Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην περίπτωση της Sony όμως, τουλάχιστον στις τελευταίες ναυαρχίδες (από Ζ και μετά), οι ελαττωματικές παρτίδες είναι οι πρώτες, όχι οι μεταγενέστερες. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην περίπτωση της Sony όμως, τουλάχιστον στις τελευταίες ναυαρχίδες (από Ζ και μετά), οι ελαττωματικές παρτίδες είναι οι πρώτες, όχι οι μεταγενέστερες. ;)

 

Και με το Playstation στην αρχή που ειχε ζήτηση υπήρχαν 1-2% ελαττωματικές παρτίδες αλλά οι καταναλωτές τις επέστρεφαν και τους διόρθωναν το πρόβλημα ή τις αντικατέστησαν με καινούργιες. Πιστεύω και τωρα το ιδιο θα γίνει και με τα ελαττωματικά κινητά. Απλα μου κάνει εντύπωση που με το Playstation δεν έγινε τοσο θέμα οσο γίνεται με τα κινητά της Sony. Ο ανταγωνισμός εδώ μάλλον είναι πιο σκληρός γαρ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το DOA όμως σε περίπτωση ελλατωματικου.

Κανεις έτσι κι αλλιώς δεν σου εγγυάται ότι μετά 1-2 μήνες κυκλοφορία μπορεί να μην πέσεις σε σκαρτη παρτίδα :rolleyes:

 

Μην μπερδεύεστε, DOA = Dead On Arrival. Αν σου βγάζει λίγο ροζ η κάμερα, δεν συμπεριλαμβάνεται σε καμία περίπτωση στο DOA αλλά ξεκινάς την ταλαιπωρία με την εγγύηση και επισκευή. Αν τώρα η αντιπροσωπεία ή το service κρίνει ότι απαιτείται αντικατάσταση, ακόμα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και σημερα πειράματα με τη κάμερα και παρατήρησα οτι το φαινόμενο εμφανίζεται οταν η κάμερα εχει γρήγορο Explosure Τime και το υψηλό ISO. Σε συνθήκες με αργο Explosure time και χαμηλό ISO δεν μου εμφάνισε το φαινόμενο.

 

Οποτε μάλλον πρεπει να ειναι θεμα λογισμικού και οχι τοσο υλικού και μπορει να διορθωθει με αναβάθμιση, αλλα θα περιμένουμε να δούμε επίσημα τι θα πει η Sony.

 

Παντως με Souperior Auto δεν ειχα κανενα απολύτως πρόβλημα αλλα και με το προγραμματάκι Snap Camera HDR εκανα καλή δουλειά στα 20 mp.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε ν'ανεβασουμε εδω φωτο?

 

Υπάρχει σχετικό θέμα, αυτό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372882

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε, DOA = Dead On Arrival. Αν σου βγάζει λίγο ροζ η κάμερα, δεν συμπεριλαμβάνεται σε καμία περίπτωση στο DOA αλλά ξεκινάς την ταλαιπωρία με την εγγύηση και επισκευή. Αν τώρα η αντιπροσωπεία ή το service κρίνει ότι απαιτείται αντικατάσταση, ακόμα καλύτερα!!

 

Μόνο που εγώ σε εντός περίοδο DOA δεν ασχολούμε με Sony και service(και αυτό αφορά όλες τις εταιρίες)

Για αυτό και αγοράζω αυστηρά από καταστήματα που μου παρέχουν άμεση αντικατάσταση η refund.

Service η Sony θα ασχοληθώ αυστηρά μετά το πέρασμα του DOA αν έχω πρόβλημα.

Και στην ουσία μιλώντας για εμένα στα 20 χρόνια με κινητά έχοντας αλλάξει καμία 30αρια τηλέφωνα μόνο 2 φορές πήγα service.

Γενικά τα κινητά αν έχουν πρόβλημα θα το παρουσιάσουν εντός 15-30 ημερών(άρα DOA) αν περάσουν το διάστημα αυτό μόνο αν ειςαι γκαντέμης.

Και ναι σε ροζ δεν θα διστάσω να το σουτάρω και το δεύτερο z3.

Όταν αγοράζω κάτι θέλω άρτιο να ειναι,τίποτα λιγότερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα τιμημα, οπως εχουμε πει πολλες φορες, με το flashtool μπορεις να βαλεις οποια ρομ θες μεσα και να ειναι σα να το πηρες απο οπου θες..αν βαλεις ελληνικη,θα ειναι ιδιο με ενα που αγοραστηκε απο πλαισιο πχ..

Οποτε, απλα βρειτε μια ρομ, ας την ανεβασει καποιος τελος παντων που εχει ελληνικο Ζ3..

Εγω στο Ζ1c την εχω ανεβασει την ελληνικη

 

Καλή ιδέα, κι εγώ έχω χρησιμοποιήσει το FlashTool στο παρελθόν με το xperia x10, αλλά με μια σύντομη αναζήτηση στο internet δε βλέπω να κυκλοφορούν ROM από xperia Ζ3c. Ακόμα και για τα πιο παλιά Z1, Z1c, κτλ, δεν είδα κάποιο thread με 100 (που λέει ο λόγος) ROMs από όλο τον κόσμο να έχεις να διαλέξεις, όπως είχε παλιά για το HTC Desire..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ημερομηνία που να μπορούμε να θεωρήσουμε με καλή πιθανότητα οτι έχουν φύγει οι πρώτες παρτίδες? Χοντρικά ας πούμε 2-3 μήνες μετά την κυκλοφορία? Τα τηλέφωνα που πωλούνται απο τον Σεπτέμβριο κατασκευάστηκαν κάπου μέσα στις αρχές Αυγούστου..μάλλον όμως θα έχει να κάνει πιο πολύ με το κατάστημα και πόσα στοκ κομμάτια του έχουν απομείνει ώστε να ξαναπαραγγείλει..οπότε μπορεί ακόμη και μετά απο 3 μήνες να πέσεις πάλι σε αρχική παρτίδα συσκευών?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που εγώ σε εντός περίοδο DOA δεν ασχολούμε με Sony και service(και αυτό αφορά όλες τις εταιρίες)

Για αυτό και αγοράζω αυστηρά από καταστήματα που μου παρέχουν άμεση αντικατάσταση η refund.

Service η Sony θα ασχοληθώ αυστηρά μετά το πέρασμα του DOA αν έχω πρόβλημα.

Και στην ουσία μιλώντας για εμένα στα 20 χρόνια με κινητά έχοντας αλλάξει καμία 30αρια τηλέφωνα μόνο 2 φορές πήγα service.

Γενικά τα κινητά αν έχουν πρόβλημα θα το παρουσιάσουν εντός 15-30 ημερών(άρα DOA) αν περάσουν το διάστημα αυτό μόνο αν ειςαι γκαντέμης.

Και ναι σε ροζ δεν θα διστάσω να το σουτάρω και το δεύτερο z3.

Όταν αγοράζω κάτι θέλω άρτιο να ειναι,τίποτα λιγότερο.

 

Σωστά τα λες . Αν αγοράζεις από τα μεγάλα καταστήματα στην Ελλάδα θα σου δίνουν άμεση αντικατάσταση η refund . Άλλωστε δεν έχουν όλα τα μοντέλα πρόβλημα και το Ζ3 , Ζ3 compact έχουν αποδείξει ότι είναι πολύ καλές ναυαρχίδες

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα "μεγάλα καταστήματα"?

Αυτά που το πουλάνε 600 ευρώ?

Δηλαδή να μην το αγοράσω απο Σκρουτζομάγαζο,που πουλάει και 200 ευρώ χαληλότερα για να μην την πατήσω?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα "μεγάλα καταστήματα"?

Αυτά που το πουλάνε 600 ευρώ?

Δηλαδή να μην το αγοράσω απο Σκρουτζομάγαζο,που πουλάει και 200 ευρώ χαληλότερα για να μην την πατήσω?

Public-Media Markt παρέχουν DOA 15 ημερών και αντικατάσταση η refund είτε λόγω ελλατωματικης συσκευής είτε λόγο υπαναχώρησης

Αλλιώς σε εξωτερικό expansys-fnac παρέχουν τα ίδια στις 15 ημέρες ενώ το Amazon 30 ημέρες.

Σε μικρότερα μαγαζιά(skroutz)ανάλογα το μαγαζί,ποικίλουν δηλαδή άρα ρωτάς και κρίνεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και στο Clove που το πήρα εγώ (xperia Z3 compact white) το ίδιο ισχύει. Πάντως τόσα χρόνια δεν μου έχει τύχει κάποιο ελαττωματικό κινητό...:rolleyes:

Άσχετο. Αν θέλει κανείς έχω ένα invite για Google Inbox. Όποιος προλάβει ας απαντήσει εδώ. <---έφυγε :)

Public-Media Markt παρέχουν DOA 15 ημερών και αντικατάσταση η refund είτε λόγω ελλατωματικης συσκευής είτε λόγο υπαναχώρησης

Αλλιώς σε εξωτερικό expansys-fnac παρέχουν τα ίδια στις 15 ημέρες ενώ το Amazon 30 ημέρες.

Σε μικρότερα μαγαζιά(skroutz)ανάλογα το μαγαζί,ποικίλουν δηλαδή άρα ρωτάς και κρίνεις.

Edited by alkis12
INVITE GONE
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και στο Clove που το πήρα εγώ (xperia Z3 compact white) το ίδιο ισχύει. Πάντως τόσα χρόνια δεν μου έχει τύχει κάποιο ελαττωματικό κινητό...:rolleyes:

Άσχετο. Αν θέλει κανείς έχω ένα invite για Google Inbox. Όποιος προλάβει ας απαντήσει εδώ.

 

Ούτε σε μένα έχει τύχει να έχω κάποιο ελλατωματικό κινητό :D . Έχει τύχει όμως σε έναν φίλο μου και του κάνανε άμεση αντικατάσταση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω επειδή τις περισσότερες φορές αγοράζω Ιαπωνικές συσκευές και εχω Ιαπωνικό αυτοκίνητο εχω να πω οτι ποτε δεν μου ετυχε να παρω απο αυτούς κάτι ελαττωματικό και αν μου παρουσίαζε πρόβλημα αργότερα εντος εγγύησης μου το επιδιόρθωναν χωρίς να με χρεώνουν. Μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβά τα προϊόντα τους αλλά είμαι ευχαριστημένος σε οτι εχω αγοράσει και κυρίως για την αντοχή τους στο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω επειδή τις περισσότερες φορές αγοράζω Ιαπωνικές συσκευές και εχω Ιαπωνικό αυτοκίνητο εχω να πω οτι ποτε δεν μου ετυχε να παρω απο αυτούς κάτι ελαττωματικό και αν μου παρουσίαζε πρόβλημα αργότερα εντος εγγύησης μου το επιδιόρθωναν χωρίς να με χρεώνουν. Μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβά τα προϊόντα τους αλλά είμαι ευχαριστημένος σε οτι εχω αγοράσει και κυρίως για την αντοχή τους στο χρόνο.

 

ενταξει παιδες, αυτο δε λεει κατι, πχ εμενα το Ζ1c οταν ηρθε ειχε ξεκολημενη οθονη..αλλα μου εγινε αντικατασταση αμεσα και απο σκρουτζομαγαζο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενα 24ωρο στα χέρια μου.Ο μόνος λόγος που θα ηθελα να το κάνω ρουτ , ειναι καποιες διαφημίσεις που έχουν μερικές εφαρμογές.
www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενα 24ωρο στα χέρια μου.Ο μόνος λόγος που θα ηθελα να το κάνω ρουτ , ειναι καποιες διαφημίσεις που έχουν μερικές εφαρμογές.

Κατεβασε το lucky patcher και οταν το ανοιξεις πανε στο κατω μερος της οθονης σου και σειρε την μπαρα προς τα αριστερα. Εκει θα βρεις την επιλογη για μπλοκαρισμα των διαφημισεων.

EDIT σορρυ δουλευει μονο με ρουτ το παραπανω προγραμμα.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενα 24ωρο στα χέρια μου.Ο μόνος λόγος που θα ηθελα να το κάνω ρουτ , ειναι καποιες διαφημίσεις που έχουν μερικές εφαρμογές.

 

Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής?

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενα 24ωρο στα χέρια μου.Ο μόνος λόγος που θα ηθελα να το κάνω ρουτ , ειναι καποιες διαφημίσεις που έχουν μερικές εφαρμογές.

Αγορασετες για να μην εχεις διαφημισεις ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος μέχρι στιγμής?

Αρκετά θα έλεγα.

Το μόνο που θέλω να αλλάξω είναι η γραμματοσειρά του ρολογιού στην ταπετσαρία πριν το ξεκλειδωσεις.

 

 

Αγορασετες για να μην εχεις διαφημισεις ;)

Σε μερικές ούτε αυτό γίνεται όμως :) .....

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο. Στις περισσότερες περιπτώσεις το Ζ3 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το μεγαλύτερο και ακριβότερο Note 4:

 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο. Στις περισσότερες περιπτώσεις το Ζ3 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το μεγαλύτερο και ακριβότερο Note 4:

 

 

Δεν γίνεται αυτό. Αφού ως γνωστόν "όλα τα Sοny έχουν χάλια κάμερα". Έτσι δεν είναι; :rolleyes: :shifty:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ε βεβαια..χαλια ειναι! Και τα τεχνολογικα (ορισμενα) σαιτ καθολου καθοδηγουμενα! :-P

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...