Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ακόμα απορία.. εκανα εγκατασταση το nexus tool kit αλλα δεν δημιουργησε τον φακελο data. Να τον δημιουργήσω εγω με το χερι;

 

Καμια ιδεα; :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα......χτες πέρασα τον τελευταίο ΑΚ και σήμερα διαπιστώνω ότι ο holo launcher είναι πρώτος σε κατανάλωση, τι μπορώ να κάνω για αυτό;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://i57.tinypic.com/28v3v9v.png αφού αλλαξα 2-3 Ρομ και έμεινα απ όλες απογοητευμένος εβαλα την cm 11 44s παλι και τα ίδια..τι παιζει; :/

Επειδη δεν το παρακολουθησα,με ολες αυτες τις ρομ εισαι ετσι;;

Για βαλε wakelock detector και ενεργοποιησε και το advance.

Εγω πανω απο 9% πολυ σπανια παω.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

E ναι ρε συ, συμβαίνουν αυτά. Κάνε ένα Reset ή ξαναπέρνα τη ρομ, να βεβαιωθείς αν είναι software η hardware :X

Εγώ που είχα 4 χρονών κινητό, έπρεπε να αναβαθμιστώ :lol: Εσύ, γιατί άφησες το g2 σου, ούτε γω ξέρω. Κάτι δε θα σε κάλυπτε... :)

Λοιπον το απογευμα εκανα ενα hard reset.Ολα λειτουργουν πλεον οπως πρεπει.

Ειναι ομως το 2ο reset,μεσα σε 3 7αδες που χω την συσκευη.Στο 1ο,αναγκαστηκα να το κανω κυριολεκτικα Out of the box,αφου ειχα αρκετο λαγκαρισμα...τι μπορει να φταιει;

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το απογευμα εκανα ενα hard reset.Ολα λειτουργουν πλεον οπως πρεπει.

Ειναι ομως το 2ο reset,μεσα σε 3 7αδες που χω την συσκευη.Στο 1ο,αναγκαστηκα να το κανω κυριολεκτικα Out of the box,αφου ειχα αρκετο λαγκαρισμα...τι μπορει να φταιει;

 

Τι να πω... 3 μήνες που το έχω, τις έχει φάει τις επανεκκινήσεις του (με την 44 δεν έχει χρειαστεί ακόμα), αλλά reset κανένα. Φτου φτου.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα software η hardware;γιατι αν ειναι 2ο,βλεπω να πηγαινουν ακλαφτα τα 360€..
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα software η hardware;γιατι αν ειναι 2ο,βλεπω να πηγαινουν ακλαφτα τα 360€..

Δεν καταλαβαίνω περνάς άλλες rom και έχεις προβλήματα; Μη λες για άκλαφτα 360 ευρώ αν πειραματίζεσαι. Κάνε ένα clean install στη 44 κι αν ακόμα έχεις προβλήματα το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή η Mahdi ,με ένα σωρό ρυθμίσεις αλλά τρώει μπαταρία. Με το ζόρι να βγάλω 6 ώρες που με την slim έβγαζα πολύ άνετα τις ίδιες. Οπότε σήμερα γυρίζω στην νέα Slim χωρίς themes
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το παρακολουθησα,με ολες αυτες τις ρομ εισαι ετσι;;

Για βαλε wakelock detector και ενεργοποιησε και το advance.

Εγω πανω απο 9% πολυ σπανια παω.

 

Το εβγαλα απ τη φόρτιση 100% και 3 ώρες μετα είναι 85% χωρίς να το ακουμπησω με το androidb στο 66%..όλα αυτά με 44s ενω παλιά ζήτημα να πήγαινε 1% κάτω...δεν είναι περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλα απ τη φόρτιση 100% και 3 ώρες μετα είναι 85% χωρίς να το ακουμπησω με το androidb στο 66%..όλα αυτά με 44s ενω παλιά ζήτημα να πήγαινε 1% κάτω...δεν είναι περίεργο;

Δώσε μας screenshots ότι εφαρμογές έχεις. Κατέβασε wakelock detector.άστο να τρέξει μια φόρτιση και βγάλε πάλι φώτο να δούμε τι τρέχει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλα απ τη φόρτιση 100% και 3 ώρες μετα είναι 85% χωρίς να το ακουμπησω με το androidb στο 66%..όλα αυτά με 44s ενω παλιά ζήτημα να πήγαινε 1% κάτω...δεν είναι περίεργο;

Όπως σου είπαν βάλε wakelocks detector γιατί κάτι δεν αφήνει το τηλ να πέσει σε deepsleep

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

99% awake λέει..deep sleep περιπου 3 λεπτα..απο εφαρμογες δεν έχω βαλει και ποα..fb, next bus,messenger και το wakelock
Link to comment
Share on other sites

Όχι τώρα, δες το μετά από πλήρη φόρτιση μέχρι να φτάσει μπαταρία στο 10% που θα έχει μαζέψει αρκετά λογ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για να το έχεις με όλες τις ρομ κοιτά ξανά τα βήματα που ακολουθεις στην εγκατάσταση και setup

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

10834122_841791119175719_1535459911_n.jpg?oh=3742790d3afd07890f6a31986239eb74&oe=547BCF4B&__gda__=1417401259_232a7a0b4fdd3ece6a7976318ac438c7

 

 

Στη σελιδα του Play Store λέει αυτο

 

<< KitKat needs ROOT Access due to permission changes made by Google>>

<<Technical workaround for non-rooted KitKat http://goo.gl/Yqdh2F >>

 

Χτύπα μια το url...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

με πρωτη φορτιση ακομη το κινητο και η επιδοσεις του ειναι τρομερες (3η 22ω 18λ)

τι να πω... ΤΕΡΑΣ το κινητο...

ειχα το note πριν και με ιδια χρηση με το ζορι με πηγαινε 1 με 1 1/2 μερες.

μακαρι να συνεχισει ετσι (που μαλλον θα συνεχιστει οταν μετα απο 3-4 φορτισεις στρωση)

Λοιπον εκτος των αλλων που ειμαι ξετρελαμενος με την μπαταρια ειμαι κατενθουσιασμενος

 

το κινητο ειναι root με την 44s

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Mahdi με saber δοκίμασε κανεις;; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2901735

Μην τα λες αυτά έτσι "αέρα" Γιατί ο prioχχ θα φλασαρει όλοι το βράδυ :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://i57.tinypic.com/28v3v9v.png αφού αλλαξα 2-3 Ρομ και έμεινα απ όλες απογοητευμένος εβαλα την cm 11 44s παλι και τα ίδια..τι παιζει; :/

Επιτέλους ένας να καταλάβει τον πόνο μου. Εγώ άλλαξα 5 ρομ και με όλες είχα το ίδιο θέμα. Μέχρι που έκανα φορματ και την εσωτερική μνήμη και φλασαρα από το usb. Έχω κουραστεί, έχω την εντύπωση ότι όλες οι ρομ είναι ίδιες πλην ελαχιστον διαφόρων εκτός της σλιμ που είναι ποιο ελαφριά και καταναλωσε λίγο λιγότερη μπαταρία. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Δες σε παρακαλώ με το better battery stats η τό wakelock detector τι είναι αυτό που τρώει περισσότερο. Είμαι σίγουρος θα είναι το eventx-xxx.....

Σε 2 ρομ δοκιμασα και χωρίς τα gaps τα είναι καθαρή ρομ χωρίς καμία απολύτως εφαρμογή πλιν better battery stats.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Mahdi με saber δοκίμασε κανεις;; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2901735

Την είχα κάνα δυο μέρες τίποτα το ιδιαίτερα διαφορετικό από την original mahdi που χρησιμοποιώ από αρχές του μήνα και δεν την αλλάζω με τίποτα μάλιστα κάποια στιγμή με ίδιο σετ απ μου έβγαλε ένα 30% λειτουργικό σύστημα αντροιντ στην κατανάλωση μπαταρίας και την έστειλα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμασω mahdi απλη λες; Την ειχα βαλει Αύγουστο θυμαμαι,δεν πρεπει να υπηρχε και αλλη τοτε βεβαια και ειχα τυχαια reboot.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...