Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά Alex σου ήρθε σήμερα ;

Ναι ήρθε μεσημεράκι αλλα δεν το ειδα ανοιξα ακομα,πηγε σπιτι αλλα εγω ειμαι κλινικη γιατι απεκτησα τον γιο μου:D οποτε αυριο μεθαυριο θα το τσεκαρω ,προηγείτε ο μπέμπης τώρα!

Root pack κτλ ειναι ετοιμα για εγκατάσταση και ακολουθεί ψαξιμο rom/kernel κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ήρθε μεσημεράκι αλλα δεν το ειδα ανοιξα ακομα,πηγε σπιτι αλλα εγω ειμαι κλινικη γιατι απεκτησα τον γιο μου:D οποτε αυριο μεθαυριο θα το τσεκαρω ,προηγείτε ο μπέμπης τώρα!

Root pack κτλ ειναι ετοιμα για εγκατάσταση και ακολουθεί ψαξιμο rom/kernel κτλ

 

Αντε βρε σει να σου ζήσει. Το πρωτο παιδι;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε μεσημεράκι αλλα δεν το ειδα ανοιξα ακομα,πηγε σπιτι αλλα εγω ειμαι κλινικη γιατι απεκτησα τον γιο μου:D οποτε αυριο μεθαυριο θα το τσεκαρω ,προηγείτε ο μπέμπης τώρα!

Root pack κτλ ειναι ετοιμα για εγκατάσταση και ακολουθεί ψαξιμο rom/kernel κτλ

Να σου ζήσει...Αυτά είναι..πες τώρα για το Παιδί και άσε το opo...Αν πει τίποτα η γυναίκα πες δώρο για τον ιό!!!

Te salat ,Κώστα..για πες τώρα για τον 801 την σηκώνει την ανάλυση;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο αρχίζουν οι διακοπές. Οπότε root κλπ μόλις γυρίσω.

Πρός το παρών δοκιμάζω διάφορα για να βρω το στήσιμο που μ αρέσει. Έτσι κι αλλιώς με το root θα γίνει πλήρες wipe.

Και ο Nova δεν είναι άσχημος με τις τόσες ευκολίες. Να βαρύνει το σύστημα δεν υπάρχει περίπτωση και η κατανάλωση του δεν είναι πάνω από 2%. Θα δούμε ακόμα ψάχνομαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχισα να το περιεργάζομαι πρώτες εντυπώσεις άριστες grab καλυτερο απο το S4,ανταποκριση smoothness άψογα,η οθόνη παρα το οτι δουλευω απο το nexus s (us) μονο amoled δεν με χαλάει καθόλου,wifi αισθητα δυνατότερο,απίθανη αίσθηση το πίσω καπάκι στο χέρι,το update εγινε χωρίς προβλήματα,για φωτο τα είπατε,παμε για root και συνεχίζω το σκάλισμα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοηθήστε με το ρουτάρισμα και το πέρασμα custom recovery, θέλω να περασω την XNPH25R

 

δοκιμασε το framaroot.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοηθήστε με το ρουτάρισμα και το πέρασμα custom recovery, θέλω να περασω την XNPH25R

 

εδω κοιτα πριν απο δυο μερες ειχα το ιδιο προβλημα

http://www.doctorandroid.gr/2014/07/bootloader-root-oneplus-one.html

Link to comment
Share on other sites

εδω κοιτα πριν απο δυο μερες ειχα το ιδιο προβλημα

http://www.doctorandroid.gr/2014/07/bootloader-root-oneplus-one.html

 

Το συγκεριμένο link το έχουμε ποστάρει 4-5 φορές!!!!!

Ας το βάλει κάποιος στην 1η σελίδα παρακαλώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με αυτον τον τροπο ρουταρουμε το τηλ? Περαν αυτης της διαδικασιας θελει κατι αλλο?

 

με αυτόν τον τρόπο ξεκλειδώνεις bootloader, περνάς custom recovery και μετά φλασάρεις ότι θες πχ και το zip για το su για να γίνεις ρουτ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εδω κοιτα πριν απο δυο μερες ειχα το ιδιο προβλημα

http://www.doctorandroid.gr/2014/07/bootloader-root-oneplus-one.html

 

δεν βρίσκει την συσκευή. όταν πατάω unlock bootloader

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκει την συσκευή. όταν πατάω unlock bootloader

Το βλέπει το τηλ ο υπολογιστής σου;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κάνεις μια ερώτηση στο xda

 

αφου γίνει το unlock bootloader κάνει reboot το κινητό μόνο του?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

αφου γίνει το unlock bootloader κάνει reboot το κινητό μόνο του?

Με το Toolkit που έκανα τι διαδικασία, ναι, κάνει αυτόματα Reboot και επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με το Toolkit που έκανα τι διαδικασία, ναι, κάνει αυτόματα Reboot και επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων.

 

το είχα βάλει χειροκίνητα σε fastboot με power + volume up, το σύνδεσα στο pc κι έτρεξα το unlock bootloader, και άνοιξε μόνο του το κινητό.

αλλά δεν μου επανέφερε ρυθμίσεις.

 

edit: κομπλε το βρήκα

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή με τον franco. Όσοι δεν έχετε άλλη συσκευή έχετε το νου σας.

Το είχα σε fly Mode και όταν το επανέφερα πήγα να σεταρω το wifi του ξενοδοχείου μου και κρασαρουν συνεχώς οι ρυθμισεις. Φλασαρα τον official cm kernel αλλά τίποτα.

Δεν έχω μαζί μου κομπιουτερ να περασω ξανά την cm rom.

Νομίζω ότι υπάρχουν προβλήματα στον franco R7.

Κώστα μήπως έχεις αλλάξει θέμα;;; τα wifi settings κρασαρουν μετά από αλλαγή αρκετων θεμάτων. Δοκίμασε το stock και θα είσαι οκ... :)

το είχα βάλει χειροκίνητα σε fastboot με power + volume up, το σύνδεσα στο pc κι έτρεξα το unlock bootloader, και άνοιξε μόνο του το κινητό.

αλλά δεν μου επανέφερε ρυθμίσεις.

Αν δε κάνει επαναφορά φίλε μου σημαίνει ότι δεν έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader. Από όσα ξέρω σε ξεκλείδωμα bootloader γίνεται πάντα hard reset.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μήπως έχεις αλλάξει θέμα;;; τα wifi settings κρασαρουν μετά από αλλαγή αρκετων θεμάτων. Δοκίμασε το stock και θα είσαι οκ... :)

 

Αν δε κάνει επαναφορά φίλε μου σημαίνει ότι δεν έχει ξεκλειδωθεί ο bootloader. Από όσα ξέρω σε ξεκλείδωμα bootloader γίνεται πάντα hard reset.

 

σίγουρο? πάντως πέρασα custom recovery και το supersu

 

έγινε root δηλαδή.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα custom recovery και το supersu

έγινε root δηλαδή.

 

αλλά στο unlock bootloader δεν μου διεγραψε τιποτα ούτε έκανα επαναφορά. τώρα τι έχει συμβει?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα custom recovery και το supersu

έγινε root δηλαδή.

 

αλλά στο unlock bootloader δεν μου διεγραψε τιποτα ούτε έκανα επαναφορά. τώρα τι έχει συμβει?

 

 

Ούτε κι εμένα έκανε. Δεν υπαρχει πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πως μπορω να ελεγξω αν το κινητο ειναι Root ? το εχω παρει απο το Vickmall με cyanogenmob...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. πως μπορω να ελεγξω αν το κινητο ειναι Root ? το εχω παρει απο το Vickmall με cyanogenmob...

 

root checker @ playstore

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν κατάφερα απόψε να κάνω root την συσκευή.

Άρα δεν θα καταφέρω να κάνω το update χειροκινητα. Μιας και όταν του παταω να κάνει το update μπαίνει σε recovery mode. Λέτε άμα βγει καινούριο update NA μπορέσει να το κάνει και χωρις root ?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ανεβει ενα how to για περασμα custom rom (franco) και ρυθμισεις οθονης μαλλον θα μας απασχολησει αρκετους αν οχι ολους

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ανεβει ενα how to για περασμα custom rom (franco) και ρυθμισεις οθονης μαλλον θα μας απασχολησει αρκετους αν οχι ολους

Έχει βγάλει και ρομ ο πορτογάλος ή μόνο κερνελ;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ο πιο ευκολος τροπος με διαφορα για ρουτ κ ρικαβερι

 

https://forums.oneplus.net/threads/how-to-root-the-oneplus-one-twrp-dl-link.22291/

 

 

μολις μου ηρθε το τουμπανειρος σημερα,του περασα την φρεσκια σλιμκατ(μεγαλη μου αγαπη) και ξεκιναμε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...