Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και κάτι χαζό.. φλάσαρα το ukm.. μετά που το βρίσκω? είναι εφαρμογή?

 

το βρήκα κατεβάζω το synapse εε? μου έβγαλε και άλλο πρόβλημα τελικά δεν ανοίγει ούτε το wifi

Έχεις βάλει λάθος κερνελ

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτός είναι ο σωστός, δεν ξέρω

δοκίμασε να βάλεις τον stable v68 η αφήνεις τον slim, super kernel είναι και αυτός

 

wipe system, data, cache, dalvik-cache όλα αυτά τα έκανες ε;

 

εάν έχεις κάνει όλα αυτά αλλά έχεις πάρα πολύ καιρό να κάνεις clean install και έχεις αλλάξει πολλές ρομ και install/uninstall πολλές εφαρμογες καιρός να κάνεις wipe τα πάντα :p

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σημερα συνδεσα τον φορτιστή σε μπριζα στην δουλεια και κανει διακεκομμενη φορτιση, δηλαδη φορτιζει 10 δευτερα και μετα σταματαει και ξανα αρχιζει και κανει θορυβο οτι ξεκιναει και σταματαει η φορτιση(το GSAM Battery μου βγαζει battery over voltage 3.0V). Δοκιμασα το καλωδιο μονο σε usb και φορτιζει κανονικα. Δοκιμασα τον φορτιστη και σε αλλη μπριζα και εκει το ιδιο. Λετε να τα επαιξε ο φορτιστης ?? Ειχε κανεις αλλος αναλογο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

αυτός είναι ο σωστός, δεν ξέρω

δοκίμασε να βάλεις τον stable v68 η αφήνεις τον slim, super kernel είναι και αυτός

 

wipe system, data, cache, dalvik-cache όλα αυτά τα έκανες ε;

 

εάν έχεις κάνει όλα αυτά αλλά έχεις πάρα πολύ καιρό να κάνεις clean install και έχεις αλλάξει πολλές ρομ και install/uninstall πολλές εφαρμογες καιρός να κάνεις wipe τα πάντα :p

 

καινούργιο είναι το κινητό.. το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να περάσω slim και AK.. τα έκανα όλα τα wipe.. λες να υπάρχει ασυμβατότητα με το recovery? πέρασα την twrp 2.8.1.0 και είχε μηδεν downloads ήταν η τελευταία που ανέβηκε..

 

να υπάρχει πρόβλημα που δεν έχω βάλει ακόμα sim μέσα δεν νομίζω εε?

Link to comment
Share on other sites

καινούργιο είναι το κινητό.. το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να περάσω slim και AK.. τα έκανα όλα τα wipe.. λες να υπάρχει ασυμβατότητα με το recovery? πέρασα την twrp 2.8.1.0 και είχε μηδεν downloads ήταν η τελευταία που ανέβηκε..

 

να υπάρχει πρόβλημα που δεν έχω βάλει ακόμα sim μέσα δεν νομίζω εε?

 

με τι σου ηρθε με 33R και εκανες OTA?

δεν εχω twrp δεν ξερω να σου πω :confused:

 

η sim σίγουρα δεν εχει να κανει, το δικο μου περασε τα χιλια μεχρι να βαλω sim

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

με τι σου ηρθε με 33R και εκανες OTA?

δεν εχω twrp δεν ξερω να σου πω :confused:

 

δεν έκανα το OTA πέρασα κατευθείαν slim..

 

ποια recovery έχεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα το OTA πέρασα κατευθείαν slim..

 

ποια recovery έχεις εσύ?

 

touch philz

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

τι να πώ.. ευχαριστώ για την βοήθεια

μα δεν βοήθησα :p

np

θα δοκίμαζα πάντως μια το touch philz, η cwm πάντα δουλεύει όπως πρέπει ενώ για το twrp όλο και κάτι προβλήματακια θα διαβάσεις

άσχετα εάν είναι κούκλα και έχει έντονο development

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Τωρα φορτιζει... απιστευτο. Κατι άλλο, ποσα mV διχνει η μπαταρία σας όταν ειναι 100% γεμάτη ?

4,350 δειχνει full η (συγκεκριμένη/LiPo) μπαταρια

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/BeijYLgLbqRgTaty.huge

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σημερα συνδεσα τον φορτιστή σε μπριζα στην δουλεια και κανει διακεκομμενη φορτιση, δηλαδη φορτιζει 10 δευτερα και μετα σταματαει και ξανα αρχιζει και κανει θορυβο οτι ξεκιναει και σταματαει η φορτιση(το GSAM Battery μου βγαζει battery over voltage 3.0V). Δοκιμασα το καλωδιο μονο σε usb και φορτιζει κανονικα. Δοκιμασα τον φορτιστη και σε αλλη μπριζα και εκει το ιδιο. Λετε να τα επαιξε ο φορτιστης ?? Ειχε κανεις αλλος αναλογο πρόβλημα ?

 

Και εμένα το ίδιο πρόβλημα μου κάνει.. ενώ με άλλο φορτιστή δεν το κάνει.. παράξενα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

V72 up and flashing :lol:

Και πες αν έχει διαφορές μιας και είμαι για καφέ, μη φλασαρω ακόμα :cool:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και πες αν έχει διαφορές μιας και είμαι για καφέ, μη φλασαρω ακόμα :cool:

Πλάκα μας κάνεις ; στο νεξους φλασαρες ενώ έκανες ποδήλατο....Τώρα που είσαι για καφέ μασάς;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

4,350 δειχνει full η (συγκεκριμένη/LiPo) μπαταρια

https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/BeijYLgLbqRgTaty.huge

 

 

4.280 εδειχνε εμενα όταν το έβγαλα απο την μπρίζα με 100%. Λογικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα στο touch εμφανίζεται πιο δύσκολα, η οθόνη μάλλον είναι πιο αργή αλλά μπορεί να είναι και placebo

με swipe δεν είχα πρόβλημα και πάλη δεν έχω αλλά δεν γράφω γρήγορα, γράφω με swipe και το χέρι μου είναι στο περίπου και όπου να ναι :lol:

στα bench μια από τα ίδια geekbench 1050/3100, antutu +47k, nenamark 63fps

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις ; στο νεξους φλασαρες ενώ έκανες ποδήλατο....Τώρα που είσαι για καφέ μασάς;

Χαχα ισχύει :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

2 μερες τώρα με ak και το κινητό πετάει.Πολύ πιο άμεσο και αποκρυσιμο ενω η μπαταρία μου βγάζει μια ωρα παραπανω.. Ενδεικτικό το οτι στο antutu χτυπησε 48+ ! https://docs.google.com/file/d/0B4cmEeP7sk43TktOVVcwU25rc00/edit?usp=docslist_api Edited by giorgosezio7
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάτε καινούρια έκδοση του AK kernel, ξανά περνάτε και το UKM ή δεν χρειάζεται;

 

Θα flashάρω και τον 072 και αν συνεχίσω να έχω πρόβλημα με την οθόνη στην εισερχόμενη κλήση, θα γυρίσω σε franco.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάτε καινούρια έκδοση του AK kernel, ξανά περνάτε και το UKM ή δεν χρειάζεται;

 

Θα flashάρω και τον 072 και αν συνεχίσω να έχω πρόβλημα με την οθόνη στην εισερχόμενη κλήση, θα γυρίσω σε franco.

 

Oχι!Απλα εβαλα παλι τις ρυθμισεις που ειχα!Δεν ξερω αν εχει τροπο να μενουν.Κατι μου εβγαλε σε μηνυμα για παλιες ρυθμισεις αλλα επειδη βιαζομουνα δεν το διαβασα και τις περασα εγω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Oχι!Απλα εβαλα παλι τις ρυθμισεις που ειχα!Δεν ξερω αν εχει τροπο να μενουν.Κατι μου εβγαλε σε μηνυμα για παλιες ρυθμισεις αλλα επειδη βιαζομουνα δεν το διαβασα και τις περασα εγω

Φτιάχνεις profile και το φορτώνεις

Ένα για battery save, ένα για games

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...