Jump to content

Value For Money Κινητα


king2009
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα. Για το Moto G4 plus τι γνώμη έχετε; Βασικά ενδιαφέρομαι για το 32GB, αλλά είναι ακόμη αρκετά ακριβό και δεν το έχουν φέρει αρκετοί. Βέβαια συμβιβάζομαι και με το 16GB μιας και οι απαιτήσεις μου σε εφαρμογές δεν είναι πολλές. Μου αρέσει σε αυτή τη συσκευή που έχει stock android και λογικά θα παίρνει πιο άμεσα τις αναβαθμίσεις σε σχέση με άλλα smartphones που είναι «φορτωμένα» με τα διάφορα UIs. Έχω διαβάσει αρκετά θετικά, εκτός από το ότι θερμαίνονται λίγο παραπάνω.

Επειδή δεν πείρα ακόμη κάποια απάντηση, να συμπληρώσω πως ενδιαφέρομαι και για άλλη μία συσκευή. Το Sony Xperia XA Ultra. Δεν με ενοχλούν οι 6 ίντσες, μιας και είναι πολύ μαζεμένο και φαίνεται σαν 5 ιντσών στο χέρι, απ' ότι έχω διαβάσει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στο τοπικ.

 

Είχα το samsung galaxy s2 & s4 που πλέον δεν τα έχω γιατί μετά από αρκετό καιρό με το s4(2μιση - 3 χρόνια) είπα να αλλάξω κινητό.

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να προβώ στην αγορά του galaxy s5 neo και αυτό γιατί το απλό s5 είναι πανάκριβο και στα s6 & s7 δεν μπορείς να αλλάξεις την μπαταρία κάτι που θέλω υποχρεωτικά σε ένα κινητό εκτός των άλλων.

Θα προτιμούσα να μην κοστίζει πάνω από 300 ευρώ άντε με πολύ ζόρι 350 ευρώ.

 

Σε όσους το έχουν ή σε όσους το έχουν δουλέψει έστω και λίγο τι θα μου προτείνατε?

 

Όπως καταλάβατε είμαι samsung fanboy αλλά δεν έχω πρόβλημα να μου πείτε και κινητά άλλων εταιριών.

 

Με ενδιαφέρουν τα έξεις από ένα κινητό:

01. Να έχει οθόνη από 4.5 ιντσών και άνω

02. Να έχει έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή(Αν είναι δυνατόν 4 πύρινο και άνω) ώστε να μην σέρνεται το κινητό

03. Να μπορεί να παίζει τουλάχιστον βασικά παιχνίδια

04. Από μνήμη θα ήθελα αν φυσικά γίνεται να έχει 2gb και άνω

05. Αν πάλι είναι δυνατόν να έχει gorilla glass 3 και άνω.

06. Εννοείτε να έχει τα κλασικά που όλα πλέον τα κινητά έχουν(Bluetooth, gps, wifi κ.τ.λ.)

07. Πολύ μα πάρα πολύ σημαντικό να δεχτεί μελλοντικά το android 7 και αν γίνετε(Που το κόβω χλωμό έως αδύνατο σε κινητό έως 300 ευρώ) και το android 8

08. Να μην έχει πολύ bloatware(Ξέρω τα samsung κινητά έχουν σχεδόν όλα αλλά τι να κάνεις) ή αν έχει να μπορείς να απεγκαταστήσεις αυτά τα apps.

09. Να δέχεται κάρτα μνήμης.

 

Αρχικά σας ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για το τόσο μεγάλο ποστ αλλά πιστεύω καταλαβαίνετε γιατί, έτσι δεν είναι?

 

Αν τώρα θυμηθώ και κάτι άλλο θα το προσθέσω σε μελλοντικό μου ποστ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα εχω το redmi note 3 pro και σκευτομε να το πουλησω και να παρω καποιο λιγο καλυτερο γυρο στα 150-200 ευρω... Εχω δει το redmi 4 και το redmi pro αξιζει τον κοπο ?? Και αν ναι ποια συσκευτη θα μου προτεινατε να παρω ?? Και ας μην ειναι απο αυτες που ειπα εγω... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Xiaomi κινητα δεν εχουν ελληνικα αν δεν τους περασεις αλλη rom ετσι δεν ειναι?

 

Και συνηθως με το που τους περνας αλλη rom χανεις και την εγγυηση ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Xiaomi κινητα δεν εχουν ελληνικα αν δεν τους περασεις αλλη rom ετσι δεν ειναι?

 

Και συνηθως με το που τους περνας αλλη rom χανεις και την εγγυηση ετσι δεν ειναι?

Καλησπέρα. Όχι δεν ισχύει αυτό. Τα περισσότερα έρχονται με την ελληνική γλώσσα ενσωματωμένη. Όμως αρκετές ρομ είναι ρομ των κινεζομαγαζων και αυτό απαιτεί να περάσεις την official ή την ελληνική για καλύτερη υποστήριξη. Δεν υπάρχει θέμα εγγύησης για την αλλαγή της ρομ. Ή εγγύηση ισχύει κανονικά!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, το gearbest γράφει με έντονα γράμματα, οτι αν αλλάξεις rom στα κινητά του, χάνεις την εγγύηση.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Xiaomi κινητα δεν εχουν ελληνικα αν δεν τους περασεις αλλη rom ετσι δεν ειναι?

 

Όλες σχεδόν οι Global ROM πλέον υποστηρίζουν και ελληνικά. Τελευταία και οι Stable

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μεχρι 100 ευρω,ποια κινητα προτεινετε,εννοειτε vfm?

 

αυτο που εχω υποψιν ειναι το xiaomi mi4c.

 

Να πω μόνο πως όταν είχα πάρει κινητό με 95€ πριν από μερικά χρόνια, το σκυλομετάνοιωσα γιατί ήταν τελείως μάπα.

Δεν ξέρω βέβαια τώρα σε τί επίπεδο είναι τα κινητά, μπορεί να βρίσκεις πολύ καλό με αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 100 ευρω,ποια κινητα προτεινετε,εννοειτε vfm?

 

αυτο που εχω υποψιν ειναι το xiaomi mi4c.

Δες σε bluboo Maya homtom ht17 pro. Redmi 4. Θα τα ευχαριστηθείς όλα είναι πολύ καλές επιλογές.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα ησυχνότητα 800mhz σε 4g τι παραπάνω έχει σε Ελλάδα?

Την χρησιμοποιεί η Vodafone και η wind σε αρκετές περιοχές. Κυρίως η wind έχει το θέμα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Την χρησιμοποιεί η Vodafone και η wind σε αρκετές περιοχές. Κυρίως η wind έχει το θέμα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Πλέον και η cosmote στην επαρχία!

 

Στάλθηκε από το Mars μου

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

HAFURY UMAX

2GB RAM 16GB ROM MTK6580 1.3GHz Quad Core

6.0 Inch 2.5D IPS HD Screen

Android 7.0

 

στα 65 euro

 

τι λεει?

http://www.chinasmobile.gr/wp-content/uploads/2017/03/HAFURY-UMAX-02-768x768.jpg

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας.

 

Τα τελευταία 3 χρόνια είμαι κάτοχος του Cubot S200.

Μια χαρά με βόλεψε το κινητό, αλλά πλέον η μπαταρία του έχει φουσκώσει σαν μπαλόνι και δυστυχώς δεν μπορώ να βρω μπαταρία για να αγοράσω πουθενά.

Οπότε λέω να προχωρήσω σε αγορά κάποιου νέου κινητού από κινεζομάγαζο με μάξιμουμ τιμή στα 100 ευρώ. Αν βρεθεί και φθηνότερο ακόμα καλύτερα.

Έχετε να προτείνετε κάτι με τουλάχιστον 2 GB RAM, οθόνη τουλάχιστον 5 ιντσών και να παίρνει micro SD;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με αφησε τελικα μετα από 3+ χρονια το καλυτερο VFM κινητο των τελευταίων ετων ,φυσικα μιλαω για το coolpad f1 μου και τωρα ψαχνω απεγνωσμένα για το επομενο VFM κινητο μου αλλα τα λεφτα αυτή την φορα είναι πολύ περιορισμένα και ετσι ψαχνω για κατι κατω από 100 .

Θελω κινητο που να τα κανει όλα αξιοπρεπεστατα εως πολύ καλα και να είναι σχεδόν τζαμπα,γινεται?

Με το coolpad f1 γινοταν γιατι λοιπον να μην γινεται και τωρα ρωταω?

Ειδα κατι βιντεακια στο youtube και είναι ενας ο οποιος ανεβαζει αβερτα βιντεο για το leagoo M8 PRO και λεει ότι είναι πολύ VFM,εσεις τι λέτε ρε παιδια να το χτυπησω(87 ευρω από ευρωπαικη αποθηκη),η άλλη προταση τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο vfm αυτή τη στιγμή είναι το redmi note 4 global version. 160 κατι ευρώ, αγορά από Ελλάδα. Το 3/32

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο vfm αυτή τη στιγμή είναι το redmi note 4 global version. 160 κατι ευρώ, αγορά από Ελλάδα. Το 3/32

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Φιλε δεν διαφωνω ισος και να είναι αλλα 160 ευρω είναι πολλα για μενα σημερα !

Εγω ψαχνω για το απολυτο vfm 5,5+ιντσο στην ζωνη τιμης κατω από 100 ευρω,υπαρχει καμια προταση?

Ας είναι και last year μοντελο ,δεν με χαλαει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν διαφωνω ισος και να είναι αλλα 160 ευρω είναι πολλα για μενα σημερα !

Εγω ψαχνω για το απολυτο vfm 5,5+ιντσο στην ζωνη τιμης κατω από 100 ευρω,υπαρχει καμια προταση?

Ας είναι και last year μοντελο ,δεν με χαλαει!

Για κάτω από 100€ κοίτα κάποιο ulefone, είναι αξιόπιστα γενικά. Έχει διάφορα μοντέλα στις 5.5', ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.kimovil.com/el/sugkrish-kinhtwn/name.Ulefone

Δες μήπως υπάρχουν τα μοντέλα και για αγορά από Ελλάδα. Από Κίνα, απλά να έχεις υπόψιν ότι πλέον παίζει μέρη πιθανότητα για τελωνείο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν διαφωνω ισος και να είναι αλλα 160 ευρω είναι πολλα για μενα σημερα !

Εγω ψαχνω για το απολυτο vfm 5,5+ιντσο στην ζωνη τιμης κατω από 100 ευρω,υπαρχει καμια προταση?

Ας είναι και last year μοντελο ,δεν με χαλαει!

 

Ισως φαινεται ακριβο αλλα αυτα που δινει ειναι πολυ περισσοτερα απο οσο κοστιζει. Στη θεση σου θα εκανα την υπερβαση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο άκριβως

Αν μπορείς να ανέβεις το παίρνεις.

 

 

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάτω από 100€ κοίτα κάποιο ulefone, είναι αξιόπιστα γενικά. Έχει διάφορα μοντέλα στις 5.5', ρίξε μια ματιά εδώ

https://www.kimovil.com/el/sugkrish-kinhtwn/name.Ulefone

Δες μήπως υπάρχουν τα μοντέλα και για αγορά από Ελλάδα. Από Κίνα, απλά να έχεις υπόψιν ότι πλέον παίζει μέρη πιθανότητα για τελωνείο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Mακρια από ulefone,ουτε χρονο δεν εβγαλαν 2 U007 που πηρα για την κορη μου και μια φιλη της ,και τα 2 εμειναν από μπαταρια και της κορης εσπασε και η οθονη(δεν φταιει η ulefone φυσικα γι'αυτο)!

Link to comment
Share on other sites

Mακρια από ulefone,ουτε χρονο δεν εβγαλαν 2 U007 που πηρα για την κορη μου και μια φιλη της ,και τα 2 εμειναν από μπαταρια και της κορης εσπασε και η οθονη(δεν φταιει η ulefone φυσικα γι'αυτο)!
Εντάξει, μπαταρία αλλάζεις αν είναι αυτό το πρόβλημα, έμενα πάντως 2 ulefone βγήκαν σκυλιά μέχρι τώρα. Πάντως κάτω από 100€ μην περιμένεις να βρεις κάτι καλύτερο. Ψάξε μήπως βρεις κάποιο xiaomi ή κάποιο zte σε προσφορά από Κίνα Αλλά όπως είπα υπολόγισε και τελωνείο. Αλλιώς πας σε επιλογες τύπου ulefone.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...