Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το facebook(και το messenger μαζί) σπάει πλάκα μαζί μας.. εδώ και καμιά βδομάδα, ενώ τα τερματίζω με greenify επιμένουν να ανοίγουν μόνα τους σε ανύποπτο χρόνο.. οπότε καταλήγω να αφήνω το κινητό πριν τον ύπνο με τα πάντα κλειστά και ξυπνώντας, βρίσκω μια κατανάλωση γύρω στο 10%
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ποιά rom είσαι; Με CM μπορείς εύκολα να το ρυθμίσεις από το απόρρητο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια.

Σκέφτομαι να αγοράσω το OPO από το vopmart.com αλλά εκεί που λέει δίκτυα έχει την υποσημείωση

*WCDMA and FDD - LTE Network System Should be International Roaming State Before using

 

Τί θέλει να πει ο καλλιτέχνης? Έχει κανείς καμία ιδέα? Θα έχω πρόβλημα συμβατότητας με τα 4G δίκτυα εδώ στην Ελλάδα?

 

Υπάρχει καθαρά κινέζικο μοντέλο της OPO?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά rom είσαι; Με CM μπορείς εύκολα να το ρυθμίσεις από το απόρρητο.

 

ναι, με CM είμαι.. φαντάζομαι θα λες για wakelock ή κάτι τέτοιο.. μιας και δεν τα πολυκατέχω αυτά, για πες

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια.

Σκέφτομαι να αγοράσω το OPO από το vopmart.com αλλά εκεί που λέει δίκτυα έχει την υποσημείωση

*WCDMA and FDD - LTE Network System Should be International Roaming State Before using

 

Τί θέλει να πει ο καλλιτέχνης? Έχει κανείς καμία ιδέα? Θα έχω πρόβλημα συμβατότητας με τα 4G δίκτυα εδώ στην Ελλάδα?

 

Υπάρχει καθαρά κινέζικο μοντέλο της OPO?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γιατί απλά δεν το αγοράζεις από επίσημο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις πέρασα custom ROM EXODUS και συνέχεια χάνετε η SIM μου και ξανα εμφανίζεται και μου εμφανίζει Welcome to Vodafone. Γνωρίζεται κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι ο αγαπημενος μου χρηστης εδω μεσα. Πριν καν δω τι εχεις γραψει, ξερω πως θα ειναι κατι πολυ καλο. :p

 

Οσο για την εκδοση, αυριο μετα την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις πέρασα custom ROM EXODUS και συνέχεια χάνετε η SIM μου και ξανα εμφανίζεται και μου εμφανίζει Welcome to Vodafone. Γνωρίζεται κάτι ?

Δεν είσαι ο μόνος (ειμαι με CM12)

Ειανι όμως (αν είδα καλα) στα bugs που λύνει η 12.1 που μόλις δόθηκε!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

Και εγω αυριο θα την περασω. Ασε που μπορει να ερθει και ΟΤΑ μεχρι αυριο το πρωι:p

 

Ρε συ, αυτη ειναι ολοκληρη η ρομ. Πανω στην ηδη υπαρχων cm12-2I3 την περναμε και αυτην μεσω recovery και μετα το γνωστο wipe cache η παιζει να δωθει κανενα incremental update?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος (ειμαι με CM12)

Ειανι όμως (αν είδα καλα) στα bugs που λύνει η 12.1 που μόλις δόθηκε!

 

 

με την cm-12.1-20150825-NIGHTLY-bacon.zip εχω πρόβλημα ... (σημερινή έκδοση CM12.1).

 

Μπορώ να flasharw άλλη ROM να διορθωθεί το πρόβλημα με την SIM ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, αυτη ειναι ολοκληρη η ρομ. Πανω στην ηδη υπαρχων cm12-2I3 την περναμε και αυτην μεσω recovery και μετα το γνωστο wipe cache η παιζει να δωθει κανενα incremental update?

 

Στο τελος γραφει

If, however, you're on the most recent release with Android 5.0, you can download the OTA that, at 304MB, is only half the size. This link right here will save you some time.

 

Οποτε αν εχεις την τελευταια 5.02, περνας το ΟΤΑ και ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Και την προσκληση θα την γεννησει?

Θέλει το 1ο, μπορεί να το αγοράσει. Πριν την ειρωνεία κάνουμε ένα γρήγορο διάβασμα, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος γραφει

 

Οποτε αν εχεις την τελευταια 5.02, περνας το ΟΤΑ και ετοιμος.

 

Ναι, λαθος. Μετα το ειδα. :)

 

*upload_2015-8-25_17-22-0-png.354879

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Οντως τραβηξαν πισω το Update. Παντως τα links δουλευουν κανονικα.

 

Με την COS 12.1, αλλαζει και ο dialer, μετα την συνεργασια με τον True Caller.

 

Απο οσα διαβαζω, δεν υπαρχει επιλογη να γυρισεις στον στοκ dialer της Google. Ουτε με uninstall ουτε περνωντας το apk του Google dialer. Καποιος τροπος θα βρεθει να μπει παλι ο Google dialer, απλα το αναφερω για να μην ψαχνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Οντως τραβηξαν πισω το Update. Παντως τα links δουλευουν κανονικα.

 

Με την COS 12.1, αλλαζει και ο dialer, μετα την συνεργασια με τον True Caller.

 

Απο οσα διαβαζω, δεν υπαρχει επιλογη να γυρισεις στον στοκ dialer της Google. Ουτε με uninstall ουτε περνωντας το apk του Google dialer. Καποιος τροπος θα βρεθει να μπει παλι ο Google dialer, απλα το αναφερω για να μην ψαχνεστε.

 

Την περασες? Εγω μαλλον θα περιμενω λιγο ακομα γιατι δεν μου αρεσε καθολου που την τραβηξαν πισω.

 

Θα περιμενω να την βγαλουν εδω.

http://cyanogen-ota-bacon.somee.com

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα. Δεν με πειραζει που την τραβηξαν, αλλα το θεμα με τον dialer με χαλασε. Πηρα κινητο με CM για να εχω οσο πιο στοκ Android γινεται (με καποια εξτρα) και οχι να μου κοτσαρουν οτι εφαρμογες θελουν αυτοι.

 

Αν δεν βρεθει τροπος να μπει ο Google dialer, θα περιμενω την Oxygen 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βράδυ που την πέρασα και το σκαλιζω κανένα θέμα.. ηδη με τις τελευταιες nightlies είχε στρωσει και η μπαταρία οποτε όλα καλά προς το παρόν.

Αν προκύψει κάτι θα ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα. Δεν με πειραζει που την τραβηξαν, αλλα το θεμα με τον dialer με χαλασε. Πηρα κινητο με CM για να εχω οσο πιο στοκ Android γινεται (με καποια εξτρα) και οχι να μου κοτσαρουν οτι εφαρμογες θελουν αυτοι.

 

Αν δεν βρεθει τροπος να μπει ο Google dialer, θα περιμενω την Oxygen 2.0.

 

Κι εγω προς oxygen με βλεπω. Για διαφορους λογους, οχι μονο τον dailer. Μαλλον το τραβηξαν για να βγει η 2.0 πρωτα. :p

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις των αριθμων, 48961 σε antutu(5.7.1) με 26 εφαρμογές+τις οσες έχει η Ρομ ήδη.

 

Περπαταει καλα η ρομ? Με ανησυχει που την σταματησαν. Μηπως τιποτα βρεθηκε κανα τρελο bug? Ο dailer, τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

ναι, με CM είμαι.. φαντάζομαι θα λες για wakelock ή κάτι τέτοιο.. μιας και δεν τα πολυκατέχω αυτά, για πες

Μέσα στο απόρρητο έχει ρυθμίσεις για το τι άδειες δίνεις σε κάθε εφαρμογή και για το αν θες να ξυπνάνε και να εξακολουθούν να τρέχουν! Ψάξ' το λίγο, αλλά με λίγο προσοχή. Στο θέμα privacy η cm είναι έτη φωτός μπροστά.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...