Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον δουλευα τον δελφινο και παλιοτερα αλλα μια το ξεχωριστο jetpack μια η ελλειψη αμεσης επιλογης private browsing οπως στον chrome, με έκανε να τον βαλω στην ακρη. Πλεον βλεπω οτι το jetpack είναι ενσωματωμένο οπότε αν φτιάξουν κ το άλλο θα γινει σούπερ.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον δουλευα τον δελφινο και παλιοτερα αλλα μια το ξεχωριστο jetpack μια η ελλειψη αμεσης επιλογης private browsing οπως στον chrome, με έκανε να τον βαλω στην ακρη. Πλεον βλεπω οτι το jetpack είναι ενσωματωμένο οπότε αν φτιάξουν κ το άλλο θα γινει σούπερ.

Πάνω που θα έγραφα αυτό.

Νομίζω πως δεν χρειάζεται το Jetpack γιατί από μία έκδοση και μετά το ενσωμάτωσαν στον browser.

Η αλήθεια είναι πως χρησιμοποιώ τον Dolphin πολύ καιρό λόγω του ότι υποστηρίζει το Flash.

 

Αυτό για την επιλογή με το private browsing δεν ξέρω τι κάνει!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που θα έγραφα αυτό.

Νομίζω πως δεν χρειάζεται το Jetpack γιατί από μία έκδοση και μετά το ενσωμάτωσαν στον browser.

Η αλήθεια είναι πως χρησιμοποιώ τον Dolphin πολύ καιρό λόγω του ότι υποστηρίζει το Flash.

 

Αυτό για την επιλογή με το private browsing δεν ξέρω τι κάνει!!

Ανώνυμη περιήγηση. Δεν χρειάζεται να φαίνεσαι που μπαινεις και τι κάνεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το private browsing δεν αφήνει 'υπολείματα' στη συσκευή. Ο provider σου βλέπει και καταγράφει τα παντα. Δεν είσαι ανώνυμος.
Link to comment
Share on other sites

Το private browsing δεν αφήνει 'υπολείματα' στη συσκευή. Ο provider σου βλέπει και καταγράφει τα παντα. Δεν είσαι ανώνυμος.

 

πολύ σωστά, απλά να προσθέσω ότι και το site ξέρει πολύ καλά ποιος είσαι και από που μπήκες κτλ

γενικά δλδ δεν έχει καμία σχέση με την ανωνυμία :lol:

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

Μόλις πέρασα την 38R με "dirty flash" .

Κανένα απολύτως προβλημα!

και φόρτισε σε χρονο ρεκορ!

 

περιμένω τώρα την επίσημη έκδοση να το κάνω clean install

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μιας κι ακόμα περιμένω το ΟΤΑ αποφάσισα να ψάξω τι σημαίνει αυτό που λέει στο change log (a new and very cool lock screen). Σε όσα screenshots είδα, λείπει το μπλε! Το έκαναν οι χρήστες αυτό η άλλαξε το σχέδιο της οθονης κλειδωματος; Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Χμ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Viber και το Hexo Icon Pack (το νέο, που αλλάζει όλα τα εικονίδια, και γενικά με όλα τα packs σχεδόν).

 

Όταν ενεργοποιώ το Icon Pack αλλάζουν για κάποιο λόγο και τα εικονίδια -μέσα- στην εφαρμογή του Viber. Δείτε την εικόνα για παράδειγμα:

 

http://i.imgur.com/kW0q3fT.png

 

Έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ; Καμία ιδέα;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χμ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Viber και το Hexo Icon Pack (το νέο, που αλλάζει όλα τα εικονίδια, και γενικά με όλα τα packs σχεδόν).

 

Όταν ενεργοποιώ το Icon Pack αλλάζουν για κάποιο λόγο και τα εικονίδια -μέσα- στην εφαρμογή του Viber. Δείτε την εικόνα για παράδειγμα:

 

http://i.imgur.com/kW0q3fT.png

 

Έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ; Καμία ιδέα;

Έτσι και μένα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ώπα έγραψα για επανεκκίνηση και δεν είδα ότι μετά την 38 και σε μένα έτσι είναι, παρότι έχω άλλο θέμα και εικονίδια!
Link to comment
Share on other sites

Ώπα έγραψα για επανεκκίνηση και δεν είδα ότι μετά την 38 και σε μένα έτσι είναι, παρότι έχω άλλο θέμα και εικονίδια!

 

Προφανώς bug του θέματος είναι βάλε άλλο θέμα να ησυχάσεις τόσα ωραία κυκλοφορούν εκεί έξω και δωρεάν!:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Μιας κι ακόμα περιμένω το ΟΤΑ αποφάσισα να ψάξω τι σημαίνει αυτό που λέει στο change log (a new and very cool lock screen). Σε όσα screenshots είδα, λείπει το μπλε! Το έκαναν οι χρήστες αυτό η άλλαξε το σχέδιο της οθονης κλειδωματος;

 

Τίποτα σπουδαίο δεν άλλαξε απλά έβγαλαν το μπλε χρώμα απο την ομάδα του Cyan για να φαίνεται όλη η εικόνα σε blur effect από πίσω..

Η αλήθεια έιναι ότι το παρουσίαζουν πολύ ουάου με τη φράση "a new and very cool lockscreen" ενώ δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερο..:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα MONO και εικονίδια DCikonZ και μου το κάνει αυτό στο viber. Δε φταίει το Hexo μόνο δηλαδή... Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Χμ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Viber και το Hexo Icon Pack (το νέο, που αλλάζει όλα τα εικονίδια, και γενικά με όλα τα packs σχεδόν).

 

Όταν ενεργοποιώ το Icon Pack αλλάζουν για κάποιο λόγο και τα εικονίδια -μέσα- στην εφαρμογή του Viber.

 

Έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα ή μόνο εγώ; Καμία ιδέα;

 

Εγώ έχω θέμα MONO και εικονίδια DCikonZ και μου το κάνει αυτό στο viber. Δε φταίει το holo μόνο δηλαδή...

 

Εγώ με Android L theme και με αρκετά από τα icon packs του Gaurav Seth που είναι ο αγαπημένος μου icon pack developer, ή και το Axis από Stealthychief, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Τα εικονίδια στο Viber παραμένουν ως έχουν.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στοκ θέμα, έχω το πορτοκαλί στο viber. Με ένα άλλο από το theme collection (Pressor - δεν δουλεύει σωστά, πολλά εικονίδια δεν είναι supported) δεν το κάνει.

 

Μπορούμε να συνδιάσουμε ένα theme και icons από αλλού; Ποιος έχει τα πιο πολλά υποστηριζόμενα; Υπάρχει κάνα theme που να κάνει ότι εκανε και η CM με το τελευταίο update που και τα μη υποστηριζόμενα icons τα ψιλοέφερνε στο ίδο concept με τα άλλα;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στοκ θέμα, έχω το πορτοκαλί στο viber. Με ένα άλλο από το theme collection (Pressor - δεν δουλεύει σωστά, πολλά εικονίδια δεν είναι supported) δεν το κάνει.

 

Μπορούμε να συνδιάσουμε ένα theme και icons από αλλού; Ποιος έχει τα πιο πολλά υποστηριζόμενα; Υπάρχει κάνα theme που να κάνει ότι εκανε και η CM με το τελευταίο update που και τα μη υποστηριζόμενα icons τα ψιλοέφερνε στο ίδο concept με τα άλλα;

 

Μπορείς, φυσικά. Από τις ρυθμίσεις.

 

Ακόμη κι αν χρησιμοποιείς άλλον launcher (πχ. Nova) μπορείς να αλλάξεις εικονίδια σε άλλο θέμα αλλά λίγο πιο δύσκολα (τουλάχιστον σε μένα αυτό ισχύει), γυρνώντας πρώτα στον μαμίσιο launcher, και βάζοντας τα εικονίδια που θες και μετά επανεκκίνηση για να περαστούν (να εμφανιστούν κανονικά) και μετά αλλαγή σε nova launcher και ξανά επανεκκίνηση του κινητού για να εμφανιστούν τα καινούργια εικονίδια και στον nova…

 

Όσον αφορά στα θέματα που μετατρέπουν σε παρόμοιο στυλ όλα τα υπάρχοντα εικονίδια, εγώ έχω το TheRinky (από το Κατάστημα Θεμάτων) που εμφανίζει όλα τα εικονίδια (μαμίσια και εφαρμογών τρίτων) μέσα σε στρογγυλό μεταλλικό δακτύλιο (δικό μου γούστο τα κυκλικά εικονίδια...).

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Το ΟΝΕ δεν έρχεται ρουταρισμενο αν το πάρεις απο Γερμανία μέσω invite. Σωστά; Άρα η cyanogen που έχει επάνω είναι σα να λέμε το αντίστοιχο user interface (αν το λέω σωςτα) όπως της Htc η της Samsung για παράδειγμα;

Επίσης, γίνεται να το κάνω root αλλά μετά να παίρνω όλες τις αναβαθμίσεις OTA?

Το θέλω root μονο για κάποιες εφαρμογές και οχι για να βάλω κάποια custom rom.

Ps: πραγματικά δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει σωστά τις βασικές ορολογίες Κα για αυτό ρωτάω. Ξεκίνησα να διαβάζω το thread αλλά επειδή δεν είμαι γνωστής κάπου στη 10 σελίδα περίπου χάθηκα νομίζω...

Ευχαριστώ...

Edited by acmegr7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Το ΟΝΕ δεν έρχεται ρουταρισμενο αν το πάρεις απο Γερμανία μέσω invite. Σωστά; Άρα η cyanogen που έχει επάνω είναι σα να λέμε το αντίστοιχο user interface (αν το λέω σωςτα) όπως της Htc η της Samsung για παράδειγμα;

Επίσης, γίνεται να το κάνω root αλλά μετά να παίρνω όλες τις αναβαθμίσεις OTA?

Το θέλω root μονο για κάποιες εφαρμογές και οχι για να βάλω κάποια custom rom.

Ps: πραγματικά δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει σωστά τις βασικές ορολογίες Κα για αυτό ρωτάω. Ξεκίνησα να διαβάζω το thread αλλά επειδή δεν είμαι γνωστής κάπου στη 10 σελίδα περίπου χάθηκα νομίζω...

Ευχαριστώ...

 

Σωστα είναι το UI.Θα παίρνεις αναβαθμίσεις ΟΤΑ αλλά μετα απο κάθε ΟΤΑ θα χρειαζεται να ξαναρουταρεις.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σωστα είναι το UI.Θα παίρνεις αναβαθμίσεις ΟΤΑ αλλά μετα απο κάθε ΟΤΑ θα χρειαζεται να ξαναρουταρεις.

 

H Cyanogen είναι Android Release και όχι UI. Το αντίστοιχο UI της CM λέγεται Trebuchet. Το ότι θα παίρνεις αναβαθμίσεις ισχύει, αλλά να προσέχουμε τι γράφουμε :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω ευρωπαικη συσκευη, χωρις να την εχω πειραξει καθολου, αγορασμενη αρχες αυγουστου, και μολις μου ηρθε η ενημερωση!
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ΟΤΑ η 38 αλλα δεν κάνει την αναβάθμιση το μήνυμα που βγάζει είναι το εξής : E: installation error in /cashe/cm-bacon-3628510d76-to-ac1ccf792-singed.zip (Status 7) Installation aborted . Τι κάνουμε τώρα. Δεν έχω πειραξει τιποτα εκτος root . Eιμαι στην 33.

 

Ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη , δοκίομασα με twrp αλλα και πάλι βγάζει error . Na να κανω clean install η έχουμε κανενα κολπο να μη τα περνάω όλα απο την αρχή ???

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας έχω παραγγείλει το ΟΡΟ με CM 11s έτσι έλεγε το 1949deal και βλέπω στα spec.

CyanogenMod 11S based on Android 4.4(Color OS) ποιες η διαφορές έχω μπερδευτεί το Color OS τι είναι εγώ το πήρα για την έκδοση CyanogenMod 11S θα έρθει τελικά με cm11s ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Android L theme και με αρκετά από τα icon packs του Gaurav Seth που είναι ο αγαπημένος μου icon pack developer, ή και το Axis από Stealthychief, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Τα εικονίδια στο Viber παραμένουν ως έχουν.

Όλα αυτά τα Icon Packs δουλεύουν κανονικά; Γιατί δε βλέπω στα descriptions υποστήριξη του Trebuchet. Είμαι κι εγώ icon freak αγόρασα καμιά δεκαριά packs μέσα στο Σουκού, ανανεώνεται η εμφάνιση του UI και δε το βαριέσαι. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...