Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σου έστειλα PM, διάβασε τον οδηγό. Και εγώ αρχάριος είμαι και τα έγραψα με λεπτομέρειες βήμα-βήμα. Αν έχεις hangouts στείλε μου το κινητό σου να το κάνουμε παρέα.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι απο μπαταρία πλεον υπερβαίνει οτι υπάρχει εκεί έξω ακόμα κ απο το g2 που είχα. Η χρηση μου ηταν μικτή 50-50 ,με κλήσεις κ αρκετές φωτό. Ποσταρω κ ενα antutu
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μου ήρθε σήμερα και μένα. Από Ασία μεριά βέβαια...

 

Πέρασα την έκδοση 22 του CM. Να προχωρήσω στην 25; Είχε πάρει το μάτι μου ότι είχατε αναφέρει προβλήματα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μου ήρθε σήμερα και μένα. Από Ασία μεριά βέβαια...

 

Πέρασα την έκδοση 22 του CM. Να προχωρήσω στην 25; Είχε πάρει το μάτι μου ότι είχατε αναφέρει προβλήματα.

 

Ευχαριστώ!

Προχώρα στην τελευταία 33r

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε κανενα ασφαλες toolkit για ροοτ :-)

 

Εγώ δοκίμασα το toolkit από xda και πήγαν όλα καλά. Σε κάθε παράθυρο που ανοίγει σου περιγράφει ένα προς ένα τα βήματα.

Το έχω κάνει ήδη 2 φορές χωρίς πρόβλημα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν γράψει κι άλλοι, σε εφαρμογή για gps (sygic και Google Maps) όταν zoomaro στο χάρτη το χάνει τελείως. Κάνει zoom in zoom out ακανόνιστα εντελώς! Έχει διαβάσει κανείς υπάρχει καμία πρόβλεψη για fix; Πού να τα αναφέρουμε αυτά τα προβλήματα;

 

Edit: Νάτο! https://forums.oneplus.net/threads/multitouch-and-zoom-in-zoom-out-problem-after-update.96082/

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν γράψει κι άλλοι, σε εφαρμογή για gps (sygic και Google Maps) όταν zoomaro στο χάρτη το χάνει τελείως. Κάνει zoom in zoom out ακανόνιστα εντελώς! Έχει διαβάσει κανείς υπάρχει καμία πρόβλεψη για fix; Πού να τα αναφέρουμε αυτά τα προβλήματα;

 

Edit: Νάτο! https://forums.oneplus.net/threads/multitouch-and-zoom-in-zoom-out-problem-after-update.96082/

Μου το κανει κ μένα κάπου κάπου ,ειδικα στον chrome. Σπαστικο,αλλά θα λυθεί γρήγορα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι απο μπαταρία πλεον υπερβαίνει οτι υπάρχει εκεί έξω ακόμα κ απο το g2 που είχα. Η χρηση μου ηταν μικτή 50-50 ,με κλήσεις κ αρκετές φωτό. Ποσταρω κ ενα antutu

45000??????????

38000εμενα κλαψψψψψ

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει κ μένα κάπου κάπου ,ειδικα στον chrome. Σπαστικο,αλλά θα λυθεί γρήγορα

Με επανεκκίνηση έστρωσε. Ελπίζω να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το beta antutu Έχει χάσει την μπάλα με την κατηγοριοποίηση... τα Έχει βγάλει Όλα turbo. :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Το antutu έγινε εχτές update από 4 σε 5 (όχι beta), και αλλαξανε τα σκορ

Εμένα βγάζει 47824

Περίπου 10000 παραπάνω από την έκδοση 4.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Στo xda θα βρεις διάφορα αλλά ρε παιδιά, γιατί δεν πάτε με την πεπατημένη που παίζει μια χαρά και να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο? Δηλάδή bootloader unlock + custom recovery και σας μένει για πάντα έτσι να κάνετε ότι θέλετε. Τι ROM θα περάσετε, τι root, τι adaware ότι θέλετε. Έτσι και αλλιώς, το λέει και η OnePlus, η εγγύηση δεν χάνεται.

Μάλλον ο φίλος δεν ξέρει πως ακριβώς να τα κάνει, και γι' αυτό ζητάει να του προτείνουμε κάποιο toolkit το οποίο λογικά θα μπορεί να τα κάνει όλα αυτά. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος δεν ξέρει πως ακριβώς να τα κάνει, και γι' αυτό ζητάει να του προτείνουμε κάποιο toolkit το οποίο λογικά θα μπορεί να τα κάνει όλα αυτά. ;)

 

Απλα δε θελω με το custom recovery να χασω τις OTA ενημερωσεις...

 

Μετα θα θελει παλι clean install τη νεα ρομ ή το update θα γινεται χειροκινητα μεσω recovery χωρις να χανεται τιποτα??? :-)

Link to comment
Share on other sites

Απλα δε θελω με το custom recovery να χασω τις OTA ενημερωσεις...

 

Μετα θα θελει παλι clean install τη νεα ρομ ή το update θα γινεται χειροκινητα μεσω recovery χωρις να χανεται τιποτα??? :-)

 

Για ρίξε μία ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για root κοιτάξτε εδώ αφορά την 4.4.4 το έχω κανει στο δικό μου και στις 2 τελευταίες αναβαθμίσεις και φυσικά παίρνεις ΟΤΑ κανονικά .
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια μικρή βοήθεια...

 

Έχω κάνει root κανονικά όπως λέει και ο παραπάνω οδηγός και όταν πάω να αλλάξω τις τιμές του αρχείου για να αυξήσω την ενταση του μικροφώνου δεν με αφήνει να κάνω save και δείχνει στα δικαιώματα οτι δεν έχω ουτε Read ουτε Wright ουτε Execute. Πως τα αλλάζω αυτά?

Είμαι με το Root File Manager.

 

Επίσης, αν το πειράξω αυτό το αρχείο θα μπορώ μετά να παίρνω OTA Updates και να κάνω clean install όποτε θέλω ή θα πρεπει να του αλλάζω την τιμή σε stock?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια μικρή βοήθεια...

 

Έχω κάνει root κανονικά όπως λέει και ο παραπάνω οδηγός και όταν πάω να αλλάξω τις τιμές του αρχείου για να αυξήσω την ενταση του μικροφώνου δεν με αφήνει να κάνω save και δείχνει στα δικαιώματα οτι δεν έχω ουτε Read ουτε Wright ουτε Execute. Πως τα αλλάζω αυτά?

Είμαι με το Root File Manager.

 

Επίσης, αν το πειράξω αυτό το αρχείο θα μπορώ μετά να παίρνω OTA Updates και να κάνω clean install όποτε θέλω ή θα πρεπει να του αλλάζω την τιμή σε stock?

 

OK έβαλα τον Root Explorer σπασμένο και το άλλαξα κανονικα...έβαλα 90 αντι για 92 όμως

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τόσο πρόβλημα έχεις με το ηχείο και μπαίνεις σε ιστορίες;

 

Τώρα που είπα ηχείο, ξέρει κανείς ανοίγω το audio fx ενώ ακούω μουσική από τα ακουστικά του s3 και ενώ ενεργοποιώ τα εφέ σε ρύθμιση headset δε νομίζω να κάνει διαφορά. Εσάς όταν συνδέετε ακουστικά σας βγάζει κανένα σήμα πάνω; Θα το δοκιμάσω αύριο που δε θα κοιμούνται οι γύρω και από το ηχείο να δω.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...