Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ποση ωρα θελει να φορτσισει το κινητο?το εχω κανα 2ωρο+και εχει φορτισει μονο 50%περιπου γιατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποση ωρα θελει να φορτσισει το κινητο?το εχω κανα 2ωρο+και εχει φορτισει μονο 50%περιπου γιατι?

 

Δεν το χω μετρήσει αλλα φορτιζει πολυ γρηγορα. Το πολυ 1 ωρα και ενα τέταρτο. Κατι παιζει με το δικο σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποση ωρα θελει να φορτσισει το κινητο?το εχω κανα 2ωρο+και εχει φορτισει μονο 50%περιπου γιατι?

Κάτι δεν μου κάθεται καλά. 2ωρο και 50% με τέτοια μπαταρία και τον φορτιστή της σαμμυ. Συνεπώς 3 τινά: 1) προβληματικό καλωδιο (συμβαίνει) 2)τα έφτυσε ο φορτιστής (Όχι συχνό) ή 3) έχει πρόβλημα η πρίζα (σπανιοτερο).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

1800 μπαταρια;; Κραταει καθολου;;
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος του Alpha εδώ και λίγες ήμερες και είμαι απόλυτα ενθουσιασμένος! Η μπαταρία αν και όπως λέτε είναι μικρή κρατάει πάνω από ημέρα και μάλιστα με αρκετή χρήση ειδικά τώρα στην αρχή που το ψάχνω συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έχω το s5 εσείς πού ξέρετε το κινητό αξίζει να το δώσω και να πάρω το alpha?

 

Φαντάζομαι θα έχεις δει τα σημεία που υπερέχει το ένα σε σχέση με το άλλο κινητό:

 

Από το Alpha , σε σύγκριση με το S5, μου είχε λείψει η αδιαβροχοποίηση της συσκευής, ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος, το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης καθώς και το IR Blaster.

 

Τα σημεία υπεροχής του Alpha σε σχέση με το S5 είναι η σχεδίασή του , τα υλικά κατασκευής και η αίσθηση στο χέρι, το χαμηλότερο βάρος, η ελαφρώς καλύτερη φωτογραφική μηχανή (όχι στο βίντεο, κυρίως σε φωτο), η ελαφρώς καλύτερη απόδοση της μπαταρίας (αν και λιγότερα mAh), και τέλος η πιο smooth λειτουργία.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχεις δει τα σημεία που υπερέχει το ένα σε σχέση με το άλλο κινητό:

 

Από το Alpha , σε σύγκριση με το S5, μου είχε λείψει η αδιαβροχοποίηση της συσκευής, ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος, το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης καθώς και το IR Blaster.

 

Τα σημεία υπεροχής του Alpha σε σχέση με το S5 είναι η σχεδίασή του , τα υλικά κατασκευής και η αίσθηση στο χέρι, το χαμηλότερο βάρος, η ελαφρώς καλύτερη φωτογραφική μηχανή (όχι στο βίντεο, κυρίως σε φωτο), η ελαφρώς καλύτερη απόδοση της μπαταρίας (αν και λιγότερα mAh), και τέλος η πιο smooth λειτουργία.

 

Δεν εχει το alpha αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικού αποτυπώματος? Γιατι παντου λενε ότι εχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει το alpha αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικού αποτυπώματος? Γιατι παντου λενε ότι εχει.

Βεβαίως και έχει!

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έχεις δει τα σημεία που υπερέχει το ένα σε σχέση με το άλλο κινητό:

 

Από το Alpha , σε σύγκριση με το S5, μου είχε λείψει η αδιαβροχοποίηση της συσκευής, ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος, το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης καθώς και το IR Blaster.

 

Τα σημεία υπεροχής του Alpha σε σχέση με το S5 είναι η σχεδίασή του , τα υλικά κατασκευής και η αίσθηση στο χέρι, το χαμηλότερο βάρος, η ελαφρώς καλύτερη φωτογραφική μηχανή (όχι στο βίντεο, κυρίως σε φωτο), η ελαφρώς καλύτερη απόδοση της μπαταρίας (αν και λιγότερα mAh), και τέλος η πιο smooth λειτουργία.

 

Εχει αισθητηρα δακτυλικων βρε οπως και ir blaster :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα χρησης του συγκεκριμενου smartphone, δε θα σταθω στα θετικα σημεια που χουν γραφτει τα οποια κ επιβεβαιωνω.

Θα αναφερθω στη διαρκεια της μπαταριας η οποια θα κρατησει 3 ημερες με εντελως light χρηση και 1 ημερα αντε 1.5, εφοσον το χειριστεις σαν πραγματικο smartphone...δλδ συνεχεια ανοιχτο το 3g, λιγο viber, λιγο fb και σερφαρισμα.

Ενα γεγονος που με προβληματιζει ειναι οτι η samsung φαινεται πως δεν "ποντάρει" πολλλα σε αυτην την συσκευη της κ ουτε δινει την αναμενομενη προσοχη...απο που το συμπεραινω αυτο?

1. Απ τη μεγαλη και ταχεια πτωση στη τιμη του, αλλα κυριως και σημαντικοτερο το υποψιαζομαι..

2. Απ την καθυστερημενη αναβαθμιση της σε lolipop συγκριτικα με αλλα τηλεφωνα της ακομα και παλιοτερα (S5)

Σε κανα χρονο θα το χουν εντελως στο χέσ..μο ? Ας ελπισω πως οχι

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλή σκέψη κατέληξα και εγώ στο Alpha. Το έχω παραγγείλει απο sellphone και το περιμένω απο μέρα σε μέρα οπότε θα σας πώ και εγώ την εμπειρία μου απο το συγκεκριμένο online store για να υπάρχει γενικότερο feedback να ξέρουμε απο που να αγοράζουμε!

 

Ήμουν μεταξύ άσπρου και μαύρου, αλλά φίλος μου που έχει γενικά εμπειρία απο κινητά με συμβούλεψε να προτιμήσω το μαύρο γιατί τα άσπρα κινητά βρωμίζουν κιτρινίζουν κλπ. Για να είμαι ειλικρινής βλέποντας βιντεάκια στο youtube με το άσπρο (απο κοντά δεν το έχω πετύχει πουθενά) το μετάνιωσα λίγο.. :O

 

Επίσης, σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον, να πώ οτι σήμερα που έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά, πέτυχα τυπάκι στο Γερμανό που απότι κατάλαβα έκανε πρόμο για τη Samsung και το καινούριο Note και μου είπε "εμπιστευτικά" οτι απο βδομάδα θα έχουν κάποια σούπερ προσφορά με εκπτωτικό κουπόνι μείον 250? ευρώ.

Επειδή εγώ το κινητό το έχω παραγγείλει και δε με ενδιέφερε πολύ δεν κατάλαβα αν η προσφορά αυτή θα είναι συγκεκριμένα για το Alpha μόνο, αν η προσφορά είναι της Samsung σε συνεργασία με το Γερμανό ή αν είναι του Γερμανού σε επιλεγμένα προιόντα.. Όπως και να χει βέβαια, ακόμα και με 250 ευρώ έκπτωση, το κινητό εξακολουθεί να είναι πιο φτηνό στα διάφορα online stores. Απότι φαίνεται η γενικότερη κατάσταση τους έχει κοστίσει και προσπαθούν να βρούν τρόπους να την καταπολεμήσουν.. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

σκέφτομαι να προχωρήσω σε άμεση αγορά. Χρώμα δεν εχω καταλήξει..:p

 

Ερώτηση: δεν μου αρέσει καθόλου το ui της Samsung όποτε θέλω να του περάσω day one pure android (τύπου nexus). Γίνεται; Μπορείτε να μου στείλετε κάποιο link;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτη η κουκιδα διπλα αυτό το headphone jack τι είναι; ;;; https://www.dropbox.com/sc/nwrlmdnoyg2sjqp/AAC8sMGeJIp6HH5CKue-d_Ffa

 

ειναι το δευτερο μικροφωνο(Noise cancelling microphone) για να απομονώνει τον εξωτερικό θόρυβο στις κλήσεις.δες το εδω και στο iphone4 http://cdn.pocketnow.com/wp-content/uploads/2010/06/noise2.jpg

 

edit .σωστός Lippi μεχρι να το ανεβασω το ειπες και εσυ.:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλή σκέψη κατέληξα και εγώ στο Alpha. Το έχω παραγγείλει απο sellphone και το περιμένω απο μέρα σε μέρα οπότε θα σας πώ και εγώ την εμπειρία μου απο το συγκεκριμένο online store για να υπάρχει γενικότερο feedback να ξέρουμε απο που να αγοράζουμε!

 

 

Επίσης, σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον, να πώ οτι σήμερα που έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά, πέτυχα τυπάκι στο Γερμανό που απότι κατάλαβα έκανε πρόμο για τη Samsung και το καινούριο Note και μου είπε "εμπιστευτικά" οτι απο βδομάδα θα έχουν κάποια σούπερ προσφορά με εκπτωτικό κουπόνι μείον 250? ευρώ.

Επειδή εγώ το κινητό το έχω παραγγείλει και δε με ενδιέφερε πολύ δεν κατάλαβα αν η προσφορά αυτή θα είναι συγκεκριμένα για το Alpha μόνο, αν η προσφορά είναι της Samsung σε συνεργασία με το Γερμανό ή αν είναι του Γερμανού σε επιλεγμένα προιόντα.. Όπως και να χει βέβαια, ακόμα και με 250 ευρώ έκπτωση, το κινητό εξακολουθεί να είναι πιο φτηνό στα διάφορα online stores. Απότι φαίνεται η γενικότερη κατάσταση τους έχει κοστίσει και προσπαθούν να βρούν τρόπους να την καταπολεμήσουν.. :p

150 ευρω το κουπονι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν δυο μέρες που ρώτησα στο Γερμανό για το S4 μου είπαν ότι έχει 250 ευρώ έκπτωση αλλά τα 250 δεν αφαιρούνται από την τιμή. Πληρώνεις πχ 450 και σου δίνουν δωροεπιταγή 250 ευρώ για αγορές από τον Γερμανό

 

εμενα μου ειπαν επιτοπου αφαιρουν την τιμη των 150.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει καμία προσφορά σε κανένα κινητό από τον ΓΕΡΜΑΝΟ παιδιά, μην ψαρώνετε, π.χ. Galaxy Alpha 699€ αρχική τιμή - 150€ της υποτιθέμενης προσφοράς = 549€ όταν σε skroutzομάγαζα έχει 400€ ...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς θα απενεργοποιήσω την επιπλέον χρέωση από ίντερνετ που είναι με χρέωση εκτός wifi?

 

Κλεισε την 6η επιλογή (δεδομ.κινητού) https://www.dropbox.com/sc/8yj2inbmc7n46ig/AADLhKZZJejmtJWquXMDkBdVa

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...