Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά σούπερ η μπαταρία. Slimrom με τον δικό της κερνελ και με λειτουργία πτήσης το βράδυ. Με την ιδία χρήση στο νεξους 4 είχα 4 μέρες αυτονομία. :D

 

Λειτουργία πτήσης το βράδυ να φανταστώ για το ξυπνητήρι και μόνο...?! Γιατί δε βάζεις ένα συμβατικό ξυπνητήρι και να κλείσεις τελείως το OPO?! Σου εγγυώμαι ότι θα έχεις και μηδενικό drain battery έτσι...!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Απλά σούπερ η μπαταρία. Slimrom με τον δικό της κερνελ και με λειτουργία πτήσης το βράδυ. Με την ιδία χρήση στο νεξους 4 είχα 4 μέρες αυτονομία. :D

 

:blink::blink::blink::blink:

πως το κατάφερες αυτό ρε μάγκα εγώ, πάνω από μιάμιση μέρα δε βγάζω :p

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::blink:

πως το κατάφερες αυτό ρε μάγκα εγώ, πάνω από μιάμιση μέρα δε βγάζω :p

Με την οθόνη να είναι στο 6% εσύ τι καταλαβαίνεις για την χρήση που έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη να είναι στο 6% εσύ τι καταλαβαίνεις για την χρήση που έκανε?

 

εε εντάξει σίγουρα δεν το πολύ χρησιμοποιούσε, πάντως εγώ είμαι ψιλό απογοητευμένος με την μπαταρία, 3g και fb, κατεβαίνει σαν τα δευτερόλεπτα :P

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη να είναι στο 6% εσύ τι καταλαβαίνεις για την χρήση που έκανε?

40 λεπτά οθόνη έχω και το έχω για 2η συσκευή κι εκτός αυτού δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του με αποτέλεσμα αυτά τα νούμερα. Θα πάει για πρώτη συσκευή με αυτά που δείχνει.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου βγάζει 4 μέρες με μέτρια χρήση... περιπού 4,5 ώρες οθόνης, 1-1,5 ώρα ομιλία, whatsapp, facebook, messenger, tapatalk, chrome κλπ Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi, όχι όμως το 3g γιατί δεν παίζουν mb στη σύνδεση:wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου βγάζει 4 μέρες με μέτρια χρήση... περιπού 4,5 ώρες οθόνης, 1-1,5 ώρα ομιλία, whatsapp, facebook, messenger, tapatalk, chrome κλπ Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi, όχι όμως το 3g γιατί δεν παίζουν mb στη σύνδεση:wacko:

 

εμένα αυτή τι στιγμή 1 μέρα αφόρτιστο στο 28% με 4,5 ώρες οθόνη

 

έχεις κάνει καμιά πατέντα ρε φίλε εμένα πως τελειώνει έτσι??

την φωτεινότητα πόσο την έχεις? εγώ περίπου στο 15-20%

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει κάτι! Όλος στοκ... Ούτε καν root!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει κάτι! Όλος στοκ... Ούτε καν root!

 

Έχεις anti-virus? Αν ναι, προσωπική γνώμη, ξηλωσε το.. Το Android δεν χρειάζεται.. Ίσα ίσα τρώει ραμ και καταναλώνει μπαταρία χωρίς λόγο.. Όσο δεν εγκαθιστάς εφαρμογές από περίεργα μέρη θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτή τι στιγμή 1 μέρα αφόρτιστο στο 28% με 4,5 ώρες οθόνη

 

έχεις κάνει καμιά πατέντα ρε φίλε εμένα πως τελειώνει έτσι??

την φωτεινότητα πόσο την έχεις? εγώ περίπου στο 15-20%

 

Και μένα εντύπωση μου κάνει αυτό το "4 μέρες". Δεν έχω δοκιμάσει με wifi μόνο βέβαια, με 4G και άπειρη χρήση whatsapp και social media (άπειρη=συνεχή) το βράδυ φτάνω στο 30-40%.

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ αυτό θα βρείτε την διαδικασία να επαναφέρεται το κινητό αν γίνει brick.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55024864&postcount=136

 

Το δοκίμασα, δουλεύει... :happy:

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

την φωτεινότητα πόσο την έχεις? εγώ περίπου στο 15-20%

 

Έχω βάλει αυτόματη φωτεινότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μένα εντύπωση μου κάνει αυτό το "4 μέρες". Δεν έχω δοκιμάσει με wifi μόνο βέβαια, με 4G και άπειρη χρήση whatsapp και social media (άπειρη=συνεχή) το βράδυ φτάνω στο 30-40%.

 

Και στο Lenovo όταν το είχα με δύο κάρτες, wifi και 3g εναλλαγή αυτόματα, μου κρατούσε συνήθως 3 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις anti-virus? Αν ναι, προσωπική γνώμη, ξηλωσε το.. Το Android δεν χρειάζεται.. Ίσα ίσα τρώει ραμ και καταναλώνει μπαταρία χωρίς λόγο.. Όσο δεν εγκαθιστάς εφαρμογές από περίεργα μέρη θα είσαι οκ

 

Με το που το άνοιξα και έβαλα λογαριασμό google, τα κατέβασε φραααπ και τα πέρασε όλα αυτά που είχα στις παλιές μπακατέλες :lol:

Από αυτά κράτησα το cm security μόνο, επειδή βάζει κωδικούς για να μην βλέπει όποιος να 'ναι μηνύματα και φωτογραφίες. Μπούρδες δηλαδή :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μέλος για τις custom lollipop στο τηλέφωνο μας mokee 5.1 με εξιταρει το dark ui που έχει αν δεν είχε μπάλα θα φλασαρα απόψε αλλά από αύριο τα σπουδαία
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μέλος για τις custom lollipop στο τηλέφωνο μας mokee 5.1 με εξιταρει το dark ui που έχει αν δεν είχε μπάλα θα φλασαρα απόψε αλλά από αύριο τα σπουδαία

 

Και η Liquidrom εχει dark ui, αλλα ακομα ειναι νωρις για μας. Την δοκιμαζα χτες.

Εχουν αρκετα bugs και οχι και τοσο καλη μπαταρια.

 

Ολες οι L roms εχουν τα ιδια bugs (gps/capacitive button lights), εγω θα περιμενω CM update.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα για καλή lollipop.Κατά τα Χριστούγεννα θα έχουν πολύ καλύτερες ρομ άξιες για φλασάρισμα, προς το παρών, μόνο για να μας φύγει η περιέργεια
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες ρομ έχετε δοκιμάσει παιδιά αλλά εγώ έχω euphoria και λειτουργεί άψογα όπως και τα builds της c12 του daleski και του k900
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι L roms εχουν τα ιδια bugs (gps/capacitive button lights), εγω θα περιμενω CM update.

 

Ποιο ακριβώς είναι το bug με το GPS;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο φίλος να εννοεί το εικονίδιο που μένει στην οθονη εγώ πάντως στην 5.1 της euphoria σταμάτησα να το βλέπω
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ο φίλος να εννοεί το εικονίδιο που μένει στην οθονη εγώ πάντως στην 5.1 της euphoria σταμάτησα να το βλέπω

Εντάξει, σιγά το bug!

 

Ενημερωτικά πάντως, μετά και τα σημερινά builds το εικονίδιο του Location δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ο καθένας όπως το βλέπει έγω πάντως από μέσα Νοεμβρίου χρησιμοποιώ lollipop ως daily χωρίς πρόβλημα... Επί τη ευκαιρία επειδή είχες ρωτήσει για playstore 5.1 ορίστε με slimlp gapps
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα bugs αυτα μου ηρθαν με την 5.0.1, πριν δεν τα ειχα.

Ασε που η μπαταρια δεν ειναι ακομα οσο καλη οσο στην cm11s.

 

Και μου λειπει και η καμερα και η lockscreen, οποτε θα περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...