Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ειναι πολυ καλη τιμή !! 329 :lol: δεν ξέρουμε αν ειναι ομως με κάποια σύνδεση. Θα μάθουμε αύριο

 

Αφου γραφει ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ, την συνδεση εσυ που την ειδες;

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68810&selectedCategoryId=93

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου γραφει ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ, την συνδεση εσυ που την ειδες;

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68810&selectedCategoryId=93

Πάντως κάποια σκρουτζομαγαζα δίνανε branded cosmote στα 305-310 ευρώ που ρώτησα πριν λίγες ημέρες.

Χλωμό το κόβω ελληνικά unbranded να είναι του Γερμανού.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου γραφει ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ, την συνδεση εσυ που την ειδες;

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68810&selectedCategoryId=93

 

Έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα. Για συσκευή coamote τα βλέπω να ειναι αν και αυτο δεν με ενοχλεί, το νότε 4 που εχω ειναι coamote και κάποιες εφαρμογές που δεν θέλω της κανω απεγκατάσταση και ειναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια σκρουτζομαγαζα δίνανε branded cosmote στα 305-310 ευρώ που ρώτησα πριν λίγες ημέρες.

Χλωμό το κόβω ελληνικά unbranded να είναι του Γερμανού.

 

Έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα. Για συσκευή coamote τα βλέπω να ειναι αν και αυτο δεν με ενοχλεί, το νότε 4 που εχω ειναι coamote και κάποιες εφαρμογές που δεν θέλω της κανω απεγκατάσταση και ειναι μια χαρά

 

Παντως το lumia 930 που ειχα πάρει απο Γερμανό φορούσε καθαρή ρομ χωρίς λογότυπα κι εφαρμογές της κοσμοτε. Μακάρι και τα alpha να είναι unbranded. Μπορεί να διαπιστωθεί εαν στο κουτί υπάρχει αυτοκόλλητο που να γράφει εισαγωγέας-αντιπρόσωπος samsung hellas αυτά ειναι τα ''ελληνικά'' εαν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

πολυυυυυ ωραιο θεμα !!!!!:D

με ποια εφαρμογη?:p

 

Σ' ευχαριστώ :) Το έχω κάνει χλιδάτο :D

 

1)Nova Prime για να ρυθμίζω όπως θέλω το grid και τα εικονίδια

2)Zooper widget pro για το logo μου ,το ρολόι και την ημερομηνία. ( έχω και άλλα zoopers για τις επαφές μου στις άλλες home screens ).

 

Αν πάρεις το Alpha σε μαύρο ή χρυσό πες μου αν θες να σου δώσω το wallpaper. Aν το πάρεις σε scuba blue τότε δεν θα δένει ωραία.:)

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτη επιλογη εχω πει στο καταστημα που το παραγγειλα να μου βαλουν το χρυσο και αν δεν το βρουν σαν δευτερη επιλογη το μπλε . Νομιζω μου αρεσουν και τα 2 εξισου το ιδιο !

Οσο για το χρυσο για σενα νομιζω πως ναι θα ηταν καπως ..:p

Ικανοποιημενος με την συσκευη?

Εγω φευγω ξανα απο ios σε android με την ελπιδα να μεινω λιγο παραπανω απο αλλες φορες..:D

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την συσκευη,φυσικα κι επειδη ηταν branded περαστηκε πολωνικη version.

σε ολους παντως τους τομεις το κινητο μου αρεσει,η μπαταρια βεβαια οπως εχει αναφερθει ηδη,δεν ειναι το δυνατο του προσον,αν ηταν,θα ειχε κοψει πολλες πωλησεις απο αλλες συσκευες.

την μερα παντως με λιγο συντηρητικη χρηση την βγαζει.

χα!χα!χα! τα γούστα είναι πάντα γούστα στο καθένα!!! εγώ πάλι πήρα το χρυσό που μου άρεσε πιο πολύ μακράν από όλα τα άλλα και είμαι και ολίγον συντηρητικός. Όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν μαύρες άντε και κάποιες ασημί. Το μπλε ας πούμε ήταν το χειρότερό μου, μου φαινόταν κάπως να με δουν στο χέρι με αυτό το χρώμα, ίσως και λόγω του ότι όπως είπα είμαι και λίγο συντηρητικός, αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά και δε καταδικάζουμε ούτε κατακρίνουμε κανένα ;)

 

να πω την αληθεια,σε χρυσο δεν το εχω δει,απλα δεν με φανταζομαι και με χρυση συσκευη,μου καθεται καπως,σαφως και ειναι γουστα αυτα και αν καποιος θελει κατι πιο κλασσικο θα στραφει η σε μαυρο η σε χρυσο.

εγω ας πουμε εχω το συντηρητικο z3 και για δευτερη συσκευη ηθελα κατι λιγο πιο ζωντανο,πιο νεανικο.εχω και τις μαυρες μου το τελευταιο διαστημα κι ειχα αναγκη για κατι λιγο πιο ζωντανο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω iphone 6 και εχω συνηθίσει να το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ πιστεύω να μην με χαλάσει τόσο αυτο .. Όσο για branded συσκευή η μη επειδή δεν γνωρίζω και πολλά ελπίζω να μην πέσω στην περίπτωση , γιατι για να καταφέρω να περάσω άλλη version μου φαίνεται κάπως απίθανο !:O
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω iphone 6 και εχω συνηθίσει να το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ πιστεύω να μην με χαλάσει τόσο αυτο .. Όσο για branded συσκευή η μη επειδή δεν γνωρίζω και πολλά ελπίζω να μην πέσω στην περίπτωση , γιατι για να καταφέρω να περάσω άλλη version μου φαίνεται κάπως απίθανο !:O

 

ειναι πανευκολο και υπαρχουν και οδηγοι για να περασεις αλλη rom.

αλλα και να μην περασεις δεν τρεχει τιποτα,ολες οι εφαρμογες που θα εχει μεσα αν ειναι branded αφαιρουντε.μονο το Logo θα σου μεινει κατα το boot και απλα ισως αργησει λιγο παραπανω να παρει την lolipop.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανευκολο και υπαρχουν και οδηγοι για να περασεις αλλη rom.

αλλα και να μην περασεις δεν τρεχει τιποτα,ολες οι εφαρμογες που θα εχει μεσα αν ειναι branded αφαιρουντε.μονο το Logo θα σου μεινει κατα το boot και απλα ισως αργησει λιγο παραπανω να παρει την lolipop.

 

Πάντως παρόλο που αλλάζω συχνά συσκευές δεν εχει τύχει να πέσω σε branded συσκευή ελπίζω να μην τύχει και τώρα .. Αν είχε και ραδιόφωνο η συσκευή θα ηταν τέλειο !! Άσχετο αυτο ! :O κοιτούσα τα χαρακτηριστικά της σειράς Α 3 α 5 κτλ και μου έκανε εντύπωση που έβαλαν ξανά ράδιο .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω iphone 6 και εχω συνηθίσει να το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ πιστεύω να μην με χαλάσει τόσο αυτο ...

 

Αν είχες και το iphone 5 ή 5S, να ξέρεις ότι σύμφωνα με τα battery tests του GSMArena, είναι ίδια με το Alpha σε διάρκεια , οπότε θα ξέρεις ακριβώς τι να περιμένεις :

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-alpha-exynos-5430-battery-test/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρόλο που αλλάζω συχνά συσκευές δεν εχει τύχει να πέσω σε branded συσκευή ελπίζω να μην τύχει και τώρα .. Αν είχε και ραδιόφωνο η συσκευή θα ηταν τέλειο !! Άσχετο αυτο ! :O κοιτούσα τα χαρακτηριστικά της σειράς Α 3 α 5 κτλ και μου έκανε εντύπωση που έβαλαν ξανά ράδιο .

Μαρία πάνε καλύτερα στο κατάστημα που δίνει ο φίλος παρακάτω. Διάλεξε και το χρώμα που θέλεις. Η συσκευή μάλλον θα είναι unbranded.

Αφου γραφει ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΚΕΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ, την συνδεση εσυ που την ειδες;

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68810&selectedCategoryId=93

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες και το iphone 5 ή 5S, να ξέρεις ότι σύμφωνα με τα battery tests του GSMArena, είναι ίδια με το Alpha σε διάρκεια , οπότε θα ξέρεις ακριβώς τι να περιμένεις :

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-alpha-exynos-5430-battery-test/

Καλημερα !! Είχα και τα δυο αλλα για κάποιο λόγο νόμιζα πως είχε ίδια με το 6αρι !:O

Μαρία πάνε καλύτερα στο κατάστημα που δίνει ο φίλος παρακάτω. Διάλεξε και το χρώμα που θέλεις. Η συσκευή μάλλον θα είναι unbranded.

 

Πηγαίνω από συγκεκριμένο κατάστημα που συνεργάζεται με Vodafone και δίνω το προηγούμενο . Καινούργια όλα πάντα . Απλά κάνω συχνά αλλαγές και αυτός ο τρόπος με εξυπηρετεί !

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πάρετε από Γερμανο ενημερώστε αν είναι ελληνικά unbranded η Cosmote branded συσκευές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !! Είχα και τα δυο αλλα για κάποιο λόγο νόμιζα πως είχε ίδια με το 6αρι !:O

 

 

Πηγαίνω από συγκεκριμένο κατάστημα που συνεργάζεται με Vodafone και δίνω το προηγούμενο . Καινούργια όλα πάντα . Απλά κάνω συχνά αλλαγές και αυτός ο τρόπος με εξυπηρετεί !

Kατοχος και τοθ i5 & 5s και τώρα του alpha το τελευταίο έχει διπλάσια διάρκεια από τα άλλα 2 σε μπαταρία ακριβώς με την ίδια χρήση ( τα iphone δεν έβγαζαν τη μέρα αργα το βράδυ , το alpha 2 μέρες άνετα !!)

Link to comment
Share on other sites

ειναι πανευκολο και υπαρχουν και οδηγοι για να περασεις αλλη rom.

αλλα και να μην περασεις δεν τρεχει τιποτα,ολες οι εφαρμογες που θα εχει μεσα αν ειναι branded αφαιρουντε.μονο το Logo θα σου μεινει κατα το boot και απλα ισως αργησει λιγο παραπανω να παρει την lolipop.

Και με ποιο τρόπο αφαιρούνται οι branded εφαρμογές εάν δεν κάνεις root φίλε μου? :O

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτερες ειναι αφαιρουμενες,νομιζω 2 μονο δεν μπορεις να βγαλεις αλλα μπορεις να τις παγωσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε γράφει ούτε και γνωρίζουν τα καταστήματα 100%

2 πήρα από 2 διαφορετικά καταστήματα μου είπαν unbranded τηλεφωνικά και όταν τα άνοιξα ήταν T-mobile και τα επέστρεψα επιτόπου.

Και σε 1-2 επιπλέον που ρώτησα δεν ήταν σίγουροι.

Απλά μου είπαν ότι τα χρωματιστά είναι δύσκολο να τα βρω unbranded και μόνο σε λευκό η μαύρο ενώ εγώ ήθελα μπλε και το παράτησα πλέον.

 

Πάντως η συσκευή έστω και λίγα λεπτά που την δουλεψα μου άρεσε αρκετά και στα 300 ευρώ είναι εξαιρετική πρόταση.

Για δεύτερη την ήθελα αλλά δεν μου έκατσε.

 

Ουτε στο μαγαζι που σου ειπα το ειχαν τελικα unbranded ?

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτερες ειναι αφαιρουμενες,νομιζω 2 μονο δεν μπορεις να βγαλεις αλλα μπορεις να τις παγωσεις.

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Εμένα ήταν γερμανικής Vodafone και αφαίρεσα όλες πλην δύο τις οποίες πάγωσα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε μαύρο χρώμα & άμεσα διαθέσιμο δεν παίζει πουθενά, και όπου το βρήκα η τιμή ήταν πάνω από 335€!

 

Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να το έχει σε μαύρο???

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε μαύρο χρώμα & άμεσα διαθέσιμο δεν παίζει πουθενά, και όπου το βρήκα η τιμή ήταν πάνω από 335€!

 

Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να το έχει σε μαύρο???

Ούτε στον Γερμανό υπάρχει με την προσφορά;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σιγά την διαφορά τιμής,αν είναι κι unbranded είναι μία χαρά.αλλά αμφιβάλω αν το έχει διαθέσιμο ο Γερμανός,τίποτα δεν έχει ποτέ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ε όταν ξεκινάει από σκρουτζ στα 303! Είναι λίγο πιο ακριβο!

 

Βασικά δεν έχω καταλάβει τι παιζει με γερμανό. Ποια είναι η τελική τιμή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...