Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

AK.71_B11.GOLD.OPO.CM11

 

μην ξεχάσεις μετά το φλασάρισμα να κάνεις wipe cashe και dalvik

 

Θα βγάλει νέο update λογικά σήμερα. Βάλε το προηγούμενο που είναι online και μετά βάζεις το άλλο

 

:up: Είσαστε σίφουνες! :thanks:

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

AK.71_B11.GOLD.OPO.CM11

 

μην ξεχάσεις μετά το φλασάρισμα να κάνεις wipe cashe και dalvik

 

Έκανες με όλους τους kernel όταν τους περνούσες wipe chache & dalvik, ή χρειάζεται στον AK;

 

Εγώ ούτε στο Nexus 4 με hells-core ή franco έκανα, ούτε τώρα στο OPO με franco!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

γιατί θα βγ΄'αλει τόσο γρήγορα νέα έκδοση ?

Βγήκε νέο touch firmware για την οθόνη την δικιά μας από synaptics! Ήδη ο Φράνκο έβγαλε χτες ενσωματωμένο!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έκανες με όλους τους kernel όταν τους περνούσες wipe chache & dalvik, ή χρειάζεται στον AK;

 

Εγώ ούτε στο Nexus 4 με hells-core ή franco έκανα, ούτε τώρα στο OPO με franco!!

 

χτες που φλάσαρα 2 φορές τον ΑΚ χρειάστηκε να κάνω γιατί μου έβγαζε ένα close για την εφαρμογή του ημερολογίου, εξάλλου δεν είναι τίποτα το οδυνηρό αυτά τα δύο wipe

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε νέο touch firmware για την οθόνη την δικιά μας από synaptics! Ήδη ο Φράνκο έβγαλε χτες ενσωματωμένο!

 

δεν σε προλαβαίνουμε λέμε στην ενημέρωση :) :respect:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω σε πέρασμα κερνελ δεν κάνω wipe τπτ. Το λέει και ο Πορτογάλος ότι δεν χρειάζεται. Όχι ότι παθαίνει κάτι αλλά να είχαμε να λέγαμε
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

χτες που φλάσαρα 2 φορές τον ΑΚ χρειάστηκε να κάνω γιατί μου έβγαζε ένα close για την εφαρμογή του ημερολογίου, εξάλλου δεν είναι τίποτα το οδυνηρό αυτά τα δύο wipe

 

Ναι και γω σε πέρασμα κερνελ δεν κάνω wipe τπτ. Το λέει και ο Πορτογάλος ότι δεν χρειάζεται. Όχι ότι παθαίνει κάτι αλλά να είχαμε να λέγαμε

 

Ωραία. Οπότε για να δοκιμάσω τον AK, περνάω 28/10 CM Nighlty, AK.071_B11.GOLD.OPO.CM11, UKM_v3.4.3.3, και μόλις ανοίξει το κινητό το Synapse από το Play και είμαι έτοιμος;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

AK.71_B11.GOLD.OPO.CM11

 

μην ξεχάσεις μετά το φλασάρισμα να κάνεις wipe cashe και dalvik

 

δεν είναι απαραίτητο, εννοείτε χωρίς να είναι κακό εάν το κάνεις

απο version σε version του ak σίγουρα δεν κάνουμε

προσωπικά δεν κάνω γιατί βαριέμαι να το περιμένω να κάνει upgrade >280 εφαρμογες

το κάνω μόνο εάν μου σκάσει κάνα FC

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Οπότε για να δοκιμάσω τον AK, περνάω 28/10 CM Nighlty, AK.071_B11.GOLD.OPO.CM11, UKM_v3.4.3.3, και μόλις ανοίξει το κινητό το Synapse από το Play και είμαι έτοιμος;

 

γύρνα και μία art

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Οπότε για να δοκιμάσω τον AK, περνάω 28/10 CM Nighlty, AK.071_B11.GOLD.OPO.CM11, UKM_v3.4.3.3, και μόλις ανοίξει το κινητό το Synapse από το Play και είμαι έτοιμος;

 

wipe τα παντα για να περασεις rom

flash slimkat

flash beta slim gapps

flash ak

flash ukm

boot to OS

 

στην αρχή που βάζεις google account ΔΕΝ ενεργοποιείς το backup my settings and apps γιατί δημιουργεί καμιά φορά προβλήματα

γυρνάς σε ART

βάζεις τις εφαρμογες σου

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

γύρνα και μία art

 

ART μια και καλή στην Lollipop.

Είμαι ακόμη με xposed...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα hint

με ένα root explorer πάμε στο /data/app και κάνουμε copy όλο τον φάκελο στην sd

αφού έχουμε βάλει την rom,έχουμε γυρίσει σε ART,έχουμε κάνει βασικές ρυθμίσεις του rom και είναι όλα καλά κάνουμε copy τα περιεχόμενα του φακέλου που κρατησαμε backup πριν στο /data/app

με ενα terminal emulator απο play store

su
cd /data/app
chown system:system *.apk
chmod 644 *.apk
exit
exit

reboot

android is upgrading

έχουμε ολες τις εφαρμογες που είχαμε

 

σε slim όμως έχουμε πρώτα διαγράψει τυχόν theme.apk γιατί πολύ απλά δεν παίζουν

με TB μπορούμε να κάνουμε restore τα settings των εφαρμογών

έτσι χωρίς internet στο δρόμο μόλις κάναμε το τηλ όπως ήταν :happy:

 

με pc και adb η διαδικασία είναι λίγο πιο απλή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ART μια και καλή στην Lollipop.

Είμαι ακόμη με xposed...

 

slim & xposed δεν πάνε μαζί :nono:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα hint

με ένα root explorer πάμε στο /data/app και κάνουμε copy όλο τον φάκελο στην sd

αφού έχουμε βάλει την rom,έχουμε γυρίσει σε ART,έχουμε κάνει βασικές ρυθμίσεις του rom και είναι όλα καλά κάνουμε copy τα περιεχόμενα του φακέλου που κρατησαμε backup πριν στο /data/app

με ενα terminal emulator απο play store

su
cd /data/app
chown system:system *.apk
chmod 644 *.apk
exit
exit

reboot

android is upgrading

έχουμε ολες τις εφαρμογες που είχαμε

 

σε slim όμως έχουμε πρώτα διαγράψει τυχόν theme.apk γιατί πολύ απλά δεν παίζουν

με TB μπορούμε να κάνουμε restore τα settings των εφαρμογών

έτσι χωρίς internet στο δρόμο μόλις κάναμε το τηλ όπως ήταν :happy:

 

με pc και adb η διαδικασία είναι λίγο πιο απλή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

slim & xposed δεν πάνε μαζί :nono:

Σωραιος! Πάντως και γω γύρισα σε art πλέον περιμένοντας lollipop :cool:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

slim & xposed δεν πάνε μαζί :nono:

 

Δεν έχω slim. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 1η εισερχόμενη κλήση που είχα με τον AK, η οθόνη έκανε γύρω στα 10'' να ανοίξει έτσι ώστε να απαντήσω.

Το led ήταν αναμμένο από την πρώτη στιγμή, ο ήχος κλήσης ακουγόταν, αλλά η οθόνη δεν άνοιγε!!

 

Θα δω πώς θα πάει και στις επόμενες, και αν μου κάνει τα ίδια, πάω ξανά στον franco.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 1η εισερχόμενη κλήση που είχα με τον AK, η οθόνη έκανε γύρω στα 10'' να ανοίξει έτσι ώστε να απαντήσω.

Το led ήταν αναμμένο από την πρώτη στιγμή, ο ήχος κλήσης ακουγόταν, αλλά η οθόνη δεν άνοιγε!!

 

Θα δω πώς θα πάει και στις επόμενες, και αν μου κάνει τα ίδια, πάω ξανά στον franco.

 

έχεις κάνει τα 2 wipe ?

Aν όχι κάνε τα , δεν χάνεις τίποτα, το τηλ θα σου μπουτάρει άμεσα και μετά παρακολούθησε αν στο ξανακανει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 1η εισερχόμενη κλήση που είχα με τον AK, η οθόνη έκανε γύρω στα 10'' να ανοίξει έτσι ώστε να απαντήσω.

Το led ήταν αναμμένο από την πρώτη στιγμή, ο ήχος κλήσης ακουγόταν, αλλά η οθόνη δεν άνοιγε!!

 

Θα δω πώς θα πάει και στις επόμενες, και αν μου κάνει τα ίδια, πάω ξανά στον franco.

 

Eγω δεν ειχα τετοιο θεμα,βεβαια εσυ εχεις και αλλη ρομ.Κανε οτι σου ειπε ο taliban μηπως διορθωθει.Δεν επρεπε να σου συμβει.

Παιδια τοσο σφερα κινητο και μπαταρια να μην κατεβαινει με τπτ λεμε! Τι εχουν κανει?Δηλαδη με lollipop ποσο θα κραταει με ιδιο setup :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την slim και ενώ όλα ήταν καλά μετά έβαλα τον AK kernel και κάνει κάτι σαν ιερογλυφικά στην status bar εκεί που είναι η μπαταρία.. έκανα τα απαραίτητα wipes αλλά τα ίδια καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο 3μιση ωρες οθονη 60% εδω..

Καλο ειναι να κανετε wipe cache με την αλλαγη kernel.

Και γω πάω τέλεια! Μικτή χρήση από το πρωι.

Πάρτε και μια home screen

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την slim και ενώ όλα ήταν καλά μετά έβαλα τον AK kernel και κάνει κάτι σαν ιερογλυφικά στην status bar εκεί που είναι η μπαταρία.. έκανα τα απαραίτητα wipes αλλά τα ίδια καμιά ιδέα?

 

δεν πιστεύω να έχεις αλλάξει καμιά γραμματοσειρά ή να έχεις βάλει xposed ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω να έχεις αλλάξει καμιά γραμματοσειρά ή να έχεις βάλει xposed ?

 

όχι τίποτα από αυτά.. δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.. κατέβασα και την άλλη έκδοση του ακ την 68 πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την slim και ενώ όλα ήταν καλά μετά έβαλα τον AK kernel και κάνει κάτι σαν ιερογλυφικά στην status bar εκεί που είναι η μπαταρία.. έκανα τα απαραίτητα wipes αλλά τα ίδια καμιά ιδέα?

Βάλε ukm και κατέβασε τον χρονισμό του επεξεργαστή

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ukm και κατέβασε τον χρονισμό του επεξεργαστή

 

Να ρωτήσω και κάτι χαζό.. φλάσαρα το ukm.. μετά που το βρίσκω? είναι εφαρμογή?

 

το βρήκα κατεβάζω το synapse εε? μου έβγαλε και άλλο πρόβλημα τελικά δεν ανοίγει ούτε το wifi

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι χαζό.. φλάσαρα το ukm.. μετά που το βρίσκω? είναι εφαρμογή?

 

το βρήκα κατεβάζω το synapse εε? μου έβγαλε και άλλο πρόβλημα τελικά δεν ανοίγει ούτε το wifi

 

ποια έκδοση του κερνελ έχεις περάσει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...