Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω από handtec στις 350 λίρες. Τι λέτε για χρώμα, μαύρο ή άσπρο? Το μαύρο φοβάμαι μήπως μαζεύει εύκολα δακτυλιές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο!

Εντυπωσεις;

 

Εντυπώσεις στο αντίστοιχο thread! Μονολεκτικά πάντως πάρα πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω από handtec στις 350 λίρες. Τι λέτε για χρώμα, μαύρο ή άσπρο? Το μαύρο φοβάμαι μήπως μαζεύει εύκολα δακτυλιές.

 

Για πρώτη φορα θεωρώ το μαυρο πιο όμορφο στο μάτι απο οτι το λευκό που συνηθίζω.

Ιςως αν ηταν τα bezel πανω κατω σε μαυρο χρωμα οπως στο z2 να μου άρεσε καλύτερα το οποιο λευκό πιςω και περιμετρικά μονο να ειναι.

Η διχρωμία μπροστά δεν μου αρέσει και χτυπάει άσχημα.

Το ιδιο και στο z3 compact tablet το μαυρο μου αρέσει και προτιμώ.

Αρα μαυρο δαγκωτό απο εμενα!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια με βλεπω κι εγω για day one buy γιατι κυκλοφορει προσφορουλα στην γερμανια στα 449 μεχρι αυριο το βραδυ στο getgoods.de.

 

Τωρα σ οτι αφορα τα προβληματα, ας ελπισω να μαι κι εγω μια φορα τυχερος. Τοσα χρονια με samsung, lg, htc περιμενα 5-6 μηνες και παντα ειχα προβλημα παρ ολα αυτα. Μια το ακουστικο, μια η καμερα, μία το ενα μία το αλλο. Αμα ειναι να γινει, εγινε :p

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω από handtec στις 350 λίρες. Τι λέτε για χρώμα, μαύρο ή άσπρο? Το μαύρο φοβάμαι μήπως μαζεύει εύκολα δακτυλιές.

 

Από χιλιάδες βίντεο που έχω δει οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής.

Οι reviewers λένε ότι στο μαύρο φαίνονται πιο πολύ οι δαχτυλιές.

Το μαύρο για μένα ίσως φαίνεται πιο όμορφο κλειστό αλλά αν δεις το άσπρο ανοιχτό με το πορτοκαλί wallpaper είναι πανέμορφο.

Δύσκολη επιλογή.

Μάλλον το άσπρο για μένα.:cool:

 

Review με μαύρη και άσπρη συσκευή.

Edited by marmaga
Link to comment
Share on other sites

Από χιλιάδες βίντεο που έχω δει οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής.

Οι reviewers λένε ότι στο μαύρο φαίνονται πιο πολύ οι δαχτυλιές.

Το μαύρο για μένα ίσως φαίνεται πιο όμορφο κλειστό αλλά αν δεις το άσπρο ανοιχτό με το πορτοκαλί wallpaper είναι πανέμορφο.

Δύσκολη επιλογή.

Μάλλον το άσπρο για μένα.:cool:

 

Review με μαύρη και άσπρη συσκευή.

 

Θεωρώ πως το γαλαζοπράσινο είναι πιο ενδιαφέρον χρώμα.. όπως και το χάλκινο για το μεγάλο αδερφό του.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το πρασινάκι και μάλιστα σε άμεση αντιπαράθεση με το καμάρι της apple. Απλά σαρωτικό (και πάλι δεν αναφέρει όλα τα προτερήματα του Z3c σε σχέση με τα αντίστοιχα τεχνικά χαρακτηριστικά του 6 πχ μιλάει για τα 16 Gb μνήμης και "ξεχνάει" να αναφέρει επιτόπου οτι το SONY παίρνει microSD). :whistle::down:

Edited by chemist2008
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έριξα την παραγγελία στο hanctec για το άσπρο!:D

Περιμένουμε να δούμε τα αξεσουάρ που θα βάλουν δώρο γιατί κάνανε match την προσφορά του clove που δίνει φορτιστή αυτοκινήτου και θήκη.

Ελπίζω να βάλουν μια 32αρα κάρτα και το μαγνητικό φορτιστή.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έριξα την παραγγελία στο hanctec για το άσπρο!:D

Περιμένουμε να δούμε τα αξεσουάρ που θα βάλουν δώρο γιατί κάνανε match την προσφορά του clove που δίνει φορτιστή αυτοκινήτου και θήκη.

Ελπίζω να βάλουν μια 32αρα κάρτα και το μαγνητικό φορτιστή.:p

 

σου στέλνουν δωράκι και το Ε3;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σου στέλνουν δωράκι και το Ε3;

 

Δεν έχουν ανακοινώσει το bundle ακόμα αλλά δεν χρειαζόμουν άλλο κινητό και από Αγγλία μου βγαίνει περίπου 470 με fedex. Μπορείς και συστημένο royal mail με 5-6 ευρώ λιγότερα. Περιμένουν τις συσκευές την Τρίτη.

Από expansys θα μου έβγαινε κανα 70αρι παραπάνω χωρίς να έχουν αναμενόμενη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το πρασινάκι και μάλιστα σε άμεση αντιπαράθεση με το καμάρι της apple. Απλά σαρωτικό (και πάλι δεν αναφέρει όλα τα προτερήματα του Z3c σε σχέση με τα αντίστοιχα τεχνικά χαρακτηριστικά του 6 πχ μιλάει για τα 16 Gb μνήμης και "ξεχνάει" να αναφέρει επιτόπου οτι το SONY παίρνει microSD). :whistle::down:

 

Καταπληκτικό το πράσινακι-βεραμάν αν δεν είχα ήδη το z2 θα το χτύπαγα επιτοπου:D:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά στο Αμαζον Ιταλίας :404,43 προπαραγγελία

 

Ορίστε κι ο σύνδεσμος

http://www.amazon.it/gp/product/B00NMEHHXE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Edited by rotsikas
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά στο Αμαζον Ιταλίας :404,43 προπαραγγελία

 

Ορίστε κι ο σύνδεσμος

http://www.amazon.it/gp/product/B00NMEHHXE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Τρομερή τιμή και είναι το ίδιο το Amazon σαν πωλητής και όχι τρίτοι :heat::shock:

Μόνο σε λευκό και μαύρο η προσφορά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά στο Αμαζον Ιταλίας :404,43 προπαραγγελία

 

Ορίστε κι ο σύνδεσμος

http://www.amazon.it/gp/product/B00NMEHHXE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

 

Είσαι ωραίος!:D Ακύρωσα από handtec και παρήγγειλα από Amazon.

Η Sony Ιταλίας μιλάει για 26 του μήνα να αρχίσει τις αποστολές! Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά στο Αμαζον Ιταλίας :404,43 προπαραγγελία

 

Ορίστε κι ο σύνδεσμος

http://www.amazon.it/gp/product/B00NMEHHXE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

 

καλα, γιατι μου βγαζει εμενα 404 λιρες? :blink:

 

edit, το αυτόματο translator εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

rotsikas ευχαριστώ, μόλις μου γλύτωσες 40 ευρώ!

 

Μάλλον πάω για μαύρο εγώ, με ενοχλεί κάπως η διχρωμία μπροστά στο άσπρο. Αν έβρισκα το πράσινο στην ίδια τιμή ή έστω 20-30 ευρώ παραπάνω θα έπαιρνα αυτό αλλά για 100 ευρώ επιπλέον δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

rotsikas ευχαριστώ, μόλις μου γλύτωσες 40 ευρώ!

 

Μάλλον πάω για μαύρο εγώ, με ενοχλεί κάπως η διχρωμία μπροστά στο άσπρο. Αν έβρισκα το πράσινο στην ίδια τιμή ή έστω 20-30 ευρώ παραπάνω θα έπαιρνα αυτό αλλά για 100 ευρώ επιπλέον δεν αξίζει.

 

το λευκο δεν ειναι διχρωμο. παντου λευκο εχει μπροστα. τουλαχιστον σε φωτο στο gsmarena ετσι τοχει. και εμενα το λευκο μου αρεσει και μολις εγραψες για διχρωμια εψαξα να βρω φωτο.

Link to comment
Share on other sites

το λευκο δεν ειναι διχρωμο. παντου λευκο εχει μπροστα. τουλαχιστον σε φωτο στο gsmarena ετσι τοχει. και εμενα το λευκο μου αρεσει και μολις εγραψες για διχρωμια εψαξα να βρω φωτο.

 

Εννοούμε η αντίθεση του λευκού στα bezel πάνω κάτω με το μαύρο του panel.

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει από μπροστά το λευκό.

Αν ήταν όπως τα αλλά χρώματα που είναι μαύρο τα bezel και το αντίστοιχο χρώμα μόνο πίσω πλάτη και περιμετρικά όπως στο z2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

MHN αγχώνεστε μάγκες! Θα βγουν πολλές προσφορές για το συγκεκριμένο, αλλά και να είστε σίγουροι πως ακόμα και εδώ όταν έρθει, θα κάνει βουτιά τιμής σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα! Μέχρι τέλη Οκτωβρίου θα έχει πέσει κάτω από τα 400 ευρώ και θα έχει φύγει και η "πρώτη φουρνιά" που καλό είναι ν' αποφεύγετε για ευνόητους λόγους! :)
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλα διθυραμβικά reviews:

Phone arena review

Recombu review

 

Σχετικά με τα υλικά κατασκευής, και τα δύο λένε πάντως οτι νιώθει πολύ premium στο χέρι, και μάλιστα το πλαστικό στο πλάι το κάνει να φαίνεται και πιο premium από το μεγάλο z3. Όχι οτι προσωπικά με νοιάζει, απλά το γράφω επειδή αναφέρθηκε ως το μοναδικό μειονέκτημα, μαζί και με τη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Από Αμαζον UK το Sony Z3 Compact ΆΣΠΡΟ με 292 ΛΙΡΕΣ! Sold and delivered από Amazon.

 

Όλα τα άλλα χρώματα κάνουν 430 λίρες.

 

Είναι προπαραγγελια για τις 29 Σεπτέμβρη.

 

Τιμαρα..

Link to comment
Share on other sites

Από Αμαζον UK το Sony Z3 Compact ΆΣΠΡΟ με 292 ΛΙΡΕΣ! Sold and delivered από Amazon.

 

Όλα τα άλλα χρώματα κάνουν 430 λίρες.

 

Είναι προπαραγγελια για τις 29 Σεπτέμβρη.

 

Τιμαρα..

 

Θα μας τρελάνουν μου φαίνεται!!!

http://www.amazon.co.uk/Sony-Xperia-Compact-SIM-Free-Smartphone-White/dp/B00N8N48FY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1411376494&sr=8-3&keywords=Xperia+z3

Για πρώτη φορά βλέπω τέτοια προσφορά σε Sony σε καινούργια συσκευή.

403 ευρώ με μεταφορικά βγαινει συνολικά.

Και από πάνω 10 λίρες πίστωση με το που γίνει η αποστολή από το Amazon.

Δηλαδή 390 ευρώ συνολικά θα κοστίσει η συσκευή!!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέλος η προσφορά πλέον από amazon.it :(

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε μάλλον.

 

Δυστυχώς δεν την πρόλαβα, περίμενα απάντηση από ένα φίλο που ήθελε και αυτός κινητό. Δεν περίμενα να εξαφανιστεί τόσο γρήγορα. Έχω βάλει pre order τώρα στο αγγλικό Amazon για το λευκό, αν βρω κάποια προσφορά παρόμοια για μαύρο θα την ακυρώσω. Αν βρω κάποια άλλη προσφορά θα την ποστάρω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...