Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως παιδιά αυτό που αναφερθηκε παραπανω επιβεβαιώθηκε και σε εμενα.. Όταν βάζεις την φωτεινοτητα στο φουλ η οθόνη παθαινει κάτι σαν να ξεθοριαζει..

Settings > Display & lights > Uncheck "Sunlight enhancement"

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφορά όλες τις συσκευές η είδηση, αλλά επειδή είμαι πλέον με OPO, το postάρω εδώ.

 

Τhe Αndroid 5.0 Lollipop SDK will arrive on October 17th

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με την κιτρινίλα δεν έχει ακόμα λυθεί;

Απ'ότι λένε στις τελευταίες παρτίδες πρέπει να έχει λυθεί. Αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις τελευταία παρτίδα. Μπορεί να σου έρθει του Ιουλίου συσκευή, μπορεί και του Σεπτεμβρίου. Είναι εντελώς random.

 

Εγώ τώρα να ρωτήσω γιατί οι απόψεις είναι ποικίλες. Με την 38 πάει καλύτερα από την 33;;;:confused:

38R all the way.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αφορά όλες τις συσκευές η είδηση, αλλά επειδή είμαι πλέον με OPO, το postάρω εδώ.

 

Τhe Αndroid 5.0 Lollipop SDK will arrive on October 17th

Οπότε να ξεκινάνε και οι beta Ρομ για μας;;

Πάντως με χάλασε πολύ το μέγεθος αλλά κυρίως η τιμή του. Μας είχε καλομάθει. Βέβαια είναι τέρας. Άρα παραμένουμε με opo :cool:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το led όταν λειτουργεί στη κάμερα είναι δυνατό , όταν λειτουργεί σαν φακός είναι πολλή αδύνατο , είναι bug της 38 η το έκαναν για λόγους ασφαλείας ,θα πρέπει ν ανησυχώ ? Σε παλιότερες εκδόσεις παντός δούλευε full power.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να ξεκινάνε και οι beta Ρομ για μας;;

Πάντως με χάλασε πολύ το μέγεθος αλλά κυρίως η τιμή του. Μας είχε καλομάθει. Βέβαια είναι τέρας. Άρα παραμένουμε με opo :cool:

Σε 2 μέρες θα δώσουν το sdk να αρχίσει το μαγείρεμα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να ξεκινάνε και οι beta Ρομ για μας;;

 

Έτσι ακριβώς. Και πιστεύω να έχουμε custom rom (πχ. CM12 Nightly) αρκετά πριν το 3μηνο περιθώριο για το οποίο μίλησε η Cyanogen, για official update του OPO μας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια δεν μπορω να πω οτι το update ηταν φοβερο..Με vanir και αλλες ρομ δεν ειχα τυχαια reboot ποτε,τωρα ειχα 2 σε μια βδομαδα.

Επισης ειδα καποια χαζοκολληματακια σε εφαρμογές τα οποια παλι δεν ειχα με custom.Η μπαταρια μονο ειναι καλυτερη.

Και εστησα και φουλ απο την αρχη.

Λεω να παω σε καποια custom παλι,εχετε δοκιμασει καμια απο τις τελευταιες μετα το update ;;

Link to comment
Share on other sites

Το led όταν λειτουργεί στη κάμερα είναι δυνατό , όταν λειτουργεί σαν φακός είναι πολλή αδύνατο , είναι bug της 38 η το έκαναν για λόγους ασφαλείας ,θα πρέπει ν ανησυχώ ? Σε παλιότερες εκδόσεις παντός δούλευε full power.

 

Εχεις δίκιο. Ισχύει. Δεν το είχα προσέξει.

 

Μάλλον για προστασία το έχει. Αν ανοίξεις τον φακό (μαμά εφαρμογή) και πας στα Σχετικά έχει warning μυνήματα σχετικά με την υπερθέρμανση του led αν μείνει ανοικτό πάνω από μισή ώρα.

 

Αν θες full power πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή. π.χ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devuni.flashlight

 

Καλύτερα που το έκαναν έτσι, σε περίπτωση π.χ. που ανοίξει σε καμιά τσέπη το led .

Edited by androgr
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια δεν μπορω να πω οτι το update ηταν φοβερο..Με vanir και αλλες ρομ δεν ειχα τυχαια reboot ποτε,τωρα ειχα 2 σε μια βδομαδα.

Επισης ειδα καποια χαζοκολληματακια σε εφαρμογές τα οποια παλι δεν ειχα με custom.Η μπαταρια μονο ειναι καλυτερη.

Και εστησα και φουλ απο την αρχη.

Λεω να παω σε καποια custom παλι,εχετε δοκιμασει καμια απο τις τελευταιες μετα το update ;;

Εγώ μετά από τόσο καιρό με την 38 απογοητεύτηκα. Μόνο καλύτερη μπαταρία έχει τελικά όπως λες. Reboots κολλήματα κλπ πάντα με clean install. Πλέον είμαι μόνο με cm nightly και Franco για να έχω ότι πιο καινούριο. Ούτε κολληματα ούτε τπτ. Μόνο την αφή να φτιάξουν γτ όταν είσαι με δεδομένα το πληκτρολόγιο τρελαίνεται που κ που

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το θέμα με την κιτρινίλα δεν έχει ακόμα λυθεί;

Το δικό μου πάντως με ημερομηνία κατασκευής 23/9 έχει και παραεχει κιτρινιλα μικρή μεν ορατή δε

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Ισχύει. Δεν το είχα προσέξει.

 

Μάλλον για προστασία το έχει. Αν ανοίξεις τον φακό (μαμά εφαρμογή) και πας στα Σχετικά έχει warning μυνήματα σχετικά με την υπερθέρμανση του led αν μείνει ανοικτό πάνω από μισή ώρα.

 

Αν θες full power πρέπει να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή. π.χ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devuni.flashlight

 

Καλύτερα που το έκαναν έτσι, σε περίπτωση π.χ. που ανοίξει σε καμιά τσέπη το led .

 

Σ ευχαριστώ , απλά μια επιβεβαίωση ήθελα μην έχει γίνει τίποτα λάθος στην εγκατάσταση. Προφανώς το έκαναν για λόγους ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

κ γιατί δεν τον απενεργοποιείται ,βγάλτε την συντόμευση στην επιφ.εργασίας κ τον ανάβεται από εκεί ,εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα κ στην μουσική,άφησα μόνο την κάμερα με κλειστό κινητό[είναι πιο δύσκολο να κάνεις καταλάθος κύκλο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από τόσο καιρό με την 38 απογοητεύτηκα. Μόνο καλύτερη μπαταρία έχει τελικά όπως λες. Reboots κολλήματα κλπ πάντα με clean install. Πλέον είμαι μόνο με cm nightly και Franco για να έχω ότι πιο καινούριο. Ούτε κολληματα ούτε τπτ. Μόνο την αφή να φτιάξουν γτ όταν είσαι με δεδομένα το πληκτρολόγιο τρελαίνεται που κ που

 

Έτσι ακριβώς, CM11 Nighlty και είσαι ΠΑΝΤΑ πιο μπροστά από την CM11S.

 

Πάντως με τα όσα διαβάζω κυρίως στο thread του franco (ο ίδιος είναι με CM11S), για το φαινόμενο με το reboots ευθύνονται κυρίως οι προβληματικοί drivers του WiFi κάτι για το οποίο είναι ενήμερη η Cyanogen.

Δεν είναι τυχαίο ότι το τελευταίο realease του kernel του Πορτογάλου αφορούσε αποκλειστικά WiFi issues fix.

Εγώ από την ώρα που τον πέρασα δεν έχω ούτε ένα reboot, ενώ νωρίτερα είχα πού και πού. Δεν ξέρω αν τυχαίο, αλλά ελπίζω πως όχι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, CM11 Nighlty και είσαι ΠΑΝΤΑ πιο μπροστά από την CM11S.

 

Πάντως με τα όσα διαβάζω κυρίως στο thread του franco (ο ίδιος είναι με CM11S), για το φαινόμενο με το reboots ευθύνονται κυρίως οι προβληματικοί drivers του WiFi κάτι για το οποίο είναι ενήμερη η Cyanogen.

Δεν είναι τυχαίο ότι το τελευταίο realease του kernel του Πορτογάλου αφορούσε αποκλειστικά WiFi issues fix.

Εγώ από την ώρα που τον πέρασα δεν έχω ούτε ένα reboot, ενώ νωρίτερα είχα πού και πού. Δεν ξέρω αν τυχαίο, αλλά ελπίζω πως όχι.

Ναι το διάβασα και γω. Είναι λογικό να έχει stock μιας και το σύνολο παραμένουν με αυτή τη ρομ. Οπότε δοκιμάζει τα πάντα εκεί. Κανένα reboot και από την μεριά μου πλεον. Λίγο την αφή να στρώσουν και είμαστε τέζα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελείως στοκ 38R κανένα reboot. Χαλαρά το καλύτερο update.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την κάμερα πως τα πάτε? Το έχω βάλει στα 13mp και ποιότητα 100% και HDR αλλά είναι χάλια...Πιξελιαζουν πάρα πολύ και ενώ έχω όλα τα φώτα αναμμένα και ανάβει και το φλας βγάζουν πολύ "σπυρί" Edited by mmike2503
Link to comment
Share on other sites

είναι διαθέσιμο το update, αλλά όταν πάω για install με πάει στο μενού για να κάνω apply update. Δεν θα έπρεπε να γίνει αυτόματα?ή μήπως είναι κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την κάμερα πως τα πάτε? Το έχω βάλει στα 13mp και ποιότητα 100% και HDR αλλά είναι χάλια...Πιξελιαζουν πάρα πολύ και ενώ έχω όλα τα φώτα αναμμένα και ανάβει και το φλας βγάζουν πολύ "σπυρί"

 

Με καλό φως έξω, είναι τέλεια. Μόλις πέσει λίγο η μπεις σε εσωτερικό χώρο, Είναι λίγο δράμα. Το 'καθαρή εικόνα' κάτι πάει να κάνει αλλά θέλει απόλυτη σταθερότητα :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Με καλό φως έξω, είναι τέλεια. Μόλις πέσει λίγο η μπεις σε εσωτερικό χώρο, Είναι λίγο δράμα. Το 'καθαρή εικόνα' κάτι πάει να κάνει αλλά θέλει απόλυτη σταθερότητα :)

Θα ανέβαζα φώτο εδώ που έβγαλα πριν σε εσωτερικό χώρο με πολύ λίγο φως αλλά είναι φίλου και δεν φαίνομαι εγώ και βγήκε τέλεια. Γενικά βγάζει πολύ καλές φώτο ακόμα και βράδυ παιδιά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...