Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ήρθε και το δικό μου

 

Παραγγελία απο amazon.fr 9/3/15 παραλαβή 13/3/15. Απο Ελλάδα να το έπαιρνα πιο πολύ θα αργούσε :p

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και βλέπω κάποια λαγκαρίσματα στο car x drift που δεν εβλεπα με το moto x (2nd).

Είναι η έκδοση με τα ακουστικά και με το που ήρθε του πέρασα την 4.0.4.2Ι

Η ερώτησή μου ειναι η εξής, απ οτι εχω διαβάσει μπορώ να βάλω όποια εκδοση θελω (Α,U,I) η Α είναι αυτη που παίρνει update συχνά?

Αν ναι ποιες οι διαφορές της απο αυτη που έχω τώρα? Επίσης ποια είναι με την καλύτερη απόδοση μπαταρίας?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα δεν μου δουλευει το 3G γνωρίζεται αν χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Να το απαντήσει κάποιος άλλος γιατί το έχω γράψει 4~5 φορές? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απαντήσει άλλες 3 φορές. Πήγαινε στο network μετά apns και επέλεξε κάποιο. Έχει αόρατο κουτάκι δεξιά να κάνεις τικ.

 

χαχαχαχ εσενα σκεφτηκα μολις το ειδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

απορια....

έχει φορεσει κανεις την θήκη με την γυάλινη πλάτη ;

αξιζει τον κοπο ή τσαμπα το ψαχνω;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και το δικό μου

 

Παραγγελία απο amazon.fr 9/3/15 παραλαβή 13/3/15. Απο Ελλάδα να το έπαιρνα πιο πολύ θα αργούσε :p

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αν και βλέπω κάποια λαγκαρίσματα στο car x drift που δεν εβλεπα με το moto x (2nd).

Είναι η έκδοση με τα ακουστικά και με το που ήρθε του πέρασα την 4.0.4.2Ι

Η ερώτησή μου ειναι η εξής, απ οτι εχω διαβάσει μπορώ να βάλω όποια εκδοση θελω (Α,U,I) η Α είναι αυτη που παίρνει update συχνά?

Αν ναι ποιες οι διαφορές της απο αυτη που έχω τώρα? Επίσης ποια είναι με την καλύτερη απόδοση μπαταρίας?

 

Ευχαριστω

 

Απο ποιον πωλητη??

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

To mx4 πως πάει με τις αναβαθμίσεις λογισμικού? Παρατηρώ ότι υπάρχουν μπόλικες και δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό ,πχ δείγμα ότι υπάρχουν θεματακια.

Για lollipop έχει ακουστεί ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το google earth δουλευει κανονικα σε εσας? εχω δοκιμασει τα παντα και κρασαρει συνεχεια , ποτε δουλευει για λιγο και ποτε καθολου,

εχω αλλαξει firmware 4.2.1 4.2.2 4.2.2a με clear data, clear cache απεγκατασταση και εγκατασταση απο την αρχη και παλι κρασαρει,

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Να το απαντήσει κάποιος άλλος γιατί το έχω γράψει 4~5 φορές? :lol:

 

χαχαχαχαχαχα

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να το γλυκοκοίταζω και εγω για να αντικαταστήσει το νοτε 2 αλλα βλέπω μεγάλη διαφορα αδικαιολόγητη για μένα μεταξυ 16-32 , κοντα στα 90 ευρω για 16 GB μνημης χωρις αλλη διαφοροποίηση, σωστα? ειναι τελειως παράλογο.

Φυσικα το 16αρι ειναι σχεδον ανεπαρκές, με την προϋπόθεση οτι ζητάς ολα τα αρχεία σου να τα εχεις φορτωμένα πάνω στο κινητο. Δεν βολευει να εχεις μόνιμα δικτυακα τις φωτος βιντεο και λοιπά πχ Dropbox ? το δουλεύει κανεις ετσι? γιατι αυτο το 90 αρι πολυ νταβατζηλίκι μου κανει....

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να το γλυκοκοίταζω και εγω για να αντικαταστήσει το νοτε 2 αλλα βλέπω μεγάλη διαφορα αδικαιολόγητη για μένα μεταξυ 16-32 , κοντα στα 90 ευρω για 16 GB μνημης χωρις αλλη διαφοροποίηση, σωστα? ειναι τελειως παράλογο.

Φυσικα το 16αρι ειναι σχεδον ανεπαρκές, με την προϋπόθεση οτι ζητάς ολα τα αρχεία σου να τα εχεις φορτωμένα πάνω στο κινητο. Δεν βολευει να εχεις μόνιμα δικτυακα τις φωτος βιντεο και λοιπά πχ Dropbox ? το δουλεύει κανεις ετσι? γιατι αυτο το 90 αρι πολυ νταβατζηλίκι μου κανει....

που εχει τοσο διαφορα; εγω οταν πηρα απο vickmall ειχε 288€ το 16 και 310€ το 32 που ειναι λογικη διαφορα, ακομα και τωρα που κοιταξα στο vickmall η διαφορα ειναι 30 δολλαρια http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

που εχει τοσο διαφορα; εγω οταν πηρα απο vickmall ειχε 288€ το 16 και 310€ το 32 που ειναι λογικη διαφορα, ακομα και τωρα που κοιταξα στο vickmall η διαφορα ειναι 30 δολλαρια http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

 

Στο Amazon.fr πχ εχει 110 ευρω διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon.fr πχ εχει 110 ευρω διαφορα!

 

το 32αρι δεν πωλείται απο το amazon

Link to comment
Share on other sites

Να το απαντήσει κάποιος άλλος γιατί το έχω γράψει 4~5 φορές? :lol:

 

Απαντώ λοιπόν στον εαυτό μου "Καλεις τον πάροχο σου,vodafone,cosmote.wind ....κλπ!

Ποιο γρήγορη και αποτελεσματική απάντηση απο όλες τις παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

το 32αρι δεν πωλείται απο το amazon

 

Και αυτο τι ειναι ?

 

http://www.amazon.fr/Meizu-MX4-Smartphone-débloqué-Ecran/dp/B00QLPCFOW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1426414571&sr=8-1&keywords=meizu+mx4

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιες μαζεμένες ερωτησεις:

1. Εγγύηση 1 χρονο είτε απο Κίνα είτε Ευρώπη ειτε ελλαδα?

2.ποσες ωρες οθονη βγάζει η μπαταρία?

3. Με τα τελευταια updates βελτιώθηκε το ρουφιγμα της μπαταριας στο stand by που διάβαζα?

4. Ποιοτητα σήματος , wifi, bt, gps υπαρχει καποιο παράπονο?

5. Ακούτε δυνατά στις κλήσεις, σας ακούν καθαρα?

6. Σκαλωματα, κρασαρισματα είχατε καθόλου? ο Βλαχάκης ας πούμε έλεγε στην παρουσίαση οτι του έτρωγε σκαλ κατα τα οποια έλεγε οτι πιθανόν σε αναβάθμισεις να εξαφανιστούν.

7. Η καμερα που στις προδιαγραφές ειναι μπομπα, βγάζει τελικα άψογες φωτογραφίες ή έχετε καποιο παράπονο σε κάποιες συνθήκες?

8. Η σελφοκαμερα υστερεί ή βγάζει αξιοπρεπείς τελικα παρα τα 2 mpx?

9. Σε πόση ωρα φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Κάποιες μαζεμένες ερωτησεις:

1. Εγγύηση 1 χρονο είτε απο Κίνα είτε Ευρώπη ειτε ελλαδα? - Ιδέα δεν έχω αλλά αφού πωλείται από Γερμανό τότε πιθανότατα έχει 2 χρόνια από Ελλάδα.

2.ποσες ωρες οθονη βγάζει η μπαταρία? - Γύρω στο πεντάωρο.

3. Με τα τελευταια updates βελτιώθηκε το ρουφιγμα της μπαταριας στο stand by που διάβαζα? - Βελτιώθηκε σίγουρα αλλά συνεχίζει να ρουφάει αρκετά. Υπάρχει ακόμα μεγάλο περιθώριο βελτίωσης.

4. Ποιοτητα σήματος , wifi, bt, gps υπαρχει καποιο παράπονο? - Απολύτως κανένα παράπονο από αυτά. Καμπάνα σήμα, αστραπή GPS, σφαίρα wi-fi.

5. Ακούτε δυνατά στις κλήσεις, σας ακούν καθαρα? - Ακούς μια χαρά και ακούνε εσένα καμπάνα.

6. Σκαλωματα, κρασαρισματα είχατε καθόλου? ο Βλαχάκης ας πούμε έλεγε στην παρουσίαση οτι του έτρωγε σκαλ κατα τα οποια έλεγε οτι πιθανόν σε αναβάθμισεις να εξαφανιστούν. - Σπάνια και που ναι θα δεις κρασαρίσματα, σκάλωμα δεν είδα κάπου εδώ και πολύ καιρό αλλά δεν διαφέρει σε τίποτα από οποιδήποτε άλλο android σε αυτό το θέμα.

7. Η καμερα που στις προδιαγραφές ειναι μπομπα, βγάζει τελικα άψογες φωτογραφίες ή έχετε καποιο παράπονο σε κάποιες συνθήκες? - Αν έχεις σταθερό χέρι οι φωτογραφίες του είναι μπόμπα σε φωτεινά μέρη. Σε χαμηλό φωτισμό όμως πρέπει να το γυρίσεις σε manual για να βγάλεις καλές φωτογραφίες. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι οι φωτογραφίες που βγάζεις με manual είναι φοβερές.

8. Η σελφοκαμερα υστερεί ή βγάζει αξιοπρεπείς τελικα παρα τα 2 mpx? - Μια χαρά είναι σε φωτεινά μέρη, στο σκοτάδι έχει πολύ θόρυβο όμως που και πάλι με manual βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτο.

9. Σε πόση ωρα φορτίζει? - Με τον δικό του φορτιστή όταν το κουμπώνω περίπου στο 15-20% μπαταρία χρειάζεται καμιά ώρα.

 

Νομίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα. Με τον γερμανο ακουμε οτι θα το εχει αλλα δεν βλεπω κατι ακομα. Ποιο θα εχει και ποσο?
Link to comment
Share on other sites

To 32 αρι 359 για ενα μηνα, μετα 399

 

Γνωριζουμε ποτε θα ξεκινησει?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απαντώ λοιπόν στον εαυτό μου "Καλεις τον πάροχο σου,vodafone,cosmote.wind ....κλπ!

Ποιο γρήγορη και αποτελεσματική απάντηση απο όλες τις παραπάνω!

 

Σοβαρά? Δεν ήταν η επιλογή apn? Στο έκαναν σύναψη τα παιδιά στο επόμενο comment ρε φίλε. Αν δεν ήταν αυτό ας το έλεγες. Και ας διαβάζεις λίγο το νήμα ή ένα γρήγορο Search στο νήμα δε βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνική στα κεντρικά

 

Σοβαρά? Δεν ήταν η επιλογή apn? Στο έκαναν σύναψη τα παιδιά στο επόμενο comment ρε φίλε. Αν δεν ήταν αυτό ας το έλεγες. Και ας διαβάζεις λίγο το νήμα ή ένα γρήγορο Search στο νήμα δε βλάπτει.

 

 

Σύναψη δεν είδα και η αλήθεια είναι οτι και τώρα δεν βλέπω!

Search στο νήμα έκανα!

Το κινητό είχε τα δεδομένα vodafone αλλα δεν........

Τελικά με βοήθησαν και ολα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σύναψη δεν είδα και η αλήθεια είναι οτι και τώρα δεν βλέπω!

Search στο νήμα έκανα!

Το κινητό είχε τα δεδομένα vodafone αλλα δεν........

Τελικά με βοήθησαν και ολα καλά!

 

post #2257

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...