Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω φαει τον τοπο να βρω το kit της μπαταριας με τα 2500mah σε ασημι και δεν υπαρχει πουθενα.

Μονο σε λευκο και μαυρο το βγαζουν το καπακι;

 

Μην ψάχνεις αδικα, μονο σε 2 χρωματα βγαινει(λευκο, μαυρο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην ψάχνεις αδικα, μονο σε 2 χρωματα βγαινει(λευκο, μαυρο).

 

Οταν μπει το κιτ τι γίνεται με τις θήκες?Λογικά θα υπάρχει πρόβλημα.Ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπει το κιτ τι γίνεται με τις θήκες?Λογικά θα υπάρχει πρόβλημα.Ή όχι?

 

Οι περισσοτερες θηκες που προοριζονται για το κινητο με την αρχικη μπαταρια , λογικα δεν κανουν αν βαλεις μεγαλυτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνεις αδικα, μονο σε 2 χρωματα βγαινει(λευκο, μαυρο).

Κανενα link εχετε απο καποιο καταστημα που να εχει την μεγαλυτερη μπαταρια με το καπακι;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα link εχετε απο καποιο καταστημα που να εχει την μεγαλυτερη μπαταρια με το καπακι;

 

http://www.e-shop.gr/samsung-extended-battery-kit-eb-eg850b-for-galaxy-alpha-g850-black-p-TEL.019348

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ολλανδικό και σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση κάπου στα 18 mb αν δεν κάνω λάθος. Την έτρεξα και δεν είδα κάποια διαφορά. Έγραψε ότι αναβαθμίστηκαν - βελτιώθηκαν 150 εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες θηκες που προοριζονται για το κινητο με την αρχικη μπαταρια , λογικα δεν κανουν αν βαλεις μεγαλυτερη μπαταρια.

Όντως θέλει πολύ ψάξιμο.Κάποιες που ταιριάζουν http://www.ebay.de/itm/291280014647?clk_rvr_id=790718003508&rmvSB ή http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B00N3XB0DW/ref=nosim/andrhilfdeand-21

Krussel FlipWallet Malmö,LoveMei Bumper,Spigen Neo Hybrid Cover, και άλλες που έχει αυτό το γερμανικό site που ανανεώνεται συνέχεια http://www.android-hilfe.de/zubehoer-fuer-samsung-galaxy-alpha/653543-huellen-cases-die-zur-erweiterten-batterie-2500mah-fuers-alpha-von-samsung-passen.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ξαναβαλτες διοτι δεν ανοιγουν....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ολλανδικό και σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση κάπου στα 18 mb αν δεν κάνω λάθος. Την έτρεξα και δεν είδα κάποια διαφορά. Έγραψε ότι αναβαθμίστηκαν - βελτιώθηκαν 150 εφαρμογές.

 

Λογικα είναι η ιδια που μου ηρθε πριν μια βδομαδα. Εγραφε ότι εχει διορθωσεις σε διαφορα bugs και θεματα ασφαλειας καθως και για τις εφαρμογες που αναφέρεις.

Μαλιστα μου προσθεσε και 3 εφαρμογες ή οποιες ηταν για την Ελβετικη αγορα, μιας και από εκει προερχεται το δικο μου. Μετα την εγκατασταση πηγα και τις απεγκατεστησα. Λογικα ηταν οι ιδιες που ειχε το κινητο όταν το ειχα παρει και τις ειχα βγαλει και τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα link εχετε απο καποιο καταστημα που να εχει την μεγαλυτερη μπαταρια με το καπακι;

 

καλημερα..εχεις pm..

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!! Σκέφτομαι να πάρω και εγω το alpha και αφού διαβασα ολλο το forum κατα γενική ομολογία λετε οτι ειναι τέλειο εκτος απο μικρό προβλημα με την μπαταρια!!! Προσωπικα δεν με ενωχλει αυτο αρκει να βγάζει μια μερά!!! Το κινητό αυτο θέλω να το πάρω γιατί θέλω μια high end συσκευη αλλα σε σιμαζεμενω μεγεθος!!! οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ ειναι γυρω στις 150 με 200 και πολλες απο αυτες ειναι πολυ βαριες,αντεχει το κινητο τετοια χριση??? Εχει κλείδωμα με το δαχτυλο? Πως βγαίνουν οι φωτογραφιες σε χαμηλό φωτισμό?? η μουσικη οταν παιζει ειναι δυνατή???? Εχει υπέρυθρες? ?? Η την τεχνολογία που εχει το s5 να σινδιαζει το wifi και τα δεδομενα κινητου για καλητερη ταχυτητα??? Το πρωιγουμενο μου κινητό ειταν το Ζ1 και με την χριση που του εκανα κρασαρε τελειως!!! Και μια παρατήρηση που εκανα γιατι το κινητό αφου ειναι τοσο καλό επεσε μεσα σε ενα εξαμηνο 300 ευρω???? Μηπως πεζει τιποτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!! Σκέφτομαι να πάρω και εγω το alpha και αφού διαβασα ολλο το forum κατα γενική ομολογία λετε οτι ειναι τέλειο εκτος απο μικρό προβλημα με την μπαταρια!!! Προσωπικα δεν με ενωχλει αυτο αρκει να βγάζει μια μερά!!! Το κινητό αυτο θέλω να το πάρω γιατί θέλω μια high end συσκευη αλλα σε σιμαζεμενω μεγεθος!!! οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ ειναι γυρω στις 150 με 200 και πολλες απο αυτες ειναι πολυ βαριες,αντεχει το κινητο τετοια χριση??? Εχει κλείδωμα με το δαχτυλο? Πως βγαίνουν οι φωτογραφιες σε χαμηλό φωτισμό?? η μουσικη οταν παιζει ειναι δυνατή???? Εχει υπέρυθρες? ?? Η την τεχνολογία που εχει το s5 να σινδιαζει το wifi και τα δεδομενα κινητου για καλητερη ταχυτητα??? Το πρωιγουμενο μου κινητό ειταν το Ζ1 και με την χριση που του εκανα κρασαρε τελειως!!! Και μια παρατήρηση που εκανα γιατι το κινητό αφου ειναι τοσο καλό επεσε μεσα σε ενα εξαμηνο 300 ευρω???? Μηπως πεζει τιποτα!!!!

 

μονιο η μπαταρια και οτι δεν εχει υπερυθρες......θα σε προβληματισουν...εγω το θεμα μπαταριας αν και εχω power bank,με βγαζει ανετα 24 ωρο με κανονικη χρηση...gps συνεχεια ανοιχτο και wifi....

Se ola ta alla einai ++++ το κινητο πεταει...αν δεν σε ενοχλουν οι ιντσες...διοτι εγω ψαχνω μεγαλυτερες ιντσες....αλλα αν δω οτι δεν με βολευουν παλι σε alpha θα γυρισω διοτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος....

 

Αν δεν βρω δεν με κοβει κιολας....τοσο ευχαριστημενος...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τελικα με την αλλη μπαταρια τι αυτονομια εχουν δει οι κατοχοι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια πριν το παραγγειλω...εχω την αυθεντικη flip cover s view αν παρω ασυρματη φορτιση για να μην βγαζω βαζω τον φορτιστη,θα κανω δουλεια....?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρεις μέρες που την είχα χτύπησα 5.30 με 5.45 ώρες ανοιχτη οθονη

 

το εδωσες?πολυ καλα δηλαδη,απλα απο θεμα θηκης τιποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μονιο η μπαταρια και οτι δεν εχει υπερυθρες......θα σε προβληματισουν...εγω το θεμα μπαταριας αν και εχω power bank,με βγαζει ανετα 24 ωρο με κανονικη χρηση...gps συνεχεια ανοιχτο και wifi....

Se ola ta alla einai ++++ το κινητο πεταει...αν δεν σε ενοχλουν οι ιντσες...διοτι εγω ψαχνω μεγαλυτερες ιντσες....αλλα αν δω οτι δεν με βολευουν παλι σε alpha θα γυρισω διοτι ειμαι σουπερ ευχαριστημενος....

 

Αν δεν βρω δεν με κοβει κιολας....τοσο ευχαριστημενος...

 

Αν η μπαταριά βγάζει full 24ωρο για μένα ειναι πολύ καλά!!!!! και με τόσες εφαρμογές που δουλεύω!!!! τι ειναι το power bank??? Εκτός από τις υπέρυθρες όλα τα άλλα που ρωτάω τα έχει??? τα χρώματα στην οθόνη ειναι καθαρά και έντονα?????

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταριά βγάζει full 24ωρο για μένα ειναι πολύ καλά!!!!! και με τόσες εφαρμογές που δουλεύω!!!! τι ειναι το power bank??? Εκτός από τις υπέρυθρες όλα τα άλλα που ρωτάω τα έχει??? τα χρώματα στην οθόνη ειναι καθαρά και έντονα?????

 

το power bank ειναι τραπεζα ρευματος....το εχεις μαζι σου κ μπορεις να συνδεσεις συσκευες ειτε εχουν usb ειτε usb mini....

ολα τα εχει εκτος απο υπερυθρες.......

Αναλογα σε τι οθονες εχεις μαθει.....προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο την ευκρινια κ τα χρωματα....υπαρχουν αλλα smartphone που ειναι σαν ξεπλυμενα....ονοματα δεν λεμε....:O

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το power bank ειναι τραπεζα ρευματος....το εχεις μαζι σου κ μπορεις να συνδεσεις συσκευες ειτε εχουν usb ειτε usb mini....

ολα τα εχει εκτος απο υπερυθρες.......

Αναλογα σε τι οθονες εχεις μαθει.....προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο την ευκρινια κ τα χρωματα....υπαρχουν αλλα smartphone που ειναι σαν ξεπλυμενα....ονοματα δεν λεμε....:O

 

Προσωπικά δεν είχα samsung ποτέ!!! είχα μάθει στην οθόνη του Z1 , είδα ενός φίλου το samsung πριν λίγο καιρό το core2 τα χρώματα του ει ταν άθλια, γι αυτό ρωτάω???? έχετε κανένα link για να δω full live review ελληνικό????

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα samsung ποτέ!!! είχα μάθει στην οθόνη του Z1 , είδα ενός φίλου το samsung πριν λίγο καιρό το core2 τα χρώματα του ει ταν άθλια, γι αυτό ρωτάω???? έχετε κανένα link για να δω full live review ελληνικό????

 

Eνα προχειρο....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...