Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παράγγειλα και εγώ από το γαλλικό amazon γιατί με τους καθυστερημένους στον Γερμανό!

 

Εγω πηγα στον Γερμανό να ρωτήσω ετσι για να σπάσω πλακα.

 

Έχετε το Meizu mx4 ?

Βεβαίως κύριε!

Ηρθε?

Φυσικα ! Γιάννη δείξε στο κύριο το meizu!

Μου το φέρνει απο το ντουλάπι.

Μα αυτο ειναι το mx3 λεω!

Ε αυτο ποιο αλλο θέλετε?!

Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτησω ποτε θα το φέρουν γιατι απλα δεν ήξερε καν την ύπαρξη του...

Μεχρι να το φερει ο αντιπρόσωπος κ ο Γερμανός θα το εχουν ψωνίσει ολοι απο εξω...

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως το ειχα ξανα πει,πριν κανα 2 εβδομαδες ..μπορει να υπαρχει στον καταλαγο αλλα εχουν αγνοια....!!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα στον Γερμανό να ρωτήσω ετσι για να σπάσω πλακα.

 

Έχετε το Meizu mx4 ?

Βεβαίως κύριε!

Ηρθε?

Φυσικα ! Γιάννη δείξε στο κύριο το meizu!

Μου το φέρνει απο το ντουλάπι.

Μα αυτο ειναι το mx3 λεω!

Ε αυτο ποιο αλλο θέλετε?!

Δεν μπήκα καν στον κόπο να ρωτησω ποτε θα το φέρουν γιατι απλα δεν ήξερε καν την ύπαρξη του...

Μεχρι να το φερει ο αντιπρόσωπος κ ο Γερμανός θα το εχουν ψωνίσει ολοι απο εξω...

 

Πάω με ένα φίλο μου σε ένα Γερμανό μήπως και, μου λένε ναι ναι το φέραμε με σιγουριά. Τρελαίνεται ο φίλος μου, λέω καλά τώρα θα γελάσουμε, μου έφεραν και μενα ένα ωραιότατο mx3. :lol: και φυσικά δεν ειχαν ιδέα για το 4αρι

Edited by AlexanderCool
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω το έχω αγοράσει απο amazon.fr και εχει ερθει κανονικα με την I και τα ακουστικά, το θέμα μου τωρα ειναι οτι αμα περάσω την Α θα χασω την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Πάω με ένα φίλο μου σε ένα Γερμανό μήπως και, μου λένε ναι ναι το φέραμε με σιγουριά. Τρελαίνεται ο φίλος μου, λέω καλά τώρα θα γελάσουμε, μου έφεραν και μενα ένα ωραιότατο mx3. :lol: και φυσικά δεν ειχαν ιδέα για το 4αρι

Καλησπερα, το γεγονος οτι υπαρχει αγνοια για το ποτε θα ερθει το κινητο δεν νομιζω οτι φταιει η αλυσιδα , εδω το ελληνικο γκρουπ της MEIZU στο facebook γραφει απο τις 10 Μαρτιου :

Μας συγχωρείτε για την καθυστέρηση της έλευσης του Mx4 στην Ελληνική αγορά, γεγονός το οποίο, δυστυχώς, δεν είναι στο χέρι μας. Η καθυστέρηση οφείλεται στην Κίνα και στις επαναλαμβανόμενες αναβαθμίσεις της ROM του συγκεκριμένου μοντέλου, με στόχο την ακόμα καλύτερη εμπειρία του τελικού Έλληνα καταναλωτή. Ζητούμε και πάλι την κατανόησή σας. Ευχαριστούμε για τη μεγάλη ανταπόκριση και την υπομονή σας. Μείνετε συντονισμένοι για να μάθετε πρώτοι την ακριβή ημερομηνία άφιξης!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω το έχω αγοράσει απο amazon.fr και εχει ερθει κανονικα με την I και τα ακουστικά, το θέμα μου τωρα ειναι οτι αμα περάσω την Α θα χασω την εγγύηση?

 

Εγγύηση δε χάνεις σίγουρα. Το θέμα είναι για δοκίμασε να τη βάλεις.... Έχω την εντύπωση πως αυτά που πουλιούνται στην Ευρώπη είναι κλειδωμένα και για να βάλεις Α πρεπει να κάνεις downgrade στην 4..0.4l μετά τη 4.0.4α και μετά οποία Α θες.....

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση δε χάνεις σίγουρα. Το θέμα είναι για δοκίμασε να τη βάλεις.... Έχω την εντύπωση πως αυτά που πουλιούνται στην Ευρώπη είναι κλειδωμένα και για να βάλεις Α πρεπει να κάνεις downgrade στην 4..0.4l μετά τη 4.0.4α και μετά οποία Α θες.....

 

τωρα εχω την 4,0,4,2Ι που ειναι και η τελευταία, αν δεν μπαίνει θα μου τ οπει ή θα περασει και δε θα ανοίγει?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου βγάλει firmware corrupt και δεν θα περαστεί.

Αν θέλεις να πας στην Α πρέπει να κάνεις αυτό που είπες ο sam

Δηλαδή να περάσω την 4.0.4Ι και να μην αφήσω την 4.0.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου δοκίμασε πρώτα να βάλεις με τη μία τη 4.2.5Α και αν δε μπει θα το δούμε, μη κάνεις αχρειαστα πειράματα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου δοκίμασε πρώτα να βάλεις με τη μία τη 4.2.5Α και αν δε μπει θα το δούμε, μη κάνεις αχρειαστα πειράματα

 

οκ θα το δοκιμάσω σε λιγο και θα σας πω.

Σε περίπτωση που θελω να επιστρέψω σε αυτη που έχω κάνω την ιδια διαδικασία έτσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω το έχω αγοράσει απο amazon.fr και εχει ερθει κανονικα με την I και τα ακουστικά, το θέμα μου τωρα ειναι οτι αμα περάσω την Α θα χασω την εγγύηση?

 

Αξίζει η μετάβαση; Και αν ναι γιατί;

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμάσω σε λιγο και θα σας πω.

Σε περίπτωση που θελω να επιστρέψω σε αυτη που έχω κάνω την ιδια διαδικασία έτσι?

 

Ακριβώς η ίδια απλή και εύκολη διαδικασία, αν κάνεις clear data που χρειάζεται όταν πηγαίνεις από I σε Α ή από Α σεI τότε να ξέρεις πως χάνονται όλες οι ρυθμίσεις σου και εγκατεστιμενες εφαρμογές αλλά δεν χάνονται εικόνες βίντεο κλπ.

Αξίζει γιατί προσφέρει καλύτερη επίδοση εμπειρία χρήσης αυτονομία κλπ επίσης ποιο συχνές αναβαθμίσεις που θα φέρουν κι άλλα από τα πρώτα θετικά μελλοντικά

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες, εγω με το τελευταίο update εχω πάθει πλακα... Εχω να το φορτίσω απο προχτές... και ειναι ακόμα στο 22%... Sot δε ξέρω να σας πω γιατι έπαθα μια νιλα, έκανα μια βλακεία και το brickara οποτε εκανα ενα clear data :p Αλλα με εχει αφήσει αφονο. Απο το 70% που εκανα το clear data μέχρι το 22% τωρα εχω 2ωρες και 20 λεπτα οθονη και 1μερα και 3 ωρες εκτος φόρτισης ( βαλτε άλλες 20 ωρες ΣΙΓΟΥΡΑ και περιπου αλλη 1-1,5 ωρα οθόνης στο mix για τη συνολική λειτουργία απο 100% σε 22%) . Καλά, παιχνιδια δεν επαιξα ρε παιδι μου αλλα wifi-data browsing facebook (με το app) κλπ A! ετρεξα και 3-4 benchmarks και το ξεχασα στο performance για κανα 6ωρο,κατεβασα και ΟΛΕΣ μου τις εφαρμογες ξανα, εκανα και τα παντα ξανα sync ... Τη μαγεια την εκανε νομίζω το power saving στο security, smart mode εβαλα και κατω δεξια στα τετραγωνάκια η μοναδική εφαρμογή που αφησα να τρεχει background ειναι το messenger του fb.Ανυπομονώ να περάσουν αλλες 3-4 μερες να δω συνολικά στατιστικά στην επόμενη πληρη φόρτιση που δεν θα εχω κανει clear data στο ενδιάμεσο.

 

 

 

Mε 4.2.5A , 2 μέρες και 6,5 ώρες!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Mε 4.2.5A , 2 μέρες και 6,5 ώρες!!! :)

 

 

:lol: το τερμάτισες! Αυτα ειναι, power saving ή balance? Το κινητο εχει φτιαξει πολυ και θα ερθουν κιαλλα ωραια update!

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

:lol: το τερμάτισες! Αυτα ειναι, power saving ή balance? Το κινητο εχει φτιαξει πολυ και θα ερθουν κιαλλα ωραια update!

 

Στην μεση χρήση του κινητού καταλαβαίνεις σημαντικές διαφορές μεταξύ power saving και balance?

Link to comment
Share on other sites

Στην μεση χρήση του κινητού καταλαβαίνεις σημαντικές διαφορές μεταξύ power saving και balance?

 

Μπα, δε θα το ελεγα, μονο οταν scrollaro στις 400+ φοτο στη γκαλερι εχω θεμα και περιμένω να φορτοσουν οι μικρογραφιες στο power saving.Ολα τα αλλα δε βλεπω μεγάλη διαφορά αλλα ουτε και στην αυτονομια οποτε στο 90% το εχω balanced.

Link to comment
Share on other sites

:lol: το τερμάτισες! Αυτα ειναι, power saving ή balance? Το κινητο εχει φτιαξει πολυ και θα ερθουν κιαλλα ωραια update!

Υψηλή απόδοση το έχώ συνέχειά!Γενικά τι αλλάζει στον τρόπο λειτουργείας μεταξυ τους?

Link to comment
Share on other sites

Υψηλή απόδοση το έχώ συνέχειά!Γενικά τι αλλάζει στον τρόπο λειτουργείας μεταξυ τους?

 

εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια,απο power σε balance ..αλλωστε με την χρηση που το κανω νομιζω οτι δεν μου χρειαζεται να του δουλευω στο τερμα..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξανακάνει πιο εύκολο firmware update...

Κατεβάζεις, το τρέχεις, τέλος. Και όλα απο τη συσκευή...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βιαστηκα να το παραγγειλω...καθε μερα και πεφτει.

Στα 256€ το 16αρι...

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html?u=163443

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...