Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εμενα εχει κατι δικες του εφαρμογες τ .... ετσι με ροζ ,και οταν ανοιγω το κινητο βγαινει στα γρηγορα ενα logo t.....παλι ροζ,δηλαδη τι μπορω να κανω χωρις να χασω την εγγυήσει?

 

Κατεβαζεις μια unbranded rom απο εδω.

http://oi58.tinypic.com/28k3a0i.jpg

 

Εγω π.χ. κατεβασα την Ελληνικη.Και αν καταλαβαινεις τις οδηγιες εδω συνεχιζεις.Αλλιως μην το ξεκινησεις καν

http://oi61.tinypic.com/bi9vuu.jpg

 

Ετσι δεν γραφει ο knox και μπορεις ανα πασα στιγμη να ξαναφλασαρεις την δικη του την ρομ.Οποτε καλο ειναι να την κατεβασεις να την εχεις στον σκληρο σου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σου πω τωρα που σε βρηκα κιολας,δυο μερες τωρα εχω θεμα με την μπαταρια την καταπινει ενω δεν ειχα θεμα πιο πριν,δεν ξερω αν τρεχει κατι που δεν βλεπω ,και σημερα για πρωτη φορα εβαλα το κινητο να φορτισει για 2 φορα χωρις να κανω τρελη χρηση.ξερεις τι μπορω να κανω?

Επειδή δεν έχω τη συσκευή ας βοηθήσουν κάτοχοι τους.

Η δικιά μου συμβουλή γενικότερα να κάνεις ολοκληρωμενες φορτίσεις χωρίς να διακόπτεις έως πάει στο 100% και το αφήνεις 10-15 λεπτά επιπλέον.

Επίσης η μπαταρία στρώνει όταν έχεις κάνει 4-5 πλήρες φορτίσεις πχ από το 15 έως 100%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο εκανα και ενα samsung s duos αλλα νιμιζα τ εκανα root,ηθελα να μαθω γενικα την διαδικασια για να ξερω και τι μπορει να μου προσφερει αλλα ακομα δεν βρηκα ακρη!εμενα δεν με πειραζει που ειναι τ-mobile αφου δεν εχω θεμα,απλος ρωτησα για να ξερω αν θα εχω προβλημα γενικα με το κινητο την αναβαθμισει το σγμα του κινητου και τετοια,βεβαια να πω οτι καποιες εφαρμογες που ειχε την εκανα καταργηση!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα πολυ καλες φορτισεις γενικα και ποτε δεν το εβαλα να το φορτισω αν δεν πηγενε 15 -10% και το φορτιζα μεχρι 100%

Link to comment
Share on other sites

κανενα θεμα με τις αναβαθμίσεις. Στην τυχη τις δινουν. Στο note 3, lollipop εχουν παρει πιο γρηγορα τα branded σε αρκετες χώρες, και μονο η πολωνια σε unbranded.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ξερετε αν υπαρχει εφαρμογη για να δω αν τρεχει κατι απο πισω και δεν μπορω να το δω,γιατι εχω τρελαθει με την μπαταρια,στην αρχη ητα ολα καλα 2 μερες τωρα καταπινει!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ξερετε αν υπαρχει εφαρμογη για να δω αν τρεχει κατι απο πισω και δεν μπορω να το δω,γιατι εχω τρελαθει με την μπαταρια,στην αρχη ητα ολα καλα 2 μερες τωρα καταπινει!!!!

 

Gsam battery monitor

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ξερετε αν υπαρχει εφαρμογη για να δω αν τρεχει κατι απο πισω και δεν μπορω να το δω,γιατι εχω τρελαθει με την μπαταρια,στην αρχη ητα ολα καλα 2 μερες τωρα καταπινει!!!!

 

Υπόψη ότι συχνά-πυκνα εφαρμογές τύπου skype,Facebook,viber όπως και Google services πχ Google + δημιουργούν θέματα τρώγοντας μπαταρία στο background.

Επίσης όταν δεν σερφαρεις γυρνα σε 2g να κάνεις και από εκεί εξοικονόμηση μπαταρίας.

Επίσης στα location βάλε battery saving mode και Απενεργοποιησε υπηρεσίες που δεν χρησιμοποιείς που κάνουν χρήση location.

 

Αν δεν στρώσει κάνε επαναφορά και βάζεις λίγες λίγες εφαρμογές και βλέποντας και κάνοντας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το κοιταξω,να σου πω παιζει ρολο που καμια φορα κατεβαζω και απο το aptoide?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το κοιταξω,να σου πω παιζει ρολο που καμια φορα κατεβαζω και απο το aptoide?

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει έως τώρα.

Μόνο από playstore κατεβάζω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω θα το κοιταξω,να σου πω παιζει ρολο που καμια φορα κατεβαζω και απο το aptoide?

 

 

Το aptoide ειναι γεμνατο κακογραμμενες και πειραγμενες εφαρμογες. Οποτε προσεχε τι κατεβαζεις απο εκει εμενα μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει απο εκει μου ζεσταινε το κινητο και σε 3 ωρες αδειαζε την μπαταρια.

Τα πεταξα ολα και εστρωσε

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

Εχω διαβασει μονο τις 2 τελευταιες σελιδες και θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι μαλλον υπαρχει γενικο προβλημα!

Ενας φιλος πηρε την παρασκευη το alpha Και εχει κανει ηδη 3 φορτισεις καθως του αδειαζει χωρις χρηση μεσα στη μερα..βλεπω παραπανω και τον φιλο akist25 Να εχει το ιδιο προβλημα..

Οποτε θεωρω οτι φταιει η ρομ και οχι κατι αλλο ή η μπαταρια ή 3η εφαρμογη..

 

πως βαζουμε λοιπον αλλη ρομ επισημη χωρις προβλημα Knox καθως δεν εχω ασχοληθει με αλλαγη..

Βλεπω το λινκ για να κατεβασω την ελληνικη αλλα με τι την περναω με οdin? το Kies δεν κανει τετοια δουλεια κατευθειαν?

την ρομ που ηδη εχω αν δεν την κρατησω υπαρχει θεμα εγγυησης ή πανε καθαρα με Κnox?

Επισης καποιος που δεν εχει θεμα με μπαταρια ας μας πει ποια ρομ προτεινει γιατι μαλλον ο φιλος παραπανω την επαθε οπως και ο δικος μου φιλος με συσκευη με κακη ρομ θεωρω..

Αγορα απο Kaizer ετσι για την ιστορια..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και γω περιμενω απαντησεις αν ειναι,γιατι ενταξει τα εχω βγαλει ολα απο το κινητο τα εβαλα ολα στα χαμηλα,αλλα τι να το κανω ετσι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

Εχω διαβασει μονο τις 2 τελευταιες σελιδες και θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι μαλλον υπαρχει γενικο προβλημα!

Ενας φιλος πηρε την παρασκευη το alpha Και εχει κανει ηδη 3 φορτισεις καθως του αδειαζει χωρις χρηση μεσα στη μερα..βλεπω παραπανω και τον φιλο akist25 Να εχει το ιδιο προβλημα..

Οποτε θεωρω οτι φταιει η ρομ και οχι κατι αλλο ή η μπαταρια ή 3η εφαρμογη..

 

πως βαζουμε λοιπον αλλη ρομ επισημη χωρις προβλημα Knox καθως δεν εχω ασχοληθει με αλλαγη..

Βλεπω το λινκ για να κατεβασω την ελληνικη αλλα με τι την περναω με οdin? το Kies δεν κανει τετοια δουλεια κατευθειαν?

την ρομ που ηδη εχω αν δεν την κρατησω υπαρχει θεμα εγγυησης ή πανε καθαρα με Κnox?

Επισης καποιος που δεν εχει θεμα με μπαταρια ας μας πει ποια ρομ προτεινει γιατι μαλλον ο φιλος παραπανω την επαθε οπως και ο δικος μου φιλος με συσκευη με κακη ρομ θεωρω..

Αγορα απο Kaizer ετσι για την ιστορια..

 

πριν αλλάξει rom factory reset έκανε?

Link to comment
Share on other sites

πριν αλλάξει rom factory reset έκανε?

 

οχι αλλα επειδη ειναι Τ mobile οπως και του παιδιου πανω, πιστευω οτι φταιει η ρομ..και θα φαει σουτ.. Απλα ισως του ριξω με το kies μια επανεγκατασταση πριν την αλλαγη..καθως κολλαει πολυ το κατεβασμα και θα την δουμε αυριο τη ρομ οπως παει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

πως βαζουμε λοιπον αλλη ρομ επισημη χωρις προβλημα Knox καθως δεν εχω ασχοληθει με αλλαγη..

Βλεπω το λινκ για να κατεβασω την ελληνικη αλλα με τι την περναω με οdin? το Kies δεν κανει τετοια δουλεια κατευθειαν?

την ρομ που ηδη εχω αν δεν την κρατησω υπαρχει θεμα εγγυησης ή πανε καθαρα με Κnox?

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Στο τέλος υπάρχει και λινκ για παραπομπή σε οδηγό για flashing http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Στο τέλος υπάρχει και λινκ για παραπομπή σε οδηγό για flashing http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

 

Κομπλέ, τα έφτιαξα ανκαι μου έσπασε τα νεύρα μέχρι να κατέβει η ΡοΜ..επίσης το kies αναγνώριζε το τηλέφωνο αλλά δε μου έβγαζε επιλογή για επανεγκατασταση firmware ή γενικά κάτι ανάλογο.. Τέλος πάντων του έβαλα ελληνική έκδοση και ελπίζω να παίξει σωστά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την Nillkin S View Smart Case; Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή αντί για της Samsung για να έχω πλήρη προστασία του κινητού αφού από ότι έχω καταλάβει δεν προστατεύσει σε ενδεχόμενη πτώση το μεταλλικό κομμάτι. Τι λέτε εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ειμαι κομπλε νομιζω μεχρι στιγμης,μολις διεγραψα της εφαρμογες απο το aptoide το κινητο εδτρωσε αμεσως!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει τελικα η συσκευη!:p

Ποιο εύκολο να κάνω το ταξίδι Ελλάδα-Νεα Ζηλανδία σε 1 ώρα παρά να βρω unbranded συσκευη.:lol:

Ένα κατάστημα(το μοναδικό) που μου είπαν οτι ειναι unbranded δεν ήταν τελικα και το επέστρεψα πίσω.

Μάλλον τα παρατάω διότι γέμισε ο τόπος T-Mobile συσκευές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει τελικα η συσκευη!:p

Ποιο εύκολο να κάνω το ταξίδι Ελλάδα-Νεα Ζηλανδία σε 1 ώρα παρά να βρω unbranded συσκευη.:lol:

Ένα κατάστημα(το μοναδικό) που μου είπαν οτι ειναι unbranded δεν ήταν τελικα και το επέστρεψα πίσω.

Μάλλον τα παρατάω διότι γέμισε ο τόπος T-Mobile συσκευές.

 

στο i-buy πριν 1+ μήνα γερμανικό unbranded αγόρασα

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει τελικα η συσκευη!:p

Ποιο εύκολο να κάνω το ταξίδι Ελλάδα-Νεα Ζηλανδία σε 1 ώρα παρά να βρω unbranded συσκευη.:lol:

Ένα κατάστημα(το μοναδικό) που μου είπαν οτι ειναι unbranded δεν ήταν τελικα και το επέστρεψα πίσω.

Μάλλον τα παρατάω διότι γέμισε ο τόπος T-Mobile συσκευές.

 

ρε συ αλεξ, 5 λεπτα υποθεση (αφου κατεβει η ρομ μετα απο 2 ωρες) ειναι να το κανεις unbranded..γιατι κολλας εκει? να πω οτι εισαι κανας ασχετος.. Παρε ενα και καντου μια εγκατασταση ελληνικης..Εγω χθες αν και μου εσπασε τα νευρα λιγο το κατεβασμα, ξεμπλεξα σε 5 λεπτα και το κινητο πεταει πλεον, καμια σχεση με πριν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι εύκολο ειναι,αλλα έστω μια πολυ μικρη αλλα υπαρκτή πιθανότητα να γράψει ο Knox και πάει η εγγύηση.

Άσε που δεν θέλω να ασχοληθώ με φλασαρισματα γενικώς(τα εχω παρατήσει πλέον)

Θα ρωτήσω στο κατάστημα που αναφέρθηκε πάνω απο το φιλο(I-bay) και ελπίζω να σταθώ τυχερός.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι εύκολο ειναι,αλλα έστω μια πολυ μικρη αλλα υπαρκτή πιθανότητα να γράψει ο Knox και πάει η εγγύηση.

Άσε που δεν θέλω να ασχοληθώ με φλασαρισματα γενικώς(τα εχω παρατήσει πλέον)

Θα ρωτήσω στο κατάστημα που αναφέρθηκε πάνω απο το φιλο(I-bay) και ελπίζω να σταθώ τυχερός.

 

εμενα χθες δεν εγγραψε. 0 εμεινε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια...εγω εγκατελειψα το Α...ειμαι με ενα g3 32gb .... ωραιο το Α αλλα η μπαταρια...δεν παιζοταν...λιιιιιγο καλυτερο το g3....και το αλλαξα λογω οθονης ηθελα μεγαλυτερη....παντως αρκετα ερωτευσιμο το Α.....πιστευω οτι ειναι απο τα κινητα που θα μεινουν ανεξιτηλα...απο ολες συσκευες που εχω γυρισει.....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει τελικα η συσκευη!:p

Ποιο εύκολο να κάνω το ταξίδι Ελλάδα-Νεα Ζηλανδία σε 1 ώρα παρά να βρω unbranded συσκευη.:lol:

Ένα κατάστημα(το μοναδικό) που μου είπαν οτι ειναι unbranded δεν ήταν τελικα και το επέστρεψα πίσω.

Μάλλον τα παρατάω διότι γέμισε ο τόπος T-Mobile συσκευές.

 

Το κατάστημα το οποίο σου πρότεινα , το e-deal, σε εμένα πούλησε το τσέχικο Alpha unbranded. To CSC του είναι ETL ( Τσεχία). Αν ήταν τσέχικο branded τότε το CSC του για την Τσεχία θα ήταν ή VDC ( Vodafone) ή ΤΜΖ ( T-Mobile). To τι CSC έχεις μπορείς να το δεις άνετα με την εφαρμογή Phone info :

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=el

Παραθέτω και ένα screenshot του CSC του δικού μου Alpha :

http://s18.postimg.org/6sevqq2px/Screenshot_2015_03_16_21_19_54.jpg

Τα CSC είναι τα εξής για να ξέρεις την επόμενη φορά για ποια χώρα προοριζόταν το κινητό σου και αν είναι branded :

http://www.w0lfdroid.com/2013/07/sales-code-csc.html

 

ΥΓ : Σόρρυ που δεν απάντησα το πρωί στο pm αλλά έπηζα όλη μέρα στο γραφείο.

 

παιδια...εγω εγκατελειψα το Α...ειμαι με ενα g3 32gb .... ωραιο το Α αλλα η μπαταρια...δεν παιζοταν...λιιιιιγο καλυτερο το g3....και το αλλαξα λογω οθονης ηθελα μεγαλυτερη....παντως αρκετα ερωτευσιμο το Α.....πιστευω οτι ειναι απο τα κινητα που θα μεινουν ανεξιτηλα...απο ολες συσκευες που εχω γυρισει.....

 

Για τη μπαταρία δεν θα βγάλω ποτέ εγώ ασφαλές συμπέρασμα γιατί δεν είμαι heavy user. Φαντάζομαι όμως ότι για να μου κρατά εμένα 2 μέρες , σε έναν heavy user ενδεχομένως να κρατά 3/4 μέρας. Στη θέση σου πάντως, αν το σημαντικό κριτήριο μου ήταν η μπαταρία ,τότε θα έπαιρνα το G2 και όχι το G3. :-)

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το Alpha και χαίρομαι πραγματικά για την αγορά που έκανα. Φτου φτου! :-)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...