα android 9,4% kernel 5,3%)

σαν πολυ δεν ειναι?

 

Σπουδαίο πρόγραμμα έχεις βάλει για να μετράς την μπαταρία.οσοι την μετράτε με αυτό να ξέρετε ότι τα αποτελέσματα του είναι κάτι παραπάνω από το κανονικό.

Battery bot από μένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχετε βαλει tempered glass της Nillkin? Το εβαλα σημερα και μου ειχε μια μεμβρανη για πισω, η οποια δεν εχει τρυπα για το φλας, και σκεφτομαι ποσο μπορει να το επηρεαζει..πραγματικα ξενερωσα, ομως τι πιστευετε εσεις? δημιουργει προβλημα? Η αληθεια ειναι οτι το χρησιμοποιω σπανια, και δεν εχω μετρο συγκρισης, ομως και μονο οτι το καλυπτει δε θα διαχεει λιγο το φως λαθος σε σχεση με το γυαλι του φλας?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σίγουρα θα έχει αρνητικό αντίκτυπο στην απόδοση του φλας! Δεν είναι εύκολο ν' ανοίξεις εσύ μια τρυπούλα εκεί?

Βασικά δεν ξέρω τι αντοχές έχουν οι μεμβράνες αυτές και αν είναι εφικτό να κάνεις αυτό που λέω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...